Skocz do zawartości

Amplituner Sony 5.1 do muzyki z dwóch głośników


cwircwir

Recommended Posts

Dzień dobry, jeżeli jest możliwość to chciałem zadać szybkie pytanie. Lubię dźwięk lepszy niż z laptopowych głośników, ale też nie świruję. Do tej pory słuchałem muzyki z wysłużonej wieży Sony CMT-CP1 po rodzicach, która w moim odczuciu gra zadziwiająco czysto i przyjemnie i właściwe to "prawie mi wystarczała". Muzyki słucham z iMaca 2017 i Spotify Premium. Z nudów grzebałem na OLX i znalazłem ogłoszenie za 300zł: Sony STR-DE495 + 2x Sony SS-MF450H - czy przejście na ten sprzęt będzie jakimś wejściem schodek do góry i da się odczuć różnicę? Teraz zacząłem trochę czytać, i w to wątpić, bo piszą i mówią że wzmacniacze 5.1 mogą źle przenosić dźwięk na dwie kolumny stereo i że może być płaski, bez niskich tonów i tak dalej 🥴 Czy może gdzieś w tym amplitunerze da się ustawić żeby przekazywało sygnał tylko stereo i nic nie obcinało na subwoofer i w domyśle pozostałe głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery wielokanałowe na pewno zabrzmią gorzej niż stereo. Czy będzie to zmiana na lepsze, czy na inne — ciężko powiedzieć, nie znam Twojej obecnej wieży. Jeśli ogłaszający mieszka blisko Ciebie, to nie zaszkodzi podjechać i przesłuchać, w razie czego zawsze możesz wystawić znowu i odsprzedać sprzęt dalej. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2023 o 12:15, cwircwir napisał:

Teraz zacząłem trochę czytać, i w to wątpić, bo piszą i mówią że wzmacniacze 5.1 mogą źle przenosić dźwięk na dwie kolumny stereo i że może być płaski, bez niskich tonów i tak dalej 🥴 Czy może gdzieś w tym amplitunerze da się ustawić żeby przekazywało sygnał tylko stereo i nic nie obcinało na subwoofer i w domyśle pozostałe głośniki?

jeżeli nie potrzebujesz kina to może poszukaj używanego zestawu stereo - wzmacniacz (ewentualnie amplituner stereo) + kolumny. Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...