Skocz do zawartości

Jaki dobry będzie sprzęt kina domowego do mieszkania w bloku?


Darom

Recommended Posts

15 godzin temu, Darom napisał:

@Butler Powiem, Ci że już zaczęły się kłótnie u mnie jak zacząłem właśnie teraz kombinować z tym słupkiem witryny. - "A tyle pieniądzy dałeś za te meble i już ci nie pasują, już coś zmieniasz. Dopiero dwa lata mają niecałe te meble." - Także nie mogę ruszyć i jakoś to przestawić. Musi zostać tak jak jest.

@Butler Co prawda nie dam rady ustawić kolumn za moją sofą tak, żebym siedział w centrum. Natomiast mogę zrobić tak, że po prawej stronie sofy postawię na szafce głośnik, a po lewej stronie sofy na szafce postawię drugi głośnik. Szafki po lewej i po prawej stronie są w tej samej linii co sofa. 

Czy tak by mogło być ? 

@peti1Co do Soundbaru:

No to uważam, że chyba zdecydowanie lepszy od tego proponowanego przez Ciebie jest Soundbar Sony A7000.

Przepraszam , ale muszę wtrącić swoje dwa słowa,  bo czytać tego nie mogę.  

 

W takim układzie mebli , jedynie co może się sprawdzić u Ciebie to Soundbar . Tylko pamiętaj,  soundbar bez względu na model/markę to tylko namiastka kina domowego . Namiastka , która z brzmieniem prawdziwego kina nie ma nic wspólnego.  O przyjemności słuchania muzyki ,to już w ogóle możesz zapomnieć.  

 

Naprawdę tak trudno jest wypiep.rzyć ten słupek , który nie jest Ci do niczego  potrzebny, kupić uchwyty ścienne na  surround-y i je zamontować ? Pozbycie się go da choć możliwość złożenia zestawu stereo bazującego na kolumnach podłogowych,  które wizualnie sprawdzą się lepiej , niż ten mebel . 

Jeżeli nie zmienisz nic z układem mebli , to faktycznie zostanie Ci tylko telewizor + ewentualnie jakiś Soundbar , który zasadniczo poprawia jedynie dźwięk generowany przez tv i nic poza tym .

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sounbdbar-y to shit . Tani marketingowy chwyt dla naiwnych lub szukających miernego kompromisu .Modele , które wymieniłeś to już w ogóle dramat  . 

Szukaj jakiegoś ze stajni Bose . 

Pojawił się w Twojej głowie pomysł na kino . Z racji "głupiego "  słupka i zwyczajnego lenia (zamontowanie uchwytów ściennych na surround-y ) chcesz zrezygnować?! 

No daj spokój . 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Naprawdę tak trudno jest wypiep.rzyć ten słupek , który nie jest Ci do niczego  potrzebny

@fluid81 Tak jak już tu pisałem wcześniej. Meble te kupiłem nie całe 2 lata temu i nie są to byle jakie meble za parę złotych zrobione z dykty. Wtedy jak kupowałem te meble do mojego mieszkania to właśnie sam ten "głupi słupek" kosztował mnie prawie 2 700 zł. Teraz widzę, że zdrożał: https://www.google.pl/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.szynaka.pl%2Fpl%2Fcatalog%2Fproduct%2Fview%2F_ignore_category%2F1%2Fid%2F989%2Fs%2Fkolekcja-velvet-witryna-4-drzwiowa-velvet-12%2F&psig=AOvVaw1s6zJlYL8K_eoLZx-DDdGm&ust=1681901947599000&source=images&cd=vfe&ved=0CA4QjRxqFwoTCJjklJSjs_4CFQAAAAAdAAAAABAY

Myślisz, że za tyle kasy za sam ten słupek co dałem po co nie całych 2 latach teraz wezmę jak gdyby nigdy nic i wyrzucę ? - To jak jesteś taki mądry to kup ode mnie za 2500 zł ten "głupi słupek" co ? - A za kasę z tej witryny kupię sobie te:

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

uchwyty ścienne na  surround-y i je zamontować

🙂

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Z racji "głupiego "  słupka i zwyczajnego lenia (zamontowanie uchwytów ściennych na surround-y ) chcesz zrezygnować?! 

