Skocz do zawartości

Był Naim i co teraz...


maskun

Recommended Posts

Cześć. Mam dylemat a może i pustkę w głowie jaki wzmacniacz(samodzielny lub allinone) kupić zamiast Naim'a Atom którego miałem przez kilka miesięcy i sprzedałem. Kwestia zmiany na coś innego - wszystko mi pasowało w Atomie jego dynamika i świetna kontrola niskiego pasma na wielu różnych kolumnach. Nawet Arie 936 tak prowadził że nie wyobrażam sobie dużo lepszego dźwięku z inną elektroniką.

Wracając do meritum chciałbym za całość wydać do 10tyś zł- może być używane i nawet bym wolał bo co mi z nowego jeśli po odpakowaniu i uruchomieniu już jest używane:-)
Czy chciałbym All in one ?  spodobało mi się to że wszystko mam w jednym a dźwięk też świetny. Bez Waszego wsparcia nie kupuje bo doświadczenie wielu Was nie raz pomogło mi czy moim znajomym w podjęciu decyzji.
Nie musi to być nic lepszego ale żeby nie było znacznie gorsze. Rozmawiałem wstępnie z branżą (różne sklepy audio) żeby zobaczyć co zaproponują i jak jeden mąż nikt nie widzi lepszego rozwiązania niż Naim i to za 10k
Tak jak napisałem nie musi być lepsze.......a co mi siedzi wstępnie w głowie to może spróbować klase D np. EVO150 a może jednak Roksana K3 i do tego źródło z DAC np. Silent Angel Bremen B1 lub taniej JDS LABS ATOM.
Kolumny u mnie to KEF R700 i pokój 30m2. Będzie do tego subwoofer bo miałem chwile w użyciu i jestem wniebowzięty że można tak pięknie uzupełnić dolne pasmo nie wydając 20k na kolumny tylko znacznie mniej na jakiegoś RELa czy SVSa

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już siedzi Ci w głowie Evo 150 i Roksan K3 to nie zostaje nic innego tylko  wypożyczać. Salony nie starały się doprecyzować czego w brzmieniu szukasz, co ma być priorytetem? 

Zawsze możesz też wrócić do Atoma jak byłeś z niego w pełni zadowolony a ww graty nie będą tym czego oczekujesz. 

Działaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh też tak pomyślałem że w ostateczności znów zakupie Atoma 😄 ale miałem sporo wzmacniaczy w życiu i do żadnego nie wróciłem chociaż Atom chyba wygrywa (jedynie SuperNait 3 był jeszcze lepszym sprzętem z większym dźwiękiem i atakiem jesli można tak zabawnie określić ale cena nie dla mnie bo miałem wypożyczone)

Nie chce wypożyczać bo nie wierze że bedzie tragedia a jak coś mi tam nie spasuje to sprzedam. Proszę o doradzenie mimo wszystko.
Co do muzyki którą słucham to elektronika, trance ale i rock a wieczorami jazz czy jakiś pop ale to jednak w znacznej mniejszości. Nie przepadam za ciepłymi wzmakami co grają jak kluchy a tym bardziej np. za zestawami z kolumnami Harbeth - nie moja bajka chociaż tylko do muzyki poważnej, jazowej, bluesowej to jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chmarski napisał:

tak fajny sprzet serio nie myślałem o nim! ale z bólem serca odpada - musi być czarny. Wzmacniacz będzie w centralnym miejscu w salonie na widoku i kompletnie srebrny nie bedzie pasował. Troszkę byłoby jakbym do czarnego garnituru ubrał zielone buty 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maskun napisał:

Mam dylemat a może i pustkę w głowie jaki wzmacniacz(samodzielny lub allinone) kupić zamiast Naim'a Atom którego miałem przez kilka miesięcy i sprzedałem.

Troche szkoda że sprzedałeś przed dokonaniem zmiany na inny - to częsty błąd bo z czasem coraz trudniej odnieść sie do tego czy nowy nabytek faktycznie jest lepszy/gorszy od poprzedniego. Jednak rozumiem iż wiekszosc z Nas nie śpi na kasie, wiec czesto zmuszeni jesteśmy sprzedać wpierw by kupić inny (zwlaszcza w nieco wyższym budżecie). 

