Skocz do zawartości

Męska odzież, buty i dżinsy które przetrwają wieki.


Recommended Posts

Tzw. sztruksy. Większość z nas miała chociaż jedną parę w życiu. Miałem i ja. Dziś po latach myślę, że są obleśne i wyglądają jak uszyte z ręcznika albo wersalki babci. 

Nawet nie wiem z czym można by to dziś nosić.

Bleh... 🙈 🤦‍♂️😆

sztruks-1.jpg

Mieliście? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja🙂. Czarne, drobny sztruks. Marka Wallys. Po pierwszym praniu zginęły z suszarni. Mieszkałem wtedy w bloku, a do suszarni miały dostęp 6 rodzin. Szukaj wiatru w polu. No i tyle się nanosiłem. A jak super wyglądały w zestawie z butami ,,kowbojkami,, czarną , skórzaną kurtką i zegarkiem elektronicznym firmy Montana🤣.

Pamiętam o nich do dziś. Dobrze, że katana tej samej firmy brudziła się znacznie mniej i nie była wtedy prana. Choć ona mi została.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rega napisał:

A jak super wyglądały w zestawie z butami ,,kowbojkami,, czarną , skórzaną kurtką i zegarkiem elektronicznym firmy Montana🤣.

Potrafię sobie to wyobrazić 😆 To były śmieszne czasy. 

Chociaż... buty kowbojki (których nie jestem fanem) jeśli dobrej jakości i odpowiednio dobrane do reszty, chętnie bym wbił na stopy. 

Zegarek montana - 16 melodyjek bo inny nie przejdzie z kowbojkami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje buty były szyte na miarę. Z bardzo miękkiej skóry. W bardzo modnym wtedy kolorze. Kupić  je wtedy ( jesień1979r)  w sklepie było niemożliwością. Lekkie były takie jak obecne japonki. Też zbyt dlugo nie ponosiłem, bo w 1980 trzeba było zasilić szeregi LWP. A wiadomo, ze jak się ktoś już tam dostał to zbyt szybko nie mógł nosić niczego innego poza tym przydziałowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś sztos buty na tamte lata. Nawet trochę zazdroszczę. 

 

Aaa, właśnie mi się przypomniało, były jeszcze inne obciachowe spodnie.  Z dżinsu. Nazywały się 'piramidy' i pochodziły z Turcji. Miały przyszytą taką blachę. Chyba jeszcze bardziej obciachowe niż "szariki" gienasa 

Wstyd mi się przyznać ale miałem takie 🤦‍♂️🤣

1e7f96176312bb43b224a6258bc2e297.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidy? Kpisz sobie chyba. Wtedy trzeba było gruby hajs płacić za to. 

No, chyba, że wolałeś nosić dżinsy 'Odra Wodziłsaw'.  - edit, chyba coś pomyliłem ale zdawało mi się, że były takie. 

 

Za 'normalnymi' dżinsami można było szybę w Pewex'ie polizać. Mnie nie było stać. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bebop napisał:

Bidy? Kpisz sobie chyba. Wtedy trzeba było gruby hajs płacić za to. 

No, chyba, że wolałeś nosić dżinsy 'Odra Wodziłsaw'.  - edit, chyba coś pomyliłem ale zdawało mi się, że były takie. 

 

Za 'normalnymi' dżinsami można było szybę w Pewex'ie polizać. Mnie nie było stać. 

Piramidy,oznaki bidy.

Niezle sie rymuje,co? 

😀😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "szariki" chyba kojarzę. To był taki materiał imitujący dżins. Szaro-niebieski, w dotyku jak szmata do podłogi. Miałem takie w podstawówce. 

Takie czasy były, nawet czekolady prawdziwej nie było, tylko coś co się nazywało "blok czekoladowy" albo "wyrób czekoladopodobny".  Teraz to jest śmieszne ale wtedy nie było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...