Skocz do zawartości

Denon PMA 1700 ne vs PMA 2500ne.


Slawko69

Recommended Posts

Koleżanki I koledzy. Czy ktoś porównywał te wzmacniacze? Miałem okazję posłuchać Pma 1700 i to było fajne granie. Czuć było moc i chęć do grania. Kiedy trzeba było łupnąć było łupnięcie. Wysokie nawet przy głośniejszym graniu nie kłuły w uszy. Wzmacniacz wydaje się stworzony do rocka.

Ponieważ szukam zestawu , który byłby moim docelowym setem na długie lata chciałbym poznać Wasze opinie o tym wzmaku i jego większym bracie ' PMA 2500 ne. Niestety w Bydgoszczy i Gdańsku nie ma sklepu w którym mają oba wzmaki do porównania. Mam następujące pytania:

1. Czy warto dopłacić do PMA2500

i dlaczego? Co więcej oferuje 2500 w stosunku do 1700?

2.Czy Daci są takie same i tak dobre jak opisują to recenzje?

3. Czy w trakcie użytkowania stwierdziliście jakieś wady ?

4. Co sądzicie o połączeniu z Elac Vela 407.? Grało by to na 22 metrach - pokój w bloku . Muzyka to szeroko pojęty rock od AC/DC I Metalliki przez Perfect , Dire straits i Pink Floyd do Dead Can Dance. Jak mam nastrój to coś spokojnego Cohen , Bremnes itp.

A może inne kolumny ? Niestety. Spendory 3/1   , które oczarowały mnie na Zlocie poza zasięgiem finansowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od roku PMA-1600ne i mógłbym dorzucić coś od siebie.

Szukałem też tej informacji odnośnie porównania do 2500ne, ale nie znalazłem nic szczególnego. To co znalazłem to jedynie na zagranicznych forach pisali, że mocniejszy i warto go rozważyć gdy potrzeba więcej mocy. Na youtube możesz sobie obejrzeć to: 

Choć tak wydaje mi się, że więcej tam bajdurzenia niż wartościowych informacji. Następca - 1700ne nie różni się praktycznie niczym, ostatnio ceny 1600ne spadły do akceptowalnego poziomu, więc warto go rozważyć. Choć warto mieć na uwadze, że jest to tak naprawdę wybrakowany 1520ae + dac + wyższa cena. Ta sama sprawa tyczy się 2500ne i jego porównania do 2020ae. Dość ciężko sprzedać 2500ne, niektóre aukcje wiszą po pół roku. Co do DACów to podobno mają takie same, tak przynajmniej pisali na zagranicznym forum.

Z samego 1600ne jestem zadowolony, kupiłem go w ciemno i nie mam za bardzo porównania. Przed tym miałem rn-803d i różnica była spora po zmianie. Wad nie dostrzegłem, może jedynie mogę się doczepić do tego rozwiązania, że po włączeniu i wyłączeniu prądu podczas postoju w "stand by" wzmacniacz się sam wybudza za każdym razem i tak stoi niepotrzebnie włączony. Na plus można wymienić jego trwałość, nie spotkałem się żeby ktoś pisał coś o awaryjności. Stara japońska szkoła, ciężki kloc.

Do bloku to myślę, że 1600/1700 spokojnie Ci wystarczy. U mnie gra to z KEF R7 na 25 metrach i śmiało mogę to zestawienie. Warto sprawdzić też R3 + ewentualne dołożenie suba. Zalecam sprawdzenie, szczególnie że obecnie trwa wyprzedaż starej serii R, a nowa jest dużo droższa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi. Korzystarz z wbudowanego DACA czy z zewnętrznego? Co do różnic brzmienia pomiędzy Denonem a Rn803 to moim zdaniem duży skok w przód oczywiście na korzyść Denona - też mam RN803. Czy PMA 2500 trudno sprzedać? Tutaj się z Tobą nie zgodzę. W ciągu miesiąca były 4 ogłoszenia. 2 z nich poszły w ciągu 48 godzin. Kolejny w ciągu tygodnia. Ale być może faktycznie do mojego metrażu wystarczy PMA1700.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem PMA1600NE z PMA1700NE u siebie. Ten pierwszy gra odrobinę cieplej, bardziej dociążonym dźwiękiem, zamaszystym basem, poluzowanym. 1700 jest odrobinę szczuplejszy (ale nadal z nisko zapuszczającym się dołem, przeciągniętym) w porównaniu do poprzednika, rozjaśniony, wg mnie z totalnie bezosobową, wyczyszczoną przesadnie średnicą, lekko ustępującą całej reszcie. Vele też w sumie środkiem pasma nie błyszczą, będzie więc granie w stylu V bez dwóch zdań, co w zasadzie może się dobrze wpasować w starszą rockową muzykę. Ogólnie nie podoba mi się prezentacja dźwięku w jaką poszedł aktualnie Denon. Uważam ich starsze (i duuuużo starsze) konstrukcje za lepsze.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawko69 napisał:

