Skocz do zawartości

jaki amplituner


Józef67

Recommended Posts

14 godzin temu, tomek72 napisał:

Nie sugeruj się mocą tego ampli - WOW 1015W - przy poborze 240W - czyżby, wiadomo, że wszyscy producenci naciągają, ale np. Onkyo 494 bierze 2 x tyle (480W)

Moc wzmacniacza a moc pobierana to temat rzeka. Gdy nie zna się wszystkich parametrów np. klasa sprawności to w temacie można utonąć. Ciepełko które niektóre wzmacniacze wydzielają w obfitości to nie skutek perpetum mobile II rodzaju. Mój Panasonic pobiera 64W a na głośniki "wali" mocą 6 x 100W. (ale prawie się nie grzeje :P )
Gdy do tego dodać moc muzyczną, RMS, sprawność akustyczną kolumn (1-2%), skuteczność to amator jest w totalnym matrixie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2023 o 14:45, Józef67 napisał:

Pojęcie tani drogi jest jak się okazuje bardzo względne. 1500 czy 550, żadna różnica ... :P 
Po drugie jest dla mnie za duży. Myślałem o Taga TSW 60/80 ale mają słabe pasmo 60/50-200 Hz.

No Edifer to nie jest. Ale to też nie jest sub do takiego kina.

To jest tani sub na warunki domowe.

 

Amplitunery kina akurat pracują w klasie AB i często pobierają sporo z sieci ale to nie oznacza że maks jaki mają na tabliczce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dokleję się do tematu. Aktualnie używam Onkyo 22HD (w zestawie z 5.1). Niestety jednostka centralna uległa awarii.

Nie wiem jak w opinii fachowców "stoją" głośniki z tego zestawu, ale ja byłem z nich ogólnie zadowolony. Niestety jestem "skazany" na kompaktowy rozmiar kolumn. Stąd pomysł pozostania przy obecnych kolumnach i zakupu amplitunera oraz aktywnego suba.

Moje potrzeby nie są zbyt wygórowane - nie zamierzam też raczej korzystać z opcji radia internetowego czy odtwarzacza muzyki lub filmów (do tego celu przewiduję TV). 

Chodzi mi raczej o "przyzwoity" dźwięk.

W związku z tym mam prośbę o sugestie w sprawie amplitunera - budżet do 3500. Aktualnie rozważam jeden z poniższych:

- Yamaha RX-V4A

- Onkyo TX-SR494-B 7.2

- Onkyo TX-NR696 

- Denon AVR-X1700H 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2023 o 00:39, Józef67 napisał:

Jaki problem? Moc za mała?
Nie mogę dać więcej niż 800, max 1000 zł.

No to jest sub dedykowany do komputerowego grania no

No to Magnat RS8, RS12

23 godziny temu, Arek2023 napisał:

Koledzy dokleję się do tematu. Aktualnie używam Onkyo 22HD (w zestawie z 5.1). Niestety jednostka centralna uległa awarii.

Nie wiem jak w opinii fachowców "stoją" głośniki z tego zestawu, ale ja byłem z nich ogólnie zadowolony. Niestety jestem "skazany" na kompaktowy rozmiar kolumn. Stąd pomysł pozostania przy obecnych kolumnach i zakupu amplitunera oraz aktywnego suba.

Moje potrzeby nie są zbyt wygórowane - nie zamierzam też raczej korzystać z opcji radia internetowego czy odtwarzacza muzyki lub filmów (do tego celu przewiduję TV). 

Chodzi mi raczej o "przyzwoity" dźwięk.

W związku z tym mam prośbę o sugestie w sprawie amplitunera - budżet do 3500. Aktualnie rozważam jeden z poniższych:

- Yamaha RX-V4A

- Onkyo TX-SR494-B 7.2

- Onkyo TX-NR696 

- Denon AVR-X1700H 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Yamaha 4A albo Denon 1700

Suba pewnie szukasz uzywanego?

Magnat sub 302A z tych tańszych. Tannoy Msub, Albo coś z Klipscha, tylko one moga być wytyrane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Józef67 napisał:

Czy  Denon AVR-S660H to znacznie więcej niż SONY STR-DH790 ?

