Skocz do zawartości

Był Naim i co teraz...


maskun

Recommended Posts

19 godzin temu, maskun napisał:

rawda 😄 i sam nie wierze....także albo cxa81 tak dobrze gra albo mój słuch jest nie do końca doskonały. Myślę że to drugie ale napisałem że jest różnica ale jeśli miałbym czysto finansowo do tego podejść dzisiaj to 13k za Atoma a 5500+600 za Wiima to biore to tańsze rozwiązanie.
Mam wtedy reszte 7k na kolumny, kable no cokolwiek jeśli patrząc tylko przez pryzmat że chce wydać mniej ale dźwięk mieć również dobrej jakości!
...ale Atom jest ładniejszy i mniejszy - to piękny klocek i bardzo polecam do normalnych odsłuchów a 40W to nie patrzyć na te dane bo tylko można się zrazić a wiem że wielu kupuje po specyfikacji i to jest wstępny filtr wyboru.

1. Nikt nie powiedział że sprzęt drozszy gra lepiej.

2. Nikt nie powiedział ze inna barwa wzmacniacza, tanszego nie spodoba Ci się bardziej

3. Sa marki ktore maja drozsze produkty tylko dla marki.

 

11 godzin temu, tomasz1w napisał:

Ślad węglowy, za 2 lata wylądujesz w więzieniu za taki klocek pod dachem. Rozumisz Pan?:)

Nie znajdą go :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

1. Nikt nie powiedział że sprzęt drozszy gra lepiej.

Panowie był przecież taki artykuł który w grupie zainteresowanych  (to nie byli chyba wykwintni audiofile ale tacy co się zgłosili wiec muzyką się interesowali) puszczali muzykę na sprzęcie tańszym, droższym i hi-endowym.
Było tak faktycznie że te najdroższe kolumny, wzmacniacz grały bardzo neutralnie i to się nie podobało. Także pytanie co tak naprawdę jest dobrym brzmieniem ? 
Sugerować się, kupować najdroższe bo taki jest trend wśród audiofili ? a głupio napisać na forum że komuś podoba się bardziej coś tańszego ?
Akurat Atom nie był idealnie neutralny i nie pisze tu o sobie - ja bardzo doceniam dobrej jakości muzykę ale jest pewien pułap powyżej którego wydawanie kwot rzędu 15 - 30k za sam wzmacniacz nie jest uzasadnione......no przepraszam bo oczywiście są ludzie z lepszym słuchem, wzrokiem ,węchem i tak samo można tutaj napisać po co kupować telewizor 8K albo perfumy np. Creed za 1000zł jeśli full hd wystarczy a w Rosmanie jest pełno pięknych zapachów do 150zł  😄  Nie wiem czy idealne porównanie ale mam nadzieje wiecie o co mi chodzi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2023 o 08:50, KrólKiczu napisał:

A mi się wydaje, że nawet Ty niejednokrotnie o tym mówiłeś 😉

Jeśli bierzemy pod uwagę produkty tej samej marki. Ale jeśli nie to nie :)

Nawet to pisałem :)

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1372005592911417/

Dnia 13.10.2023 o 10:35, maskun napisał:

Panowie był przecież taki artykuł który w grupie zainteresowanych  (to nie byli chyba wykwintni audiofile ale tacy co się zgłosili wiec muzyką się interesowali) puszczali muzykę na sprzęcie tańszym, droższym i hi-endowym.
Było tak faktycznie że te najdroższe kolumny, wzmacniacz grały bardzo neutralnie i to się nie podobało. Także pytanie co tak naprawdę jest dobrym brzmieniem ? 
Sugerować się, kupować najdroższe bo taki jest trend wśród audiofili ? a głupio napisać na forum że komuś podoba się bardziej coś tańszego ?
Akurat Atom nie był idealnie neutralny i nie pisze tu o sobie - ja bardzo doceniam dobrej jakości muzykę ale jest pewien pułap powyżej którego wydawanie kwot rzędu 15 - 30k za sam wzmacniacz nie jest uzasadnione......no przepraszam bo oczywiście są ludzie z lepszym słuchem, wzrokiem ,węchem i tak samo można tutaj napisać po co kupować telewizor 8K albo perfumy np. Creed za 1000zł jeśli full hd wystarczy a w Rosmanie jest pełno pięknych zapachów do 150zł  😄  Nie wiem czy idealne porównanie ale mam nadzieje wiecie o co mi chodzi..

To jest nagminne na Audioshow kiedy nie znasz produktów. Co rok słyszę taki komenatrz

"po ile te kolumny fajnie to gra"

Leci jakaś abstrakcyjna cena

"aha"

Nie zdarzył mi się rok żebym nie trafił na taką sytuację.

Dnia 14.10.2023 o 12:15, stach_s napisał:

A ja już zaczynam żałować, że pozbyłem się Naima :D

 

Minie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...