Skocz do zawartości

Steamer do Cambridge CXA81


fantazja13

Recommended Posts

Dnia 22.03.2023 o 13:43, fantazja13 napisał:

Zaciekawił mnie Cambridge AXN10 - cena jeszcze znośna, pasowałby do zestawy pod kątem estetycznym (a może też brzmieniowym), pytanie kiedyś ma się pojawić możliwość odsłuchów @Q21 @S4Home? Żadnych recenzji/testów też jeszcze nie znalazłem

@Miras23 co masz na myśli mówiąc że zdarza się streamerom CA "wysypać"? Chodzi o problemy z oprogramowaniem?

Zauważyłem też że wszystkie polecane sprzęty maja wbudowany DAC. Czy ten z CXA81 jest słabszy od tych w streamerach?

Akurat to sa jedne z tych streamerów które działają mega stabilnie.

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Nie jestem przekonany do oprogramowania marki CA. Szukałbym pewnych rozwiązań w oparciu o stabilność działania urządzenia.

Rozwiń temat.

 

Bo imałem Stream magica. Robiłem też oficjalny test CXN w wersji 1. Poźżniej długo używaliśmy CXN V2.

Co jak co ale soft to akurat jedna z tych reczy do których nie da się tam przyczepić po prostu.

Poczekał bym do modelu AXN, albo wybrał Blusounda jeśli chcesz mieć na już.

CXA81 ma jeszcze USB in więc mozna użyć Maliny albo Ifi Zen Stream dźwiękowo bardzo dobrze, obsługa na poziomie lat '80

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Slyszysz roznice miedzy 96 kHz a 192 kHz?

Jeszcze nie wiem, jak już kupię streamer to pokombinuje z wejściami/jakością plików i się okaże :D możliwe że różnicy nie usłyszę ale skoro jest możliwość korzystania z lepszego źródła to chyba lepiej to robić? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fantazja13 napisał:

@Miras23 rzeczywiście aplikacje stream magic na app store i google play mają raczej średnie opinie.

Nie czytaj opinii tylko testuj. Używam CA CXN od trzech lat i zastanawiam co się obecnie może w Stream Magic nie podobać. Wszystkie istotne bugi już dawno zostały poprawione. A jak się komuś wciąż coś nie podoba i tęskni do aplikacji natywnych to można przecież używać TIDAL czy Spotify „po kablu”. Akurat streamery to moim zdaniem jedyne elementy toru, w których CA wciąż jeszcze wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencji…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 07:51, sonique napisał:

Nie czytaj opinii tylko testuj. Używam CA CXN od trzech lat i zastanawiam co się obecnie może w Stream Magic nie podobać. Wszystkie istotne bugi już dawno zostały poprawione. A jak się komuś wciąż coś nie podoba i tęskni do aplikacji natywnych to można przecież używać TIDAL czy Spotify „po kablu”. Akurat streamery to moim zdaniem jedyne elementy toru, w których CA wciąż jeszcze wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencji…

Zgadzam się. Dlatego bardzo bym chciał żeby kolega rozwinął temat i napisał co mu nie grało. Może neta nie bylo chwilę. To by się zgadzało :D

Dnia 24.03.2023 o 15:31, fantazja13 napisał:

A któryś z nich jest lepszy?

Sama kosć to nie definicja brzmienia całego urzadzenia.

Ale generalizując Sabre sa dokładniejsze, szybsze, jaśniejsze z kolei Wolfson cieplejszy. Generalizując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 07:31, Piotr Sonido napisał:

Akurat to sa jedne z tych streamerów które działają mega stabilnie.

Rozwiń temat.

 

Bo imałem Stream magica. Robiłem też oficjalny test CXN w wersji 1. Poźżniej długo używaliśmy CXN V2.

Co jak co ale soft to akurat jedna z tych reczy do których nie da się tam przyczepić po prostu.

Poczekał bym do modelu AXN, albo wybrał Blusounda jeśli chcesz mieć na już.

CXA81 ma jeszcze USB in więc mozna użyć Maliny albo Ifi Zen Stream dźwiękowo bardzo dobrze, obsługa na poziomie lat '80

Piotrek

Wzięło się to też z tego, że nie jestem fanem marki CA od momentu jak zaczęli robić plastikowe i świecące urządzenia. Dziś ich oferta, nie przypomina dawnych ich konstrukcji 

w żaden sposób...

Używałem właśnie opisywanego przez Ciebie Stream Megic i nawet znajomy informatyk nie był w stanie mi wyjaśnić, dlaczego co 2 dni wyrzucało urządzenie z sieci.

