Skocz do zawartości

Wymiana kolumn na mniejsze


martin

Recommended Posts

Cześć,

2 lata temu kupiłem taki oto zestaw: wzmacniacz Marantz PM 6007 + kolumny podstawkowe Dali Oberon 3 + standy. Wszystko fajnie gra, na moje potrzeby jest wystarczające. W miedzy czasie jednak zmieniłem mieszkanie i poniższy zestaw nie bardzo mi pasuje pod zastane warunki i muszę dokonać zmian.

Kolumny będą teraz stać wokół TV ale już nie na standach tylko na regale. Moje Oberony są delikatnie za wysokie i muszę znaleźć jakieś niższe kolumny (max 30cm wysokości) ale żeby grały nie gorzej niż Dali. Czy możecie coś doradzić?

Rozważałem nawet przez chwilę sprzedanie całego zestawu i kupno aktywnych KEF LS50 wireless, jednak cenowo jest dla mnie za drogo, a obawiam się że mniejsze KEF LSX II będą za małe.

Co do warunków: Salon ma ok 30 m2, muzyka to większość Tidal i radio internetowe. Słuchanie raczej wieczorową porą więc raczej nie ma mowy o odkręcaniu na caly regulator, oczywiście z małymi wyjątkami przy jakiejś imprezce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zawsze możesz rozważyć standardowe KEF LS50 Meta. To bardzo dobra kolumna do wielu typów pomieszczeń. Mają 302 milimetry wysokości, więc powinno się udać :) Poniżej 30 centymetrów są ATC SCM7, ale one mogą potrzebować więcej mocy niż z Marantza. Warto jednak odsłuchać obu opcji, do czego gorąco zapraszamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, martin napisał:

To tez biorę pod uwagę. Generalnie jakbym położył to byłoby ok, no może kwestie wizualne by tu były nieco zaburzone. Pytanie tylko czy kolumny mogą być na stałe w pozycji poziomej?

KEF LS50 poziome ułożenie na pewno nie zaszkodzi, ani wizualnie, ani brzmieniowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...