Skocz do zawartości

Na co wymienic Denon PM 720ea


lukaszsuliga78

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczow. Posiadam kolumny Zensor 7. Brzmia bardzo fajnie tylko mam wrazenie ze troche za bardzo eksponuja gore i srodek i bass ktorego nie brakuje troche sie w tym gubi. Basu nie brakuje bo siadajac na podlodze balans pomiedzy poszczegolnymi pasmami jest lepszy. Duzo sie naczytalem ze dsli jest wybredny co do wzmacniaczy. Aktualnie posiadam denona pm 720ae i chcialbym go wymienic na marantza bo podobno graja cieplej z dali na czym mi zalezy. W bardzo dobrej cenie sa teraz marantz pm 6007. Czy taki wzmacniacz bedzie gral lepiej niz moj denon? Czy lepiej uderzyc w pm8006 lub pm7000n? Marantz pm6007 ma bardzo zblizona moc i musze powiedziec ze mojego denona trzeba dosc glosno sluchac zeby wydobyc to co najlepsze z kolumn. Wole jednak sluchac muzyki zdecydowanie ciszej. Czy ta dodatkowa moc wzmacniaczy pm 8006 i pm7000n przelozy sie na jakosc odsluchu i czy mozna bedzie ich sluchac ciszej z zachowaniem lub poprawieniem jakosci brzmienia w porownaniu z pm 6007. Bardzo jestem ciekaw waszej opinii w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zamiast szukać innego wzmacniacze lepiej popracuj nad ustawieniem kolumn i/lub miejsca odsłuchowego, aranżacją akustyczną oraz/lub zmień kolumny. Wiem, więcej zachodu, ale efekt będzie lepszy. 

Hej. Dzieki za podpowiedz ale kolumn wlasnie nie chce wymieniac tylko wzmacniacz dlatego pytam czy to rzeczywiscie robi roznice tj dobor odpowiedniego wzmacniacza. Kolumny sa raczej ustawione optymalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lukaszsuliga78 napisał:

Hej. Dzieki za podpowiedz ale kolumn wlasnie nie chce wymieniac tylko wzmacniacz 

Skoro grają tak fajnie, to po co wymieniać wzmacniacz? A jeśli nie grają odpowiednio fajnie, to trzeba je zmienić. Wymiana wzmacniacza tylko odwlecze nieuniknione i zwiększy koszty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie jestes fanem kolumn dali? Rozumiem ze sugerujesz zostawic wzmacniacz i wymienic kolumny. A co z opinia ze kolumny i wzmacniacz trzeba odpowiednio ze soba dobrac zeby dobrze to gralo? Zmiana z denona na marantza lub eventualnie rotela nic nie zmieni. Kolumny beda brzmiec tak samo? Dodam ze mieszkam w irlandii i nie mam za bardzo mozliwosci odsluchu stad zwrocilem sie o podpowiedz na farum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukaszsuliga78 napisał:

Rozumiem ze nie jestes fanem kolumn dali? Rozumiem ze sugerujesz zostawic wzmacniacz i wymienic kolumny. A co z opinia ze kolumny i wzmacniacz trzeba odpowiednio ze soba dobrac zeby dobrze to gralo? Zmiana z denona na marantza lub eventualnie rotela nic nie zmieni. Kolumny beda brzmiec tak samo? Dodam ze mieszkam w irlandii i nie mam za bardzo mozliwosci odsluchu stad zwrocilem sie o podpowiedz na farum.

Mam Dali i jestem fanem tej firmy. Ale skoro nie jesteś zadowolony, to... 

Tak. Sądzę, że wzmacniacz realnie nic nie wniesie, bo ten który masz jest dobry. Będzie chwila zachwytu, a potem i tak będziesz szukał dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kraftem tutaj.

Wyjątkowo tutaj i nie potarzajcie tego gdzie indziej :D:P

Jest obecnie masz problem z gora  Denon 720 + Zensor 7 to nie jest to kwestia wzmacniacza.

Ten wzmak gra właśnie ciepło i łagodnie górą. W Marantzem będzie jaśniej. Coś masz nie tak w ustawieniu kolumn.

Mozesz sprawdzić inyn wzmak. Ale moim zdaniem on doda energi rozjaśni brzmienie , tego co było by im trzeba. Ale ty masz inne oczekiwania?

Ciekawie.

Cyrus ONE, Cambridge AXR 100, CXA61

8006 gra wyraźnie lepiej niz 6007

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Mam Dali i jestem fanem tej firmy. Ale skoro nie jesteś zadowolony, to... 

Tak. Sądzę, że wzmacniacz realnie nic nie wniesie, bo ten który masz jest dobry. Będzie chwila zachwytu, a potem i tak będziesz szukał dalej. 

Moge w takim razie zapytac jakie kolumny dali posiadasz i z czym to polaczyles? 

Ja kupilem ten wzmacniacz ladnych pare lat temu bo byl to entry level i na taki bylo mnie stac. W przyszlosci byl do wymiany na cos lepszego. Stad tez moje pytanie. Ale wychodzi na to ze wzmacniacz nie ma znaczenie i po co przeplacac. W takim razie producenci nie potrzebnie produkuja rozne w roznych cenach a ci co kupuja drozsze przeplacaja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukaszsuliga78 napisał:

Moge w takim razie zapytac jakie kolumny dali posiadasz i z czym to polaczyles? 

Ja mam maleńkie Dali Menuet. Grają z NAD 3030, Marantzem PM8005 i Yamaha A-S301.

