Skocz do zawartości

Atoll in100 Audio Phoebe III porada


yekyl

Recommended Posts

Tak jak w opisie posiadam zestaw Atoll in100 i kolumny Audio Phoebe III, używałem daca nostromo 5 jako źródło. podłączonego do telewizora, ale brakuje mi czegoś. Wolę mojego Marantza sr1010 podlaczonego przez ten sam dac do komputera i kolumny tonsilowskie. Zestaw Atoll i Audio Phoebe jest zbyt neutralny, bezpłciowy, bezcharakterny :/ co poleciacie zrobić. Czy szukać źródła taniego do tego zestawu, czy probowac sprzedac i odpuscic temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś zamienić system i Atolla z Phoebe podlaczyc do komputera?? Tv to jest słabe źródło. Ciężko mi też zrozumieć że Tonsile Ci się bardziej podobają od Phoebe. Dobre źródło zawsze warto miec zwłaszcza że Wiim Mini to nieduży wydatek. Spróbuj... Ostatnia opcja jest taka że "przesiąkłes" efekciarskim graniem i teraz na ratunek może pomóc tylko np. Klipsch 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, yekyl napisał:

Wolę mojego Marantza sr1010 podlaczonego przez ten sam dac do komputera i kolumny tonsilowskie. 

Czy oba zestawy odsłuchiwałeś w tym samym pomieszczeniu i w identycznym ustawieniu?

20 godzin temu, yekyl napisał:

sprzedac i odpuscic temat?

Być może to będzie jedyne rozwiązanie. Sprzedać kolumny (reszta może zostać) i poszukać takich bardziej wpasowujących się w Twój gust. 

Baje o zmianie charakteru systemu za pomocą wymiany DAC-a proponuję sobie odpuścić. Szkoda czasu i kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2023 o 12:12, yekyl napisał:

Tak jak w opisie posiadam zestaw Atoll in100 i kolumny Audio Phoebe III (...) Zestaw Atoll i Audio Phoebe jest zbyt neutralny, bezpłciowy, bezcharakterny :/

Mój kolega ma identyczny zestaw i zawsze uważałem, że to całkiem fajnie gra - z mocnym basem i czytelną, ale nienachalną górą. W jakim kierunku chciałbyś pójść ze zmianami? Czego chciałbyś dodać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kombinuje ze źródłem i faktycznie są fajne efekty, dac podłączam przez usb do komputera i odrazu jest inna liga. Wcześniej usb nie działało dlatego przez optyka podłączyłęm do smarttv i to faktycznie nie ma żadnego sensu. Zastanowie sie nad Wiim mini jeszcze skoro polecacie. Mam dwa zestawy grające i tak no lubię tonsile stare mają duszę mimo wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...