Póki co, obserwuje kto da rade zastąpić godnie poprzednika. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maskun napisał:

Nie przepadam za ciepłymi wzmakami

Naim (niskie modele)  to granie po cieplejszej stronie. To samo jest u Atolla. Z tego co piszesz to jest Ci wszystko jedno co kupisz. A jak tak to zostaje strzał w jakąś ofertę z OLX. Co za różnica czy sam będziesz strzelał czy forumowicze?  Jednak dalej namawiałbym na wypożyczenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K3 serio będzie spadkiem jakości ? czytam starsze tematy to były ogromne zachwyty nad nim. Wiem że czasy się zmieniają ale ten model jest dalej w sprzedaży wiec może nie będzie tragedii? opis brzmienia w sieci jest dośc zbliżony do Naima. Dynamiczne granie którego oczekuje może się sprawdzi ?  Na pewno słuchałem go ale w salonie audio - wtedy wybrałem Arcama SA20 z kilku różnych które słuchałem. Dziś nie do końca pamiętam ale na pewno dźwiękowo było poprawnie. Teraz po Naimie mam inne doświadczenie ale naciskam tak na niego bo za 5000k można używany w idealnym stanie kupić....jeszcze DAC dojdzie ale moze uda się go schować żeby sam wzmacniacz był bo wcześniejszy all in one i jego minimalizm w postaci jednego klocka mi się podoba.
EVO150 to tak różne są opinie - niby porównują do innych podobnych ale że klasa D i bardziej płaskie granie....i największa zaleta to wygląd i wypaśny ekran 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może być ciężko znaleźć coś lepszego niż Naim Atom, zwłaszcza że bardzo Ci odpowiadał. Evo jest jak najbardziej odpowiednią ścieżką, bo to granie neutralniejsze, może być bardziej dynamiczne, ale wydać się pustsze. Moim zdaniem dobra para do R700. Roksan z kolei według mnie miększy dźwięk niż Atom.

Warto też sprawdzić Audiolaba 9000A, ponownie inne brzmienie, umieszczone moim zdaniem między Evo, a Naimem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun witaj

pozwoliłem sobie wkleić 

2 godziny temu, maskun napisał:

Kwestia zmiany na coś innego

 

2 godziny temu, maskun napisał:

Nie musi to być nic lepszego ale żeby nie było znacznie gorsze

 

2 godziny temu, maskun napisał:

Wracając do meritum chciałbym za całość wydać do 10tyś zł

Czy „meritum” to 

2 godziny temu, maskun napisał:

Mam dylemat a może i pustkę w głowie jaki wzmacniacz

Jestem po Twojej stronie, ponieważ chciałbym, byś był zadowolony. 
Mam pytanie. 
Gdybyś miał zaczarowaną różdżkę, to co byś wyczarował, by spełnić swoją potrzebę. 
 

Tym pytaniem próbuję znaleźć odpowiedź na nurtującą mnie kwestię. 
Potrzebujesz różdżki czy potrzeby. 

z serca pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube tak dobrze zacytowane i widzę co napisałem. Ogólnie wszystko się sprowadza aby ktoś polecił mi kilka wzmacniaczy które zagrają podobnie do Atoma i żebym się nie rozczarował 🙂  Nie bardzo wiem dlaczego sprzedałem Naima ale robie tak czasem po kilku miesiącach czasem po roku - zmieniam sprzęt. Czy zawsze próbuje coś lepszego - nie zawsze bo czasem to skok w bok i miłe doświadczenie. Czasem jednak jak tym razem zrozumiałem że nie mam więcej funduszy i muszę w tej kwocie coś znaleźć.

Propozycja Audiolaba 9000a też ciekawa ale wiem że jak szukałem przed Naimem to odradzali mi Audiolaba 6000a Play - że to w ogóle nie ta liga. Rozumiem że 9000a będzie znacznie lepszy?

Mam oprócz Roksana jeszcze na oku Musical Fidelity 5Si - też cenowo dobrze wygląda a czy będzie "miększy" również od Naima ? @Q21 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun dziękuję, że zadałeś sobie trud i odpisałeś. Bardzo to doceniam.

