Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam na imię Kinga Olesińska i jestem studentką I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UJK. Chciałabym serdecznie Was zaprosić do wypełnienia ankiety na temat darmowych aplikacji do tworzenia muzyki. Wyniki posłużą do pracy zaliczeniowej z recepcji mediów. Badanie jest w pełni anonimowe, a wypełnianie kwestionariusza nie powinno zająć więcej niż 10-15 min. 

Dziękuję za poświęcony czas

https://forms.gle/woT17snxDtaMrCVcA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2023 o 17:57, Rega napisał:
Dnia 7.05.2023 o 17:57, Rega napisał:

Pierwszy raz słyszę o imieniu Olesińska😉. Można mieć na imię Kinga, ale nazywać się Olesińska. Jak na studentkę dziennikarstwa to proponuję popracować nad poprawnością pisania. Pozdrawiam.

 

Dziękuję za poprawę.

Przyznam, że ankieta była robiona ekspresowo, przez co nie sprawdziłam poprawności ortograficznej. Następnym razem na pewno przywiążę do tego większą uwagę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym się czepiał, ale studentka dziennikarstwa musi sprawdzać poprawność ortograficzną??? Poza tym, w tekście NIE MA błędu ortograficznego. Kolejny błąd w nazewnictwie.  Może, a nawet na pewno, jestem starej daty, ale o ile pamiętam to przynajmniej w naszej szkole podstawowej, ktoś nie znający zasad pisowni nie miał najmniejszych szans na pozytywną ocenę z języka polskiego. Później, w liceum, było podobnie, co samo przez się było przeszkodą do dostania się na studia o kierunku dziennikarstwo. A teraz student dziennikarstwa musi sprawdzać poprawność przy pomocy komputera? Nic dziwnego, że obecnie czytając artykuły, czy to w prasie czy też w internecie, czasem zastanawiam się jakim cudem autor ukończył studia, bo nie dość, że poprawność pisowni, składni i interpunkcji sprawdzana przez system to jeszcze treść, bardzo często, jest stekiem bzdur. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis - przeczytaj pierwsze cztery wyrazy z mojego wpisu. Jestem bardzo wyluzowany. Głównie dlatego, że w chwili obecnej kryteria przyjmowania na studia dziennikarskie sa jeszcze bardziej wyluzowane niż ja obecnie.

PS A tak na marginesie - gdzie popełniłem błędy? Poza tym, ja też jestem TYLKO po liceum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię kręcę… na tym forum to jak coś nie jest nawet o audio to sobie wszyscy dogryzają. Strasznie to toksyczne miejsce… Odpuśćcie dziewczynie i jej pomóżcie albo nie komentujcie. Jej profesorowie są od oceniania pisowni. Ankieta uzupełnię. Trochę się bawiłem w robienie muzyki w różnych programach, wiec może coś pomogę :) Powodzenia z pracą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 - mylisz pojęcia. Tu absolutnie nie chodzi o dogryzanie. Czy Tobie miło jest czytać teksty z błędami, już nie tylko ortograficznymi, ale wręcz takie, gdzie autor ośmiesza się swoją niewiedzą? Codziennie jesteśmy bombardowani dziesiątkami takich na prawie wszystkich portalach informacyjnych. Piszą to ludzie, najczęściej, po studiach dziennikarskich. Tacy, którym na poczatku ich drogi NIKT nie zwrócił uwagi na to, aby w swoim pisaniu, wiecej uwagi zwracali na stylistykę oraz sens.

 W tym wypadku, jestem pewny, że Kinga pisząc następne artykuły będzie bardziej zwracała uwagę na zacytowane rzeczy. Co wyjdzie wszystkim TYLKO na dobre. Może nawet JEJ SAMEJ. Przechodzenie do porządku dziennego nad błędami studenta dziennikarstwa, tylko utwierdza go w przekonaniu, że skoro nikt nie zwraca na to uwagi to spokojnie można robić to dalej.

@lpomis - prosiłem Cię o zacytowanie moich błędów, bo w przyszłości chciałbym ich uniknąć. Jesli gdzieś je popełniłem to bardzo mi wstyd i przepraszam. 

@J4Z - A oni (studenci) się tym baaaardzo przejmują😂. Mam tylko małą i cichą nadzieję, że takich zwracających uwagę na czystość językową będzie więcej, a tu widać, że nawet zwrócenie uwagi na błędy powoduje agresję NIE wobec tego popełniającego błędy, ale wobec tego zwracającego uwagę. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...