Skocz do zawartości

połączenie starego amplitunera z nowym TV


Tommy81

Recommended Posts

 Człowiek się pyta o radę a Ty mu robisz wodę z mózgu.

Posiadając sprzęt jaki ma do dyspozycji jest w stanie złożyć pełnoprawne kino 5.1 ( zakładając wymianę kolumn na jakiś zestaw z małymi kolumnami)

Minimum,  jakie powinno być , oczywiście pamiętając o półce cenowej . A to akurat pominąłeś w swoich rozważaniach

Myślę, że teorie dotyczące "spisku operatorów VOD" niespecjalnie są tu potrzebne.

Nie pasuje Ci nie korzystaj , ale też nie neguj tego że komuś może to wystarczyć

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest. Pytanie czy oglądając te platformy na prawdę tak się skupiasz na ich jakości audio?

Moim zdaniem to jest nie poważne. to jest rozrywka. Ma dostarczyć odprężenia i funu a nie analizować czy ten wybuch był wystarczająco dynamiczny na DD+. No bo lepiej by grał na DTS HD.

"Przewiń, przewiń, niech go jeszcze raz przeanalizuję...."

Wiadomo też bym chciał. Bo sporo filmów z kina trafia teraz na te platformy i nie ma dzwieku HD. A wolał bym żeby miały.

Ale nie mamy na to wpływu. To nie jest kwestia akceptowania lub nie.

Jesli będzie wybór to będzie mozna decydować.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Iron napisał:

 Człowiek się pyta o radę a Ty mu robisz wodę z mózgu.

Ty czytałeś mój pierwszy wpis w tym temacie bo odnoszę wrażenie, że go pominąłeś.

 

12 godzin temu, Iron napisał:

Posiadając sprzęt jaki ma do dyspozycji jest w stanie złożyć pełnoprawne kino 5.1 ( zakładając wymianę kolumn na jakiś zestaw z małymi kolumnami)

nie ma szans z tym amplitunerem i tymi kolumnami. Jedno i drugie do wymiany chociaż budżetowo na start subwoofer minimalnie pomoże to jednak amplituner jest kategorycznie do zmiany.

12 godzin temu, Iron napisał:

Myślę, że teorie dotyczące "spisku operatorów VOD" niespecjalnie są tu potrzebne.

jak będziesz miał okazję to porozmawiaj z tymi co tworzą te usługi, serwisy. Zrozumiesz wtedy gdzie jest problem.

12 godzin temu, Iron napisał:

Nie pasuje Ci nie korzystaj , ale też nie neguj tego że komuś może to wystarczyć

nie pasuje mi, dlatego będę o tym pisał.

 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

ytanie czy oglądając te platformy na prawdę tak się skupiasz na ich jakości audio?

chcę obejrzeć film, widzę 5.1 włączam i dostaje.. no nie wiadomo co to jest. Coś tam słychać ale masz wrażenie, że amplituner padł. Potem odpalasz DTS-HD MA i uff, to jednak nie sprzęt. Już tu nie raz było pisane, jak raz zakosztowałeś czegoś lepszego, to zaakceptowanie gorszego rozwiązania często jest bardzo trudne by nie powiedzieć, niemożliwe.

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale nie mamy na to wpływu. T

mamy wpływ poprzez wyrażanie swojej dezaprobaty. Pisanie na forach i uświadamianie ludzi. Tylko w ten sposób dotrzesz do tych którzy za to odpowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

I dla was może i jest ok, akceptujecie to jak widać. Ja tego nie akceptuje, nie potrafię. I dziwie się, że ktokolwiek potrafi po tym jak chociaż raz usłyszał dźwięk DTS-HD MA.

A czy nie dziwi cię, że ktoś to widział w komercyjnym kinie film na ekranie o przekątnej kilkunastu metrów, może mieć również przyjemność z obejrzenia filmu u siebie w domu na ekranie o przekątnej kilkudziesięciu cali? Czy to tez powinno być nieakceptowalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

jak będziesz miał okazję to porozmawiaj z tymi co tworzą te usługi, serwisy. Zrozumiesz wtedy gdzie jest problem.

Jaki problem? Niedawno wyszliśmy z epoki kamienia łupanego zwanego divix. Problemem jest jedynie to że wyprzedzasz oczekiwaniami rozwój technologiczny. To nie jest żaden spisek VOD że nam fundują taki bitrate.

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

chcę obejrzeć film, widzę 5.1 włączam i dostaje.. no nie wiadomo co to jest. Coś tam słychać ale masz wrażenie, że amplituner padł.

