Skocz do zawartości

Kupno systemu audio do fiilmow.


matinek

Recommended Posts

S4Home - 

Po wpłaceniu kaucji o wartości wypożyczanego towaru wysyłamy do Ciebie urządzenia (wpłata odbywa się na podstawie dokumentu proforma). Po otrzymaniu sprzętu, prosimy o sprawdzenie go w obecności kuriera

Masz kilka dni na spokojne testowanie urządzeń i podjęcie decyzji

Jeżeli po ustalonym okresie sprzęt będzie Ci się podobał, to ustalimy finalną kwotę zakupu i odbierzemy pozostałe urządzenia, które zostały odrzucone po testach na nasz koszt. Jeżeli oczywiście chciałbyś nowy sprzęt (do testów zawsze wysyłamy nasze egzemplarze ekspozycyjne z tego względu, żeby były wygrzane i abyś mógł usłyszeć docelowe ich brzmienie) jak najbardziej wyślemy do Ciebie nową sztukę

Jeżeli po odsłuchach okazało by się, że jednak to nie to czego szukasz – odeślij sprzęt z powrotem a my zwrócimy Ci kaucję – jedyny koszt po Twojej stronie to koszty przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, matinek napisał:

Ale ze co ? . Dla osoby która się nie irientuje taka skrotowa odpowiedź nic nie mowi.  Może byś rozwiną doradził jak się znasz, a tak w ogóle to ten glosnik nie jest tematem głównym jakby co. 

Że będzie zdecydowanie lepszy.

Pełna odpowiedź? Czasem milczenie to tysiąc słów. A tak na poważnie to po prsotu inny level.

Cchesz to bierz Edifera ale mając te dwa do wyboru każdy postawił by na Magnata.

 

Nie  wszystkie salony mają ten sprzęt i nie od wszystkich warto wypożyczać.

- moga robić problemy ze zwrotami

- nie mają go na stanie bo jego marża jest niska, więc nie handlują tym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Że będzie zdecydowanie lepszy.

Pełna odpowiedź? Czasem milczenie to tysiąc słów. A tak na poważnie to po prsotu inny level.

Cchesz to bierz Edifera ale mając te dwa do wyboru każdy postawił by na Magnata.

 

Nie  wszystkie salony mają ten sprzęt i nie od wszystkich warto wypożyczać.

- moga robić problemy ze zwrotami

- nie mają go na stanie bo jego marża jest niska, więc nie handlują tym.

 

Aha rozumiem. Co do subwoofer magnat to była opcja tylko tak może tak może nie bo może i bez suba by było ok ;-). Jeżeli chodzi o edifiera to chodziło mi o zestaw 350db a nie o samego suba od nich. Z tego co przejrzałem neta to mało jest aktywnych kolumn zwłaszcza tańszych. Wiem że najlepiej przesłuchać tylko ze nieraz z tym jest ciężko jął sklepy nie mają. Ale zawsze jak ktoś ich słuchał to zawsze coś może powiedzieć. Jeżeli tutaj od razu dostaje info który sub lepszy to tak samo można by ocenić same kolumny ;-). 

W tej chwili na tapecie mam takie tak od najtańszej opcji do najdrozszej :

edifier 350DB system 2.1

magnat 2A lub magnat multi monitor 220 ta sama cena a roznice ?

magnat 3A

ewentualnie jeszcze argon Alto lub argon fenris 4 lub 5 wygląd ładny ale to nie wszystko 😉

Przyjmując tańsze opcje to w skrócie co by było lepsze edifier 350DB czy magnat 2A lub inaczej czy dokładając do magnata 700zl będzie naprawdę różnica na plus. Zastosowanie 90%  kino 10% muzyka.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te argon są w sklepie niedaleko mnie, więc wybiorę się do nich posłuchać z ciekawosci jak to w ogole gra. Tylko szkoda ze nie mają magnatow to by od razu dużo mi dało porównanie a posłuchać edifiera graniczy z cudem zapewne w wyspecjalizowanych sklepach ;-). A pozytywnych recenzji wszędzie aż multum po różnych stronach jak i youtube i nie tylko polskich, więc aż dziwne czy to aż tak dobre czy to jakaś zmowa i producent wszystkim zapłacił za reklamowanie pozytywne he he.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ponownie po dłuższym czasie z różnych przyczyn ale nie ważne.  Wracając do tematu to tak słuchałem tych argonow ale porównania do innych brak, wiec ciezko zdecydowac. Po drugie sam nie wiem teraz co wybrać wszystko jest odradzane poza edifieramj 2000, czy naprawdę wszystko inne gra gorzej aż się wieżyc nie chce.  Wiec jeszcze zacząłem rozważać opcję używanych, jeżeli z tych aktywnych jest tak słabo to co z używanych wybrać  ? . Czemu np aktywne magnat są słabe ale już zwykle są polecane, czy aż tak producent zwalił sprawę ?.  

