Skocz do zawartości

Wymiana kolumn czy wzmacniacza?


Kamil Sj

Recommended Posts

Noszę się z zamiarem upgrade’u mojego systemu stereo. Obecnie składa się z wzmacniacza Primare I35 Prisma, 2 Reli T5x i kolumn Elac Vela FS407 - wszystko to na powierzchni 30 metrów najzwyklejszego salonu z aneksem kuchennym. Do tej pory miałem przyjemność odsłuchiwać u siebie ATC SCM40, Audiovector R3 Signature, Fink Team Kim właśnie z moim Primare. Najlepiej wypadły Finki - muzykalne, przyjemne i wciągające granie, z fajnie schodzącym i dynamicznym basem. I pewnie bym je kupił gdyby nie tak duża różnica w cenie, która moim zdanie nie była uzasadniona. ATC grały pięknie, ale dopiero na wyższych poziomach głośności - przy cichym słuchaniu było płasko i beznamiętnie. Audiovectory wypadły najgorzej - wycofana średnica względem skrajów pasma. Finalnie moje Vele mocno się w tym zestawieniu obroniły. I tutaj pojawia się pytanie - może jednak lepiej wymienić wzmacniacz? Zasadniczo nie wiem czy czegoś mi brakuję, po prostu szukam nowości. W obecnym zestawie odpowiada mi piękna średnica, ale myślę, że można lepiej. Nienachalna, ale szczegółowa góra pasma, oraz dobrze kontrolowany i mocny bas. Górę i dół chciałbym zostawić na tym samym poziomie, a podkręcić właśnie średnice - może dodać jej jeszcze trochę czaru. Reasumując - szukam zmiany do 35 tysięcy. Mogą to być zarówno kolumny jak i wzmacniacz. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, warto będzie przesłuchać też Audio Physic Tempo 35, Fyne Audio F502SP. To inne kolumny, ale jak szukasz zmiany, to czemu by nie spróbować :) W obu przypadkach masz solidną podstawę basową, bardzo dobrą średnicę i ciekawą górę, bardziej klarowną w F502SP, ale nie nazwałbym jej jeszcze nachalną. 

Ze wzmacniaczy może zainteresować Cię Rega Aethos, do której możesz podłączyć streamer pokroju Cambridge CXN V2. To jest bardzo ciekawa droga w kwestii średnicy, bo Primare i35 jest, ogółem ujmując, dość szczupłym wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kamil Sj napisał:

Zasadniczo nie wiem czy czegoś mi brakuję, po prostu szukam nowości.

A branża taki „Smakowity kąsek” na talerzu i tylko jedna porada.

Do roboty chłopaki!!!

6 godzin temu, Kamil Sj napisał:

Reasumując - szukam zmiany do 35 tysięcy.

I jeszcze deserek😃 

6 godzin temu, Kamil Sj napisał:

Obecnie składa się z wzmacniacza Primare I35 Prisma, 2 Reli T5x i kolumn Elac Vela FS407

Gratuluję zestawu, nie wiem jak to gra.

Ty wiesz.

6 godzin temu, Kamil Sj napisał:

Finalnie moje Vele mocno się w tym zestawieniu obroniły.

Moim skromnym, zachęcam do „odpoczynku” na 2 tygodnie od odsłuchów. Po tym czasie poproszę o podziękowanie dla mnie😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazac jak stoi Twój system?

Bo pytanie czy nie lepiej jest teraz przy takiej kwocie zainwestować coś w zmiany akustyki.

Twój system jest na prawdę bardzo dobry. Sam chętnie bym na takim grał. Umiejętnie dobrane i skomponowane elementy.

Buzet jest i nie trudno go wydac ale żeby to było z głową i sensem to już nie jest takie hop siup.

Faktycznie Audio Physici Avanti z Moonem też bym odsłuchał na Twoim miejscu.

Dalej PMC Twenty5 26 z Accuphase, Karan. Leema albo Luxmanem

Spendor Classic 2/3 z wyższym Primare albo Lyngdorfem

Amphion Argon 7LS z AVM albo Lynddorfem.

Rzadko dostępne i polecane na naszym rynku kolumny Legacy.

Kurde no jest wybór.

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamil Sj napisał:

Najlepiej wypadły Finki - muzykalne, przyjemne i wciągające granie, z fajnie schodzącym i dynamicznym basem. I pewnie bym je kupił gdyby nie tak duża różnica w cenie, która moim zdanie nie była uzasadniona. 
 

Od KH Finka masz jeszcze Q Acoustics Concept 300 i 500 oraz Eposy ES14N. Wszystkie tańsze niż Kim, a być może podobnie zestrojone.

Ja sobie w tym tygodniu słucham na jego dużo tańszej konstrukcji (Concept 20) i jestem pod wrażeniem, co ten gość potrafi wycisnąć w zadanym budżecie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...