Skocz do zawartości

kino domowe - pomoc przy skompletowaniu pierwszego zestawu


lion

Recommended Posts

ad.  Quadral Qube 8 trzeba uważać, bo w ofertach występuje wariant 100W/130W (gniazdo zasilania na płytce z prawej str i otwór BR u góry - poziomy) lub 150W/180W opisany S8 (chyba wycofywany model, zasilanie po lewej, brak otworu na pleckach) i są one jeszcze mylone u niektórych sprzedających (tzn pojawia się nadal "S" w nazwie)

 

wersja S8 150W

https://www.areadvd.de/tests/test-quadral-qube-s8-schicke-kompaktloesung-fuer-das-heimische-kino/

https://audiovision.de/quadral-qube-s8-aktiv-test/

quadral-qube-s8-aktiv-test-bild-1.png

 

 

a tu wersja 8 - moc 100W

https://www.hifi-regler.de/testberichte/test_quadral_qube_8_aktiv_kurzfassung.php wersja 8 100W

969_736943811.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2023 o 20:39, lion napisał:

No właśnie nie wiem jak tu rozpatrywać akustycznie taką otwartą przestrzeń pod suba, tj. sam kącik kinowy to te sztucznie wydzielone 17m2, ale fizycznie ta granica nie istnieje przez brak czwartej ściany i otwarcie na resztę parteru - nie wiem jeszcze gdzie stanie sub, ale jakby były dwie sztuki to po przekątnej miejsce mam (jeśli o to chodzi, żeby "strzelały" do siebie). Jestem bliski kliknięcia Polka hts 10 - w aktualnej obniżonej cenie oferuje przyzwoite parametry, z tego co pamiętam z jakiejś zachodniej recenzji wykres jak u wielu innych w tym przedziale cenowym nie jest może idealny, strojony w okolice 25Hz, ale trzyma poziom, nie rozjeżdża się i daje nawet uniwersalność kino/muzyka bez zbędnego, byle jakiego, walenia po ścianach. Drugi na podium to teraz Quadral qube8. Jest w ogóle sens testowania sub'a w sklepowym salonie? Czy lepiej zamówić jednocześnie Polka i Quadrala, a finalnie odesłać to co nie podejdzie?

Jeżeli chciałbyś aby subwoofer uzupełnił niskie rejestry przy zachowaniu kontroli w muzyce to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Fyne Audio F3.10. To dosyć mocny sub o wysokiej precyzji więc bas będzie dociążony i jednocześnie twardy i szybki. Jeśli chciałbyś typowo kinowego suba to zachęcam do przyjrzenia się modelowi JBL Stage A120p, który podobnie jak REL HT1205 oparty jest na 30 cm przetworniku co zwiększa jego zdolność do zmiany ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu a więc do uzyskania efektu "masowania" ;) To potężny subwoofer o niskim zejściu, który idealnie sprawdza się w kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie

...a skończyło się na rel ht 1003 (mk1) - czekam, aż przyjedzie.

Założony budżet trochę przewalony :E, ale jak ma być dobrze to niech będzie, tzn. mam nadzieję, że nie pożałuję.

Przy okazji, żeby kolejnych postów nie tworzyć, poproszę o pomoc dot. podłączenia i kalibracji - tzn do Yamahy V6A wystarczy pod LFE kabel 1xRCA/1XRCA, a co do samej kalibracji to pytania następujące:

- YPAO i tak pomija wszystkie nastawy, więc nic przez rozpoczęciem procesu nie muszę wyłączać/resetować?

- sub ustawić na ON (nie auto), zacząć od Volume 50% i ewentualnie potem +/- w zależności co wskaże YPAO i powtórzyć kalibrację,

a crossover na max, czyli LFE  i po kalibracji tak ma też pozostać?

- kolumny (jeśli kalibracja nie przestawi) zmieniać wszystkie z large na small? odcięcie na 80Hz dla wszystkich?

jeśli coś pominąłem albo jest gdzieś error to dajcie znać

A sama lokalizacja suba to głośnik na kanapę i metoda na czworonoga? Mój pies zbaranieje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sub. Będzie dobrze!

49 minut temu, lion napisał:

- YPAO i tak pomija wszystkie nastawy, więc nic przez rozpoczęciem procesu nie muszę wyłączać/resetować?

nie

49 minut temu, lion napisał:

- sub ustawić na ON (nie auto), zacząć od Volume 50% i ewentualnie potem +/- w zależności co wskaże YPAO i powtórzyć kalibrację,

Tak. Zobaczysz jaki level ustawi mu YPAO.

Tam jest tez taka opcja dostepna z szybckiego menu. Double bas czy coś takiego. nie wiem czy to kalibracja zeruje. Na poczatku daj na OFF

50 minut temu, lion napisał:

a crossover na max, czyli LFE  i po kalibracji tak ma też pozostać?

TAK, LFE cały czas

50 minut temu, lion napisał:

- kolumny (jeśli kalibracja nie przestawi) zmieniać wszystkie z large na small? odcięcie na 80Hz dla wszystkich?

Tak. 80 albo 60.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko dot. nóżek tego RELa. Sub stoi na parkiecie, dlatego chciałem zmienić standardowe stopki (te z logo Rel) na gumowe stożki i tu zonk, bo gwinty dają się wkręcić na 2mm a potem już opór i gumy kręcą się na tych gwintach/ nóżek nie można głębiej wkręcić. Ten typ tak czy źle trafiłem?

IMG20230709130847.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem info, że poszło zapytanie do REL, a dziś dopytałem o status i przyszła odp., że serwis koresponduje w sprawie wysyłki nowych nóżek (chyba chwilowe braki magazynowe). Audiocenter b. szybko odpisuje, więc duży plus za szybką reakcję.

Tymczasowo zrobiłem podkładkę z maty antywibracyjnej.

Jak nie wyślą nóżek to będzie impuls, żeby dywan kupić. Nie ma tego złego..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lion napisał:

Początkowo miałem info, że poszło zapytanie do REL, a dziś dopytałem o status i przyszła odp., że serwis koresponduje w sprawie wysyłki nowych nóżek (chyba chwilowe braki magazynowe). Audiocenter b. szybko odpisuje, więc duży plus za szybką reakcję.

Tymczasowo zrobiłem podkładkę z maty antywibracyjnej.

Jak nie wyślą nóżek to będzie impuls, żeby dywan kupić. Nie ma tego złego..

 

No u nich to działa dość sprawnie i to na prawdę spoko dystrybutor jest.

Czyli co wyszło że jednak jakieś lewe gwinty były?

No miało by to sens bo dziwnie to wyglądało.

Może jakaś trefna partia. Sami ich pewnie nie robią, może coś poszło nie tak na tokarce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa naprawdę fajna, bo temat z kategorii pierdoła, a jednak pomagają. Jak porównywałem śruby od nóżek prostokątnych do tych gwintów zatopionych w gumie to na suwmiarce wyszła delikatna różnica - średnica gumowych ciut większa, do tego skok gwintu na oko też większy (no i sama guma na tej szpilce gwintowanej się obraca), więc tak jak piszesz może jakaś partia się rozjechała. Zobaczymy jakie przyjdą nówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...