Trudno powiedzieć jeżeli czegoś się nie słyszało, ja jednak miałbym większe zaufanie do Denon-a, a co z Onkyo? - też je przecież rozważałeś. Sony ma 7 kanałów, Denon 5 kanałów, ale czy 7 jest Ci potrzebne? Będziesz szedł w Atmos-a? O ile dobrze pamiętam pisałeś że lubisz dynamiczne brzmienie - tutaj widziałbym jednak Onkyo, Denon też jest dobry, ale moim zdaniem ma powiedzmy bardziej rozciągnięty bas niż sprężysty. @Józef67 tak naprawdę to trudno na 100% wskazać co Ci "siądzie" idealnie, każdy z nas ma swoją wrażliwość i jednak inaczej będzie odczuwał subiektywnie każdy z amplitunerów - złota recepta jest taka, że musiałbyś te klocki mieć w domu i ich posłuchać - ale to nie jest łatwe zadanie (chodzi o wpłatę kaucji za wypożyczenie), w sklepie - salonie będzie zawsze inaczej niż u Ciebie, ale jest to jakiś kierunek, a najlepiej gdyby zestawić to z takimi głośnikami jak masz u siebie - chociaż i tak inna akustyka pomieszczenia sporo zmieni.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

Trudno powiedzieć jeżeli czegoś się nie słyszało, ja jednak miałbym większe zaufanie do Denon-a, a co z Onkyo? - też je przecież rozważałeś. Sony ma 7 kanałów, Denon 5 kanałów, ale czy 7 jest Ci potrzebne? Będziesz szedł w Atmos-a? O ile dobrze pamiętam pisałeś że lubisz dynamiczne brzmienie - tutaj widziałbym jednak Onkyo, Denon też jest dobry, ale moim zdaniem ma powiedzmy bardziej rozciągnięty bas niż sprężysty. @Józef67 tak naprawdę to trudno na 100% wskazać co Ci "siądzie" idealnie, każdy z nas ma swoją wrażliwość i jednak inaczej będzie odczuwał subiektywnie każdy z amplitunerów - złota recepta jest taka, że musiałbyś te klocki mieć w domu i ich posłuchać - ale to nie jest łatwe zadanie (chodzi o wpłatę kaucji za wypożyczenie), w sklepie - salonie będzie zawsze inaczej niż u Ciebie, ale jest to jakiś kierunek, a najlepiej gdyby zestawić to z takimi głośnikami jak masz u siebie - chociaż i tak inna akustyka pomieszczenia sporo zmieni.

Nieaktualne, była 1 szt i się zbyła.

 

 

2 godziny temu, tomek72 napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A i dobrej ceny na X3800" ... to jakieś 5500 zł.
Szukam raczej w kwocie 2500 zł. Można w tej cenie trafić Denona 660 choć "hurtowa" cena to 2999 zł.

Właśnie kupiłem suba Magnat RS8, posłucham jak gra. A co do ampla to się zobaczy, skłaniam się ku Sony DH790. Większość pomyśli że to nie racjonalne ale chodzi o wysokość pudła.
Choć kuszą mnie możliwości Denona AVR-S660H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2023 o 20:26, Arek2023 napisał:

Koledzy dokleję się do tematu. Aktualnie używam Onkyo 22HD (w zestawie z 5.1). Niestety jednostka centralna uległa awarii.

Nie wiem jak w opinii fachowców "stoją" głośniki z tego zestawu, ale ja byłem z nich ogólnie zadowolony. Niestety jestem "skazany" na kompaktowy rozmiar kolumn. Stąd pomysł pozostania przy obecnych kolumnach i zakupu amplitunera oraz aktywnego suba.

Moje potrzeby nie są zbyt wygórowane - nie zamierzam też raczej korzystać z opcji radia internetowego czy odtwarzacza muzyki lub filmów (do tego celu przewiduję TV). 

Chodzi mi raczej o "przyzwoity" dźwięk.