 

Dnia 18.05.2023 o 07:08, Piotr Sonido napisał:

Poszedł bym w Aktywne Magnaty + ewentualnie sub do nich.

Argona aktywnych tych nie znam.

Masz możliwość sprawdzenia to super. Bo niektóre ich produkty sa na prawde spoko.

 

Piszesz ze mając do wyboru edifiera i magnata każdy postawił by na Magnata, tylko ze nie każdy bo akurat magant jest odradzany a właśnie edifier polecany.  Jakim sposobem mam dokonać dobrego wyboru jak wystarczy że przy dwóch produktach są tak rozbieżne opinie ? Zapewne gdybym miał możliwość posłuchania sam bym zdecydowal ale ze nie mam to już się robi spory problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Dlaczego nie masz? Kupujesz Edifiery i Magnaty przez internet i masz 14 dni na zwrot. Zostawiasz fajniejsze i po sprawie.

Ale tu nie chodzi o dwa modele , gdyby tak bylo to by problemu nie bylo jak piszesz. Ale tu wchodzi w gre duzo wiecej modeli to tylko tak bylo napisane te dwa. A przeciez nie bede sie bawil w zamawianie 5 np. I po to jest takie forum zeby ktos kto siedzi w tym wiecej cos doradzil, szkoda tylko ze okazuje sie ze sa tak przecistawne opinie co do jednego modelu np.  Rozumiem ze bylo by np 10 opni pozytywnych a 2 czy 3 gorsze, ale jak masz 50 do 50 to ciezko wtedy do czegos dojsc.
A tak co do tych dwoch juz to np edifier mi sie nie podova a magnat jest odradzany wiec co mi pozostaje hm nic ?. Wiec sie sklonilem ku uzywanym moze faktycznie za podobne lub niejsze pieniadze kupi sie cos lepszego.

Edytowano przez matinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, matinek napisał:

Witam ponownie po dłuższym czasie z różnych przyczyn ale nie ważne.  Wracając do tematu to tak słuchałem tych argonow ale porównania do innych brak, wiec ciezko zdecydowac. Po drugie sam nie wiem teraz co wybrać wszystko jest odradzane poza edifieramj 2000, czy naprawdę wszystko inne gra gorzej aż się wieżyc nie chce.  Wiec jeszcze zacząłem rozważać opcję używanych, jeżeli z tych aktywnych jest tak słabo to co z używanych wybrać  ? . Czemu np aktywne magnat są słabe ale już zwykle są polecane, czy aż tak producent zwalił sprawę ?.  

 

Piszesz ze mając do wyboru edifiera i magnata każdy postawił by na Magnata, tylko ze nie każdy bo akurat magant jest odradzany a właśnie edifier polecany.  Jakim sposobem mam dokonać dobrego wyboru jak wystarczy że przy dwóch produktach są tak rozbieżne opinie ? Zapewne gdybym miał możliwość posłuchania sam bym zdecydowal ale ze nie mam to już się robi spory problem.

Kto odradza Magnata a kto poleca Edifery?

Fora komputerowe i 15tki tam piszące?

Sugerujesz się opiniami w sieci?

Masz Argony, jesteś z nich niezadowolony że nadal wertujesz internety w poszukiwaniu odpowiedzi

"Czy to był dobry wybór?"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kto odradza Magnata a kto poleca Edifery?

Fora komputerowe i 15tki tam piszące?

Sugerujesz się opiniami w sieci?

Masz Argony, jesteś z nich niezadowolony że nadal wertujesz internety w poszukiwaniu odpowiedzi

"Czy to był dobry wybór?"

 

Np q21 nic poza edifierami nie polecają,  magnat podobno gra źle. 

