Skocz do zawartości

Elac Solano + ?


B87

Recommended Posts

Cześć,

podstawki Elac Solano w małym salonie, na ISO-155 na stoliku RTV, około 2,5 m od słuchacza. Wymagane funkcje sieciowe oraz łaskawość dla słabej jakości nagrań live z YT. Pogra też z gramofonem (TEAC TN-350, więc MM nie wymagane). 

Mam kilka pomysłów i liczę, na jakiekolwiek porady. Nie wiem czy będę miał okazję przesłuchać wszystkie. Jak to może zagrać? Każda opinia cenna.

NAD C700

Rotel A14 MK2 + Bluesound Node

Hegel H95

Audiolab Omnia

Czy coś powinienem odrzucić lub polecacie coś w budżecie ok. 5000-7000? 

Z góry wielkie dzięki!

Edytowano przez B87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lpomis napisał:

Na bass reflex nie patrz. To praktycznie nie ma znaczenia. A słuchałeś ich już z czymś konkretnym u siebie czy tylko w salonie? Jeśli tak to z jaką elektroniką Ci spasowały?

Póki co słuchałem w salonie z moim NAD D3020 V2 i już byłem zakochany ;)

Docelowo sprawdzę u siebie, tyle, że zapewne nie wszystkie konfiguracje ;)

Edytowano przez B87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Odrzucił bbym audiolaba ze względu na to co pisał Ipomis.

Tu faktycznie wzmacniacze z otwarta góra lepiej sięsprawdzą.

Cambridge, czy to seria CXA czy EVO, Lyngdorf, NAD C, Primare.

Chociaż wiadomo to indywidualne podejście.

Ale fajne kolumny warto poświęcić nieco czasu na dobór dobrej elektroniki.

Jeśli je juz masz to wypożyczaj do domu wzmacniacze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, B87 napisał:

Postaram się sprawdzić, ale proszę jeszcze o opinie, czy różnica między Solano, a Vela jest spora. I jak na ich tle wypadają Dali Menuet SE? Pozdrawiam

Jest niestety zauważalna. W VELA jest JET5, w Solano wersja "4"

Po drugie one są różnie strojone. W Vela możesz liczyć na nieporównywalnie lepszą różnorodność i oderwanie dźwięku od głośników.

Ale cena jest dwukrotna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solano i Vela to inne granie. Vele są bardziej sprężyste na basie, nie tak mocno dociążone w niskich rejestrach. Precyzyjniejsze, czystsze na średnicy. Zdecydowanie bardziej otwarte na wysokich, świeższe, żywsze. O małych Dali możesz sporo poczytać na forum. Całkowicie inny klimat niż Elaki.

To kupiłeś już te Solano?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, B87 napisał:

Nie kupiłem, zamierzam, bo mnie oczarowały. Dla nich z budżetu 7k na zestaw, wjeżdżam w budżet 12 k na zestaw ;) A Vela jest już budżetowo blisko Solano ;)

A no i nie dwukrotnie @Top Hi-Fi & Video Design - u Was zestaw Solano+C700 i Vela+C700 to różnica 1300 zł. Mowa o monitorach rzecz jasna.

Zdecydowanie warto dołożyć, Vele maja naprawdę duży potencjał i potrafią pięknie zagrać, szczególnie słychać ta różnice jak trochę głośniej się gra między nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Chyba, że ktoś woli ciepłe granie Solano wtedy obiektywnie lepsza równowaga innych monitorów nic nie zmieni. Top wypożycza, więc sprawdź u siebie na spokojnie przez kilka dni.

To prawda są naprawdę bardzo melodyjne, można ich słuchać godzinami, znajomy ma podłogówki solano i przy spotkaniach grały godzinami. Do tego jakość ich wykonania. Co do wymagającej elektroniki to się sprawdza szczególnie w momencie odsłuchy przy niskim poziomie głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2023 o 22:59, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jest niestety zauważalna. W VELA jest JET5, w Solano wersja "4"

 

W Solano jest również JET 5. Vele póki co blokuje Żona, że względu na wygląd. Ja doceniam ich kunszt, ale Solano wizualnie o wiele bardziej mi podchodzą. No nic, to detal. Zaczynam też myśleć o Rotelu S14...

Edytowano przez B87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B87 napisał:

Solano

Możesz powiedzieć w jakim metrażu będą u Ciebie grały i czy masz szansę dać im chociaż te 80cm od ścian? Ja rozumiem co Ci się w nich podoba, można się zatracić w ich sposobie prezentacji muzyki ale też wiem jak zdrową podstawą basową dysponują a ich góra nie jest z tych, która ilością będzie równoważyła potęgę niskich tonów. Oczywiście wszystko zweryfikuje test u Ciebie w domu. Druga sprawa to piec, ciężko mi się to pisze... ale nie wiem czy faktycznie z takim Heglem H190 nie będzie całkiem całkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 m2, od ściany mogę dać 35 cm. Sprawdzę u siebie, natomiast przebasowienie mnie nie przeraża, bo jestem trochę festyniarz i podbijam zawsze basy ;)

Uparłem się na nie, bo wiem, że w przyszłości w i innym pomieszczeniu będą idealne. Teraz zaś myślę, że w tym niełatwym ustawieniu i tak ciężko znaleźć coś lepszego.

Edytowano przez B87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alden1224 napisał:

W tej cenie chyba lepiej grający był by zestaw Rotela 1572 plus bluesound po USB wpięty lepszy dźwięk i lepszy streaming jak chodzi o aplikacje 

Niezależnie na co byś się skusił to lepszym wyborem byłby Rotel RA1572 a niż S14 :)

Ba! tutaj można rozważyć i jeszcze lepszego RA1592 i w dalszym ciągu będzie mógł poczuć różnicę na obydwu parach.

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Możesz powiedzieć w jakim metrażu będą u Ciebie grały i czy masz szansę dać im chociaż te 80cm od ścian? Ja rozumiem co Ci się w nich podoba, można się zatracić w ich sposobie prezentacji muzyki ale też wiem jak zdrową podstawą basową dysponują a ich góra nie jest z tych, która ilością będzie równoważyła potęgę niskich tonów. Oczywiście wszystko zweryfikuje test u Ciebie w domu. Druga sprawa to piec, ciężko mi się to pisze... ale nie wiem czy faktycznie z takim Heglem H190 nie będzie całkiem całkiem.

H190 daje sobie radę z Solano i z Vela. Brzmi inaczej a niż Rotel, jest troszkę rozjaśniony ale ma nutę ocieplenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...