Skocz do zawartości

Był Naim i co teraz...


maskun

Recommended Posts

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Panie Naim to Naim więc otrzymujemy kapitalne niskie tony, które mają kontrolę w całym zakresie, które są czytelne i które mają świetny atak.  Atom ma potężny zasilacz...

... 400 VA.

No to tak dla porównania, mój Marantz ma 625 VA:)

Nie żebym uważał, że to ma kolosalne znaczenie. Nait5 ma 125 VA i też pewnie gra pięknie. Chodzi mi tylko o zwrócenie uwagi na forumową zabawę słowami. 400VA szanowanego na forum Naima to "potężny" zasilacz. Ale już 625VA wyśmiewanego Marantza "nie powala wielkością."*, "jest dość skromny" choć "tragedii nie ma"**

* cytat z Witolda

** cytaty z Wojtka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

... 400 VA.

I żeby nie było. Ten toroid 400 VA Atoma to faktycznie bardzo solidny zasilacz. Dla porównania: Roksan Caspian M2 ma 350 VA, Atoll IN80 Signature - 340 VA,  Audiolab 8300A - 300 VA, Hegel Rost - 258 VA a Audiolab A6000A i Dayans Menuetto po 200 VA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest pewna nieścisłość i zauważyłem to już jak kupowałem Atoma.
Czasem w niektórych artykułach jest 400 a jak już fizycznie ktoś testuje - łatwo znaleźć na YT albo gdzieś po forach że jest 130.

Byłem w salonach audio, miałem też swojego i nigdy nie uświadczyłem napisu 400VA

naim-uniti-atom-audio-system-rear-inputs

 

A3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

I żeby nie było. Ten toroid 400 VA Atoma to faktycznie bardzo solidny zasilacz. Dla porównania: Roksan Caspian M2 ma 350 VA, Atoll IN80 Signature - 340 VA,  Audiolab 8300A - 300 VA, Hegel Rost - 258 VA a Audiolab A6000A i Dayans Menuetto po 200 VA. 

Woooow, a takie pierwsze z brzegu Primare A32 sprzed prawie 10 lat ma 2000 VA😁.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kiedyś to były czasy.........dziś nie ma czasów  😉

Atoma testowałem na poważnie głośnych wartościach na basowej piosence żeby zobaczyć ile z gniazdka rwie i było na moim watomierzu pod 120W wiec nie wiem jakby inaczej to sprawdzić ile może sprzęt pobierać.
Jak ktoś z Was ma watomierz to dla ciekawosci może podłączyć swój sprzęt i sprawdzić - jestem bardzo ciekawy ile jakiś większy wzmak pobiera i czy to się pokrywa jakoś z tymi parametrami na "tabliczce"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maskun napisał:

bo jest pewna nieścisłość i zauważyłem to już jak kupowałem Atoma.
Czasem w niektórych artykułach jest 400 a jak już fizycznie ktoś testuje - łatwo znaleźć na YT albo gdzieś po forach że jest 130.
Byłem w salonach audio, miałem też swojego i nigdy nie uświadczyłem napisu 400VA

Obstawiam, że na początku wstawiali 400VA, ale brumiło, więc zmienili toroidy na słabsze i cichsze. Dalej brumiło, ale przynajmniej mieli czyste sumienie, że zrobili, ile się dało, żeby temu zapobiec, a i księgowy się ucieszył. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiki2010 napisał:

A teraz jest zachwycanie się nie powiem już nawet czym. 

 

I w czym problem ? Wiadomo, że taki  Szymonfaber nie zachwyci się tym czym ja, Ty czy Kraft.

Jak nie ma 2 x 100kg i ceny powyżej 300kzł to czym tu się kuna zachwycać?

 Nie każdy ma czas na kiepskie hi fi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiki2010 napisał:

A teraz jest zachwycanie się nie powiem już nawet czym. 

 

Teraz to już sobie chyba żartujesz. Dla wielu osób Twój system może być tani, słaby i nie warty uwagi. Czy to oznacza, że masz się nim nie zachwycać, cieszyć się z jego posiadania ? 

Rozumiem, że tu na forum Twój system stereo może być jednym z droższych, ale wcale to nie oznacza, że dźwiękowo spodoba się większej ilości osób. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

Ten toroid 400 VA Atoma to faktycznie bardzo solidny zasilacz.

 

16 godzin temu, maskun napisał:

Jak ktoś z Was ma watomierz to dla ciekawosci może podłączyć swój sprzęt i sprawdzić - jestem bardzo ciekawy ile jakiś większy wzmak pobiera i czy to się pokrywa jakoś z tymi parametrami na "tabliczce"

Nie wiem na czym słuchacie , ale może warto wyłączyć ten tryb " ECO " , to będzie lepiej :) 

 

20230503_074455.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...