Dzięki za cenne uwagi. Korzystarz z wbudowanego DACA czy z zewnętrznego? Co do różnic brzmienia pomiędzy Denonem a Rn803 to moim zdaniem duży skok w przód oczywiście na korzyść Denona - też mam RN803. Czy PMA 2500 trudno sprzedać? Tutaj się z Tobą nie zgodzę. W ciągu miesiąca były 4 ogłoszenia. 2 z nich poszły w ciągu 48 godzin. Kolejny w ciągu tygodnia. Ale być może faktycznie do mojego metrażu wystarczy PMA1700.

 

 

Ostatnio się trochę ruszyło, ale był czas że od lata wisiały te wzmacniacze miesiącami za mniej niż 8k.

Korzystam z wbudowanego DAC, mam też tego od Yamahy wxc-50, ale różnicy nie dostrzegłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że powiedzenie "Stare dobre" jest nadal aktualne. Z tego co piszecie wnioskuję , że lepiej rozejrzeć się za używanym PMA 1600. Denon zwrócił moją uwagę ze względu na wyposażenie.

Mam na myśli ilość wejść i wyjście słuchawkowe. Miałem na odsłuchach Rotela 1572 MKII , ale czegoś brakowało w brzmieniu. Znacie jakieś wzmacniacze podobnie wyposażone do Denona?

Jest jeszcze Vincent 228 i 237 , ale one nie mają  wejścia USB do podłączenia laptopa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu Elac'i Vela BS403 i podobnie jak @lpomis uważam, że mają one lekko wycofaną średnicę za to basu i wysokich tonów im nie brakowało. Ja tych kolumn słuchałem z trzema wzmacniaczami: moim marantzem, moonem 240i, którego przytargał do mnie ich nowy właściciel i w salonie Top Hi-Fi, z heglem h95. Chyba najbardziej przypadło mi do gustu połączenie z heglem, chociaż było ono dość "sterylne". Nie wiem jak grają 407, ale jeśli nie jesteś basolubem to ja szukałbym do tych kolumn wzmaka z dość dobrze kontrolowanym basem. 

Jeśli zaś chodzi o spendory, w mojej okolicy były używki w cenie zbliżonej do Elac'ów 407... ale widzę, że już wyszły 😐

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel odpada. Totalnie nie moje brzmienie nie jestem fanem laboratorium. Co do Spendorów urzekły mnie na Zlocie. Ale tam grały z lampą. Chętnie posłuchałbym ich z dobrym tranzystorem. Niestety w Bydgoszczy nie ma takiej możliwości. A może ktoś ma takie zestawienie i skrobnie kilka słów?

Vele 407 słuchałem krótko w połączeniu z Ra1572 w THF i też zastanawiałem się czy na dłuższą metę ilość basu nie będzie męcząca. To co piszecie potwierdza moje obawy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mizebo napisał:

Użytkuję od roku PMA-1600ne i mógłbym dorzucić coś od siebie.

Szukałem też tej informacji odnośnie porównania do 2500ne, ale nie znalazłem nic szczególnego. To co znalazłem to jedynie na zagranicznych forach pisali, że mocniejszy i warto go rozważyć gdy potrzeba więcej mocy. Na youtube możesz sobie obejrzeć to: 

Choć tak wydaje mi się, że więcej tam bajdurzenia niż wartościowych informacji. Następca - 1700ne nie różni się praktycznie niczym, ostatnio ceny 1600ne spadły do akceptowalnego poziomu, więc warto go rozważyć. Choć warto mieć na uwadze, że jest to tak naprawdę wybrakowany 1520ae + dac + wyższa cena. Ta sama sprawa tyczy się 2500ne i jego porównania do 2020ae. Dość ciężko sprzedać 2500ne, niektóre aukcje wiszą po pół roku. Co do DACów to podobno mają takie same, tak przynajmniej pisali na zagranicznym forum.

Z samego 1600ne jestem zadowolony, kupiłem go w ciemno i nie mam za bardzo porównania. Przed tym miałem rn-803d i różnica była spora po zmianie. Wad nie dostrzegłem, może jedynie mogę się doczepić do tego rozwiązania, że po włączeniu i wyłączeniu prądu podczas postoju w "stand by" wzmacniacz się sam wybudza za każdym razem i tak stoi niepotrzebnie włączony. Na plus można wymienić jego trwałość, nie spotkałem się żeby ktoś pisał coś o awaryjności. Stara japońska szkoła, ciężki kloc.