22 minuty temu, lukaszsuliga78 napisał:

W takim razie producenci nie potrzebnie produkuja rozne w roznych cenach a ci co kupuja drozsze przeplacaja?

Nie do końca. Fajnie mieć coś ekskluzywnego, ładnego, dobrze wykonanego, solidnego i niezawodnego. Taka jakość kosztuje. 

33 minuty temu, lukaszsuliga78 napisał:

Ja kupilem ten wzmacniacz ladnych pare lat temu bo byl to entry level i na taki bylo mnie stac. 

 Entry level, ale bardzo porządny. 

 

Ale nic, pewnie i tak Cię nie przekonam, więc jeśli będziesz sprzedawał swojego Denona, to daj znać. Chętnie kupię. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się z Kraftem tutaj.

Wyjątkowo tutaj i nie potarzajcie tego gdzie indziej :D:P

Jest obecnie masz problem z gora  Denon 720 + Zensor 7 to nie jest to kwestia wzmacniacza.

Ten wzmak gra właśnie ciepło i łagodnie górą. W Marantzem będzie jaśniej. Coś masz nie tak w ustawieniu kolumn.

Mozesz sprawdzić inyn wzmak. Ale moim zdaniem on doda energi rozjaśni brzmienie , tego co było by im trzeba. Ale ty masz inne oczekiwania?

Ciekawie.

Cyrus ONE, Cambridge AXR 100, CXA61

8006 gra wyraźnie lepiej niz 6007

Piotrek

Ja nie mam problemu z gora w tych kolumnach uwazam ze jest super detaliczna i do muzyku jakiej slucha (jazz) bardzo potrzebna. To wlasnie ta gora i jej detalicznosc mnie w tych kolumnach ujely. Brakuje mi troche dolu czy tez ciepla sam nie wiem jak to nazwac. Jak sobie siadam na podlodze to slyszalnosc dolu jest lepsza i wtedy idealnie graja wszystkie pasma. Tylko nie piszcie mi prosze zebym sobie muzyki sluchal siedzac po turecku🤣 na forach pisza ze marantz gra cieplej niz denon a ty piszesz ze marantz jest jasniejszy. Juz zglupialem.  Vinyle brzmia cieplo to cd brakuje w dolnym pasmie. Jak dodam na wzmaku bass na plusa to gra lepiej ale myslalem ze dobrze dobrany sprzet nie powinien wymagac takiej korekty. Chcialem tez wymienic mojego denona na cos mocniejszego. Bo czytalem ze wtedy nie trzeba glosniej sluchac zeby wydobyc z tych kolumn co najlepsza a denon 720 ma wlasnie taka przypadlosc. Ja wlasnie wole sluchac ciszej. Stad pytanie o marantza 8006 lub 7000n. Chyba ze polecilbys cos mocniejszego denona?

12 godzin temu, Kraft napisał:

Ja mam maleńkie Dali Menuet. Grają z NAD 3030, Marantzem PM8005 i Yamaha A-S301.

Nie do końca. Fajnie mieć coś ekskluzywnego, ładnego, dobrze wykonanego, solidnego i niezawodnego. Taka jakość kosztuje. 

 Entry level, ale bardzo porządny. 

 

Ale nic, pewnie i tak Cię nie przekonam, więc jeśli będziesz sprzedawał swojego Denona, to daj znać. Chętnie kupię. Serio.

Sorry kraft ale denona nie bede sprzedawac. Corka odziedziczy. Kolumny stoja 15cm od bocznych scian i 30 od mebli z ksiazkami z tylu. Od siebie stoja jakies 5m i 4.2 od miejsca odsluchowego. Moze trzeba to poprawic tylko podpowiedz jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, J4Z napisał:

Moim zdaniem, wbrew obiegowej opinii, Zensor są trochę krzykaczami. :P

 

Ale nie z Denonem i to 720.

10 godzin temu, lukaszsuliga78 napisał:

Ja nie mam problemu z gora w tych kolumnach uwazam ze jest super detaliczna i do muzyku jakiej slucha (jazz) bardzo potrzebna. To wlasnie ta gora i jej detalicznosc mnie w tych kolumnach ujely. Brakuje mi troche dolu czy tez ciepla sam nie wiem jak to nazwac.

 

Dnia 13.03.2023 o 21:01, lukaszsuliga78 napisał:

Brzmia bardzo fajnie tylko mam wrazenie ze troche za bardzo eksponuja gore i srodek i bass ktorego nie brakuje troche sie w tym gubi.

No to raz piszesz tak  a raz piszesz tak.

To powiem Ci że mocno się zastanów o co Ci chodzi.

Połączenie tych Zensorów z tym Denonem to wyjątkowe ciepłe połączenie , łagodne i basowe. Nawet momentami przebasowione.

A jeśli

10 godzin temu, lukaszsuliga78 napisał:

Jak sobie siadam na podlodze to slyszalnosc dolu jest lepsza i wtedy idealnie graja wszystkie pasma

To oznacza że masz problem  akustyką w pomieszczeniu. Musisz je inaczej ustawić.

10 godzin temu, lukaszsuliga78 napisał:

na forach pisza ze marantz gra cieplej niz denon a ty piszesz ze marantz jest jasniejszy.

Na którym forum piszą że któryś Marantz jest cieplejszy od 720ki :)

?

Pokaż mi to.

10 godzin temu, lukaszsuliga78 napisał:

Chyba ze polecilbys cos mocniejszego denona?

Polecił bym Ci sprawdzić inne suatwienie kolumn.

Możesz pokazać jak to u Ciebie stoi w pomieszczeniu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...