W związku z tym mam prośbę o sugestie w sprawie amplitunera - budżet do 3500. Aktualnie rozważam jeden z poniższych:

- Yamaha RX-V4A

- Onkyo TX-SR494-B 7.2

- Onkyo TX-NR696 

- Denon AVR-X1700H 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Yamaha lub dołożenie do Onkyo TX-NR6100, to będą jedne z najciekawszych opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2023 o 22:26, Józef67 napisał:

"A i dobrej ceny na X3800" ... to jakieś 5500 zł.
Szukam raczej w kwocie 2500 zł. Można w tej cenie trafić Denona 660 choć "hurtowa" cena to 2999 zł.

Właśnie kupiłem suba Magnat RS8, posłucham jak gra. A co do ampla to się zobaczy, skłaniam się ku Sony DH790. Większość pomyśli że to nie racjonalne ale chodzi o wysokość pudła.
Choć kuszą mnie możliwości Denona AVR-S660H.

No to szukaj tego Denka i go bierz. Żebyś nie pluł sobie w brode.

Dnia 14.06.2023 o 15:24, Q21 napisał:

Yamaha lub dołożenie do Onkyo TX-NR6100, to będą jedne z najciekawszych opcji. 

No ale nie za 2500 :/

Jeszcze nie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to szukaj tego Denka i go bierz. Żebyś nie pluł sobie w brode.

No ale nie za 2500 :/

Jeszcze nie ;)

 

Jeśli piszesz "Denka" z dużej litery to może warto ? 😜 
Mam pod tv szafkę "RTVkę", robiłem przymiarki ampli o różnych wysokościach pudła. Powyżej 15 cm wygląda to nie fajnie (dla mnie).
Co masz przeciw Sony HD790 ? Ma bardzo dobre recenzje, szczególnie dźwięk. 
Piszesz "nie za 2500" a dopuszczałeś wybór ONKYO 494 a to od 2199 w górę ...
Ale jak będziesz tak cisnął, kto wie jak się skończy.

 aaaaaa, nie wiem co sądzić o Denon 660.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to szukaj tego Denka i go bierz. Żebyś nie pluł sobie w brode.

No ale nie za 2500 :/

Jeszcze nie ;)

 

Ja akurat innemu koledze odpisywałem :P

660 to za swoją cenę dobry amplituner, ale tu po prostu nie ma już czego wymagać. Wolałbym używany sprzęt, nawet kosztem HDMI 4K itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Ja akurat innemu koledze odpisywałem :P

660 to za swoją cenę dobry amplituner, ale tu po prostu nie ma już czego wymagać. Wolałbym używany sprzęt, nawet kosztem HDMI 4K itd. 

Nic nie kumam, "660 to za swoją cenę dobry amplituner, ale tu po prostu nie ma już czego wymagać". 
Co w takim razie ma ten stary sprzęt, jeśli od nowego oferującego dolby atmos, dtx nie ma już czego wymagać.
Po trzecie nie wyobrażam sobie sprzętu bez HDMI, 4K, szczególnie gdy na wyciągnięcie ręki lada rok będzie 8K
... a ja częściej oglądam filmy bo na oryginalne drogie płyty z muzyką raczej nie lecę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, że 660 to jest najniższa półka amplitunerów. Dobrze działa, jakoś gra, ma złącza 4K 120Hz/8K 60Hz. Starsze sprzęty w podobnym budżecie po prostu zabrzmią lepiej. Jeśli głównym Twoim oczekiwaniem jest 4K, głównie filmy, to bym w to szedł, brał dobrego suba i się cieszył dźwiękiem :) 

Osobiście też wolałbym wziąć Onkyo TX-NR5100 lub dopłacił do Denona 1700H, jest to jednak spory przeskok jakościowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Józef67 napisał:

Cofam ostatnie pytanie, nie ma kwestii. Bo właśnie w necie zobaczyłem zestawy Denon 1700 + 5 małych plastikowych głośniczków, bez suba.
Mimo że mam swoje lata trochę mnie to zdziwiło ...
Chciałem te wpis zrobić w poprzednim, ale nie mogę znaleźć opcji edytuj.

Czemu Cię to zdziwiło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...