Skocz do zawartości

jaki amplituner


Józef67

Recommended Posts

HDMI 2 to już masz, a zerknij jeszcze na ten konfig z innego forum:

Ogólne->Urządzenia->Ustawienia HDMI->Simplink = włączone
Dźwięk->Ustawienia zaawansowane->Obsługa eARC = wyłączone
Dźwięk->Ustawienia zaawansowane->Wybierz Format wejścia HDMI = strumień bitów
Dźwięk->Wyjście dźwięku->Użyj głośnika przewodowego->HDMI (ARC)
Sound->Advanced Settings->Digital Sound Output menu, które ma trzy opcje i tu wybrać auto:
PCM = stereo
Auto = ARC
Pass-through = eARC 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Józef67 napisał:

Mam LG 49M8200PLA. W wyjściu dźwięku/HDMI ARC próbowałem różnych opcji: PCM, Auto, Pas Through.
Zero dźwięku.

Zostaw Auto lub PassThrough. Denon sam sobie poradzi z dekodowaniem. 

Wygląda na to, że nie uruchomiłeś ARC w amplitunerze. U mnie analogiczny ekran wygląda tak:

 

 

20230712_202037.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lion napisał:

HDMI 2 to już masz, a zerknij jeszcze na ten konfig z innego forum:

Ogólne->Urządzenia->Ustawienia HDMI->Simplink = włączone
Dźwięk->Ustawienia zaawansowane->Obsługa eARC = wyłączone
Dźwięk->Ustawienia zaawansowane->Wybierz Format wejścia HDMI = strumień bitów
Dźwięk->Wyjście dźwięku->Użyj głośnika przewodowego->HDMI (ARC)
Sound->Advanced Settings->Digital Sound Output menu, które ma trzy opcje i tu wybrać auto:
PCM = stereo
Auto = ARC
Pass-through = eARC 

Nie znalazłem w moim LG takich ustawień.
Gdy w ampli wybrałem HDMI ARC z pary  optyczny/HDMI ARC nie działał żaden kanał.
Na razie się poddaję ... wystarczy mi optyczny.

Jakie głośniki na przednie górne ? Muszą być małe i białe.
Próbowałem skytec https://allegro.pl/oferta/glosniki-instalacyjne-2-drozne-2szt-75w-biale-10744499377 , leżały na półce "przyda się" ale kiepska sprawa.
Co sądzicie o Cambridge Audio Minx 12  https://www.ceneo.pl/91181166#tab=spec ?

Propozycje mile widziane.

Coś ostatnio sklejam posty a miały być oddzielnie.

Jakie głośniki na przednie górne ? Muszą być małe i białe.
Próbowałem skytec https://allegro.pl/oferta/glosniki-instalacyjne-2-drozne-2szt-75w-biale-10744499377 , leżały na półce "przyda się" ale kiepska sprawa.
Co sądzicie o Cambridge Audio Minx 12  https://www.ceneo.pl/91181166#tab=spec ?

Propozycje mile widziane.

Nie wiem co jest grane, pisze nowego posta a on się przykleja do poprzedniego ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Józef67 napisał:

Jakie głośniki na przednie górne ? Muszą być małe i białe.

Wytłumacz co masz na myśli i jaki system docelowo chcesz złożyć. W obecnych kodekach Dolby i DTS nie ma czegoś takiego jak przednie górne. Zerknij tu i sobie coś "wybierz"

https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 17:43, Józef67 napisał:

Dzięki dużym obniżkom cen (dziś cena za tego ampla to tylko 2388 a bez Dab 2213) kupiłem coś o czym nawet nie myślałem. Przyznam że znaczącą motywacją było ciśnienie na dobry wybór sprzętu z Twojej strony. 
Weekend ? Piotrze nie mam 20 lat, nie rzucam się na sprzęt gadem i nie siedzę nad nim do 5 nad ranem. ( miałem takie akcje ale 40 lat temu :P  Mimo wszystko mam dużo czasu i spokojnie rozkminiam temat. 

A no to super :)

Z głową znaczy podchodzisz.

Tak ceny robią siębardzo sympatyczny głównie na amazonie

Dnia 11.07.2023 o 00:23, Józef67 napisał:

Właśnie przeczytałem 7 stron Ustawienia/ kalibracja kina domowego.

Czarne chmury, siwy dym, chodzenie z zawiązanymi oczami po polu minowym.
Części nie udało się osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Część uważa że operacja się udała, ale "pacjent zmarł", dźwięk jest nie taki jak lubią, znikła przestrzeń, charakterystyka dźwięku się wypłaszczyła, dynamika padła, sub dudni ...

Chyba, a nawet na pewno jestem na to za cienki ... :) 

Albo nie lubisz dzwieku Denona.

 

6 godzin temu, Józef67 napisał:

Co sądzicie o Cambridge Audio Minx 12  https://www.ceneo.pl/91181166#tab=spec ?

Bardzo fajne mikro głośniczki.

Ale to mają być faktycznie przednie górne? Dolby IIz robisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Wytłumacz co masz na myśli i jaki system docelowo chcesz złożyć.