Wymagający jesteś i tyle 😂 Oglądam obecnie "Dark", ścieżka dźwiękowa to bardzo mocna strona tego serialu. Patrzę na parametry a tam E-AC3 640 kbps 🤪 No co poradzę że dla mnie jest ok. Mogę głośno o tym mówić? Obstawiam że u Ciebie to może kwestia sprzętu, sam radzisz wyżej innym żeby zainwestować w coś lepszego, zacznij od siebie. Z przymróżeniem oka oczywiście ;)

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

mamy wpływ poprzez wyrażanie swojej dezaprobaty. Pisanie na forach i uświadamianie ludzi. Tylko w ten sposób dotrzesz do tych którzy za to odpowiadają.

No nie wiem czy ktoś z dysydentów tu zagląda by zaczerpnąć opinii czy szanownym polskim audiofilom pasuje obecnie jakość VOD.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemeklbn napisał:

A czy nie dziwi cię, że ktoś to widział w komercyjnym kinie film na ekranie o przekątnej kilkunastu metrów, może mieć również przyjemność z obejrzenia filmu u siebie w domu na ekranie o przekątnej kilkudziesięciu cali? Czy to tez powinno być nieakceptowalne?

zdajesz sobie sprawę, że są ludzie z różnymi problemami wzrokowymi które sprawiają, że obraz w kinie jest dla nich trudny w odbiorze ze względu na przykład na wielkość?

 

15 minut temu, Butler napisał:

Jaki problem?

to nie jest rozmowa na forum publiczne.

15 minut temu, Butler napisał:

Problemem jest jedynie to że wyprzedzasz oczekiwaniami rozwój technologiczny.

nikt niczego nie wyprzedza. Technologia spokojnie pozwala na pewne rozwiązania. ARC wymaga hdmi w wersji 1.4 które pojawiło się w roku 2009. Już wtedy umożliwiało około 1mbps zgodnie z tabelką którą również wklejasz. Czyli zostaje nam około 250kbps wolnego pasma biorąc pod uwagę te około 750kbps które dają teraz. eARC pojawiło się około 2019. Mamy rok 2023! Nie wiem jak Ty ale ja tutaj nie widzę problemu technologicznego.

 

15 minut temu, Butler napisał:

Wymagający jesteś i tyle 😂

tego nie neguje :)

15 minut temu, Butler napisał:

Obstawiam że u Ciebie to może kwestia sprzętu, sam radzisz wyżej innym żeby zainwestować w coś lepszego, zacznij od siebie

spokojnie, to jest w planach ale dobrze wiesz, że jak źródło kiepskie to nic z niego nie zrobisz. Dla informacji, póki co obecnie jest RX-V685.

 

15 minut temu, Butler napisał:

No nie wiem czy ktoś z dysydentów tu zagląda by zaczerpnąć opinii czy szanownym polskim audiofilom pasuje obecnie jakość VOD.

tego ani ja ani Ty nie wiemy. Ale bez problemu możesz odszukać w sieci firmy i narzędzia które skupiają się w okół analizy trendów na forach społecznościowych itp itd.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

ARC wymaga hdmi w wersji 1.4 które pojawiło się w roku 2009. Już wtedy umożliwiało około 1mbps zgodnie z tabelką którą również wklejasz. Czyli zostaje nam około 250kbps wolnego pasma biorąc pod uwagę te około 750kbps które dają teraz. eARC pojawiło się około 2019. Mamy rok 2023! Nie wiem jak Ty ale ja tutaj nie widzę problemu technologicznego.

Ale to nie sprzęt odbiorcy końcowego stanowi wąskie gardło. Infrastruktura sieci jest jeszcze zbyt słaba na zabawy z bezstratnym streamingiem. Operatorzy nie sa gotowi by temu sprostać. A największe wyzwanie jest tu dla serwerow z których chciałbyś czerpać filmy. To są ogromne inwestycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:
15 godzin temu, Iron napisał:

Nie pasuje Ci nie korzystaj , ale też nie neguj tego że komuś może to wystarczyć

nie pasuje mi, dlatego będę o tym pisał.

 

To może załóż odpowiedni temat i tam będzie toczyła się dyskusja z nim związana, a nie uprawiaj po raz nie wiem który OT w temacie który z jakością dźwięku w serwisach VOD nie ma związku. @Tommy81 pytał o sposób poprawienia jakości dźwięku z TV - zamiast wbudowanych głośniczków. Twoim zdaniem podłączenie (bezkosztowe bo kolega posiada) Onkyo SR304E i głośników M Audio jest złe - czyżby nie poprawiło jakości dźwięku z TV? Zamiast w miarę poprawnego stereo jakie uzyska z tego ampli i głośników proponujesz zakup "belki" albo dodanie sub-a - PO CO? On chce tylko mieć dźwięk lepszy niż głośniczki z TV.

