Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do mieszkania


DJW00

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym złożyć zestaw Stereo do mieszkania w bloku. Salon będzie miał 25 metrów, nie jest to jakoś super dużo, ale nie ma tragedii. Telewizorem będzie Samsung QE65S95B.
Złożyłem taki zestaw:
Kolumny(pod względem wizualnym i opinii)  https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-603-s2-anniversary-edition.html
Dodam,że mam słuchawki z tej firmy i jestem bardzo zadowolony

Do tego Subwoofer(jeżeli jest konieczny) https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-seria-600-asw608.html

Do tego Amplituner https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html

Jestem laikiem, jeżeli coś źle dobrałem, to proszę o poprawkę.

I teraz tak, zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, czasami słuchania muzyki, w wolnej chwili gram na playstation.
Fajnie by było, gdyby głośno grało w przypadku jakieś imprezy 😀.

I teraz kolejne pytanie- czy jest sens kupować tak drogi zestaw do tak małego pomieszczenia? Czy wykorzystam w pełni jego moc? Wydaje mi się, że jak sprzęt przekroczy 50% głośności to już zbiorą się sąsiedzi 🤣
Kino domowe odpada, nie mam z tyłu miejsc na duże kolumny, a więc o 5.1 nie ma mowy,zostaje 2.1.

Jest jeszcze jedna opcja nad którą się zastanawiam- mianowicie soundbar z subwooferem. Wiem, że soundbar i dobry dźwięk raczej nie idzie razem w parze, ale może nie ma sensu kupować tak drogiego zestawu do mieszkania, jak mogę mieć zestaw z soundbarem(i wykorzystać jego moc w pełni) za cenę ponad 2 razy niższą niż złożony zestaw? Myślałem np o Samsung HW-Q990B. Małe kolumny z tylu umieściłbym obok sofy.

Nie wiem, którą opcję wybrać...

Dziękuje i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej Yamahy możesz dołączyć małe głośniki bezprzewodowe MusicCast 20, więc głośniki bezprzewodowe dołączane do soundbara nie będą tu czymś co jest faktyczną przewagą.

Te głośniki Yamahy możesz wykorzystywać też w innych celach, a tych od soundbara już raczej nie.

Do Yamahy dorzucisz głośnik centralny jeszcze i masz 5.1 

Ja bym się zastanawiał raczej czy Yamaha i B&W to dobry zestaw. Koniecznie odsłuchaj bo mi się nie podobało (ale szukałem stereo, a nie kina). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

wybierając zestaw stereo, czy też 2.1 w Twoim przypadku nie ma większego sensu brać wzmacniacz wielokanałowy. Soundbar przy możliwości ustawienia stereo nie ma większego sensu - tracimy znacznie na jakości. Może mieć to sens, gdy tej przestrzeni po prostu nie ma. Miałem tego Samsunga u siebie przez jakiś okres, stereo w tym samym budżecie brzmi po prostu lepiej, a gdy możesz wydać 2,5x więcej, to zostanie on całkiem zjedzony. 

Co do mocy, to tylko jeden z elementów systemu audio. Zmienia się znacznie więcej niż sama głośność. 

Jesteś w stanie podrzucić jakieś zdjęcia przestrzeni, gdzie Twoje stereo będzie ustawione? 

Rozważyłbym następujące kolumny:

Pylon Audio Diamond 25/28, przyjemne granie, uniwersalne, z dobrą podstawą basową, dobrymi wokalami i sceną. 
Klipsch RP-6000F II - często wybierana kolumna do rocka oraz do filmów. Ponownie dużo basu, zaakcentowana góra
KEF R5 - ciemniejsze granie, uniwersalne, przyjemne
Dali Oberon 9 - idealne do rozkręcenia imprezy ;)

Co do wzmacniacza, to tu dużo zależy od konkretnych kolumn. Audiolab 7000A jako bardzo uniwersalna opcja, z szerokim zakresem wejść, Magnat MR780 jako coś cieplejszego, Atoll IN100 jako coś uniwersalnego, bliższego bycia neutralnym. Jeśli zdecydujesz się na niego, to przyda się DAC, np. Topping E30. 

Warto będzie też rozważyć zakup streamera, np. Octavio Stream, EverSolo DMP-A6, Cambridge Audio MXN10, czy najtańsze WiiM Mini i Taga Harmony TWA-10B. Pozwolą Ci one na odsłuch muzyki z internetu z pomocą Spotify Connect, Tidal Connect, czy niektóre z pomocą AirPlay2. 

