Skocz do zawartości

Arcam IrDAC - czyli odsłuchowe tournee po Polsce


Wito76

Recommended Posts

11 godzin temu, Bebop napisał:

Nic złego się nie dzieje jak wtrącimy czasem parę słów 'od czapy' w jakimś wątku.

Każdy w tej kwestii ma grzeszki i nie było tematu na forum, który nie skręciłby na chwilę w jakąś od czapy stronę. Jak to pisał Mrożek w swoim "Tango" - "bałagan wzbogaca wnętrze i pobudza wyobraźnię". Bardzo wygodny cytat do wykorzystania w domu lub pracy.  Chwilę, czy ja teraz czasem nie piszę od czapy?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.06.2023 o 13:56, Wito76 napisał:

Czasami to sobie myślę, że salony audio, nie wspominając już o producencie, to powinny nam płacić za takie testy i recenzje :).

No Pan z Stereo i kolorowo nie robi tego za darmo za pewne.

Ale lipa jest taka że szczerość jest do czasu. Napiszesz coś źle i ktoś się obrazi i po karierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za dodatkową opłatą można się umówić, że odkręcę jakoś to co wcześniej napisałem :) Bolała mnie głowa, obok sąsiad kosił trawnik, miałem ból ucha itd. A tak serio, to strasznie wredne zajęcie pisanie recenzji na zamówienie, taka audio prostytucja. Pojechałem po bandzie trochę teraz, ale jakoś subtelniej nie potrafię tego ubrać w słowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.06.2023 o 11:52, marcinmarcin napisał:

Pd Creative, Muzg

Nigdzie nie znalazłem sensownego porównania zasilacza PD Creative i Muzga. 

PD podaje swoje szumy w mikrowoltach RMS ewentualnie Peak to Peak, a Muzg podaje w nanowoltach na pierwiastek F, więc cyferek nie da się bezpośrednio porównać niczym jabłka do jabłek.

W wątku Bluesound na Audiostereo są pomiary różnych zasilaczy i co ciekawe, te popularne Tomanek, Nostromo czy SBooster wcale dupy nie urywają jeśli chodzi o szumy.

Pamięta ktoś, jakie Arcam ma zapotrzebowanie na prąd?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2023 o 08:08, Wito76 napisał:

Tak jak zgadłeś, moja uwaga dotyczy tego testowania w locie. Moim zdaniem to bardzo ułomne narzędzie, by ocenić różnice między dwoma sprzętami.

Mam nakładkę Digione Signature, która to ma dwa wyjścia: coaxial i BNC i sygnał jest wystawiany na obydwa wyjścia jednocześnie, stąd też jest możliwość podłączenia równolegle dwóch DAC i zmieniając pilotem wejścia na wzmacniaczu można „w locie” testować/porównywać dwa DAC-i.

Rok temu miałem na testach DIY Nos DAC oparty na PCM58 czyli Dac na drabince R2R. Wiadomo, to zupełnie inna sygnatura grania niż posiadany SMSL delta-sigma. Po wpięciu DACa R2R różnice słyszalne od razu, inny charakter grania, miękkość, analogowość i przy okazji lekki kocyk. No ludzie przechodzący na chodniku usłyszeli by te różnice. Pod koniec podłączyłem jak we wstępie oba DAC-i równolegle i przełączałem w locie. O kurde, co jest, one grają identycznie, zmiany na granicy percepcji, z zamkniętymi oczami nie do odróżnienia. Cholernie zaskoczony byłem tym eksperymentem.

Dwa miesiące temu miałem na testach Toppinga E30 II – konkurs na sąsiednim forum „przetestuj i wygraj”. Po wyjęciu z pudełka i podłączeniu znów różnica słyszalna, inny DAC, inny charakter grania. Wiadomo, każdy z nas ma swój system osłuchany do bólu, znamy go od podszewki i każdą zmianę w naszym torze łatwo wyłapujemy. I nie chcę rozpisywać się, ale podobnie zrobiłem, dwa DAC-i podłączone równolegle i przełączanie w locie. Co usłyszałem? – no znowu nic istotnego, czułem się jakbym miał podłączone dwa identyczne DAC-i.

Przykład trzeci. Digione Signature mam zasilane z akumulatorów. Po przejściu z zasilacza duży/ewidentny/słyszalny progres. Wybrzmienia, czystość, klarowność, mikrodetale – no same bonusy względem zasilacza lub ładowarki. W moim rytmie słuchania baterie starczają na około 2 tygodnie i muszę je naładować, co trwa około 5 godzin. By nie być w tym czasie uziemionym zrobiłem sobie z tyłu obudowy przełącznik trójpozycyjny On-OFF-ON. W jednej pozycji zasilanie leci z baterii a w innej odłączone jest to pierwsze i leci z drugiego źródła czyli zasilacza. Zatrudniłem synka, by mi przełączał w locie rodzaj zasilania – zgadujecie na pewno, ten sam efekt jak dwa przykłady wcześniej, nie słyszę różnic.

Stąd też moje przy..czepienie się do tej metodologii testowania. Nie potrafię oczywiście tego wytłumaczyć, tych „halucynacji” i chochlików jakie płata nam nasz mózg. Tak czy siak dla mnie ta metoda jest bardzo ułomna i zawsze doprowadziła mnie do zwidów, że dwa urządzenia grają

 

Jeżeli nie rozłączysz masy na kablach to będzie dzwięk uśredniony i nie prawdziwy żadnego z tych dac. Kiedyś to opisywałem jak również Bogusław

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sluchając oddzielnie, powiedzmy 5 minut jeden, potem kilka utworów drugi DAC różnice są ewidentne i słyszalne. Takie przełączanie w locie płata naszemu mózgowi i uszom takie figle.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Słuchanie oddzielnie będzie miało różnicę, ale jeżeli podepniesz do wzmacniacza kilka urządzeń i będziesz przełączać pomiędzy wejściami nie będzie żadnej różnicy..... no chyba że wzmacniacz ma pełną separację sygnałów na wejściu z odcięciem żyły sygnałowej i masowej. Niestety chyba większość wzmacniaczy odcina tylko żyłę sygnałową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...