Skocz do zawartości

Dobór lepszego DAC


piotr89

Recommended Posts

Cześć,

Piszę do Was z prośbą o pomoc w doborze lepszego DAC niż mam obecnie.

Mój setup:

- Fyne Audio f702
- Dream Amp reduktora szumu (klon Sansui AU70)
- Streamer Bluesound Node

Podchodziłem z początku sceptycznie jakoby DAC miał jakiś wielki wpływ na dźwięk. Ale zamówiłem CHORD QUTEST aby zweryfikować czy coś można poprawić.
Jakież było moje zdziwienie kiedy go podłączyłem i słuchałem utworów na przemian CHORD QUTEST oraz BLUESOUND NODE ileż DAC'iem można.... zepsuć.
Nawet moja druga połówka, która pracowała na komputerze za plecami podczas testów zauważyła, ej. ten jest dużo lepszy, który to? A ja na to... to NODE.
Dźwięk CHORDA przy BLUESOUND jest przygaszony i mniej wyraźny całościowo. Nie dostrzegłem plusów tej konstrukcji względem konkurenta.

Mogę prosić o jakieś propozycje co mogło by zagrać lepiej? WW doświadczenie nauczyło mnie, że "cena nie gra" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr89 napisał:

Cześć,

Piszę do Was z prośbą o pomoc w doborze lepszego DAC niż mam obecnie.

Mój setup:

- Fyne Audio f702
- Dream Amp reduktora szumu (klon Sansui AU70)
- Streamer Bluesound Node

Podchodziłem z początku sceptycznie jakoby DAC miał jakiś wielki wpływ na dźwięk. Ale zamówiłem CHORD QUTEST aby zweryfikować czy coś można poprawić.
Jakież było moje zdziwienie kiedy go podłączyłem i słuchałem utworów na przemian CHORD QUTEST oraz BLUESOUND NODE ileż DAC'iem można.... zepsuć.
Nawet moja druga połówka, która pracowała na komputerze za plecami podczas testów zauważyła, ej. ten jest dużo lepszy, który to? A ja na to... to NODE.
Dźwięk CHORDA przy BLUESOUND jest przygaszony i mniej wyraźny całościowo. Nie dostrzegłem plusów tej konstrukcji względem konkurenta.

Mogę prosić o jakieś propozycje co mogło by zagrać lepiej? WW doświadczenie nauczyło mnie, że "cena nie gra" :)

 

Bardzo dziwne doświadczenie, bo dac w Bluesound jest na poziomie najtańszych zewnętrznych daców typu Dacmagic 100. A qutest to już sama klasa w sobie i nieporównywalnie lepszy dac. Tym bardziej Twoje wrażenia odsłuchowe dziwią. Może przyzwyczaiłes się do brzmienia node’a, nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateolo2 napisał:

Bardzo dziwne doświadczenie, bo dac w Bluesound jest na poziomie najtańszych zewnętrznych daców typu Dacmagic 100. A qutest to już sama klasa w sobie i nieporównywalnie lepszy dac. Tym bardziej Twoje wrażenia odsłuchowe dziwią. Może przyzwyczaiłes się do brzmienia node’a, nie wiem

Może inaczej.. bo ja to ja. Ale moja dziewczyna nie jest w żadnym wypadku melomanką. A różnicę dostrzegła i ona na korzyść BS'a.

Może macie rację, że wątek w sumie nie ma sensu. Bo faktycznie CHORD powinien zniszczyć bs'a na każdym polu. Skoro tego nie zrobił a tyle się o nim naczytałem to znaczy, że czytanie ani tym bardziej rozmowa na ten temat nie ma sensu.

Na rynku jest stosunkowo mały wybór DAC'ów. Myślicie, że może lepiej poeksperymentować ogólnie ze streamerami?

 

@J4Z

Nie będę eksperymentował z zasilaniem. Po prostu zwrócę chorda póki jeszcze mogę. Za te pieniądze nie interesuje mnie, że producent przyżydził na zasilaniu i trzeba robić dodatkowe kopyrtki by lepiej to zagrało.

Edytowano przez piotr89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piotr89 napisał:

@J4Z

Nie będę eksperymentował z zasilaniem. Po prostu zwrócę chorda póki jeszcze mogę. Za te pieniądze nie interesuje mnie, że producent przyżydził na zasilaniu i trzeba robić dodatkowe kopyrtki by lepiej to zagrało.