@fluid81 Nie rezygnuję, Pytałem tutaj też dwa razy o zestaw 2.1 ale nikt mi nic na ten temat nie napisał i w żaden sposób się nie wypowiedział. Nawet dałem zdjęcie jakby to u mnie wyglądało z tym zestawem 2,1 i nic. - Cisza. :)

Chcę Ci też powiedzieć, że nie mam "lenia" tak jak mi to napisałeś. Na ścianie z telewizorem jak widać jest położony kamień. Musiałbym kupić grube pręty w sensie dość solidne uchwyty, żeby mi utrzymały na tej ścianie głośniki. Na pewno też musiałbym pomyśleć o tym, żeby taki głośnik mi nie drgał w czasie słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Nie chciałbym psuć tej ściany i w razie czego jakby mi coś odpadło w trakcie wiercenia otworu to remont mieszkania mam za gwarantowany, Z resztą jak by to wyglądało u mnie ? 

Szafki z telewizorem nie dam rady przesunąć w stronę okna bo wtedy będę miał nie równo telewizor z górną półką. A przy wejściu do pokoju mam mało miejsca, żeby obok szafki z telewizorem postawić  kolumnę głośnikową na podłodze. 

 

267520c4c99114e55b4bd91ce13a301fd28caea0.jpeg

267520c4c99114e55b4bd91ce13a301fd28caea0 (1).jpeg

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darom napisał:

Myślisz, że za tyle kasy za sam ten słupek co dałem po co nie całych 2 latach teraz wezmę jak gdyby nigdy nic i wyrzucę ? - To jak jesteś taki mądry to kup ode mnie za 2500 zł ten "głupi słupek" co ?

Widziały gały co brały. Zaaranżowałeś sobie salon meblami które Ci (Wam) się podobały i ok. Miejsca na domową rozrywkę na satysfakcjonującym poziomie jednak brak.

12 minut temu, Darom napisał:

Nie rezygnuję, Pytałem tutaj też dwa razy o zestaw 2.1 ale nikt mi nic na ten temat nie napisał i w żaden sposób się nie wypowiedział. Nawet dałem zdjęcie jakby to u mnie wyglądało z tym zestawem 2,1 i nic. - Cisza

Czy 2.1 czy 5.1 to tylko kwestia głośników surround. Ty nie masz miejsca nawet na małe monitorki na szafie bo Ci TV zasłonią. Podniesiesz go wyżej? Nie, bo uchwytu nie zrobisz w ścianie. Głośniki nad TV? Nie... Głośniki MUSZĄ być po bokach TV a nie gdzieś nad nim. Jeśli zdecydujesz się na małe satelitki to jakoś je tam upchniesz po bokach. Tak samo soundbar pod TV też się zmieści. Ewentualnie TV postawisz na tym soundbarze, wystarczy małą nadstawkę skombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Podniesiesz go wyżej? Nie, bo uchwytu nie zrobisz w ścianie.

@Butler Właśnie chciałem tego uniknąć. Bo teraz mam 65 cali i jakbym zrobił mocowanie go na ścianie to już bym był na zawsze skazany na 65 cali bo taki miałbym rozstaw uchwytów po tym telewizorze. A tak jak mi się zepsuje to mogę sobie kupić 80 cali czy 100 cali. I nie będę musiał wtedy znów od nowa dziur robić nowych w tej ścianie.

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jeśli zdecydujesz się na małe satelitki to jakoś je tam upchniesz po bokach

@Butler Małe głośniczki to są tylko w tym kinie domowym Pioneer, które nie będą mi zasłaniały telewizora na szafie. I gdzie je "upchnę po bokach" ? - Bo nie rozumiem.

1 godzinę temu, Butler napisał:

Tak samo soundbar pod TV też się zmieści. Ewentualnie TV postawisz na tym soundbarze, wystarczy małą nadstawkę skombinować.

@Butler Jeśli będzie Soundbar to będzie stał  przed telewizorem. Stawianie telewizora na Soundbarze bezpośrednio  i jeszcze dodatkowo na jakiejś "nadstawkę" może spowodować, że albo obudowa takiego Soundbara pęknie i może coś uszkodzić w środku albo telewizor będzie stał nie stabilnie i się zsunie czy spadnie i całe 13 tysięcy co dałem za ten telewizor pójdzie szybko na śmieci, a nie chcę.

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego miałem na myśli. TV na nadstawce, soundbar pod nią. Zamiast soundbara alternatywnie małe satelity.

NADSTAWKA-3.jpg

15 minut temu, Darom napisał:

@Butler Małe głośniczki to są tylko w tym kinie domowym Pioneer, które nie będą mi zasłaniały telewizora na szafie. I gdzie je "upchnę po bokach" ? - Bo nie rozumiem.

