Skocz do zawartości

Audio do salonu.


rafter

Recommended Posts

Cześć,

Napisz coś więcej o pomieszczeniu ( najlepiej jakbyś miał rzut / zdjęcia ) i co ma się znajdować w zestawie. Przydałoby się tez kilka informacji jak

- Słuchasz ze streamingu głównie ?

- czy ma być podłączony do TV

- korzystasz z gramofonu ?

- czego słuchałeś do tej pory

- jakiej muzyki słuchasz

- jaki dźwięk lubisz ?

- czy rozważasz też subwoofer

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomasz S. napisał:

Cześć,

Napisz coś więcej o pomieszczeniu ( najlepiej jakbyś miał rzut / zdjęcia ) i co ma się znajdować w zestawie. Przydałoby się tez kilka informacji jak

- Słuchasz ze streamingu głównie ?

- czy ma być podłączony do TV

- korzystasz z gramofonu ?

- czego słuchałeś do tej pory

- jakiej muzyki słuchasz

- jaki dźwięk lubisz ?

- czy rozważasz też subwoofer

 

Cześć

Tak głównie z TIDAL ale w przyszłości może gramofon i cd

IMG_20230210_171739.jpg.dc84ae384b37860892b23a8d9b1a3099.jpg

IMG_20230210_171246.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafter napisał:

nie palę

Zazdroszczę , ja właśnie rzucam :) 

Pomieszczenie jest na podłogówki. Piszesz , że w przyszłości gramofon , CD. W przyszłości to Ty zdążysz zmienić jeszcze kilka razy klocki. Na razie wziąłbym jakiś kombajn typu Cyrus one hd lub Cambrdge do tego oczywiście Dali Grandy i grasz.

A, i fajnie byłoby zajrzeć do jakiegoś Salonu Audio i posłuchać paru zestawów . Tak by wiedzieć jaki dźwięk akceptujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2023 o 15:04, rafter napisał:

Dzień dobry.

To mój pierwszy wpis. Utworzyłem konto ponieważ szukam sprzętu audio do salonu. (50m2) .To będzie mój pierwszy zestaw. Nie wiem jak się za to zabrać. Budżet ...może ok 20.000zł   

Witam

Polecam Pylony Diamond 25 z Cambridge Audio CXA81 - z drugiej reki oczywiscie ze wzgledu na budzet - lub moze CXA61 - nie powinienbyc wiele gorszy od 81 jesli w ogole.

Co do CD to CXC v2 - sam uzywam.

Jest naprawde dobrym transportem. Krotko - porownywalem z Primare CD35 i Gato Audio CDD 1 - nie slyszalem roznicy wiec cambridge zostal. 

Mozna tez Monitor audio Gold 100 5 G ale one sa chyba ciemniej grajacymi glosnikami choc tez maja mocny bas. ( kilka dni temu porownalem z moimi Pylonami)

Radze dobrze szukac i POROWNYWAC bo jakos mi sie wydaje ze nas w laduja w konia z tymi cenami.

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafter napisał:

Dzięki. A co sądzisz o AUDIOLAB 9000. Miałeś do czynienia z tym sprzętem . Da radę w większym pomieszczeniu.

Nie znam ale z teg co widze jest tylko troche tanszy od Gato Audio DIA 250s wiec poszedlbym w strone Gato ktore sam uzywam w tej chwili. 

100 wat w Audiolab przy 8 oHm vs 250 wat przy 8 oHm :) policz sobie.

11 minut temu, rafter napisał:

Dzięki. A co sądzisz o AUDIOLAB 9000. Miałeś do czynienia z tym sprzętem . Da radę w większym pomieszczeniu.

Przepraszam z tym z drugiej reki nie doczytalem do konca a tam taka fajna sumka 20000 tys widnieje.

To napewno ulatwia sprawe.

Zelazna zasada zawsze posluchac/przetestowac w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, parę razy powyżej pojawił się pomysł umówienia się na odsłuch i przetestowanie kilku opcji. Też zdecydowanie zachęcamy do takiej formy wybierania sprzętu. Nasze ucho to najlepszy doradca i cyferkami nie ma się co sugerować. Bardzo dobrze też to widać w porównywaniu mocy Audiolaba i Gato. Jedno w klasie AB drugi D. Różnica w głośności to jedno a jakości grania i trafiania w nasz gust to drugie. Nie mówię tutaj, że Audiolab zagra lepiej bo to zawsze indywidualna ocena, po prostu żadna cyfra nie zagra tak gęsto i mięsiście jak AB.

Założony budżet pozwala na zmontowanie bardzo fajnego zestawu, przeraża mnie za to ta szafka RTV bo uniemożliwia sensowne ustawienie sprzętu.

Ktoś wyżej rzucił propozycję Pylonów Diamond 25, ogólnie spoko pomysł, ale do tego metrażu to co najmniej 28 albo 30. Atrakcyjnie grające kolumny, raczej dawałbym do nich cieplejszy i spokojniej grający wzmacniacz niż CXA61/81, który również gra takim podbarwionym charakterem. Tutaj właśnie wjechałby pięknie Audiolab 9000a/Vincent SV-228/Unison Research Unico Due. W takich pieniądzach można też już trafić całkiem fajny all-in-one np.: Quad ARtera Solus Play lub Naim Uniti Atom.