Co do subwoofera, warto zwrócić uwagę na SVS SB-1000 oraz SB-1000 Pro, REL HT1003. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia do naszego salonu w Pabianicach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 603 s2 AE, nawet kiedyś miałem je z yamaha tylko 803d. Moim zdaniem nie jest to udane połączenie było to ostre granie które mnie męczyło a przy cichym słuchaniu płasko bez głębi. Te kolumny są całkiem dobre i ładne ale wymagają mocniejszej i cieplejszej elektroniki. Zmieniłem elektronikę na mocny wzmacniacz stereo (Magnat MA 900) i dopiero zaczęło to fajnie grać. Gdybyś się zdecydował się jednak na te 603 s2 AE i rozważasz używki to daj znać. Mogę sprzedać bo mam już powoli ochotę na coś innego - mam w wersji oak w stanie sklepowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DJW00 napisał:

zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, czasami słuchania muzyki, w wolnej chwili gram na playstation.

Ja myślę, że kolega jednak lepiej uderza w kierunku kina. Tu Yamaha ze względu na te bezprzewodowe MusicCast 20 może być fajnym rozwiązaniem.

Ja bym szukał innych kolumn niż B&W. Słuchałem 603 S2 Anniversary z A-S701 i to było brzmienie kompletnie nie dla mnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DJW00 napisał:

mianowicie soundbar z subwooferem. Wiem, że soundbar i dobry dźwięk raczej nie idzie razem w parze, ale może nie ma sensu kupować tak drogiego zestawu do mieszkania, jak mogę mieć zestaw z soundbarem(i wykorzystać jego moc w pełni) za cenę ponad 2 razy niższą niż złożony zestaw? Myślałem np o Samsung HW-Q990B. Małe kolumny z tylu umieściłbym obok sofy.

Dlatego uważam, że Yamaha z MusicCast 20 z tyłu jest rozwiązaniem lepszym niż ten Samsung.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czyli rozumiem,ze gdybym zdecydował się na tego music casta 20(a wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem,skoro piszecie,ze jest lepszy niz soundbar) to bym musiał zakupić 4 sztuki,tak?
Dwie przy telewizorze i dwie z tylu,są one małe z tego co widzę,może da radę postawić na jakimś stojaku albo wmontować w ścianę.

A co z głośnikiem centralnym i subwooferem? Trochę basu by się przydało,może lepiej nie kupować tych dwóch z tylu(mogą zawadzać,ale jak są małe to powinno dać radę ) i zamiast tego dokupić centralny?

Pytanie,jaki amplituner Yamahy dokładnie do tego,żeby wszystko zgrać? Ten,co wysłałem jest dobry,tak? 
I jeszcze jedno,czy te głośniki grają dosyć głośno?(w przypadku np imprezy dadza radę,czy będzie kiepsko? I czy dokupić jakiś subwoofer? Dziękuje za pomoc,pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chmarski napisał:

Ja myślę, że kolega jednak lepiej uderza w kierunku kina. Tu Yamaha ze względu na te bezprzewodowe MusicCast 20 może być fajnym rozwiązaniem.

Ja bym szukał innych kolumn niż B&W. Słuchałem 603 S2 Anniversary z A-S701 i to było brzmienie kompletnie nie dla mnie.  

Bowersy nie nadają się do takiej elektroniki kompletnie, mocne ocieplone wzmacniacze dopiero wydobywają z nich potencjał i niestety tyczy się to również serii 600. Maja apetyt na lepsza elektronikę i otwierają skrzydła. To tez mocno zależy kto co lubi i do jakiej muzyki. Bowersy są dużo bardziej wrażliwe na gorsze realizacje nagrań, Elaci zdecydowanie lepiej znoszą gorsza realizacje.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw.

Jeśli nie będzie systemu 5.1 nie kupujesz amplitunera kina domowego.

Nie łączy się Bowersów niższych serii z Yamaha niższych serii. Gra to źle.

Do 25 metrów możesz siało iść w podłogowe.

Chcesz te Bowersy? Lubisz to granie to z Arcamem SA 20 albo SA30 lepiej i masz z głowy. U kolegów Masz jeszcze Moona 240i w dobrej cenie. Albo któryś z Vincentów. To wzmacniacze które pasują dźwiękowo.

Chcesz inne moim zdaniem ciekawsze kolumn nada o jasnym brzmieniu? Heco Revolution 7, Monitor Audio Silver 300.

Ale warto też sprawdzić KEFy R,

MusicCast tylko n tył. Centralny na kablu sub też jest w wersji MusiscCast ale tu szkoda kasy też na kablu.

No to wtedy nie Bowersy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Kilka spraw.

Jeśli nie będzie systemu 5.1 nie kupujesz amplitunera kina domowego.

Nie łączy się Bowersów niższych serii z Yamaha niższych serii. Gra to źle.

Do 25 metrów możesz siało iść w podłogowe.