Do bloku to myślę, że 1600/1700 spokojnie Ci wystarczy. U mnie gra to z KEF R7 na 25 metrach i śmiało mogę to zestawienie. Warto sprawdzić też R3 + ewentualne dołożenie suba. Zalecam sprawdzenie, szczególnie że obecnie trwa wyprzedaż starej serii R, a nowa jest dużo droższa.

Pozdrawiam

Właśnie na tym filmie Golec :) mówił iż do Serii 2500 warto dołożyć.Ja osobiście kupiłem model pma2020 ponoć grający ciut lepiej od pma2500 nie dlatego że był najmocniejszy z wszystkich modeli 2000 przynajmniej tak opisywali go taką kontynuacja modelu pma100  ale że to był ostatni model bez Daca.Taki prawdziwy wzmak bez nowoczesnosci.Posiada Pre AMP jak i Direct AMP czego własnie potrzebowałem.No i druga sprawa to cena tego wzmaka jakies 1000e od pierwszego własciciela.

Faktycznie nie potrzebuje aż takiej mocy a używając CD z serii dcd 1510 z gałka głośności trzeba uważać.Godzina 9 na gałce głośnosci do 18godz max jest już głośno.

Nie opiszę też jak gra względem pma1700.Ale wiem jedno do rocka jest stworzony. Bas jest tak mocny że nawet robie na minus.A kolumnom czy małym czy podłogowym dyktuje granie i chyba  ciężko będzie mu znaleźć takie z którymi sobie nie poradzi.Całkiem inaczej gra jak używam Amplitunera jako przedwzmacniacza czy Innego wzmaka jako źródła niż  CD oczywiście od Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slawko69 napisał:

Teraz na 22m. 

Czyli generalnie duże monitory też mogłyby wchodzić w grę. Jeśli podoba Ci się brzmienie dali, to może warto iść w tym kierunku. Na pierwszym zlocie słuchaliśmy rubiconów 2. Z tego co pamiętam, grały całkiem ok, ale myślę, że Wojtek @lpomis mógłby napisać coś więcej o nich 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eki Quantameki napisał:

Właśnie na tym filmie Golec :) mówił iż do Serii 2500 warto dołożyć.

Szczerze mówiąc nie ufam mu, bo handluje tym. Co miał powiedzieć, że nie warto dołożyć? Troche by to się gryzlo z polityka firmy. Warto obejrzeć u niego przyklady realizacji kina u klienta, tragedia. Ale jest to jedyny filmik, który wpasowuje się ładnie do tematu to wrzuciłem.

Edytowano przez Mizebo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Czyli generalnie duże monitory też mogłyby wchodzić w grę. Jeśli podoba Ci się brzmienie dali, to może warto iść w tym kierunku. Na pierwszym zlocie słuchaliśmy rubiconów 2. Z tego co pamiętam, grały całkiem ok, ale myślę, że Wojtek @lpomis mógłby napisać coś więcej o nich 🙂

Czy podoba mi się brzmienie Dali?

Kiedyś tak , dziś stwierdzam że nie niosą tego co dla mnie ważne w muzyce- emocji. Przy dłuższych odsłuchach potrafią zmęczyć i gubią się w bardziej skomplikowanych momentach w muzyce. Nie wiem czy to kwestia kolumn czy źródła , ale z Rotelem 1572 MK IIbyło tylko trochę lepiej dlatego go nie kupiłem . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Slawko69 napisał:

Czy podoba mi się brzmienie Dali?

Kiedyś tak , dziś stwierdzam że nie niosą tego co dla mnie ważne w muzyce- emocji. Przy dłuższych odsłuchach potrafią zmęczyć i gubią się w bardziej skomplikowanych momentach w muzyce. Nie wiem czy to kwestia kolumn czy źródła , ale z Rotelem 1572 MK IIbyło tylko trochę lepiej dlatego go nie kupiłem . 

No to nie pozostaje nic innego jak zbieranie kasy na spendory i wzmacniacz octave 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2023 o 21:20, Slawko69 napisał:

A może inne kolumny ? Niestety. Spendory 3/1   , które oczarowały mnie na Zlocie poza zasięgiem finansowym.

Jak Ty liczysz? Zestaw Elac Vela 407 + PMA2500 kosztuje dokładnie tyle samo co Spendory 3/1 + PMA 1700. No to skoro oczarowały Cię Spendory jak i ten Denon jest "stworzony do" to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak te Spendory 3/1 wypadają na tle monitorów PMC 25.21?