20230413-220328-jpg-f2f78377b11ff32f708a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Darom napisał:

Bo teraz mam 65 cali i jakbym zrobił mocowanie go na ścianie to już bym był na zawsze skazany na 65 cali bo taki miałbym rozstaw uchwytów po tym telewizorze.

Bzdura. Przy montażu telewizora istotne jest:

a) miejsce na ścianie 

b) rozstaw otworów (standard VESA) w TV i dopasowanie do niego uchwytu. Uchwyty mają zazwyczaj kilka opcji. 

c) udzwig / dopuszczalny rozmiar TV 

d) dziury w ścianie wiercisz raz. 

 

O tutaj masz przykład - https://www.empik.com/uchwyt-do-tv-lcd-led-60-100-do-100kg-mocny-montis,p1267390680,elektronika-p?FORM=SSAPC1

 

32 minuty temu, Darom napisał:

A tak jak mi się zepsuje to mogę sobie kupić 80 cali czy 100 cali.

Przy tej ilości miejsca - nie sądzę.... 

 

P.S. Wszystko wyżej przy założeniu, że slupek zostaje ;)

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darom napisał:

@fluid81 Tak jak już tu pisałem wcześniej. Meble te kupiłem nie całe 2 lata temu i nie są to byle jakie meble za parę złotych zrobione z dykty. Wtedy jak kupowałem te meble do mojego mieszkania to właśnie sam ten "głupi słupek" kosztował mnie prawie 2 700 zł. Teraz widzę, że zdrożał: https://www.google.pl/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.szynaka.pl%2Fpl%2Fcatalog%2Fproduct%2Fview%2F_ignore_category%2F1%2Fid%2F989%2Fs%2Fkolekcja-velvet-witryna-4-drzwiowa-velvet-12%2F&psig=AOvVaw1s6zJlYL8K_eoLZx-DDdGm&ust=1681901947599000&source=images&cd=vfe&ved=0CA4QjRxqFwoTCJjklJSjs_4CFQAAAAAdAAAAABAY

Myślisz, że za tyle kasy za sam ten słupek co dałem po co nie całych 2 latach teraz wezmę jak gdyby nigdy nic i wyrzucę ? - To jak jesteś taki mądry to kup ode mnie za 2500 zł ten "głupi słupek" co ? - A za kasę z tej witryny kupię sobie te:

🙂

@fluid81 Nie rezygnuję, Pytałem tutaj też dwa razy o zestaw 2.1 ale nikt mi nic na ten temat nie napisał i w żaden sposób się nie wypowiedział. Nawet dałem zdjęcie jakby to u mnie wyglądało z tym zestawem 2,1 i nic. - Cisza. :)

Chcę Ci też powiedzieć, że nie mam "lenia" tak jak mi to napisałeś. Na ścianie z telewizorem jak widać jest położony kamień. Musiałbym kupić grube pręty w sensie dość solidne uchwyty, żeby mi utrzymały na tej ścianie głośniki. Na pewno też musiałbym pomyśleć o tym, żeby taki głośnik mi nie drgał w czasie słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Nie chciałbym psuć tej ściany i w razie czego jakby mi coś odpadło w trakcie wiercenia otworu to remont mieszkania mam za gwarantowany, Z resztą jak by to wyglądało u mnie ? 

Szafki z telewizorem nie dam rady przesunąć w stronę okna bo wtedy będę miał nie równo telewizor z górną półką. A przy wejściu do pokoju mam mało miejsca, żeby obok szafki z telewizorem postawić  kolumnę głośnikową na podłodze. 

 

267520c4c99114e55b4bd91ce13a301fd28caea0.jpeg

267520c4c99114e55b4bd91ce13a301fd28caea0 (1).jpeg

Tak sobie zaprojektowałeś wszystko (głównie wystrój, umeblowanie  tego pokoju ) , że w takim układzie możesz zapomnieć o jakimkolwiek kinie. Poprostu daj sobie spokój,  bo szkoda na to nerwów, zarówno Twoich jak i kolegów z forum , którzy cokolwiek próbują zaradzić na Twój problem , a raczej w tym przypadku fanaberię , bo tak należało by określić cały ten Twój wymysł/plan . W żaden sposób nie chcesz ustąpić,  pójść na jakiś komromis. Zdecydowanie dużo większą satysfakcję miałbyś z kina/systemu stereo niż z tego słupka, ale Ty wolisz słupek ...