No chyba po to są fora to czy inne żeby osoby które się na czymś mniej znają dostały przynajmniej nakietowanje jak nie decyzję na kupno konkretnej rzeczy. Opinie opiniami z tym to różnie jest zależy gdzie jeszcze i jak wyraża opinie.

Nie pisałem nigdzie że mam argon tylko ze jako jedyne mogłem posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 13:24, matinek napisał:

Np q21 nic poza edifierami nie polecają,  magnat podobno gra źle. 

Bo mają je w ofercie.

Człowieku przejzyj na oczy to sklep.

Na Magnacie sklepy nie zarabiają. nie ma na tym marży. Musza to mieć w ofercie bo sporo osób to chce kupić. Nie masz to nawet ich o to nie zagadasz. Mają w ofercie to zagadasz i nakreca Cie na coś innego. BIZNES.

No to weź te Edifery wypożycz od nich albo z Media Expert obojętnie i posłuchaj w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bo mają je w ofercie.

Człowieku przejzyj na oczy to sklep.

Na Magnacie sklepy nie zarabiają. nie ma na tym marży. Musza to mieć w ofercie bo sporo osób to chce kupić. Nie masz to nawet ich o to nie zagadasz. Mają w ofercie to zagadasz i nakreca Cie na coś innego. BIZNES.

No to weź te Edifery wypożycz od nich albo z Media Expert obojętnie i posłuchaj w domu.

 

Rozumiem biznes ale kurde euro czy media tam nie ma specjalistow liczy sie sprzedaz a w takich salonach teoretycznie powinno sie bardziej dbac o dobranie do klienta. Czyli wszystkie tu poirady z tego skepu to wychodzi ze sciema. Tylko czemu polecaja tutaj rozne produkty raz polecaja klipsch innym razem magnata  czy cos jescze a jak zadzwonilem do nich to tylko edufier jest dobry reszta zla. To sa produkty w podobnej cenie co chce nabyc to chyba mogli by sesownie podpwiediec ktory z nich w tej kwocie bedzie najlepszy a nie takie rozbierznosci.  Chodzi o to ze nie chcialem sie bawic w zakupy kilku rodzajow sprzetu i oddawanie, zey to sie rozchodzilo jescze o dwa rodzaje a tego jest wiecej przynajmniej 5 a to juz zabawa w zamawianie oddawanie.  To ja juz nie wiem gdzie mozna realnej oceny i pomocy dostac jak tutaj tez nwszystko rozchodzi sie o biznes tylko. 

Jak pisalem edifiery mi sie te akurat nie podobaja ale jak ma byc ze sa niby lepsze od magnata a moze nie sa tylko jak piszesz lepiej na edifierach zarabiaja to nie wiem juz w co wierzyc i co wybrac. Z tego wszystkiego zaczalem juz sie zatsanawiac nad pasywnymi ewentualnie uzywanymi jezeli wszystko aktywne jest do dupy ze tak powiem. Troche mnie zmartwiles tym swoim postem i tyle, teraz sam nie wiem co robic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matinek napisał:

Rozumiem biznes ale kurde euro czy media tam nie ma specjalistow liczy sie sprzedaz a w takich salonach teoretycznie powinno sie bardziej dbac o dobranie do klienta. Czyli wszystkie tu poirady z tego skepu to wychodzi ze sciema

Jak bym napisał po prostu żebyś nie traktował tego rynku wyłącznie w biało czarnych barwach.

Salony chcą zarobić i z małymi wyjątkami nie będą ściągać do siebie sprzętów które są niesprzedawalne ze względu na słabą jakość. Są jednak marki na których zarobek jest mizerny i niekoniecznie będzie komuś zależeć by Ci go sprzedać. Na końcu jednak jest człowiek i jego podejście do sprzedaży. Jeden Ci wcisnie to co mu nakazuje bos, drugi pochyli sie nad klientem i dopasuje sprzęt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Zobacz np. Teufel. To jest brand który się odradza. A bo to lepsze, a tamto korzystniej itd. Realia są jednak takie że Teufel omija całkowicie salony AV oferując wyłącznie sprzedaż internetową. Taki sposób dystrybucji znacząco redukuje koszty i polepsza stosunek ceny do jakości. A salon co ma teraz napisać? Oczywiście że odciągać będzie od tego pomysłu ile się da. Po użytkownikach jednak widać że generalnie są zadowoleni. To nie hiend, ale... No ponoć daje radę.