Czyli, nie masz wzmacniacza, nie możesz słuchać muzyki.

Masz „dychę”, duży/za duży wybór wzmacniaczy. Ważne jest dla Ciebie kolejne zebrane miłe doświadczenie.
Chciałbyś być pewien, że dobrze wybierzesz. Nie jesteś pewien.
Chciałbyś uniknąć rozczarowania. 

Szukasz pomocy u kolegów i branży. 

Trzymam kciuki, byś zebrał jak najwiecej doświadczeń w trakcie poszukiwań. Zatem droga jest dla Ciebie ważna. Życzę, byś i tu miał jak najwiecej radości. 
 

 

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maskun napisał:

@AudioTube tak dobrze zacytowane i widzę co napisałem. Ogólnie wszystko się sprowadza aby ktoś polecił mi kilka wzmacniaczy które zagrają podobnie do Atoma i żebym się nie rozczarował 🙂  Nie bardzo wiem dlaczego sprzedałem Naima ale robie tak czasem po kilku miesiącach czasem po roku - zmieniam sprzęt. Czy zawsze próbuje coś lepszego - nie zawsze bo czasem to skok w bok i miłe doświadczenie. Czasem jednak jak tym razem zrozumiałem że nie mam więcej funduszy i muszę w tej kwocie coś znaleźć.

Propozycja Audiolaba 9000a też ciekawa ale wiem że jak szukałem przed Naimem to odradzali mi Audiolaba 6000a Play - że to w ogóle nie ta liga. Rozumiem że 9000a będzie znacznie lepszy?

Mam oprócz Roksana jeszcze na oku Musical Fidelity 5Si - też cenowo dobrze wygląda a czy będzie "miększy" również od Naima ? @Q21 ?

Hej,

Roksana K3 i 5si bym totalnie odpuścił - to będzie słyszalna polka nizej. Roksana miałem u siebie przez dłuższy czas i to fajny wzmak, ale po tym naime to nie…. 

EVO nie słyszałem, ale to dobry trop. Jeszcze z all in one sprawdź na rynku wtornym quad artera. 

A może zaszalec i szukając czegoś innego pójść w lampe? Świetny sprzet w Teoim budżecie to Synthesis Roma. Albo jeśli szukasz miękkiego grania to creek destiny, albo coś od unison reaserch. 

Musisz posłuchać :) Najlepiej u siebie ze swoim sprzętem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateolo2 napisał:

Świetny sprzet w Teoim budżecie to Synthesis Roma

no jakbyś mnie śledził bo tą Rome też biorę pod uwagę bo ktoś mi go też polecił. Używany za lekko ponad 8k mozna mieć (rozmawiałem już z właścicielem wczoraj) ale tak w ciemno się obawiam. Fajnie że lampami można zmieniać brzmienie ale nie wiem czy lampa to dobry kierunek dla mnie.

Jestem zaskoczony że tak negatywnie opisałeś mi K3 i 5Si - taki 5Si lub 6Si to nowe ponad 10k i świetne recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maskun napisał:

no jakbyś mnie śledził bo tą Rome też biorę pod uwagę bo ktoś mi go też polecił. Używany za lekko ponad 8k mozna mieć (rozmawiałem już z właścicielem wczoraj) ale tak w ciemno się obawiam. Fajnie że lampami można zmieniać brzmienie ale nie wiem czy lampa to dobry kierunek dla mnie.

Jestem zaskoczony że tak negatywnie opisałeś mi K3 i 5Si - taki 5Si lub 6Si to nowe ponad 10k i świetne recenzje.

