Skocz do zawartości

Canto Grand New Premium (Studio 16 Hertz)


Rafał S

Recommended Posts

Jak w temacie, w związku z upgradem systemu i zakupem kolumn Opera Callas, sprzedam swoje monitory Canto Grand New Premium (Studio 16 Hertz).

Kupione jako fabryczne nówki w salonie Audioneo w marcu 2022 r., Stan praktycznie idealny. Stały u mnie w domu na standach przez 10 miesięcy i tyle. Wszystko w komplecie: maskownice, oryginalny karton z zabezpieczeniem producenta, dowód zakupu i gwarancja do marca 2024 r. Kolor – orzech amerykański, fornir, lakier półmatowy.

Od wersji podstawowej Canto Grand New różnią się zwrotnicą (więcej przestrzeni, szczegółów i powietrza w górze pasma, bardziej realistyczne wokale). Głośnik wysokotonowy to Morel CAT 308 (na stronie 16Hertz jest błędna informacja, że to Morel Elite - jak w wersji Signature).

Szczegóły techniczne podane przez producenta:

  • Pasmo przenoszenia 48-25000 Hz (+/-3 dB)
  • Moc nominalna/muzyczna 110/170 W
  • Zalecana moc wzmacniacza 20-180 W
  • Impedancja 4 Ohm
  • Efektywność 88 dB
  • Wymiary 36 cm wysokości, 21 cm szerokości i 30 cm głębokości
  • Głośnik nisko-średniotonowy Scan Speak Discovery 18W8434G00
  • Głośnik wysokotonowy Morel CAT-308
  • Bas typu bas-refleks

Do pomieszczeń 15-25 m^2. U mnie grały na 18 m^2.

W swoim czasie pisałem o nich bardziej szczegółowo tu:

https://forum.audio.com.pl/topic/86496-canto-grand-new-premium-ze-studia-16-hertz-–-subiektywne-wrażenia-ich-właściciela/

W skrócie: naprawdę duży dźwięk, barwny i nasycony, lekko po ciemnej stronie. Mocny bas, dobrze kontrolowany, trochę podbity w górnym i średnim podzakresie. Ładnie budowana scena w głąb i na szerokość, namacalne wokale.

Nie wymagają szczególnie mocnego wzmacniacza, mogą zagrać zarówno z tranzystorem, jak i lampą. Unikałbym tylko łączenia ich z piecami o gęstej średnicy (np. niektóre Naimy) czy grającymi bardzo obfitym i poluzowanym basem (np. niektóre Atolle), żeby nie wyszło za dużo dobrego. Canto mają soprany raczej słodkie i nasycone niż napowietrzone, więc nie zaszkodzi wzmacniacz o otwartej górze, choć nie musi być specjalnie jasny. ;)

Sam podpinałem do nich różne piece. Dobrze zgrywały się z Trigonem Exxceedem, Gato Amp 150, LAR-em IA 200 HB, Haiku Brightem Mk5 i Haiku SOL-em Indigo, z którym grały u mnie do grudnia 2022 r. Z Haiku SOL-em II było magicznie w jazzie, ale już trochę za gęsto w cięższym rocku.

Cena: 7000 zł. (do negocjacji). Preferowany odbiór osobisty - zachęcam do odsłuchu u mnie w Gdańsku. Za kilka dni dodam linka do ogłoszenia na OLX ze zdjęciami.

Dla porównania: na OLX ktoś chce 8100 zł. za 2-letnie. U mnie 2 razy młodsze, ponad rok gwarancji i sporo taniej. ;) Widzę też na allegro parę ekspozycyjną z Audioneo, której słuchałem u siebie w domu przed zakupem. Moje są młodsze, grają trochę lepiej (bardziej otwartymi sopranami) i mają jeszcze ładniejszy odcień forniru.😊

Oddzielnie sprzedaję swój wzmacniacz: Haiku SOL Indigo w idealnym stanie:

 

Edytowano przez RoRo
Poprawka na prośbę autora ogłoszenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowa cena dla forumowiczów: 6500 zł (do drobnej negocjacji).

Przy okazji - od teraz nowa zasada dot. moich ogłoszeń. W przypadku transakcji kupujący płaci mi 95% wynegocjowanej ceny końcowej. Pozostałe 5% wpłaca na konto podane w wątku "Forumowicze pomagają" (akcja pod patronatem Forum).

(W ciągu kilku dni dodam tę informację do ogłoszeń na OLX.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: w ogłoszeniu napisałem wcześniej, że kolumny mają tweetery Morel Elite. Adam ( @kaczadupa ) zwrócił mi uwagę, że to pomyłka i jest to niższy model Morela. Morel Elite jest tylko w wersji Signature. Powieliłem błąd ze strony sklepu. Dzięki za zwrócenie na to mojej uwagi. @MariuszZ / @RoRo - czy moglibyście zmodyfikować mój opis i zmienić wzmiankę o Elite na Morel CAT 308? Z góry bardzo Wam dziękuję.

(W ciągu kilku dni zmodyfikuję ogłoszenie na OLX. Trochę to trwa, bo to konto mojej żony. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na nieścisłości w otrzymanym wcześniej od salonu opisie kolumn (pochodzącym pośrednio od producenta!) wycofuję ogłoszenie. Jest już zdjęte z OLX. Postaram się dziś wieczorem napisać na ten temat więcej w wątku o Canto, bo warto informować się wzajemnie o takich sprawach.

@RoRo - wielkie dzięki za pomoc i wsparcie. Dużo to dla mnie znaczyło. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...