Za żadne skarby świata nie wcisnął byś w tą przestrzeń między słupkiem a futryną tv o przekątnej 80 cali , no chyba że pozbył byś się tego słupka  🤣

, ale wtedy i tak byś musiał przesunąć wieszak na tv. Kiedy kupiłeś tego oleda Ag9 ? . 13tys za ten tv , to była gruba przesada . Ale to temat na inną dyskusję ;)

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

TV na nadstawce,

@Butler No widzisz. Ja w ogóle o czymś takim nie miałem pojęcia. Dobrze, że mi pokazałeś.  Dziękuje. :)  Nie wiedziałem, że takie coś istnieje. Tylko gdzie ja takie coś kupię ? No i pod kolor moich mebli, żebym ładnie wyglądało. 

@Butler Jeśli zaś chodzi o zawieszenie głośników na ścianie to raczej nie. Nie chce ściany psuć nie potrzebnie. Bo potem w razie czego nie będę miał jak tego załatać.  Tylko trzeba będzie cały kamień ze ściany skuwać. Kupić nowy i od nowa układać. A ja już w takie remonty nie chcę się bawić. - Oczywiście zakładając, że podczas wiercenia dziury w takiej ścianie kawałki kamienia mi nie spadną. Bo wtedy to masakra.  - Wiem co mówię. - Fachowiec co mi to układał na białej zwykłej ścianie to tak mi to zrobił, że następnego dnia wszystko runęło mi na podłogę. Musiałem kupić nowy kamień i nowy klej. Potem przyszedł z kolegą i mi to zrobili mam nadzieję porządnie. Bo jak widać trzyma się dalej i nic nie odpada. 

Ale jak potem wiercił mi dziury nad telewizorem, żeby tam powiesić półkę to widać było, że miał kilo w gaciach. Pewnie bał się, że podczas wiercenia wszystko piepsznie i to przy nim. - Ale na szczęście się udało i półka się trzyma. Ale i tak fachowiec powiedział, żeby nic ciężkiego na tą półkę nie kłaść - nawet kwiatka. Tylko coś bardzo lekkiego.  Więc od tamtego czasu mam tam na półce tylko te płyty z muzyką. - Dlatego teraz boję się i obawiam się, że jakby mi przyszło coś wiercić w tej ścianie no to nie wiadomo jakby się to skończyło.  

I też ciekawy jestem jakby wyglądało to coś na czym ewentualnie by te głośniki obok telewizora miały tam wisieć ? Albo stać  żeby było je widać, że są. - Jeśli bym się zdecydował na taki krok. 

I też pytanie odnośnie tego, że jeśli bym zmieniał telewizor kiedyś na nowy na jakiś większy no to musiałbym zdemontować te głośniki obok telewizora i co potem ? Dziury by zostały i musiałbym wiercić nowe parę centymetrów dalej ? 

@PanKlor Myślisz, że takie coś mi utrzyma moja ściana ? Będą do tego specjalne, grube wkręty takie, żeby ani kamień ze ściany mi nie spadł ani telewizor ? Wtedy na takim czymś telewizor jest bliżej ściany. I jak się telewizor nagrzewa to może ścianę nagrzać. Wtedy puści klej od ciepła pod kamienie i znowu się odklei i spadnie. - Mam dylemat. - Teraz stoi telewizor na szafce co prawda w bezpiecznej odległości od ściany. Więc się nie martwię. :)

Aczkolwiek o takim mocowaniu telewizora na ścianę też nie wiedziałem. Całkiem ciekawy pomysł. Ale to jak już  musiałoby być jakieś porządne mocowanie nie takie byle jakie jak to firmy "Manta".

No teraz to mi ciekawe pomysły podsuwacie, o których wcześniej nie wiedziałem. Też mi nikt nigdy o tego typu rzeczach nie mówił to też skąd o czymś takim mogłem wiedzieć. 🙂

31 minut temu, fluid81 napisał:

Kiedy kupiłeś tego oleda Ag9 ?

@fluid81 Tego Oleda KD-65AG9 kupiłem 2 lata temu w grudniu. Dokładnie 6 grudnia - kupiłem go sobie na mikołaja do nowego mieszkania. :) Czemu pytasz ? - Powiem Ci, że juź wtedy chciałem kupić 100 cali sobie ale firma Szynaka, która robi meble te co ja mam nie ma w swojej ofercie szafki pod taki telewizor. Tym samym później  nie mogłem znaleźć innej szafki pod telewizor 100 calowy. Więc wziąłem sobie telewizor mniejszy 65 cali. Bo akurat szafka była do kupienia w Szynaka. 🙂

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości,  ponieważ to świetny oled , ale nie wart 13 tys. 