Magnat? Chińska masówka, ale zauważyłem że inżynieryjne ktoś tam ma głowę na karku i najniższymi możliwymi kosztami oferuje się całkiem akceptowalne dzwiekowo jakość.  Zarobek salonów jest tu raczej słabiutki. Posiadając biznes opierający się na sprzedaży to byś lobbował takie coś? No niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Jak bym napisał po prostu żebyś nie traktował tego rynku wyłącznie w biało czarnych barwach.

Salony chcą zarobić i z małymi wyjątkami nie będą ściągać do siebie sprzętów które są niesprzedawalne ze względu na słabą jakość. Są jednak marki na których zarobek jest mizerny i niekoniecznie będzie komuś zależeć by Ci go sprzedać. Na końcu jednak jest człowiek i jego podejście do sprzedaży. Jeden Ci wcisnie to co mu nakazuje bos, drugi pochyli sie nad klientem i dopasuje sprzęt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Zobacz np. Teufel. To jest brand który się odradza. A bo to lepsze, a tamto korzystniej itd. Realia są jednak takie że Teufel omija całkowicie salony AV oferując wyłącznie sprzedaż internetową. Taki sposób dystrybucji znacząco redukuje koszty i polepsza stosunek ceny do jakości. A salon co ma teraz napisać? Oczywiście że odciągać będzie od tego pomysłu ile się da. Po użytkownikach jednak widać że generalnie są zadowoleni. To nie hiend, ale... No ponoć daje radę.

Magnat? Chińska masówka, ale zauważyłem że inżynieryjne ktoś tam ma głowę na karku i najniższymi możliwymi kosztami oferuje się całkiem akceptowalne dzwiekowo jakość.  Zarobek salonów jest tu raczej słabiutki. Posiadając biznes opierający się na sprzedaży to byś lobbował takie coś? No niekoniecznie.

A edifier jest lepszy ? tez chyba chinska masowka. Oni nawet klipscha odradzaja. Wiec co ma klient nie znajacy sie zrobic ?. W innych dziedinach nie mam prolemu ale w audio jestem jescze laikiem moze kiedys jak napede roznych sprzetow i bede mial wyrobione zdanie jakies doswiadczenie to bedzie inaczej. Teraz co kolwiek jest ciezko kupic, gdyby tu tylko chodzilo o same parametry to inna sytuacja by byla. Ale tu nie chodzi tylko o parametry bo jak sie okazuje dziwekowo roznie moze byc a wydawac y sie moglo ze powinno byc tak samo w kazdym glosniku jak obraz w monitorze oczywisce skaliborwanym a nie podrasoanym nieumiejetnie gdzie nie przedstawia tego co powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matinek napisał:

Oni nawet klipscha odradzaja.

Ale wiesz, że Klipsch też ma gorsze produkty? ;)

Właśnie dlatego co napisałeś powinieneś wypożyczyć ten sprzęt do siebie. Oprócz półki cenowo-jakosciowej są jeszcze własne gusta, tutaj trudniej doradzić. Możesz opisać jakiego dźwięku poszukujesz i wtedy pojawią się jakieś przybliżenia.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PanKlor napisał:

W audio jakość jest mocno subiektywna. Coś jak z samochodami. Możesz obiektywnie zmierzyć cześć parametrów ale inna marka ma najwygodniejsze fotele i basta ;)

No tak ale zeby jeszce takich sklepow z odsluchem i dostepem do wiekszosci kolumn byla, a jest wrecz odwrotnie takich sklepow jest baaardzo malo. A zamawianie 5 roznych zestawow to nie takie hop. Wlasnie  z tego wzgedu trudmiej mi kupic glosniki niz tv cxy telefon czy co innego. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Ale wiesz, że Klipsch też ma gorsze produkty? ;)

ba, wykorzystał sukces starej dobrej serii Reference brandując nią niższą serię i malując membrany na kolor miedzi, a tą obecnie lepszą (która zastąpiła Reference i ma membrany cerametliczne) nazwał Reference Premiere - to jest myśl biznesowa, Ci mniej zorientowani pewnie kupią - bo 10 i więcej lat temu Reference to bylo coś, a dziś lipa.