Notorycznie się też zawieszał, nie chciał płynnie działać. Pytałem dystrybutra o co chodzi, to powiedzieli mi krótko "czasem tak dzieje" ...no cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream Magic 6 to rok 2012 (a więc w świecie streamingu i aplikacji lata świetlne temu - wtedy ta usługa dopiero raczkowała). Potem był Stream Magic 6 Mk2, CXN v1, CXN v2, a teraz mamy CXN v2.2.

Stream Magic, którego kiedyś używałeś (a który w tamtym czasie był jednak świetnym streamerem zgarniającym wiele nagród) a obecnie dostępny CXN v2.2 to dwa różne urządzenia.

Jeżeli jednak chciałbyś korzystać tylko z funkcji sieciowych a nie DACa czy innych szerokich funkcjonalności CXN - to ja bym się nim w ogóle nie interesował bo jest wiele „pudełek”, które stabilnie streamują za ułamek jego ceny. Ja mam CXN w centrum systemu z podłączonymi doń transportem CD, oraz dwoma wzmacniaczami (kolumny i słuchawki). W ten sposób wykorzystuję znaczną część jego potencjału.

PS. Ja też fanem marki nie jestem a nawet bliżej mi do anty-fana. Razi mnie głównie ich nachalny marketing nie poparty niczym szczególnym. Nie widzę również w ich portfolio niczego ciekawego. Oprócz oczywiście CXN jeżeli potrafimy go wykorzystać.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonique napisał:

Nie widzę również w ich portfolio niczego ciekawego. Oprócz oczywiście CXN jeżeli potrafimy go wykorzystać.

Interesująca obserwacja, biorąc pod uwagę popularność CXA 60/61 i 80/81 oraz CXC. Nigdy nie miałem okazji skonfrontować posiadanego kiedyś CXA 81 z konkurencją w tej samej cenie. Niemniej, jest coś w tym, że ludzie często zostają na dłużej przy Atollach czy Magnatach, a CA idzie po roku pod młotek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA CXA80 czy niemal bliźniaczy CXA81 to ciekawa konstrukcja. Pomijając dźwięk czy funkcjonalność, nie mogę się nadziwić jak można w XXI wieku skonstruować wzmacniacz w klasie AB, który przy mocy 80W przy 8 Ohmach w skrajnym przypadku konsumuje aż 750W! A należy przy tym jedynie do klasy „wyższej budżetowej” (patrząc ogólnie na ceny w audio).

Ale marketing „usta-usta” CXA ma świetny: swego czasu w każdym poza jednym salonem mi go wciskano. Nawet gdy obok na półce leżał Denon PMA 1600 czy Marantz PM 8006 wyceniane wtedy bardzo podobnie.

Natomiast co do ich CXN-a to jest to już sprzęt, który trudno zastąpić innym w podobnym budżecie jeżeli chcemy i potrafimy wykorzystać wiele jego dodatkowych funkcjonalności i zalet. Mi się nie udało choć się starałem (i zakupu nie żałuję)…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2023 o 15:27, Miras23 napisał:

Wzięło się to też z tego, że nie jestem fanem marki CA od momentu jak zaczęli robić plastikowe i świecące urządzenia. Dziś ich oferta, nie przypomina dawnych ich konstrukcji 

w żaden sposób...

Miras! LOL

Które urządzenie jest plastikowe i które świecące?

Oj powiem Ci że kręcisz. Podaj dwa urządzenia. Dawne i obecne które tak bardzo odbiegaja od siebie. Co jak co. ale to jest jedna z tych firm która cały czas zarówno robi podobne urządzenia jak i idzie w wyznaczonym pierwotnie kierunku.

Ok, nie miałeś do czynienia z tymi sprzetami.

Teraz już wiemy.

Dnia 28.03.2023 o 15:27, Miras23 napisał:

Używałem właśnie opisywanego przez Ciebie Stream Megic i nawet znajomy informatyk nie był w stanie mi wyjaśnić, dlaczego co 2 dni wyrzucało urządzenie z sieci.

Notorycznie się też zawieszał, nie chciał płynnie działać. Pytałem dystrybutra o co chodzi, to powiedzieli mi krótko "czasem tak dzieje" ...no cóż.

Szczerze. Nie wierze. Bo tylko Ty tak masz,

Dnia 28.03.2023 o 16:06, J4Z napisał:

Widać jak na dłoni że Topy nie mają Cambridge Audio. PDK

Taaaaak

Dnia 28.03.2023 o 21:53, sonique napisał:

CA CXA80 czy niemal bliźniaczy CXA81 to ciekawa konstrukcja. Pomijając dźwięk czy funkcjonalność, nie mogę się nadziwić jak można w XXI wieku skonstruować wzmacniacz w klasie AB, który przy mocy 80W przy 8 Ohmach w skrajnym przypadku konsumuje aż 750W!

Ale to jest zasilacz a nie konsumpcja.

To nie jest to samo. Podłącz miernik. Nie wychodzi tyle :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...