Przepraszam , ale trochę przesadzasz z tym nagrzewaniem się telewizorów . 

Nie ma telewizora na rynku , który by się grzał tak bardzo  , aby klej Ci puścił na tej ścianie.  No nie ma . Plazmy się grzały , ale głównie ciepło wyczuwalne było z przodu. Matryca się nagrzewała . Wentylatory z tyłu odprowadzały ciepło,  ale było to delikatne ciepełko, podobnie jak to z przodu .

Ten Twój oled Sony , gdyby nawet wisiał centralnie na tej ścianie,  żeby nie wiem co , nie wygenerował by ciepła na tyle znaczącego,  by spowodował puszczenie kleju. On praktycznie w ogóle nie generuje ciepła,  a napewno nie z tyłu. Jeśli już,  to minimalne. 

2 lata temu nie było 100 calowych oledów . Obecnie nie ma(może ktoś wypuścił, ale wątpie- nie śledzęrynku) . Chyba że celowałeś w jakiegoś leda , choć żadna marka nie przychodzi mi na myśl na tamtą chwilę  .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darom napisał:

Myślisz, że takie coś mi utrzyma moja ściana ?

Dlaczego miałaby nie utrzymać?

 

1 godzinę temu, Darom napisał:

Będą do tego specjalne, grube wkręty takie, żeby ani kamień ze ściany mi nie spadł ani telewizor ?

Zrobisz sobie wycieczkę do Castoramy i kupisz kołki jakie sobie tylko wymyślisz... 

 

1 godzinę temu, Darom napisał:

Wtedy puści klej od ciepła pod kamienie i znowu się odklei i spadnie

Szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. 

 

1 godzinę temu, Darom napisał:

Całkiem ciekawy pomysł. Ale to jak już  musiałoby być jakieś porządne mocowanie nie takie byle jakie jak to firmy "Manta".

Jeszcze godzinę temu nie miałeś pojęcia, że takie coś istnieje a teraz już wiesz, że Mantis (nie Manta) to badziewie? Mało który TV waży 100 kg, Twoje 65 cali spokojnie udzwignie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

Dlaczego miałaby nie utrzymać?

@PanKlor Napisałem w moim poście wyżej. Proszę przeczytaj.

8 minut temu, PanKlor napisał:

Jeszcze godzinę temu nie miałeś pojęcia, że takie coś istnieje a teraz już wiesz, że Mantis (nie Manta) to badziewie?

@PanKlor Akurat markę Manta znam i wiem, że robią badziewia. A ten Mantis to pewnie jakiś "odłam" tej marki Więc szału nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @Butler pisze, przy standardowym 5.1 jeżeli nie planujesz atmos możesz je umieścić na tych szafkach, według starej specyfikacji Dolby (przed atmosem) zalecało/dopuszczało montaż surround 0,6-0,9 m nad głowami słuchaczy. Do 5.1 spokojnie ogarniesz. Co do amplitunera w szafce - nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale można "wywalić" tylną płytę i zamontować cichy wentylator żeby wymusić obieg powietrza. Nie będzie to ideał, ale nie powinien się nadmiernie grzać jeżeli będzie dobra cyrkulacja powietrza. Trochę gorzej z frontami, ale w ostateczności możesz je dać wyżej i skierować pod kątem na słuchaczy - będzie to półśrodek, ale jak nie masz miejsca i tak będzie to lepsze od głośników w TV czy soundbara. Możesz mieć jednak wrażenie że dźwięk zamiast z ekranu dociera z góry. Ewentualnie jakieś wąskie "on-wall" do montażu na ścianie po bokach TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Darom napisał:

@PanKlor Napisałem w moim poście wyżej. Proszę przeczytaj.

@PanKlor Akurat markę Manta znam i wiem, że robią badziewia. A ten Mantis to pewnie jakiś "odłam" tej marki Więc szału nie ma. 

Aaaa Mantis, Manta bo podobnie brzmi... LOL.