@matinek ja (i nie tylko ja) powtarzam zawsze jedną zasadę - jak jest możliwość to wypożyczyć i odsłuch w swoich warunkach - nie ma lepszego doradcy, ani w sklepie, ani na forum. Jak Ci powiem że bardzo dobrze grają Klipsche (bo je mam i mi się podobają), a Ty po zakupie będziesz zawiedziony bo to nie Twój gust to do kogo będziesz miał pretensje. A sklepy jak było wyżej - czasem dobrze doradzą, ale kierują się głównie biznesem - czytaj zyskiem, be obrazy dla branży, ale taka jest rzeczywistość.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek72 napisał:

ba, wykorzystał sukces starej dobrej serii Reference brandując nią niższą serię i malując membrany na kolor miedzi, a tą obecnie lepszą (która zastąpiła Reference i ma membrany cerametliczne) nazwał Reference Premiere - to jest myśl biznesowa, Ci mniej zorientowani pewnie kupią - bo 10 i więcej lat temu Reference to bylo coś, a dziś lipa.

@matinek ja (i nie tylko ja) powtarzam zawsze jedną zasadę - jak jest możliwość to wypożyczyć i odsłuch w swoich warunkach - nie ma lepszego doradcy, ani w sklepie, ani na forum. Jak Ci powiem że bardzo dobrze grają Klipsche (bo je mam i mi się podobają), a Ty po zakupie będziesz zawiedziony bo to nie Twój gust to do kogo będziesz miał pretensje. A sklepy jak było wyżej - czasem dobrze doradzą, ale kierują się głównie biznesem - czytaj zyskiem, be obrazy dla branży, ale taka jest rzeczywistość.

No i widzisz a skad taka wiedze masz hm ? domyslam sie ze z latami doswiadczenia siedzenia w temacie sledzenia rynku itp. Dla mnie strefa audio jest bardzo poczatkujaca za to moja wiedza z video jest juz duzo wieksza i tez jak ty potrafie ocenic jaki dany producent na przestrzeni lat co sie na rynku zmienia i jak bo w tym siedze od lat.
Najwyrazniej trzeba bedzie wybrac z 3 produkty i faktycznie zamowic do domu.
Chodz jeszcze mnie naszla opcja kupienia czegos uzywanego ze moze w okolicach tysiaca da sie cos kupic lepszego niz nowy produkt w tej cenie ale znowu nie siedze w rynku audio i nie wiem jakie produkty na przestrzeni ostatnich 10 lat np sa warte kupna a jakie szkoda kasy. Tu chyba gorzej niz z nowym produktem dla osoby nie obeznanej w temacie audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matinek napisał:

Oni nawet klipscha odradzaja

Bo Klipsch to dość kontrowersyjny sprzęt jeśli chodzi o dźwięk.

Najniższa seria Reference jest bardzo przeciętnym produktem, akceptowalna raczej tylko w warunkach kinowych. Na plus że jest bardzo efektywna, efektowna, efekciarska. Ale na dłuższą metę ciężko wytrzymać bo wysokie tony doprowadzić mogą do szału. No ale znam takich co je używają i chwalą więc... hmm. No ja nie.

Później masz serie Refernce Premier. Tu już masz kolumny ułożone i wyraźnie lepiej grające. Nadal jest to charakter tzw. V-ki z lekko podbitym basem i sopranami, ale o wiele bardziej kulturalne niż R. W muzyce potrafią dać satysfakcję, dłuższy odsłuch nie sprawia problemów. Ale ich cena... No nie ukrywam że są dość drogie w stosunku do konkurencyjnych marek.

Mimo iż to firma amerykańska i ma fabrykę w Hope, Arkansas, to te serie tłuką gdzie? No w Chinach oczywiście. Tylko wyżej pozycjonowane Heresy, Forte, Cornwall robią z tego co wiem nadal u siebie. No ale to już klasyka gatunku, produkty dla prawdziwego melomana.

Suby mieli do tej pory takie se. Mocne, ale niekoniecznie wysublimowane. Najnowsza seria jednak zadziwiła. Świetnie wyceniona i bije na łopatki konkurencję. Namieszali na rynku mocno.

Głośników instalacyjnych mają tak szeroką gamę że moim zdaniem aż za dużą. Ciężko doradzić jak grają, nawet salony maja z tym problem. Sam mam ich THX w ścianach i uważam że to świetny produkt, ale kupno było dość ryzykowne bo całkowicie w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...