Zle mnie zrozumiałeś :) Nie mówię, ze to złe wzmacniacze. Miałem na myśli to, ze dla Ciebie one mogą być po Atomie niesatysfakcjonujące. Ja prywatnie uważam, ze Musical Fidelity to mega przeceniona marka. Podobno prawdziwe „Fidelity” zaczyna się od 6si, a dla mnie taki synthesis roma zjada go na śniadanie, jak i wiele innych znacząco tańszych wzmacniaczy. W internecie przeczytasz tonę różnych opinii, ale nie raz się przekonałem, ze własny słuch i testy to potrafią mocno zweryfikować. Musisz się słuchać swoich uszu :)  Jeśli chodzi o Romę to kumpel kupił na olx za 5, wiec da się go nawet w takiej kasie kupić. Zastanów się te mocno nad tym quadem artera. Używka tez do dorwania za 5-6, a jest sporo opinii, ze to główny konkurent Atoma i wielu uważa, ze go przeskakuje. Tu nie będziesz miał problemu z wypożyczeniem na testy bo ciagle jest w sprzedaży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maskun napisał:

@AudioTube tak dobrze zacytowane i widzę co napisałem. Ogólnie wszystko się sprowadza aby ktoś polecił mi kilka wzmacniaczy które zagrają podobnie do Atoma i żebym się nie rozczarował 🙂  Nie bardzo wiem dlaczego sprzedałem Naima ale robie tak czasem po kilku miesiącach czasem po roku - zmieniam sprzęt. Czy zawsze próbuje coś lepszego - nie zawsze bo czasem to skok w bok i miłe doświadczenie. Czasem jednak jak tym razem zrozumiałem że nie mam więcej funduszy i muszę w tej kwocie coś znaleźć.

Propozycja Audiolaba 9000a też ciekawa ale wiem że jak szukałem przed Naimem to odradzali mi Audiolaba 6000a Play - że to w ogóle nie ta liga. Rozumiem że 9000a będzie znacznie lepszy?

Mam oprócz Roksana jeszcze na oku Musical Fidelity 5Si - też cenowo dobrze wygląda a czy będzie "miększy" również od Naima ? @Q21 ?

6000A a 9000A to zdecydownie różne modele i różne ligi. 
Nie porównywałem bezpośrednio 5Si do Naima, tu może być bardziej misiowy niż miększy, ale zgadzam się z opinią wyżej. Może być niesatysfakcjonujący. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałem sobie jeszcze jedna ważna sprawę od strony funkcjonalnej ... Czy którys z tych wzmacniaczy będzie się uruchamiał sam poprzez wybudzenie ze streamera? 

Wiele osób ma tu typowe analogowe wzmacniacze jak u Was rozwiązujecie uruchomienie i wyłączenie? W all in one bardzo praktyczne jest to że włączając muzykę z tidala/Spotify od razu włącza się sprzęt a przy wyłączaniu potrzeba dedykowanej apki albo automat uśpienie jak nie dostaje sygnału np. 5 minut. 

Reasumując nie chciałbym używać pilotów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam Naima od miesiąca i gra niesamowicie,po przesiadce z lampy Yaqina,była hybryda Unison, Roksan Caspian,ten był największym rozczarowaniem,i lampa Unison Simply Italy USB, dopiero Naim gra tak jak chcę,i do tego funkcjonalność Tidal Connect,nie do pobicia,nie wiem czy wymieniony tu Cambridge audio Evo,da tobie to czego oczekujesz,jednak Naim gra w klasie AB,i to słychać,a katalogowe 40 W mocy,nie wie jak to mierzyli,ale mocy mu jednak nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak M2, zawsze chciałem go mieć,po lekturze opinii w internecie,dla mnie ,i powtarzam,dla mnie,granie kompletnie bezbarwne,bas jak z pudełka,bez emocji, przyzwoicie grał dopiero na wyższych poziomach głośności, bardziej podobała mi się hybryda Unison Unico primo,no i lampa Simply Italy,wybrałem Naima za funkcjonalność,i dźwięk który także na niskim poziomie głośności jest przyjemny do słuchania, kurczę,za "dizajn"też 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomaz75 napisał:

kompletnie bezbarwne,bas jak z pudełka,bez emocji,

Zapytam jeszcze czy to był nowy czy nastoletni z OLXa, który mógł być po naprawach ( a jak wiadomo Caspiany M2 - starsze rewizje - potrafiły  się zagotować). Tak dopytuję bo to pierwsza tak inna opinia o tym piecu z jaką się spotykam. Nasze "Audio" a więc zawodowcy zupełnie inaczej opisali ten wzmacniacz. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...