Chcesz te Bowersy? Lubisz to granie to z Arcamem SA 20 albo SA30 lepiej i masz z głowy. U kolegów Masz jeszcze Moona 240i w dobrej cenie. Albo któryś z Vincentów. To wzmacniacze które pasują dźwiękowo.

Chcesz inne moim zdaniem ciekawsze kolumn nada o jasnym brzmieniu? Heco Revolution 7, Monitor Audio Silver 300.

Ale warto też sprawdzić KEFy R,

MusicCast tylko n tył. Centralny na kablu sub też jest w wersji MusiscCast ale tu szkoda kasy też na kablu.

No to wtedy nie Bowersy.

 

To niestety prawda Bowers z niższa yamaha brzmi jak tania wieża z media 😥 z moonem bardzo fajnie Arcam tez zdecydowanie lepiej. Z Pathosem też bardzo fajnie to grało tylko cena już się robi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie łączy się Bowersów niższych serii z Yamaha niższych serii. Gra to źle.

To może ja coś napiszę, bo w przeciwieństwie do kolegi Piotra słucham takiego zestawienia na codzień. Otóż u mnie Yamaha z niższej serii z Bowersami i z niższej serii gra zjawiskowo. Serio. Nie jest to moja konfiguracja docelowa, ale gra to tak dobrze, dostarcza takich doznań, że od tygodni nie mam ochoty ich rozłączać. 

A więc Piotrze, i owszem - łączy się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mimo wszystko uważam,że pakowanie tyle kasy w sprzęt do mieszkania(jeżeli nie jestem audiofilem) raczej mija się z celem,bo bym musiał położyć za wszystko z 15/20 tysięcy.

A gdyby tak olac to kino domowe,skupić się typowo na zestawie stereo,jakieś dwie fajnie grające kolumny,do tego subwoofer(zalezaloby mi na fajnym basie,muzyki słucham naprawdę przeróżnej) i jakiś amplituner,tak żeby zestaw był plus minus 10-12 tysięcy złotych? Dałoby radę coś takiego złożyć?

Dodam tylko,ze w domu rodzinnym mam zestaw kina domowego kupiony kilkanaście lat temu(2x JBL Northbridge E80,2x E90,do tego centralny EC35 plus subwoofer i amplituner Yamaha RX-V567)jestem mega zadowolony,pewnie zaraz zostanę zjedzony przez jakiś audiofili,ale mi takie brzmienie wystarczy 😃

Mysle,ze zestaw Stereo z subwooferem,ewentualnie jakiś centralny by w zupelnosci wystarczył 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2023 o 20:40, Q21 napisał:

Cześć, 

wybierając zestaw stereo, czy też 2.1 w Twoim przypadku nie ma większego sensu brać wzmacniacz wielokanałowy. Soundbar przy możliwości ustawienia stereo nie ma większego sensu - tracimy znacznie na jakości. Może mieć to sens, gdy tej przestrzeni po prostu nie ma. Miałem tego Samsunga u siebie przez jakiś okres, stereo w tym samym budżecie brzmi po prostu lepiej, a gdy możesz wydać 2,5x więcej, to zostanie on całkiem zjedzony. 

Co do mocy, to tylko jeden z elementów systemu audio. Zmienia się znacznie więcej niż sama głośność. 

Jesteś w stanie podrzucić jakieś zdjęcia przestrzeni, gdzie Twoje stereo będzie ustawione? 

Rozważyłbym następujące kolumny:

Pylon Audio Diamond 25/28, przyjemne granie, uniwersalne, z dobrą podstawą basową, dobrymi wokalami i sceną. 
Klipsch RP-6000F II - często wybierana kolumna do rocka oraz do filmów. Ponownie dużo basu, zaakcentowana góra
KEF R5 - ciemniejsze granie, uniwersalne, przyjemne
Dali Oberon 9 - idealne do rozkręcenia imprezy ;)

Co do wzmacniacza, to tu dużo zależy od konkretnych kolumn. Audiolab 7000A jako bardzo uniwersalna opcja, z szerokim zakresem wejść, Magnat MR780 jako coś cieplejszego, Atoll IN100 jako coś uniwersalnego, bliższego bycia neutralnym. Jeśli zdecydujesz się na niego, to przyda się DAC, np. Topping E30. 

Warto będzie też rozważyć zakup streamera, np. Octavio Stream, EverSolo DMP-A6, Cambridge Audio MXN10, czy najtańsze WiiM Mini i Taga Harmony TWA-10B. Pozwolą Ci one na odsłuch muzyki z internetu z pomocą Spotify Connect, Tidal Connect, czy niektóre z pomocą AirPlay2. 