Chodzi mi dokładnie o takie elementy jak dynamika niskich tonów (które bardziej twarde, konturowe, dynamiczne, szybkie)   oraz charakter średnicy (która jest bardziej neutralna, świeża w barwie). 

Czy Spendor 3/1 to kierunek na miękki, raczej wolny, swobodny  misiek na basie  jak np. monitory od Dynaudio/Dali ?

Ktoś coś podpowie ?

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

Jak Ty liczysz? Zestaw Elac Vela 407 + PMA2500 kosztuje dokładnie tyle samo co Spendory 3/1 + PMA 1700. No to skoro oczarowały Cię Spendory jak i ten Denon jest "stworzony do" to...

Problem w tym , że w Bydgoszczy I okolicach takiego zestawu nie posłucham żaden sklep nie prowadzi Spendora a na zlocie grały one z lampą. Nie chcę kupować w ciemno. A wypożyczenie niekoniecznie mi się uśmiecha bo wiem jak działają firmy kurierskie. Nie mam czasu na szarpanie się z ewentualnymi reklamacjami uszkodzonego w transporcie sprzętu. Wolałbym sam podjechać wypożyczyć sprzęt i odsłuchasz go w domu. Ale dziękuję za obliczenia.

31 minut temu, kaczadupa napisał:

Słuchajcie a jak te Spendory 3/1 wypadają na tle monitorów PMC 25.21?

Chodzi mi dokładnie o takie elementy jak dynamika niskich tonów (które bardziej twarde, konturowe, dynamiczne, szybkie)   oraz charakter średnicy (która jest bardziej neutralna, świeża w barwie). 

Czy Spendor 3/1 to kierunek na miękki, raczej wolny, swobodny  misiek na basie  jak np. monitory od Dynaudio/Dali ?

Ktoś coś podpowie ?

Spendory mają super średnicę. Wokal Frediego Mercurego był urzekający. Bas był fajnie dociążony napewno nie misiowaty. Nie umiem tego opisać ale dla mnie wszystko było takie jak być powinno. Poprostu był fan z słuchania muzyki. Ale Spendory były napędzane przez lampę Octave.

PMC 25.21 nie słyszałem. Miałem okazję słyszeć 25.22 tyle tylko , że napędzał je Technics GU 700 bo sprzedawca chciał koniecznie mi go wdusić. Jak na monitory było to bardzo dynamiczne a nawet potężne brzmienie. Fajny  sprężysty bas , neutralna średnica , fajnie budowały przestrzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał. Byłem umówiony na odsłuch Pma 2500. Gdy pojawiłem się w salonie sprzedawca stwierdził że sprzedali Pma 2500 i zaczął peany na temat Technicsa. Jaki to on japoński jaka wyrafinowana technika itd. Nie grało to tragicznie ale dla mnie zbyt jasno brakowało dociążenia.

Sam sprzedawca zaproponował spory rabat. Gdy spojrzałem na tylną ściankę zobaczyłem napis Panasonic Handling GmbH Hamburg.  Made in Malasia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kaczadupa napisał:

Panie, panie...! 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mój następny piec będzie Made in Malasia hehehe. Zobacz, nawet Naim będzie lub już klepie swoje zabawki na Słowacji. Nie można tak na to "paczać"...

Nie patrzę tak na to ale niech mi facet nie opowiada , że Technics jest produkowany w Japonii.

A jaki będzie ten następny piec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 17.03.2023 o 19:41, Mizebo napisał:

Użytkuję od roku PMA-1600ne i mógłbym dorzucić coś od siebie.

Szukałem też tej informacji odnośnie porównania do 2500ne, ale nie znalazłem nic szczególnego. To co znalazłem to jedynie na zagranicznych forach pisali, że mocniejszy i warto go rozważyć gdy potrzeba więcej mocy.

To dość słabo szukałeś PMA2500 to konstrukcja Dual Mono. PMA1700 również ale już PMA1600 - nie.

Ja słuchałem i 2500 i 1600. Wszystko wskazywało na korzyść pierwszego - nie tylko moc ale i scena, detaliczność. Z ciekawości może kiedyś posłucham 1700.

 

9 minut temu, Slawko69 napisał:

A słowo ciałem się stało. Kupiony na początku maja. Jest banan na twarzy , nóżka chodzi. Ale wiem , że wymiana kolumn to konieczność 

20230429_194437.jpg

Gratuluje :) DCD2500 też planujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...