@J4Z chodziło o to, ze w BS warto zmienić zasilanie. Co potwierdzam - jak z nim zwłaszcza zostaniesz i będziesz używał jego daca. 
 

25 minut temu, J4Z napisał:

@mateolo2 porownywales daca z node na liniowym vs qutest? Czy to wiedzą nabyta drogą czytania? Jeszcze niedawno mówiłeś że prawie różnic w dacach nie słyszałeś (czy coś w tym stylu)

Porównywałem. Też z wieloma innych dacami tańszymi i budżetowymi. Potwierdziło się tylko to co pisza ludzie, salony audio itd dac w Bluesound jest Ok, ale to nic specjalnego. Jakby ktoś chciał do BS kuoic dac magic 100 lub coś z tego budżetu to bym odradził bo to mniej więcej pewnie podobna klasa. Nawet ktoś na forum tutaj o tym kiedyś pisał. Alw generalnie wszystkie już Daci wyższej klasy niż te za 5-6 stówek powinny być slyszalnie lepsze. A jeśli chodzi o tym co pisałem, ze słyszałem dużej różnicy w dacach to był wątek i wypowiedz dotycząca tego, ze na danym już poziomie cenowym między dacami różnych firm nie słychać wieke zmian. Słychać je kiedy przeskakuje się z daca No za pare stówek na takiego za 2 koła, a potem z takiego za 2 koła na takiego za 4 koła itd. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, J4Z napisał:

Dodałem zasilanie liniowe i dac z node wygrał u mnie z tym toppingiem i atoll dac100sig. Każdy miał swoje plusy i minusy, ale finalnie najbardziej podobał się Node-owy.

O to ciekawe! Dobrze, ze mówisz bo sam ostatnio myślałem o zakupie i teście dac100sig. W takim razie może pójdę za Twoja namową i sprawdzę jak dzisiaj brzmi mój dac w nodzie vs zewnętrzny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, J4Z napisał:

Szybki jesteś. W piątek jeszcze nie słuchałeś node na liniowym a dzisiaj już jesteś po porównaniach. Brawo ty. 

Porównywałem na zwykłym Node tak jak porównuje właściciel wątku.

No mówiłem, ze czego nie napisze to zawsze się czepiasz moich wypowiedzi. Tak jakbyś mnie śledził i wyznaczył sobie misje, ze cokolwiek napisze na tym forum to trzeba mnie zjechać, wyśmiać, doczepić się itd. Sorry ale napisałem w tej sprawie do administracji. Bo to mnie już meczy. Nie mogę nic nigdzie napisać bo zaraz się zjawisz, żeby mi dokopać. proszę, umówmy się tak, ze nie będziesz komentował żadnego z moich postów, albo wypowiedzi. Nic Cię to nie kosztuje, a ja będę miał trochę spokoju i będę mógł sie tutaj trochę poudzielac.  

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr89 napisał:

Cześć,

Piszę do Was z prośbą o pomoc w doborze lepszego DAC niż mam obecnie.

Mój setup:

- Fyne Audio f702
- Dream Amp reduktora szumu (klon Sansui AU70)
- Streamer Bluesound Node

Cześć Piotr, dawno temu miałem Node. Odbiór dźwięku to bardzo subiektywna rzecz. Czasem tańszy DAC brzmi w naszych uszach  lepiej niż ten drogi. I nie ma w tym nic złego.

Wbrew temu co piszesz, DAC'ów na rynku jest mnóstwo. I fajnie, bo każdy może wybrać ten ulubiony (wcale nie najdroższy).

W moich uszach (kiedy grałem z Node) brzmienie znacznie poprawił DAC RME. 

Musisz próbować i wybrać ten najlepszy dla siebie. Ten wychwalany przez miliony nie musi brzmieć dobrze dla Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, J4Z napisał:

Pojawiliśmy się w tym temacie mniej więcej w tym samym czasie. Zapytałem:

Odpowiedziałeś:

Ogarnij się, a nie wyskaujesz mi z bzdurami typu:

 

Nie trolluje Cię. Nie obrażam. Weryfikuje Twoje słowa. 

Nie, dziękuję. 

 W takim razie ja będę Cię od dzisiaj całkowicie ignorował. I tak - trollujesz mnie podręcznikowo. Ja turaj staram się być miły i uprzejmy w stosunku do wszystkich. Możesz to nazywać „weryfikacją”, ale przecież każdy widzi jak jest.