Ma to być 5.1.2 i wyglądać jak w instrukcji i rysunku. Montaż głośników w suficie jest całkowicie wykluczony.
Nie wierzę w skuteczność systemów odbijających dźwięk od sufitu w tak "płytkim" pomieszczeniu.
Kodeki? Cóż muszę coś dopasować do tego co mam tak by czuć przestrzeń i dynamikę a wierność ?
Nie mogę mieć wszystkiego.
 

512.jpg

m5.1.2.jpg

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to mają być faktycznie przednie górne? Dolby IIz robisz?

Chcę zrobić 5.1.2, ale podobno aktualnie nie ma kodeków atmos do takiego ustawienia głośników jak na rysunkach w poprzednim poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Ma to być 5.1.2 i wyglądać jak w instrukcji i rysunku.

To co pokazałeś to nie jest 5.1.2 w konfiguracji Atmos. Tu głośniki sufitowe powinny być nad głową lekko z przodu.

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Montaż głośników w suficie jest całkowicie wykluczony.

Rozumiem że wykluczasz opcje instalacyjne. A na suficie? Może jakieś oświetlenie na szynie przy okazji?

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Nie wierzę w skuteczność systemów odbijających dźwięk od sufitu w tak "płytkim" pomieszczeniu.

Masz rację. To jest słabe i ciężko by dawało to zadowalające rezultaty, muszą być bardzo sprzyjające ku temu okoliczności.

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Cóż muszę coś dopasować do tego co mam tak by czuć przestrzeń i dynamikę a wierność ?

Dolby widzi to tak, a nie inaczej. Dźwięk ma iść z góry a nie z przodu.

Ale... to zawsze lepiej jak rozwiązania z odbijaniem od sufitu. Sam zerknij poniżej i zdecyduj.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Może tak być albo kolumny zupełnie nie zgrywają się z demonem. 

Znaczy masz na myśli Taga 506 ? 
606 są dla mnie za szerokie, 20 cm to max. Dziś jestem ździebko mądrzejszy i pewno kupiłbym Heco Victa Prime 702.
Ciekawe czy wszystkim na forum by sie podobały :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Józef67 napisał:

Znaczy masz na myśli Taga 506 ? 
606 są dla mnie za szerokie, 20 cm to max. Dziś jestem ździebko mądrzejszy i pewno kupiłbym Heco Victa Prime 702.
Ciekawe czy wszystkim na forum by sie podobały :P 

Zawsze są portale aukcyjne - wystawiasz sprzedadzą się kupujesz inne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Albo nie lubisz dzwieku Denona.

Nie rozróżniam dźwięku Denona od Yamahy, Marantza, bo nawet nie mam możliwości ich porównania. Mam swoich ulubionych wykonawców np. King Crimson, Phil Collins, na odmianę Blackmore's Night, Oonagh, Linsey Stirling ... Amira ... i to ich muzyka i głosy mają brzmieć tak jak lubię i tak kombinuję by słuchać z przyjemnością.

8 godzin temu, Butler napisał:

W obecnych kodekach Dolby i DTS nie ma czegoś takiego jak przednie górne.

Nie sprawdziłem jeszcze w Denonie, ale w Panasonicu była możliwość ustawienia opóźnienia dźwięku dla każdego głośnika. To pozwoliłoby sztucznie przesunąć je ku odbiorcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Co masz przez to na myśli? Ogółem Minx 12 to przyjemny sprzęt, warto się nim zainteresować. 

Właśnie "idea" głośników górnych przednich została podważona. W instrukcji Denona jest taka opcja.
A ja szukam małych  (12x20x15) cm i białych w rozsądnej cenie od razu napisze 800 zł bo dla niektórych to byłoby 1500. :) 
Te Minx 12 są super małe tylko nie wiem czy spełnią rolę, choć ich moc 200 W "uspokaja" wątpliwości.
Nie wiem czy dolna granica pasma 140 Hz jest wystarczająco nisko.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Właśnie "idea" głośników górnych przednich została podważona. W instrukcji Denona jest taka opcja.

Bo Denon jest tu tylko pośrednikiem pomiędzy DOLBY a nami. Konfiguracja umożliwia ustawienie górnych przednich ponieważ Dolby IIz to system który kiedyś na tym się opierał. Ponadto istnieje to w AURO3D.

Dolby w aktualnie obowiązującym kodowaniu obiektowym tzw. ATMOS oraz DTS ze swoim X, nie przewiduje tych głośników w systemie, a przynajmniej nie w podstawowych wersjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef67 napisał:
13 minut temu, Butler napisał:

Bo Denon jest tu tylko pośrednikiem pomiędzy DOLBY a nami. Konfiguracja umożliwia ustawienie górnych przednich ponieważ Dolby IIz to system który kiedyś na tym się opierał. Ponadto istnieje to w AURO3D.

Dolby w aktualnie obowiązującym kodowaniu obiektowym tzw. ATMOS oraz DTS ze swoim X, nie przewiduje tych głośników w systemie, a przynajmniej nie w podstawowych wersjach.

