Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

A kiedy ta fabryka spłonęła 🤔

w 2022

Cytat

An explosion and fire occurred at Asahi Kasei Group's "Kayak Japan" Tokai factory in Mizushirimachi, Nobeoka City, Miyazaki Prefecture, at around 14:00 March 1. The factory reportedly manufactures explosive materials used in the construction and defense industries. Authorities have confirmed at least one injury while another person is missing. The blast also caused minor infrastructural damage to several residential homes in the vicinity of the factory. Emergency crews are responding to the fire and investigating the incident. The cause of the blast remains unclear.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dedal75 napisał:

A kiedy ta fabryka spłonęła 🤔

Chyba w pierwszej odpowiedzi pomyliłem się, a edytować już nie mogę:
 

Cytat

 

When was the AKM fire?

The factory fire that devastated the Japanese AKM factory in October 2020, halting production and crippling the global supply of its DAC and ADC chips across multiple industries, now shows signs of promise.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dmitrij Miłowanow napisał:

I który najbardziej przypadł do gustu? Mam dosyć stary Aune S16 na kości AKM4495S. Szukam powoli następcy. Podobno brak teraz na rynku kości Asahi Kansei z powodu pożaru fabryki. Czy polecasz którykolwiek na ES? Nie musi być streamer, mam z racji zawodu komputery Apple'a, więc korzystam z maca jako źródła.

Jakbyś mógł przybliżyć swój set i jaki budżet ?? Teraz został i chyba na dłużej EverSolo Z8 który ma przewagę dużą lub małą ale słyszalną nad wyżej wymienionymi.

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MuadDib napisał:

Jakbyś mógł przybliżyć swój set i jaki budżet ?? Teraz został i chyba na dłużej EverSolo Z8 który ma przewagę dużą lub małą ale słyszalną nad wyżej wymienionymi.

Budżet od 2000 do 3000. Może być sam DAC, nawet bez wzmacniacza słuchawkowego. Mam wielki zbiór lossless na dwóch HDD, Audirvana+ jako player plików > DAC Aune S16 > Sony TA-F6B (wzmak po kilka recapach, jest w końcu w doskonałym stanie) > 2-drożne kolumny custom na SATORI TW29TXN-B oraz SATORI MW19TX-4 produkcji polskiej firmy ZAP Audio, kilka pomiarów na obrazkach). Nie jestem audiofilem. Melomanem. W ostatnich latach słucham przeważnie muzykę akademicką, klasyczną, tzw third stream, jazz (ale nie mainstreamowy). Rock – może kilka razy w roku.

Szczerze powiedziawszy nie jestem pewny że obecny DAC wymaga wymiany, ale jednak 10 lat w digital audio to chyba kilka epok. Dla tego wybieram bez pospiechu, nie mam drygu do częstej wymiany setupów. Wybieram komponent długo i też długo z nim zostaje. Wzmacniaczy miałem co prawda dziesiątki, wszystko tzw HiFi, ten stary flagowiec Sony jest nieporównywalnie lepszy. Inżynier który robił ostatni recap powiedział że jest lepszy od większości wzmacniaczy które robił. Myślę że to dzięki temu że zamiast transa ma bardzo skomplikowany Pulse Locked Power Supply. Nie wiem jak to się nazywa po naszemu. Sorry że tak szczegółowo, ale wzmak i kolumny są nieco niestandardowe.

pasmo.png

podział.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2023 o 13:51, Slawko69 napisał:

Z opisu wygląda ciekawie. W necie wyczytałem że Eversolo należy do Nuprime.  Trzeba będzie wypożyczyć do testów.

Czy ktoś wie o co biega z omijaniem restrykcji SRC?

 

Nie należy do Nuprime tylko do firmy Zidoo od lat jest jednym z największych producentów odtwarzaczy multimedialnych 4K i odtwarzacze Hi-Fi z procesorami Realtek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że streamer poza wszystkimi serwisami typu Spotify, Tidal etc. posiada funkcję radia internetowego......?

@Q21 ?

Przy okazji wspomnę co mnie dzisiaj spotkało. Żona zaciekawiona co tak w internecie przeglądam, looknęła w mojego laptopa  i zobaczyła tytułowy stremaer, bo akurat przeglądałem informacje na jego temat. "Co to jest, co tak przeglądasz ? " A to taki nowy streamer, który mnie zainteresował - odparłem. "Ile kosztuje ?" . Będzie kosztował ok 4 tysięcy....."Aaaa, no to sobie kup..." :) 

Także tego.....jestem jeszcze bardziej zainteresowany produktem :)  I Wam życzę miłego wieczoru :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MuadDib napisał:

A stąd że firma Zidoo podchodzi do swoich produktów profesjonalnie. Znajomy ma odtwarzacz UHD2000 z 2019 i nadal ma aktualizacje.

A to nie widziałem że to od Zidoo jest. ok. To rozumiem już.

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem czy nie lepiej wybrać coś pewnego i tańszego jak nowe odtwarzacze sieciowe Cambridge AXN10 lub MXN10. 

Te sa pewne, Ale nie mają wyświetlacza który robi tu robote.

Są tańsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dmitrij Miłowanow napisał:

Na Amazon.com (amerykańskim) opinie są podzielone nt 6 i 8. Są nawet bardzo negatywne, i o firmware i o problemach z odtwarzaniem. 

No opinii tam to raczej tyle co kot napłakał ....raptem 10 na Z8 i 2 na Z6 gdzie większość jest pozytywnych. Zresztą jak to w życiu bywa "nie każdy lubi zupę pomidorową" 😁 ...najlepsze opinie to nasze własne oparte na testach z użyciem swoich klocków 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Aprox napisał:

No opinii tam to raczej tyle co kot napłakał ....raptem 10 na Z8 i 2 na Z6 gdzie większość jest pozytywnych. Zresztą jak to w życiu bywa "nie każdy lubi zupę pomidorową" 😁 ...najlepsze opinie to nasze własne oparte na testach z użyciem swoich klocków 👍 

Tak, nie wiele. Ale te negatywne są raczej rzeczowe, odnoszą się do złego działania a nie do walorów sonicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dmitrij Miłowanow napisał:

Na Amazon.com (amerykańskim) opinie są podzielone nt 6 i 8. Są nawet bardzo negatywne, i o firmware i o problemach z odtwarzaniem. 

Szczerze to czytałem i nie wiem czy płakać czy śmiać się ? 90% Amerykanów chyba jest niedorozwiniętych 🤔. I z aktualizacją softu i obsługą Z8 nie ma żadnych problemów !! Owszem przy 1 soft miał problemy który wiązał się z tym że nie pamiętał poziomu głośności z przejścia z słuchawek na inne wyjścia i z powrotem ale nowa aktualizacja  v1.0.0.52  która jest 3 aktualizacją usunęła ten problem. Posiadam go 1.5 miesiąca i żadnych problemów. A co do wyświetlacza to jak ktoś ma pokój jak ranczo to się nie dziwię że nie widzi . Czasami brak słów jak czyta się takie opinie !!!

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...