Skocz do zawartości

Denon avc x4700h, marant 7015, marantz cinema 40


Patryk89_896

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się doradzić. Posiadam kolumny focal chora 826+centralny+focal 806 surround , Marantz 5015 do tego mam roksana k3 na fronty + emotiva basx a3 która zasila centralny oraz tył. Chciałem sprzedać marantza 5015 i emotiva basx a3 i kupić  w ich miejsce któryś z : Denon 4700 , marantz 7015 , cinema 40,  Denon AVC-X4800H. Tak czy siak Roksan zostanie na frontach a z resztą (centralny i tylne)  chyba każdy z nich sobie poradzi więc emotiva zbędna ? Może ktoś z Was porównywał między sobą któryś z nich? Wiele osób pozytywnie wypowiada się na temat Arcama avr 11, ale patrząc przyszłościowo, że będę chciał zmienić kolumny na lepsze to  60-80 W to chyba średnio biorąc pod uwagę cenę, reszta pare tys tańsza.
 

Edytowano przez Patryk89_896
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy odsłuchiwałeś któregoś z tych amplitunerów? Moim zdaniem różnica może być bardzo niewielka, zwłaszcza że zasilasz głośniki z pomocą Emotivy. 

Pamiętaj też, że Arcam to nie tylko moc. On brzmi znacznie inaczej, ma inne DSP i możliwości. Jeśli bardzo korci Cię zmiana, to największy przeskok dostaniesz na Marantza SR7015/Denona AVC-X4800H i to w ich stronę patrzyłbym najmocniej. Warto byłoby jednak ich najpierw odsłuchać, do czego gorąco zapraszamy :)

Nie odrzucałbym też Arcama AVR11, warto go sprawdzić. Pamiętaj też, że mocy będzie nieco więcej przy wysterowaniu trzech kanałów, bo fronty i tak pójdą przez Roksana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, czy odsłuchiwałeś któregoś z tych amplitunerów? Moim zdaniem różnica może być bardzo niewielka, zwłaszcza że zasilasz głośniki z pomocą Emotivy. 

Pamiętaj też, że Arcam to nie tylko moc. On brzmi znacznie inaczej, ma inne DSP i możliwości. Jeśli bardzo korci Cię zmiana, to największy przeskok dostaniesz na Marantza SR7015/Denona AVC-X4800H i to w ich stronę patrzyłbym najmocniej. Warto byłoby jednak ich najpierw odsłuchać, do czego gorąco zapraszamy :)

Nie odrzucałbym też Arcama AVR11, warto go sprawdzić. Pamiętaj też, że mocy będzie nieco więcej przy wysterowaniu trzech kanałów, bo fronty i tak pójdą przez Roksana. 

To teraz avr 11 lub marantz 8015 bo nie wiele droższy z drugiej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam podaje prawdziwą moc. A Japończyki moc przy wysterowanym jednym kanale i chorych zniekształceniach.

AVR11 zagra lepiej. Bardziej dociążonym dzwiekiem.

Z tych które wymieniłeś wybrał bym Denona 4700, Bo Marantz jest delikatnie nudnawy.

10 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

To teraz avr 11 lub marantz 8015 bo nie wiele droższy z drugiej strony

No to Arcam.

Mimo że domyślnie ma mniej kanałów.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Arcam podaje prawdziwą moc. A Japończyki moc przy wysterowanym jednym kanale i chorych zniekształceniach.

AVR11 zagra lepiej. Bardziej dociążonym dzwiekiem.

Z tych które wymieniłeś wybrał bym Denona 4700, Bo Marantz jest delikatnie nudnawy.

No to Arcam.

Mimo że domyślnie ma mniej kanałów.

Piotrek

 

co Twoim zdaniem przemawia na korzyść 4700?? da rade napędzić wszystko jak na przód pojdzie roksan? chciałbym 8015 ale cena zabija. Duża róznica miedzy 8015 a 4700 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Duża róznica miedzy 8015 a 4700 ?

Pod względem funkcjonalności 4700 jest bliźniaczy z Marantz 7015. 8015 to odpowiednik 6700. Te dwie klasy różni przede wszystkim ilość końcówek mocy/kanałów przetwarzanych. To odpowiednio 9/11 i 11/13. Poza tym różnice są kosmetyczne. Dźwiękowo panuje opinia że Marantz jest bardziej "ugrzeczniony", ja w tej kwestii się nie wypowiadam. Różnice w specyfikacji możesz sobie zerknąć tutaj https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x6700h/denon-avr-x4700h/?utm_content=cmp-true

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Butler napisał:

Pod względem funkcjonalności 4700 jest bliźniaczy z Marantz 7015. 8015 to odpowiednik 6700. Te dwie klasy różni przede wszystkim ilość końcówek mocy/kanałów przetwarzanych. To odpowiednio 9/11 i 11/13. Poza tym różnice są kosmetyczne. Dźwiękowo panuje opinia że Marantz jest bardziej "ugrzeczniony", ja w tej kwestii się nie wypowiadam. Różnice w specyfikacji możesz sobie zerknąć tutaj https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x6700h/denon-avr-x4700h/?utm_content=cmp-true

Teoretycznie papierowo 8015 wychodzi dużo lepiej na papierze jeśli chodzi o końcówki mocy, reszta praktycznie to samo dac czy inne bajery są takie jak w 4700. Kwestia czy jest sens dopłacać do 8015? Czy brać 4700. Czytałem że 4700 miał problemy z dac że pakowali co popadnie bo się fabryka spaliła. Moze ktoś porównywał na żywo oba ampi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto brać Marantz 8015/Denon 6700 wyłącznie jeśli mamy zamiar wyjść na system 7.1.4 bez dodatkowego wzmocnienia, lub 9.1.4/7.1.6. Ewentualnie w planach jakieś hybrydy z AURO3D. W przeciwnym wypadku te kilka tys różnicy to bezsensowny wydatek.

Osobiście mam 4700 z zew. końcówką mocy i system 7.2.4. Moim zdaniem dźwiękowo to lepsza opcja niż zintegrowane 6700 a koszt łączny zbliżony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Moim zdaniem warto brać Marantz 8015/Denon 6700 wyłącznie jeśli mamy zamiar wyjść na system 7.1.4 bez dodatkowego wzmocnienia, lub 9.1.4/7.1.6. Ewentualnie w planach jakieś hybrydy z AURO3D. W przeciwnym wypadku te kilka tys różnicy to bezsensowny wydatek.

Osobiście mam 4700 z zew. końcówką mocy i system 7.2.4. Moim zdaniem dźwiękowo to lepsza opcja niż zintegrowane 6700 a koszt łączny zbliżony.

I w przyszłości możesz zawsze wykorzystać końcówkę mocy np. do Arcama :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Teoretycznie papierowo 8015 wychodzi dużo lepiej na papierze jeśli chodzi o końcówki mocy, reszta praktycznie to samo dac czy inne bajery są takie jak w 4700. Kwestia czy jest sens dopłacać do 8015? Czy brać 4700. Czytałem że 4700 miał problemy z dac że pakowali co popadnie bo się fabryka spaliła. Moze ktoś porównywał na żywo oba ampi?

Denon 6700 ma zupełnie inną sekcję wzmacniacza niż 4700. W 6700 wzmocnienie dla każdego kanału jest zrealizowane w postaci układu na osobnej płytki drukowanej (producent nazywa ten układ wzmacniacza  monolitycznym) - czyli mamy tyle płytek co wzmacnianych kanałów, więc na pewno jest lepsza separacja kanałów i inne plusy. W 4700 są dwie płytki wzmacniacza (odpowiednio 4 i 5 kanałów). Co ciekawe w nowym x4800h jest już właśnie układ monolityczny - po prostu przeniesiono do x4800h rozwiązanie z x6700h (z inną liczbą kanałów, bo w 4800 jest 9).

Drugi temat DAC. 4700 nie miał nigdy żadnych 'problemów z DAC'. Model 4700 był produkowany w dwóch seriach, w pierwszej był  DAC AKM i niedziałający moduł 8k, w drugiej serii był DAC TI i działający moduł 8k. O innych różnicach nie wiem.  Osoby, które miały możliwość odsłuchu obydwu wersji nie wychwyciły swoim uchem żadnych różnicy w brzmieniu. Nie znalazłem ani jednej wypowiedzi, żeby ktoś zauważył różnicę osobiście.

1 godzinę temu, Butler napisał:

Osobiście mam 4700 z zew. końcówką mocy i system 7.2.4. Moim zdaniem dźwiękowo to lepsza opcja niż zintegrowane 6700 a koszt łączny zbliżony.

Wszystkie kanały masz obsługiwane przez osobną końcówkę mocy? Jeżeli tylko część z nich to zapas mocy z wewnętrznego wzmacniacza na resztę kanałów pewnie nie zaszkodzi, więc tu między 4700 a 6700 różnica będzie - czy istotna? A może istotna tylko dla mniej wydajnych głośników. Nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce.

x4x00amps.jpg

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przemeklbn napisał:

Wszystkie kanały masz obsługiwane przez osobną końcówkę mocy? Jeżeli tylko część z nich to zapas mocy z wewnętrznego wzmacniacza na resztę kanałów pewnie nie zaszkodzi, więc tu między 4700 a 6700 różnica będzie - czy istotna? A może istotna tylko dla mniej wydajnych głośników. Nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce.