A tak próbowałem, żebyś się do mnie przekonał jako człowieka. Nie chce mi się już więcej. A sam fakt, ze nie chcesz zrezygnować z komentowania moich wypowiedzi sprawia, ze otwarcie mówisz, ze chcesz mnie dalej trollowac, bo każdy Twój komentarz zarzuca mi oszustwa, albo prześmiewcze komentarze „bo ten wzmacniacz miał być na zawsze”, a nie jest! Dowale mu! I wiele podobnych. Znajdź chociaż jedną poztywną wypowiedz w moja stronę odnośnie oceny jakiegoś sprzętu itd z ostatniego miesiąca/dwóch. Nie znajdziesz bo jestem jak mi kiedyś powiedziałeś „niewiarygodny” Prosiłem już podczas rozmowy telefonicznej Sebastiana @KrólKiczu żeby z Tobą pogadał nawet, bo czuje się zwyczajnie nękany. 
 

p.s. Dla Twojej wiadomości Node’a z chordem porównywałem nie w domu tylko salonie audio z pół roku temu przy okazji innych odsłuchów. 

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

 W takim razie ja będę Cię od dzisiaj całkowicie ignorował. I tak - trollujesz mnie podręcznikowo. Ja turaj staram się być miły i uprzejmy w stosunku do wszystkich. Możesz to nazywać „weryfikacją”, ale przecież każdy widzi jak jest.

A tak próbowałem, żebyś się do mnie przekonał jako człowieka. Nie chce mi się już więcej. A sam fakt, ze nie chcesz zrezygnować z komentowania moich wypowiedzi sprawia, ze otwarcie mówisz, ze chcesz mnie dalej trollowac, bo każdy Twój komentarz zarzuca mi oszustwa, albo prześmiewcze komentarze „bo ten wzmacniacz miał być na zawsze”, a nie jest! Dowale mu! I wiele podobnych. Znajdź chociaż jedną poztywną wypowiedz w moja stronę odnośnie oceny jakiegoś sprzętu itd z ostatniego miesiąca/dwóch. Nie znajdziesz bo jestem jak mi kiedyś powiedziałeś „niewiarygodny” Prosiłem już podczas rozmowy telefonicznej Sebastiana @KrólKiczu żeby z Tobą pogadał nawet, bo czuje się zwyczajnie nękany. 
 

p.s. Dla Twojej wiadomości Node’a z chordem porównywałem nie w domu tylko salonie audio z pół roku temu przy okazji innych odsłuchów. 

Proszę skończmy to już……

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr89

Zgadzam się z @Bebop.

Nie zamykaj się od razu na zewnętrzne daci. Jest tego dużo na rynku. Zwłaszcza wtornym. Nie wydawaj milionów monet tylko popróbuje różnych daców np, regi, hegela, toppinga, musical fidelity itd poszukaj swojego brzmienia. Ja z arcamem irdac (+zasilacz liniowy) mam podłączonego swojego BS i dla mnie różnica jest bardzo duża. To fajny dac, wielokrotnie tutaj polecany. Z zasilaczem liniowym do trafienia poniżej 2. A jak finalnie stwierdzisz, ze chcesz używać daca w BS to dzwon do Pawła z PD creative kupuj płytkę zasilania, zewnętrzny zasilacz liniowy o wtedy wyciśniesz ostatnie soki z tego daca co masz w nim :)) A świadkowie mówią, ze zmiany są slyszalne. Ja bardzo wyraźnie po zmianie zasilania w swoim bs usłyszałem różnice po dacu .”zewnętrznym czyli po cyfrze z BS, wiec na pewno dac wewnętrzny tez dostał niezłego kopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Cześć Piotr, dawno temu miałem Node. Odbiór dźwięku to bardzo subiektywna rzecz. Czasem tańszy DAC brzmi w naszych uszach  lepiej niż ten drogi. I nie ma w tym nic złego.

Wbrew temu co piszesz, DAC'ów na rynku jest mnóstwo. I fajnie, bo każdy może wybrać ten ulubiony (wcale nie najdroższy).

W moich uszach (kiedy grałem z Node) brzmienie znacznie poprawił DAC RME. 

Musisz próbować i wybrać ten najlepszy dla siebie. Ten wychwalany przez miliony nie musi brzmieć dobrze dla Ciebie. 

I tu jest wlasnie tenze zonk, bo na ten przyklad bylbym sklonny polecac ADI-2 niemal kazdemu, i prawie na pewno nie kazdego bym tym uszczesliwil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

I tu jest wlasnie tenze zonk, bo na ten przyklad bylbym sklonny polecac ADI-2 niemal kazdemu, i prawie na pewno nie kazdego bym tym uszczesliwil.