Z kolumn mamy jeszcze Polk Reserve r600/700, Focal Aria 948 oferta jest gigatnyczna i można by wymieniać w nieskończoność. Jeśli masz chwilę to umów się na odsłuch czy u nas, czy w jakimś bliższym salonie, żebyś złapał jakiś punkt zaczepienia od którego wyruszysz w poszukiwaniu swojego wymarzonego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, parę razy powyżej pojawił się pomysł umówienia się na odsłuch i przetestowanie kilku opcji. Też zdecydowanie zachęcamy do takiej formy wybierania sprzętu. Nasze ucho to najlepszy doradca i cyferkami nie ma się co sugerować. Bardzo dobrze też to widać w porównywaniu mocy Audiolaba i Gato. Jedno w klasie AB drugi D. Różnica w głośności to jedno a jakości grania i trafiania w nasz gust to drugie. Nie mówię tutaj, że Audiolab zagra lepiej bo to zawsze indywidualna ocena, po prostu żadna cyfra nie zagra tak gęsto i mięsiście jak AB.

Założony budżet pozwala na zmontowanie bardzo fajnego zestawu, przeraża mnie za to ta szafka RTV bo uniemożliwia sensowne ustawienie sprzętu.

Ktoś wyżej rzucił propozycję Pylonów Diamond 25, ogólnie spoko pomysł, ale do tego metrażu to co najmniej 28 albo 30. Atrakcyjnie grające kolumny, raczej dawałbym do nich cieplejszy i spokojniej grający wzmacniacz niż CXA61/81, który również gra takim podbarwionym charakterem. Tutaj właśnie wjechałby pięknie Audiolab 9000a/Vincent SV-228/Unison Research Unico Due. W takich pieniądzach można też już trafić całkiem fajny all-in-one np.: Quad ARtera Solus Play lub Naim Uniti Atom.

Z kolumn mamy jeszcze Polk Reserve r600/700, Focal Aria 948 oferta jest gigatnyczna i można by wymieniać w nieskończoność. Jeśli masz chwilę to umów się na odsłuch czy u nas, czy w jakimś bliższym salonie, żebyś złapał jakiś punkt zaczepienia od którego wyruszysz w poszukiwaniu swojego wymarzonego systemu.

Zgodze sie chyba ze wszystkim oprocz za cyfra nie zagra tak jak AB.

Porownywalem Gato z Cxa 81 i choc roznica pomiedzy nimi byla niewielka w jakosci dzwieku to jednak Gato gralo jakby - wielu by napisalo - bardziej analogowo, bylo w tym dzwieku cos co mozna by opisac jak bardziej  wypelnione.

Ta niewielka roznica zdecydowala o zakupie. Oczywiście wpierw dokonalem w domu porownania. Szczerze mowiac poprostu mialem tez chrapke na cos nowego. Co jeszcze w zwiazku z Gato - w Cambridge robilo sie glosniej - w Gato jak to ktos ładnie okreslil poprostu dzwieku robi sie wiecej. Takie odczucie.  

Z drugiej strony Cxa 81 wygral z NAD to chyba 368 bylo i Naim Unity ale to juz  starszy model byl. NAD byl jakby troche przymulony a Naim - dzwiek jakby gral pod kopułą. Nie dochodzil do sluchacza.

Pylony Diamond 25 dały by sobie radę chyba w większym pomieszczeniu bo nikt nie slucha naprawde glosno. Ale to juz moje zdanie a nie doswiadczenie.

Wiec moze Diamond 28 - chwalone w Polsce i u mnie w NL jeden ze sklepow proponował je - niestety nie pamietam modelu - ponad Audio Physic. 

 

Sam teraz szukam nastepcy moich PA Diamond 25 i widze ze trudno bedzie. Mialem w domu niedawno MA Gold 100 5 g ale niestety w porownaniu przegraly - jak dla mnie dzwiek zbyt ciemny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 368 od Nada gra z typowymi naleciałościami klasy D. To się może podobac. Chodź poprzedni użytkownicy tsarszych NADów szybko te odrzuca.

Diamond to fajna seria. Jak isc w nie to w 28ki.

Silvery graja jaśniej od Goldów jak coś.

Mozna rozważyć jeszcze wyprzedawane KEFy serii R, ale one tez moga być w takim razie za ciemne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PA 28 juz pytalem ale będą za duże do mojego pokoju. Niestety.

Rozwazam Gato Audio FM-15 - problem jest taki ze nie ma juz firmowych stojakow. Nastepny to FM-30 - mniejszy niz PA 28 .

Oprócz tych mam na oku Sonus Faber Olympica Nova 1 i Accordo - oczywiście z drugiej reki.

Jasper 18 mnie tez zainteresował.

Czas mam wiec poszukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...