Tylko fronty przez pre. 9 wbudowanych końcówek zasila wszystkie pozostałe kanały. Prądowo to o wiele wydajniejszy układ niż pełna integra. A odczuć można też na tych wydajniejszych paczkach, kwestia poziomu odsłuchu xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

Tylko fronty przez pre. 9 wbudowanych końcówek zasila wszystkie pozostałe kanały. Prądowo to o wiele wydajniejszy układ niż pełna integra. A odczuć można też na tych wydajniejszych paczkach, kwestia poziomu odsłuchu xD

Ale jakbyś miał na frontach Tannoy Hts 101 to pewnie inaczej byś mówił 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

8015 taka w sumie rozwojOwa opcja na przyszłość.

Nie wiem co masz na myśli. Ma dwa kanały więcej od 7015 i 4700 i to tyle.

1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

Jakość w kinie między 4700 a 8015 zauważalna?

Nie spodziewał bym się spektakularnych różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z różnicy że "jest". W tej klasie nie licz jednak że będzie ona powalająca na łopatki. 4700 to średnia półka i mocny zawodnik w stawce amplitunerów. Wyższa seria tj. 6700 czy Marantz 8015 są lepsze, ale to nie będzie jakiś nokaut. Jest wielce prawdopodobne że nawet nie usłyszysz różnicy między nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się panowie . Mam problem od paru dni, myślałem że to wina mojego starego 5015 i dlatego poszedł na serwis . Roksan też był na serwisie i jest ok bo byłem w KRK audio center. Problem polega na tym że gdy podłącze za pomoc RCA do ampi Roksana w kolumnie buczy odłącze jest cisza. Przełączalem między gniazdkami do listwy filtrującej . Nie mam pojęcia co jest. Instalacja w mieszkaniu jest nowa . Nie mam pojęcia co może być. Odłączam po kolei wszystkie źródła od amplituneru nic nie daje , upc również . Podłączałem do listwy bez bolca uziemmiajacego to samo . Panowie szlag mnie trafia bo mnie wq to buczenie. Pożyczyłem innego Denona 2800od kolegi to samo. Teraz wydam z 10tys i też bd to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2023 o 18:19, Patryk89_896 napisał:

co Twoim zdaniem przemawia na korzyść 4700?? da rade napędzić wszystko jak na przód pojdzie roksan? chciałbym 8015 ale cena zabija. Duża róznica miedzy 8015 a 4700 ?

Za 4700 przemawia ilosć kanałów tylko.

Dobry amplituner ale i tak będziesz miał Roksana.

8015 to samo. Dokładasz do kolejnych kanałów.

Dnia 21.03.2023 o 23:27, Miras23 napisał:

A gdzie w tych statystykach Yamaha RXA4A? Kosztuje podobne pieniądze a pod kątem funkcjonalności, też ma wszystko i jest szansa, że lepiej zagra szczególnie z tymi ostrymi Focalami.

Yamaha jest do Focali za jasna.

Dnia 22.03.2023 o 06:32, Patryk89_896 napisał:

Teoretycznie papierowo 8015 wychodzi dużo lepiej na papierze jeśli chodzi o końcówki mocy, reszta praktycznie to samo dac czy inne bajery są takie jak w 4700. Kwestia czy jest sens dopłacać do 8015? Czy brać 4700. Czytałem że 4700 miał problemy z dac że pakowali co popadnie bo się fabryka spaliła. Moze ktoś porównywał na żywo oba ampi?

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacac.

Jak dopłacac to do Arcama AVR 11 i końówek pod niego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maciek72 napisał:

Zamień bieguny w gniazdku .

Albo wsadź odwrotnie wtyczkę , tak aby zmienił się + z - 

Miałem kiedyś Ayon CD 1s , bardzo wrażliwy na ,,bieguny"

Może daj przedłużacz z innego pokoju , innej Eski . Masz pokój połączony z kuchnią ? 

 

Tak mam inne eski , chodziłem po całym mieszkaniu z przedłużaczem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Za 4700 przemawia ilosć kanałów tylko.

Dobry amplituner ale i tak będziesz miał Roksana.

8015 to samo. Dokładasz do kolejnych kanałów.

Yamaha jest do Focali za jasna.

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacac.

Jak dopłacac to do Arcama AVR 11 i końówek pod niego.

 

Słuchaliście tych nowych amplitunerów do kina z Chorą i Arią? W necie są różne opinie na ten temat. Znalazłem na zagranicznych,

że nowe ampli są łagodniejsze a niż poprzednie modele

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...