A co sądzisz o takiej opcji ?
w Panasonicu była możliwość ustawienia opóźnienia dźwięku dla każdego głośnika. To pozwoliłoby sztucznie przesunąć je ku odbiorcy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikopter ląduje. Dolby ma zakodowane by nadlatywał góry. Co da Ci wówczas opóźnienie LFH/RFH?

Jesteśmy na forum audio, pytasz o radę to Ci przedstawiłem jak to wygląda. Pełno jest takich osób co nawet nie zainteresują się jak to powinno być zamontowane i robią po swojemu bo "tam mam tylko miejsce", "sufit nie do ruszenia", "żona tam ma kwiatek" itd. A najlepsze że w swojej nieświadomości często są nawet zadowoleni z efektu bo widzi taki ma wyświetlaczu Atmos a ponadto coś w tym dźwięku się dzieje i jest eden.

Można się z systemem Atmos zbliżyć w małym pomieszczeniu do pozycji głośników FH. Taka instalacja to x.x.4 z czterema Atmosami. Wówczas dwa są z przodu przed tobą 45 stopni w górę, a dwa tylne symetrycznie z tyłu. Ale w tym przypadku trzeba mieć przynajmniej 1m wolnej przestrzeni za sobą by kąty zachować (zależnie od wysokości sufitu)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadszedł moment w którym laik musi przyznać, że nie wystarczy chcica i zapał. Nie wystarczy również przeczytać jednej instrukcji Denona nawet 300 stronicowej gdy brak szerszej podbudowy. Piotr wspomniał o tym systemie Dolby IIz ale niestety nawet o nim nie słyszałem/nie czytałem.
Ale nie poddaję się, mam ograniczenia których nie przeskoczę, skoro instrukcja przewiduje różne opcje to je sprawdzę.
Muszę tylko ogarnąć wartość tych głośniczków Cambridge Audio Minx 12. Jeśli ktoś ma sprawdzoną o nich opinię to będę wdzięczny. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Józef67 napisał:

Ma to być 5.1.2 i wyglądać jak w instrukcji i rysunku. Montaż głośników w suficie jest całkowicie wykluczony.
Nie wierzę w skuteczność systemów odbijających dźwięk od sufitu w tak "płytkim" pomieszczeniu.
Kodeki? Cóż muszę coś dopasować do tego co mam tak by czuć przestrzeń i dynamikę a wierność ?
Nie mogę mieć wszystkiego.

Tylko to nie jest 5.1.2

To przednie górne. Czyli 7.1

Dolby IIz

19 godzin temu, Józef67 napisał:

Chcę zrobić 5.1.2, ale podobno aktualnie nie ma kodeków atmos do takiego ustawienia głośników jak na rysunkach w poprzednim poście.

Bo to nie Atmos

17 godzin temu, Józef67 napisał:

Nie rozróżniam dźwięku Denona od Yamahy, Marantza, bo nawet nie mam możliwości ich porównania.

Jak nie porównywałeś to nie odróżniasz :/ .........

12 godzin temu, Józef67 napisał:

Niestety nadszedł moment w którym laik musi przyznać, że nie wystarczy chcica i zapał. Nie wystarczy również przeczytać jednej instrukcji Denona nawet 300 stronicowej gdy brak szerszej podbudowy. Piotr wspomniał o tym systemie Dolby IIz ale niestety nawet o nim nie słyszałem/nie czytałem.
Ale nie poddaję się, mam ograniczenia których nie przeskoczę, skoro instrukcja przewiduje różne opcje to je sprawdzę.
Muszę tylko ogarnąć wartość tych głośniczków Cambridge Audio Minx 12. Jeśli ktoś ma sprawdzoną o nich opinię to będę wdzięczny. 
 

No dobre głośniczki. Do przednich górnych głośników tak. Ale to nie jest ATMOS.

Kropka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Butler napisał:

Helikopter ląduje. Dolby ma zakodowane by nadlatywał góry. Co da Ci wówczas opóźnienie LFH/RFH?

Będę unikał filmów w których helikopter nadlatuje z góry ... :P .
Nie będę się chwalił, że mam atmos.
Ale będę próbował ulepszyć system.
howgh :) 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No dobre głośniczki. Do przednich górnych głośników tak. Ale to nie jest ATMOS.

Dzięki,
brnę  w to "szaleństwo". Jak napisałem też lubię zabawki , gadżety itp. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, eMBe napisał:

Czyli co? Masz zamiar te przednie górne głośniki montować mimo, że wszyscy Ci tu piszą, że to głupota?
Jaki to ma sens? Czy Ty czasem nie szukałeś potwierdzenia Twojego pomysłu skoro mimo wszystko dalej w to brniesz?
 

No sorry, nikt nie był tak niegrzeczny by nazwać to głupotą 😟🫤
Instrukcja ampla przewiduje taką konfigurację, ja tego nie wymyśliłem.
Sprawdzę, zobaczę ... nie może to zepsuć obecnego stanu. (nie dlatego że jest źle, ale może być lepiej)

Relax ... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...