Skocz do zawartości

Wyświetlacz w Marantz


Parabol

Recommended Posts

Nie da sie nie zauważyć, że wyświetlacz w Marantz przypomina bardziej ten w zegarku i to nawet nie smart ;). Jestem ciekawy jakie ma to znaczenie w praktyce i co tak naprawdę on wyświetla. Nie mam dużego doświadczenia z amplitunerami ale zauważyłem, że dobrze jest widzieć np. jaki jest sygnał na wejściu i które kolumny są aktywne chociażby w przypadku podłączania komputera, gdzie puszczenie niezdekodowanego sygnału nie jest wcale takie oczywiste. Wtedy dobrze jest widzieć co się dzieje. Czy Marantz to wyświetla? Czego może brakować na tym skromnym wyświetlaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Parabol napisał:

Nie da sie nie zauważyć, że wyświetlacz w Marantz przypomina bardziej ten w zegarku i to nawet nie smart ;). Jestem ciekawy jakie ma to znaczenie w praktyce i co tak naprawdę on wyświetla. Nie mam dużego doświadczenia z amplitunerami ale zauważyłem, że dobrze jest widzieć np. jaki jest sygnał na wejściu i które kolumny są aktywne chociażby w przypadku podłączania komputera, gdzie puszczenie niezdekodowanego sygnału nie jest wcale takie oczywiste. Wtedy dobrze jest widzieć co się dzieje. Czy Marantz to wyświetla? Czego może brakować na tym skromnym wyświetlaczu?

Można tak to ująć :) 

Wyświetlacz podaje mizerne dane, chyba że modele od 7015 bierzesz pod uwagę.

One mają dodatkowy wyświetlacz, ale średnio taki amplituner wygląda z otwartą klapką. 

Da radę się do tego "zegarka" przyzwyczaić bo wszystkie informacje można sobie wyświetlić na tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Parabol napisał:

Wcześniej nie znalazłem ale jak dokładniej spojrzałem w instrukcję to powinien jakoś tam wyświetlać informacje o wchodzącym strumieniu i aktualnym sposobie dekodowania, więc dramatu nie ma.

Dla mnie dramatu nie było, ale tylko wyłącznie jak się wspomagałem informacjami wyświetlanymi na tv, a z odległości powyżej 3 metrów to i tak już nie wiadomo co tam jest napisane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poza wspominanym wyżej modelem dodatkowy wyświetlacz jest też w Cinema 40. Ja osobiście mam Cinema 50 gdzie jest tylko ów zegarkowy pokazujący źródło dźwięku.

Czy na co dzień mi to przeszkadza - W ogóle. Jak potrzebuje dokładnych informacji to widzę je na ekranie telewizora albo w aplikacji. Dodatkowo jak oglądam firm w ciemnym pokoju to nic przesadnie nie świeci mi po oczach. Więc ma to swoje plusy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Molak napisał:

W ogóle. Jak potrzebuje dokładnych informacji to widzę je na ekranie telewizora albo w aplikacji.

ekran telewizora czasami może być problematyczny. A aplikacja to jest dowcip, że kupując sprzęt za niemałą kwotę trzeba jeszcze do niego stosować protezy bo sam z siebie nie potrafi zrobić tego do czego został zaprojektowany.

1 godzinę temu, Marcin Molak napisał:

Dodatkowo jak oglądam firm w ciemnym pokoju to nic przesadnie nie świeci mi po oczach.

W amplitunerach jest opcja przyciemniania wyświetlacza. Problem naciągany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W przypadku Marantza zastosowanie tak małego centralnego "wyswietlacza" głównie i przedewszystkim wiązało się z zachowaniem symetrii przedniego panelu. Poprostu miał być piękny,  funkcjonalny  , niekoniecznie czytelny i taki właśnie jest .

Aplikacja to raczej  służy do wprowadzania przeróżnych ustawień systemowych z poziomu telefonu niż informowania nas o podstawowych funkcjach - a takie zadanie ma wyswietlacz na przodzie panelu amplitunera . Podobnie jest z menu ekranowym .

W większości amplitunerow natężenie podświetlenia wyswietlacza można regulować,  ostatecznie wygasić je całkowicie- więc to żaden problem .