O Twojej ścianie wiemy tylko tyle, że była biala . Niewiele to mówi o tym jaki sposób mocowania wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darom napisał:

Tego Oleda KD-65AG9 kupiłem 2 lata temu w grudniu. Dokładnie 6 grudnia - kupiłem go sobie na mikołaja do nowego mieszkania. :) Czemu pytasz ? - Powiem Ci, że juź wtedy chciałem kupić 100 cali sobie ale firma Szynaka, która robi meble te co ja mam nie ma w swojej ofercie szafki pod taki telewizor. Tym samym później  nie mogłem znaleźć innej szafki pod telewizor 100 calowy. Więc wziąłem sobie telewizor mniejszy 65 cali. Bo akurat szafka była do kupienia w Szynaka. 🙂

Twój telewizor jest względnie lekki ( 24,8 kg) wiec większość uchwytów sobie z nim poradzi. Można kupić taki który udźwignie dużo więcej i tez będzie można go odsunąć od ściany.

Dla przykładu moj philips ( 35,7 kG) wisi na czymś takim :

https://libox.pl/katalog-produktow/uchwyt-tv-hamburg-lb-420-23-70-libox-2/

Dodatkowo jest odsuniety od sciany okolo 19 CM ( taki wymóg ambilight) wiec jeżeli chiałbys się uprzeć ze boisz sie o ciepło to tez masz problem rozwiązany.

A jak kiedyś będziesz chciał większy tv to albo zmienisz uchwyt i uzyjesz stare dziury , albo możesz kupic od razu taki który ma możliwośc zamontowania czegos ponad 65 cali. Druga sprawa czy taki duży TV będzie komfortowy do oglądania. Ja mam okolo 3-4 M do TV i max co bym dał na sciane to 70 cali bo po prostu odległość jest za mała. Jeżeli to sala "kinowa" to jeszcze wdług mnie mozna to wytłumaczyc ze wiekszy to lepszy no ale mowimy o salonie gdzie telwizor oglądasz caly czas.

Jak dla mnie to wiecej niz 65 cali jest nieopłacalne zeby płacic za tv, lepiej sprawic sobie Laser TV i dobry screen to wyświetlania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Darom napisał:

@Piotr Sonido Jeśli chodzi o mój pomysł z Amplitunerem Denon AVR-2800H no to wtedy byłby to system 2.1 - Rozmieszczenie tego zestawu pokazuję na zdjęciu poniżej.

No to bez sensu. Amplituner kinowy do stereo.

20 godzin temu, Darom napisał:

Dlaczego w takim ułożeniu jak na zdjęciu poniżej "nie wykorzystam ich potencjału" ?  - Stojąc na szafce przed telewizorem będą gorzej grały mi ? - Bo nie rozumiem tu czegoś.

Tak. Będą za wąskio ustawione. Nie będa miały przestrzeni w koło siebie no i to kolumny którę graja znacznie lepiej w stereo. Czyli nie az amplitunerem kinowym.

20 godzin temu, Darom napisał:

@Piotr Sonido Może i byłoby dobrym wyborem rzeczywiście. Tylko, że ten zestaw 5.1 posiada moc szczytową 1000 W/ RMS 500 W. Natomiast zestaw kina domowego Pioneer 5.1 HTP-076D posiada Moc RMS:870 W.  Więc myślę, że ma większą moc ten Pioneer i zagra mi lepiej od Logitech.  Prawda ? - Czy jednak Logitech lepsze ?

Oba te zestawy posiadają moc szczytową pewnie w okolicach 80W. Zobacz na pobór prądu.

1000 to jest kompletnie wyssane z palca.

 

 

Czyli jednak będzie kino ? :)

Walczymy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli jednak będzie kino ? :)

Walczymy?

@Piotr Sonido Jak sobie o tym myślałem w nocy no to stwierdziłem, że szkoda że sobie o tym nie myślałem na początku jam sobie urządzałem mieszkanie. A teraz do dupy jest z tym wszystkim. No i chyba, że tak powiem będę musiał obejść się smakiem i zrezygnować by zostać tylko z telewizorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darom ja bym na Twoim miejscu rozważył coś z głośników montowanych na ścianie, fakt miejsca mało, będą wąsko L i P, ale efekt i tak będzie lepszy niż soundbar o głośnikach w TV nie wspomnę. Nie ma co się poddawać, jesteśmy w 21 wieku więc możliwości są - tylko niestety czasem mogą pochłonąć trochę $$$ 😒

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek72 napisał:

ja bym na Twoim miejscu rozważył coś z głośników montowanych na ścianie, fakt miejsca mało, będą wąsko L i P

@tomek72 Właśnie rzecz w tym, że żaden głośnik, nawet mały jakiś nie wejdzie mi pomiędzy witryną, a telewizorem. Tak samo z drugiej strony pomiędzy futryną od drzwi, a telewizorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...