Skocz do zawartości

Nad C 700 + Elac Carina BS 243.4 Czy to ma sens?


Robertoss88

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Szukam kolumn do wzmacniacza Nad c 700. Mam 12 m2 pokój i szukam do niego ciepło brzmiących kolumn podstawkowych na dłuższe odsłuchy.

Zainteresowałem się ostatnio kolumnami Elac Carina BS 243.4 i zastanawiam się czy to będzie dobre zestawienie?

Jeśli ktoś miał styczność z tymi kolumnami to będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowano przez Robertoss88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robertoss88 napisał:

szukam do niego ciepło brzmiących kolumn podstawkowych na dłuższe odsłuchy.

Zainteresowałem się ostatnio kolumnami Elac Carina BS 243.4 i zastanawiam się czy to będzie dobre zestawienie?

Moim zdaniem to nie są ciepłe kolumny. Odbierałem je przede wszystkim jako bardzo szczegółowe. Ale może z Nadem zagrają ciepło (nie znam tego wzmacniacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

@Rafał S a o basie co byś powiedział? Kiedyś miałem ochotę ich posłuchać. Czasem wraca to do mnie. 

Przykro mi, ale nie pamiętam dokładnie, jak było z basem. Wydaje mi się, że był dość mocny jak na tak małe skrzynki, a przy tym zwarty, raczej techniczny, może w stylu AP C3? Ale to było półtora roku temu, niemal na początku mojej drogi audio. Zapamiętałem głównie ich szczegółowość, bo dla mnie była aż nadmierna i z tego powodu ich nie kupiłem. Inna sprawa, że to były niewygrzane nówki - kto wie jak zagrałyby po tygodniu czy dwóch. Co nie zmienia faktu, że do dziś już i tak bym je ze 3 razy sprzedał. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie połączenie, któremu basu nie będzie brakować o ile samo pomieszczenie nie ma z nim problemu. Nie mniej jednak warto posłuchać, ponieważ każdy w inny sposób określi, czy też będzie postrzegał optymalną ilość danej częstotliwości. Pytanie czy tutaj wielkość kolumn będzie miała duże znaczenie i musimy iść w tak kompaktowe rozwiązania jak Carina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dobrą podstawę basową zapewnią Ci kolumny Buchardt S300 MKII lub droższe i nowsze P300. Bardzo fajne opcje z rozciągniętym dołem. Z NADem dobrze powinny zgrać się również Monitor Audio Silver 100. Nieco je uspokoi i może to być rozsądny kierunek. W razie czego zapraszamy na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...