 

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:
15 godzin temu, Iron napisał:

 Człowiek się pyta o radę a Ty mu robisz wodę z mózgu.

Ty czytałeś mój pierwszy wpis w tym temacie bo odnoszę wrażenie, że go pominąłeś.

super rada - "kup belkę", chyba nie doczytałeś i nie przemyślałeś co napisał kolega zakładający wątek

@lolekdrugi załóż temat (a chyba nawet już jest coś podobnego) o jakości dźwięku i bojkocie streamingu i po sprawie, ale przestań śmiecić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Butler napisał:

Ale to nie sprzęt odbiorcy końcowego stanowi wąskie gardło. Infrastruktura sieci jest jeszcze zbyt słaba na zabawy z bezstratnym streamingiem. Operatorzy nie sa gotowi by temu sprostać. A największe wyzwanie jest tu dla serwerow z których chciałbyś czerpać filmy. To są ogromne inwestycje.

to wszystko da radę spokojnie udźwignąć ten 1Mbps. Sony jakoś od razu wskoczył na 80Mbps to niby dlaczego reszta nie może audio do 1Mbps zrobić? Jak dobrze pamiętam nawet apple oferuje 50Mbps dla obrazu natomiast audio nadal po macoszemu się traktuje.

40 minut temu, tomek72 napisał:

Onkyo SR304E i głośników M Audio jest złe - czyżby nie poprawiło jakości dźwięku z TV? Zamiast w miarę poprawnego stereo jakie uzyska z tego ampli i głośników proponujesz zakup "belki" albo dodanie sub-a - PO CO?

bo chyba nie zdajesz sobie sprawę z tego, jak fatalny jest to zestaw. Ten Amplituner jest za słaby nawet dla tych m-audio. Dlatego subwoofer poprawi trochę odbiór tego dźwięku. Dobry soundbar z subwooferem też może w tym wypadku zagrać lepiej niż to m-audio z tym Onkyo. Po prostu ten amplituner jest kiepski, słaby itp i trzeba mu pomóc. Subwoofer to zrobi, wtedy crossover i odciąży go.

 

40 minut temu, tomek72 napisał:

super rada - "kup belkę", chyba nie doczytałeś i nie przemyślałeś co napisał kolega zakładający wątek

tak, wbrew pozorom ta rada może nie być zła bo ten zestaw jest aż tak kiepski.

 

Przy okazji należy zadać pytanie czy ten amplituner nadal działa prawidłowo bo tam standardowo był problem z pamięcią ustawień która się resetowała po zaniku napięcia. Uprzedzając, to nie jest kwestia baterii.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Sony jakoś od razu wskoczył na 80Mbps

Świetny przykład. A zwróciłeś uwagę że ta oferta jest bardzo ograniczona i skierowana wyłącznie dla posiadaczy TV tej marki? Nic się nie dzieje bez powodu. Bravia Stream oferuje najwyższą jakość, ale oni nie są w stanie otworzyć się ze swoją usługą szerzej przy tych parametrach.

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

apple oferuje 50Mbps dla obrazu natomiast audio nadal po macoszemu się traktuje.

Zrobili research co do oczekiwań, dają więc to czego gawiedź oczekuje. Apple faktycznie ma inne priorytety. Ale w końcu przyspieszą z audio, moim zdaniem rynek to wymusi. Disney+ już zapowiada w tym roku rewolucję pod tym kątem, bądźmy dobrej myśli.

28 minut temu, lolekdrugi napisał:

dlaczego reszta nie może audio do 1Mbps zrobić?

Obawiam się że TrueHD to trochę więcej jak 1Mbps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Świetny przykład. A zwróciłeś uwagę że ta oferta jest bardzo ograniczona i skierowana wyłącznie dla posiadaczy TV tej marki? Nic się nie dzieje bez powodu. Bravia Stream oferuje najwyższą jakość, ale oni nie są w stanie otworzyć się ze swoją usługą szerzej przy tych parametrach.

ale Ty wiesz, że Sony nie jest wyjątkowe z taką ekskluzywną ofertą?

https://www.kaleidescape.com/

 

14 minut temu, Butler napisał:

Disney+ już zapowiada w tym roku rewolucję pod tym kątem, bądźmy dobrej myśli.

no ja jestem dobrej myśli, że coś się zmieni.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ale Ty wiesz, że Sony nie jest wyjątkowe z taką ekskluzywną ofertą?

https://www.kaleidescape.com/

Ale to nie jest stricte streaming, więc nie ma tu problemów technicznych, z którymi musz ą mierzyć się popularne platformy VoD. Poza tym to jest też zupełnie inna półka cenowa. Faktycznie ekskluzywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butler napisał:

Infrastruktura sieci jest jeszcze zbyt słaba na zabawy z bezstratnym streamingiem. Operatorzy nie sa gotowi by temu sprostać. A największe wyzwanie jest tu dla serwerow z których chciałbyś czerpać filmy. To są ogromne inwestycje.