Co do subwoofera, warto zwrócić uwagę na SVS SB-1000 oraz SB-1000 Pro, REL HT1003. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia do naszego salonu w Pabianicach :) 

To polecę ponownie swój poprzedni wpis, ale po prostu z niższymi modelami. Zamiast Diamondów warto spojrzeć na Sapphire 31, zamiast KEF R5 można spojrzeć na Q750/Q950, zamiast Oberonów 9 na Oberony 7. Ze wzmacniaczy ponownie, Audiolab 6000A, Magnat MR780, Atoll IN80 + Topping E30. Ze streamerów te tańsze opcje, a z subwooferów pozostałbym przy tym, co napisałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

To polecę ponownie swój poprzedni wpis, ale po prostu z niższymi modelami. Zamiast Diamondów warto spojrzeć na Sapphire 31, zamiast KEF R5 można spojrzeć na Q750/Q950, zamiast Oberonów 9 na Oberony 7. Ze wzmacniaczy ponownie, Audiolab 6000A, Magnat MR780, Atoll IN80 + Topping E30. Ze streamerów te tańsze opcje, a z subwooferów pozostałbym przy tym, co napisałem. 

Prawdopodobnie skusze się na te Oberony 9, do tego Magnat MR780, i ten subwoofer SVS SB-1000.
Muzyki słucham przeróżnej,raczej jakiś rap/ klimaty imprezowe, czasami coś z dobrym basem 😀

Niestety nie będę miał możliwości odsłuchu, ale tak czy owak będę musiał zaryzykować,mam nadzieje że będę zadowolony 😀
Zastanawiam się jeszcze nad streamerem, będę często puszczał muzykę z telefonu(głównie spotify)
Czy najlepszym wyborem będzie Octavio Stream, czy brać ten najtańszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2023 o 09:17, Alden1224 napisał:

To niestety prawda Bowers z niższa yamaha brzmi jak tania wieża z media 😥 z moonem bardzo fajnie Arcam tez zdecydowanie lepiej. Z Pathosem też bardzo fajnie to grało tylko cena już się robi. 

No tak jest. I to nie jest tajemnica :)

Dnia 1.06.2023 o 09:37, Kraft napisał:

To może ja coś napiszę, bo w przeciwieństwie do kolegi Piotra słucham takiego zestawienia na codzień. Otóż u mnie Yamaha z niższej serii z Bowersami i z niższej serii gra zjawiskowo. Serio. Nie jest to moja konfiguracja docelowa, ale gra to tak dobrze, dostarcza takich doznań, że od tygodni nie mam ochoty ich rozłączać. 

A więc Piotrze, i owszem - łączy się. 

No a w innych watkach mówisz że nie słsyzysz różnicy miedzy wzmacniaczami.

No to jak to?

Czemu nie gra Marantz już?

A łącz sobie co chcesz i jak chcesz. Ja tego nie słucham :)

Dnia 3.06.2023 o 05:29, DJW00 napisał:

Prawdopodobnie skusze się na te Oberony 9, do tego Magnat MR780, i ten subwoofer SVS SB-1000.
Muzyki słucham przeróżnej,raczej jakiś rap/ klimaty imprezowe, czasami coś z dobrym basem 😀

Niestety nie będę miał możliwości odsłuchu, ale tak czy owak będę musiał zaryzykować,mam nadzieje że będę zadowolony 😀
Zastanawiam się jeszcze nad streamerem, będę często puszczał muzykę z telefonu(głównie spotify)
Czy najlepszym wyborem będzie Octavio Stream, czy brać ten najtańszy?

Kup inny wzmak.

W tym zestawieniu bas będzie aż nad to dominował. Będzie to grało bardzo mało rozdzielczo.

Tu wolał bym mocniejszego i jaśniejszego Cambridge AXR.

I wolał bym Wiim PRO

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.06.2023 o 12:06, Q21 napisał:

To polecę ponownie swój poprzedni wpis, ale po prostu z niższymi modelami. Zamiast Diamondów warto spojrzeć na Sapphire 31, zamiast KEF R5 można spojrzeć na Q750/Q950, zamiast Oberonów 9 na Oberony 7. Ze wzmacniaczy ponownie, Audiolab 6000A, Magnat MR780, Atoll IN80 + Topping E30. Ze streamerów te tańsze opcje, a z subwooferów pozostałbym przy tym, co napisałem. 

Witam ponownie. Dzisiaj sprzęt do mnie dojechał,mianowicie oberony 9, svs sb 1000, magnat mr 780  do tego wiim pro. Kolumny grają bardzo ładnie,jest tylko problem z subwooferem,mianowicie amplituner nie ma wejścia sub out,grać gra ale nie podglasnia i nie ścisza się, podczas grania muzyki. Czy da się coś z tym zrobić? Może podłączyć przed ten wiim pro? Czy to coś da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...