Podobno ADi-2 obok denafrips Ares II to dwa najlepsze Daci w swoim budżecie. Zawsze chciałem ich spróbować w swoim systemie 👌 Może kiedyś się uda, ale na razie są poza moim budżetem i myślałem ostatnio o toppingu d70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Pytanie teoretyczne: czy opłaca się kupić rme jak nie zamierza się używać dsp czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na inny dac? @marcinmarcin mówił chyba ze to nic specjalnego gdyby nie dsp. 

Z mojej perspektywy prawie zawsze jest sens uzywania dsp, wiec dylematu nie ma. Jesli dobrze kojarze wspomniany nick raczej przytoczona opinia glowy zawracac sobie nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Gustarda x26 Pro. Zachęciło mnie eleganckie zasilanie toroidami. Bo impulsówka w takim pułapie cenowym moim zdaniem nie przystoi (wstyd dla Chorda).

Nie zamykam się na Wasze dalsze propozycje, gdyż nie jest powiedziane, że mój strzał jest celny :) 

ps. Dajcie spokój z tymi kłótniami 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palmos napisał:

Przepraszam że się wcinam ale muszę zapytać jak gra ten wzmacniacz marzeń? Bo i Reduktor i Wilk na yt to same ochy i achy.

Mam obok McIntosh MA6700 i jest to ta sama klasa z tą różnicą, że góra gra ładniej w DreamAmpie jednak lepszą kontrolę dołu ma McIntosh (w końcu tranzystor). Nie oznacza to, że dream amp ma mało kiepskiego basu bo wręcz przeciwnie, nie brakuje mu go. Wydaje mi się, też, że scena jest odrobinę lepsza w McIntosh ale to mam właśnie zamiar załatwić kupując lepszego DAC. Dodam jeszcze, że gdyby od początku DreamAmp grał z Chordem Qutest to bym się go po prostu pozbył :P

Mówiąc ta sama klasa mam na myśli, że przełączając się z jednego na drugi nie czuje się przeskoku w jakiści jaki towarzyszył mi gdy przeskakiwałem ze wzmaków do 20k na McIntosha.

 

Dodam jeszcze, że DreamAmp jest mega czuły na zakłócenia z sieci. Z prądu na ścianie gdzie mam TV po podłączeniu wydobywa z siebie dość głośnie trzaskanie (jak dźwięk ogniska) - nie jest to wina innego sprzętu, bo trzaskanie nie ustaje nawet gdy jest to jedyne podłączone urządzenie. Kiedy jednak przełączę go przedłużaczem na prąd z kuchni nastaje cisza. Jest to o tyle dziwne, że miałem już z 6 wzmacniaczy i żaden nie był taki wybredny, po prostu działały.

Edytowano przez piotr89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jesli dobrze kojarze wspomniany nick raczej przytoczona opinia glowy zawracac sobie nie bede.

Dobrze kojarzysz, też mam w poważaniu twoja opinie 👍

3 godziny temu, J4Z napisał:

Pytanie teoretyczne: czy opłaca się kupić rme jak nie zamierza się używać dsp czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na inny dac? @marcinmarcin mówił chyba ze to nic specjalnego gdyby nie dsp. 

Ma sens tylko z DSP, akceptując jego sposób grania (moim zdaniem) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotr89 napisał:

Dźwięk CHORDA przy BLUESOUND jest przygaszony i mniej wyraźny całościowo. Nie dostrzegłem plusów tej konstrukcji względem konkurenta.

Miałem oba i absolutnie się nie zgadzam. Chord jest szybszy, bardziej transparentny , duzo bardziej dynamiczny.

Może uszkodozna sztuka?

Bo nawet stosując filtry nie zrobił byś takiego dźwięku.

 

11 godzin temu, Palmos napisał:

Przepraszam że się wcinam ale muszę zapytać jak gra ten wzmacniacz marzeń? Bo i Reduktor i Wilk na yt to same ochy i achy.

Niestety teraz po tej aferze z Wilkiem chyba mu popularność zmaleje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Miałem oba i absolutnie się nie zgadzam. Chord jest szybszy, bardziej transparentny , duzo bardziej dynamiczny.

Może uszkodozna sztuka?

Bo nawet stosując filtry nie zrobił byś takiego dźwięku.

 

Niestety teraz po tej aferze z Wilkiem chyba mu popularność zmaleje.

 

Jaka to afera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...