 

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ekran telewizora czasami może być problematyczny. A aplikacja to jest dowcip, że kupując sprzęt za niemałą kwotę trzeba jeszcze do niego stosować protezy bo sam z siebie nie potrafi zrobić tego do czego został zaprojektowany.

W amplitunerach jest opcja przyciemniania wyświetlacza. Problem naciągany.

Sprzęt został zaprojektowany do dekodowania dźwięku i przekazywania sygnału wideo. Więc niezależnie od rozwiązania swoją funkcje spełnia.

Ja przyzwyczaiłem się do sterowaniem z aplikacji większości sprzętu w domu więc dla mnie to akurat nie jest proteza a wygoda. W wielu sprzętach dobrej aplikacji po prostu nie ma (nie mówiąc o jej wieszaniu się).

Co do ceny to np patrząc na cenę Anthem można by wymagać od producenta zastosowania lepszego chłodzenia niż malutki (i wg wielu wyjący) wentylator.

Czy Marantz jest idealny? Nie. Ale też inne rozwiązani mają swoje zalety i wady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada Ci - nie kupujesz. Nie bardzo rozumiem Twoją potrzebę utyskiwania na tą markę. Mi odpowiadał bardziej niż polecany tutaj mocno Arcam. A do Anthema nawet postanowiłem nie podchodzić po przeczytaniu wielu opinii użytkowników.
Korzystam z niego codziennie i wyświetlacz nie specjalnie mi przeszkadza. Ale ja też nie muszę widzieć ile głośników jest aktywnych (bo to słyszę) czy jaki mam bitrate. Ty tego potrzebujesz wybrałeś coś innego - i na tym polega w końcu wolny rynek.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin Molak napisał:

Nie odpowiada Ci - nie kupujesz.

super argument naprawde. Napisz mi co mam zatem wybrać:

 Onkyo - brak systemów które poprawiają dźwięk przy niższych poziomach odsłuchu
 Marantz - persykop zamiast wyświetlacza
 Denon - hmm
 Anthem, Arcam - sorry ale może jakość by podnieśli bo technicznie są w tyle za SoundUnited.
 Yamaha - niby wszystko jest ale nie do końca jednak. I przerost ceny nad tym co oferują. W dodatku nowe sprzęty mają fatalne wyświetlacze.
To słucham, gdzie mam ten wybór?

6 minut temu, Marcin Molak napisał:

Ale ja też nie muszę widzieć ile głośników jest aktywnych (bo to słyszę) czy jaki mam bitrate.

te informacje są potrzebne by zweryfikować jakiego rodzaju sygnał dostajesz. Tu nie chodzi o ilość głośników która gra - to jest proste. Chodzi o format, chodzi również o to jaki sygnał wejściowy wszedł na amplituner. Czy było to 4k z 4:4:4 czy może jednak amplituner tego nie ogarnia i producent nie dopracował produktu. Akurat tutaj plus dla Onkyo bo to świetnie zawsze pokazywali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

super argument naprawde. Napisz mi co mam zatem wybrać:

 Onkyo - brak systemów które poprawiają dźwięk przy niższych poziomach odsłuchu
 Marantz - persykop zamiast wyświetlacza
 Denon - hmm
 Anthem, Arcam - sorry ale może jakość by podnieśli bo technicznie są w tyle za SoundUnited.
 Yamaha - niby wszystko jest ale nie do końca jednak. I przerost ceny nad tym co oferują. W dodatku nowe sprzęty mają fatalne wyświetlacze.
To słucham, gdzie mam ten wybór?

te informacje są potrzebne by zweryfikować jakiego rodzaju sygnał dostajesz. Tu nie chodzi o ilość głośników która gra - to jest proste. Chodzi o format, chodzi również o to jaki sygnał wejściowy wszedł na amplituner. Czy było to 4k z 4:4:4 czy może jednak amplituner tego nie ogarnia i producent nie dopracował produktu. Akurat tutaj plus dla Onkyo bo to świetnie zawsze pokazywali.