Dokładnie , i dopóki konkurencja nie wymusi zmiany nie ma co liczyć ma inne parametry, Żaden operator VOD nie będzie zmieniał parametrów ( w górę) bez uzasadnienia biznesowego/spodziewanego zysku itd. na życzenie jakiegokolwiek użytkownika .

 

Dnia 24.02.2023 o 13:15, lolekdrugi napisał:

mamy wpływ poprzez wyrażanie swojej dezaprobaty. Pisanie na forach i uświadamianie ludzi. Tylko w ten sposób dotrzesz do tych którzy za to odpowiadają

Pobożne życzenia, owszem może taki operator napisać coś w stylu "podziel się opinią" " pomóż na ulepszpszać produkt/usługę" i niektórzy w to nawet uwierzą. Ale dopóki konkurencja nie wymusi to nikt niebędzie inwestował niepotrzebnie

Dnia 24.02.2023 o 13:15, lolekdrugi napisał:

chcę obejrzeć film, widzę 5.1 włączam i dostaje.. no nie wiadomo co to jest. Coś tam słychać ale masz wrażenie, że amplituner padł. Potem odpalasz DTS-HD MA i uff, to jednak nie sprzęt

Być może masz uszkodzony amplituner , skoro nic przy 5.1 nie słyszysz lub niewiele.

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

bo chyba nie zdajesz sobie sprawę z tego, jak fatalny jest to zestaw. Ten Amplituner jest za słaby nawet dla tych m-audio. Dlatego subwoofer poprawi trochę odbiór tego dźwięku. Dobry soundbar z subwooferem też może w tym wypadku zagrać lepiej niż to m-audio z tym Onkyo. Po prostu ten amplituner jest kiepski, słaby itp i trzeba mu pomóc. Subwoofer to zrobi, wtedy crossover i odciąży go.

Myślę że w stosunku do głośników TV zagra zdecydowanie lepiej + przestrzenność

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Przy okazji należy zadać pytanie czy ten amplituner nadal działa prawidłowo bo tam standardowo był problem z pamięcią ustawień która się resetowała po zaniku napięcia

To nie było tematem wątku, skoro autor pisze o nim to zakładam , że działa.

Dnia 24.02.2023 o 13:15, lolekdrugi napisał:

nie ma szans z tym amplitunerem i tymi kolumnami. Jedno i drugie do wymiany chociaż budżetowo na start subwoofer minimalnie pomoże to jednak amplituner jest kategorycznie do zmiany

Taki amplituner ma założyciel wątku i taki używa lub chce używać . Bedzie chciał wymienić to zapewne napisze. choć po Twoich wywodach może mieć obawy odnośnie uzyskania pomocy

Myślę że rada kolegi @tomek72 "załóż temat (a chyba nawet już jest coś podobnego) o jakości dźwięku i bojkocie streamingu..." jest bardzo dobra.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2023 o 13:50, Iron napisał:

Być może masz uszkodzony amplituner , skoro nic przy 5.1 nie słyszysz lub niewiele.

oczywiście, powinienem kupić Arcama, wtedy na pewno usłyszę xD

Dnia 25.02.2023 o 13:50, Iron napisał:

Taki amplituner ma założyciel wątku i taki używa lub chce używać . Bedzie chciał wymienić to zapewne napisze. choć po Twoich wywodach może mieć obawy odnośnie uzyskania pomocy

i dorzuciłem podpowiedź co można zrobić budżetowo by ten sprzęt cokolwiek zaoferował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 13:15, lolekdrugi napisał:

mamy wpływ poprzez wyrażanie swojej dezaprobaty. Pisanie na forach i uświadamianie ludzi. Tylko w ten sposób dotrzesz do tych którzy za to odpowiadają.

Przecież to czyta 0,05% oglądających platformy stremingowe. Na prawdę myslisz że piszą c na tym forum zmenisz politykę Netflixa?

Dnia 24.02.2023 o 15:55, lolekdrugi napisał:

to nie jest rozmowa na forum publiczne.

No a wyżej napisałeś że tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Przecież to czyta 0,05% oglądających platformy stremingowe. Na prawdę myslisz że piszą c na tym forum zmenisz politykę Netflixa?

naprawdę wierzysz, że ktoś czyta każde forum itp? Od tego są specjalne programy które analizują pewne rzeczy.A jak nie to się zleca takie coś od czasu do czasu a nie śledzi na bieżąco chociaż to zależy od danej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...