Skocz do zawartości

Heco aurora 700 + yamaha rn 803d vs Cambridge Audio CXA80 + budżetowy streamer


Carmion

Recommended Posts

Witam, posiadam zestaw heco aurora 700 + yamaha rn 803d. Mogę yamahe wymienić na Cambridge Audio CXA80 + ( np. Wiim Mini, lub malinka) 

Granie yamahy i heco podoba mi się dość bardzo ( podobają mi się wysokie tony i bass który jest z yamaha, szybki) ale z tego co czytałem to z cambridge audio cxa 80/81 z  heco bardzo dobrze się łączy.

Czy jest sens wymiany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbynio napisał:

Miałem ten zestaw Cxa80 i aurora 700, i grało to wyśmienicie polecam wymienić tę yamahe na Cxa80, miałem na początku rn 602 yamahe a po wymianie na cxa to była przepaść w brzmieniu, pozdrawiam 

Nie porównuj 602ki z 803ką. Między nimi jest duża różnica, oczywiście na plus 803ki.

A autorowi wątku polecam przetestować.

Bo może jednak nie będzie to zmiana na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla mnie na 602 a 803 to jest olbrzymia różnica. 602 gra bardziej płasko, bez takiej dynamiki i mniej szczegółowo. Nie akceptowałem tego brzmienia. Dodatkowo 803 ma szerszy zakres pracy basu. A przy 602 coś tam po prostu jest. 602 bardziej przypomina Amplituner kina domowego. W 803d bardzo podoba mi się  dynamika oraz bass i wysokie tony ale mam wrażenie że jest za mało średnich tonów ( ale może mi się wydawać bo się nie znam) w 803d cenie sobie jeszcze to że jest wygodna obsługa bo wszystko mam w jednym urządzeniu. Słucham tylko w pure direct lub przy bardzo cichym słuchaniu ypao volume.  Z kalibracji itp. nie korzystam bo moim zdaniem zniekształca dźwięk. Niestety nie mam możliwości przesłuchania, ale mogę kupić w dobrej cenie i bym nie stracił jakbym chciał odsprzedać. Mam trochę mętlik bo czytałem posty że Cambridge cxa 60/61 przebija Yamahę as 701, a przecież Yamaha as 701 wypada lepiej niż 803d. Więc teoretycznie Cambridge cxa 80 powinien zagrać lepiej. Ogólnie jestem z Yamahy zadowolony, ale chciałem spróbować z heco wycisnąć troszkę więcej. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i 602 i 701 więc wiem o czym piszesz.

Jeśli fajnie Ci to gra, Yamaha odpowiada i muzycznie i funkcjonalnie, a chcesz to granie tylko polepszyć , to zmień kolumny na lepsze, a elektronikę zostaw.

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Niestety nie mam możliwości przesłuchania, ale mogę kupić w dobrej cenie i bym nie stracił jakbym chciał odsprzedać

No to czym ryzykujesz ? Kupuj i próbuj. Nie podejdzie to sprzedasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wymiana ma sens.

803 gra znacznie lepiej od 602ki to prawda. ale oba grają moim zdaniem wyraźnie słabiej od CXA80. Przy 60tce może bym się zastanawiał bo trzeba by zrezygnować z wbudowanego streamingu czy kalibracji.

Ale biorąc pod uwagę 80tke to wiele osób zrobiło taka podmiankę no i było lepiej.

Jesli chcesz być pewien to wypożycz sobie 81 z salonu na kilka dni i zobaczysz.

Będzie lepiej to kupisz 80tke albo dogadasz się na lepszą cenę 81. Nie wiem jakie sa różnice w cenie pomiędzy używanym 80 a ekspozycyjnym 81

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a jaki mogą państwo polecić odtwarzacz sieciowy z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego? Taga, wiim mini lub pro niestety nie mają portów USB. Bo pliki flac w wysokiej jakości tv mi czyta ale to nadal będzie kiepskie źródło... A też nie chcę wydawać po 3 tysiące na sam odtwarzacz sieciowy ani bawić się w serwery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podsumowanie takie:

Cambridge cxa 80 + wiim mini po optyku.  Słucham głównie z tidala. Na początku w trybie Direct męczyły mnie wysokie tony bo były aż za bardzo krzykliwe i myślałem aby powrócić do Yamahy RN 803d. Ale dałem szansę dla Cambridge  delikatnie zjechałem z wysokich tonów (ok 10% mniej)  i mogłem się skupić na odsłuchu bo przestały mnie drażnić wokale. W porównaniu do Yamahy Cambridge gra neutralnie, wyraźniej,  więcej szczegółów, bass( szczególnie przy dość cichym odsłuchu) nie jest dominujący, ale jest obecny i czasem potrafi przywalić.  Jestem bardzo zadowolony ze zmiany i czuć za to jest krok do przodu pomimo że nawet ze sprzedaży Yamahy zostało parę groszy 😅

Ale Yamaha RN 803d też fajnie się łączy z Heco i miałem wrażenie że gra dynamiczniej i rozrywkowo.

W przyszłości spróbuję Heco połączyć z Pioneer A-70DA jak znajdę dobrą ofertę na używkę. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...