Ale jeżeli oglądam film - ściskam przycisk info i mam na ekranie. Jak słucham muzyki to i tak wrzucam stereo. Poważnie - nie muszę tego widzieć na wyswietlaczu urządzenia.

Co do Twojego zestawienia marek to skoro nic Ci nie odpowiada to nie kupujesz nic. Poza tym jak napisałem wyżej - każda marka ma coś za uszami.

BTW to jeszcze Integra Ci została - podobno Onkyo przywróciło ją do życia i jakiegoś podstawowego Diraca ma. Ale nie słyszałem więc się nie wypowiadam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Marcin Molak napisał:

BTW to jeszcze Integra Ci została - podobno Onkyo przywróciło ją do życia i jakiegoś podstawowego Diraca ma. Ale nie słyszałem więc się nie wypowiadam :)

Dirac nie rozwiązuje tych problemów które ogarniają Dolby Volume, Ypao Volume/A.DRC, Auddysey Dynamic Volume/ Dynamic Eq. Zatem Onkyo/Pioneer/Integra odpadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lolekdrugi napisał:

...te informacje są potrzebne by zweryfikować jakiego rodzaju sygnał dostajesz. Tu nie chodzi o ilość głośników która gra - to jest proste. Chodzi o format, chodzi również o to jaki sygnał wejściowy wszedł na amplituner. Czy było to 4k z 4:4:4 czy może jednak amplituner tego nie ogarnia i producent nie dopracował produktu. Akurat tutaj plus dla Onkyo bo to świetnie zawsze pokazywali.

Jak napisał kolega @Marcin Molak te informacje są dostępne przecież. Za pomocą wyświetlacza, strony web, aplikacji lub na ekranie TV ( zależnie od marki amplitunera), Do wyboru i koloru , jak kto chce

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem, że wyświetlacz na ampli jest potrzebny gdy coś chcemy zmienić z panelu frontowego 😉 (dlatego nie musi być rozmiarów TV), gdy klikam z pilota wszystko widzę przez OSD - jedyny wyjątek to serwisy streamingowe odtwarzane na smart TV gdy dźwięk płynie przez ARC - tutaj potrzebna jest aplikacja (nie proteza innego producenta, a aplikacja producenta amplitunera). Koledzy wracając do głównego tematu - z pewnością "oczko" Marantz-a z większej odległości jest mało czytelne - ale jak już było wcześniej kto z 3-4 metrów odczytuje takie informacje na wyświetlaczu? Przycisk "Info" na pilocie odpala tylko OSD, na panelu frontowym ampli natomiast mamy przycisk "Status" i możemy sobie wyświetlać informacje na wyświetlaczu. Tyle - Wesołych Świąt.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Iron napisał:

Za pomocą wyświetlacza, strony web, aplikacji lub na ekranie TV ( zależnie od marki amplitunera), Do wyboru i koloru , jak kto chce

w przypadku Marantza wyświetlacz to jest dowcip. Ten normalny jest zwykle pod klapką (w wyższych modelach) i jak masz otwartą klapkę to wygląda to fatalnie.

Co do aplikacji strony itp to ja napisałem - wymaga to używania dodatkowych urządzeń. Ja nie widzę sensu do tego bo i dlaczego niby? Widać producenci sobie tresują ludzi a oni tylko temu przyklaskują. Jak płacę kilka k pln za sprzęt to on ma być kompletny a nie, że mam jeszcze dodatkowych rozwiązań używać.

Przykład Yamaha, ma duży wyświetlacz, ale nie ustawisz nic bez telewizora bo całe menu jest dostępne tylko na ekranie. Na wyświetlaczu pojawia się " View on -Screen". To jest plucie klientowi w twarz. Fakt, jest ciekawa opcja bezpośredniego dostępu do ustawień przez stronę www ale to jest dodatek i ok, jednak nie można tego uznawać za główną opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 11:52, Artur Mądry napisał:

Szczególnie podoba mi się najnowsza linia marantzów.

To prawda :)

Z wyglądu są super. Ale nie chce. Nie moje brzmienie a i widac że poszłi coś na kompromisy mocno w mocy

Lolek a jaki Ty masz amplituner że taki jesteś anty do wszystkich?

To Focal Ci się podoba? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...