Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Bo nasz mózg który niewiele sobie robi z poszarpanego przebiegu amplitudy, jest prawdopodobnie mocniej wyczuluny na niezgodności w domenie czasowej. Ja np wyjątkowo źle odbieram ostre filtry w DSP (post i pre ringing) 

Znalazem ciekawy artykuł. Może niedo końca związany o czym piszesz, może nawet zupełnie od czapy. Jednak warto przeczytać. Przepraszam za mały off top. 

https://portal.abczdrowie.pl/dudnienie-roznicowe-czy-wiesz-ze-fale-dzwiekowe-moga-wplynac-na-twoja-swiadomosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero informacji o dacach a tylko licytowanie swojego ego.

Klotnie - tak to nazwe z braku innego okreslenia - i nic innego.

Szkoda

5 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Dlaczego zaorwny? Jakoś po trochu się rozwija 

Kurcze chyba ci moje pytanie umknelo.

Jestem ciekaw wiec powtorze.

Chodzilo mi ktory R2R dac takie roznice - na lepsze  - pokazal i jesli zmieniles to ktory masz teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję aby watek był zaorany. Widzę kulturalną wymianę zdań. 

Nikt tu jeszcze nie określił czyjegoś DAC'ka  "chujnia z grzybnią". 

 

 

 

Już to pisałem ale powtórzę. Chętnie posłucham R2R bo nigdy nie miałem u siebie. Będę śledzić wątek bo może padną jeszcze jakieś propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM1796 brakuje detalicznosci, maja wysilony dol gubiacy wlasciwa fakture i wydzwiek. Srednica w miare, dosc ekspresyjna, zenskie wokale brzmia przy tym niezle, z dobrym wypelnieniem. Gora wycofana, niewiele detali, nijaka w odsluchu. ES9028Q2M bije go na glowe w kazdym mozliwym elemencie. Naturalny i swietnie wywazony dol, harmonijnie wspolgrajaca srednica nie faworyzujaca zadnego aspektu brzmienia, detaliczna gora nie pozostawiajaca ani grama odczucia zmeczenia.

Dzwiek z dobrze zaprojektowanych i zaimplementowanych DS dostarcza precyzji, synergii z melodyjnoscia bez cienia falszywosci czy taniosci, ktore w gorszych konstrukcjach maja oszukac sluchacza serwujac mu papke niczym z fast foodow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit

No i po co taki komentarz?

Jak bede chcial dowiedziec sie czegos o roznicach brzmienia pomiedzy DACami, podpytam dr Google. Badz laskaw pozwolic dzielic sie moimi odczuciami.

2 minuty temu, soberowy napisał:

Mariusz dzięki za informacje.

Prosze uprzejmie. Jakie sa Twoje odczucia odnosnie brzmienia roznych ukladow, dla odmiany?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że odpowiadając na tak zadane pytanie nie przedstawiłeś schematu elektronicznego przetwornika. Zatem Twoja odpowiedź świadczy o kompletnym braku znajomosci tematu.

Gdybyś powiedział w jakim dac ( model, firma) słyszałeś brzmienie, które opisałeś miałoby to jakaś wartość.

Czizas, w internecie można pisać wszystko, ale nie wstyd Wam dawać swoje imię i nazwisko, wypisywać bzdury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne mądrości. Rzeczy oczywiste. Ale dla tych, którzy cokolwiek w temacie siedzą.

 

14 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

A kim ty jestes, anonimie, ze chcesz mnie pouczac? Jesli czegos nie rozumiem, zwroce sie po pomoc do obeznanych z tematem kolegow.

Bylo do przewidzenia, ze sie wlaczysz ze swoimi madrosciami. Szkoda.

To koledzy od chodzenia po dachach że światłowodem wiedzą takie rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soberowy zadał konkretne  pytanie

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Mariusz a jaki jest Twój pogląd na zastosowane kości w DAC typu Delta Sigma i R2R ? Jakie słuchałeś i co Ci się w nich podobało ? :)

Gdzie Mariusz odpowiedział wyczerpująco 

54 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

PCM1796 brakuje detalicznosci, maja wysilony dol gubiacy wlasciwa fakture i wydzwiek. Srednica w miare, dosc ekspresyjna, zenskie wokale brzmia przy tym niezle, z dobrym wypelnieniem. Gora wycofana, niewiele detali, nijaka w odsluchu. ES9028Q2M bije go na glowe w kazdym mozliwym elemencie. Naturalny i swietnie wywazony dol, harmonijnie wspolgrajaca srednica nie faworyzujaca zadnego aspektu brzmienia, detaliczna gora nie pozostawiajaca ani grama odczucia zmeczenia.

Dzwiek z dobrze zaprojektowanych i zaimplementowanych DS dostarcza precyzji, synergii z melodyjnoscia bez cienia falszywosci czy taniosci, ktore w gorszych konstrukcjach maja oszukac sluchacza serwujac mu papke niczym z fast foodow.

Wtem wpada król audiowit i pieprzy od rzeczy.

 

24 minuty temu, audiowit napisał:

To koledzy od chodzenia po dachach że światłowodem wiedzą takie rzeczy?

Kto tutaj rozpieprza wątek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Prosze uprzejmie. Jakie sa Twoje odczucia odnosnie brzmienia roznych ukladow, dla odmiany?

Miałem kilka przetworników między innymi na AK4497, Sabre ES9068AS, Sabre ES9038, Sabre ES9016, PCM1702 i obecny wbudowany w wzmacniaczu PCM5242. Zawsze jednak były różne zmiany czy to kolumn czy wzmacniacza i nie miałem okazji posłuchać dwóch różnych DAC w tym samym systemie. Miło wspominam XS na AK4497, natomiast Sabre ES9068AS to było bardzo techniczne, surowe brzmienie, za mało muzyki w muzyce. PCM1702 duuużo muzyki, ładna barwa ale zbyt spokojnie, koc i mulenie, ale z odpowiednimi kolumnami kto wie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soberowy napisał:

Miałem kilka przetworników między innymi na AK4497, Sabre ES9068AS, Sabre ES9038, Sabre ES9016, PCM1702 i obecny wbudowany w wzmacniaczu PCM5242. Zawsze jednak były różne zmiany czy to kolumn czy wzmacniacza i nie miałem okazji posłuchać dwóch różnych DAC w tym samym systemie. Miło wspominam XS na AK4497, natomiast Sabre ES9068AS to było bardzo techniczne, surowe brzmienie, za mało muzyki w muzyce. PCM1702 duuużo muzyki, ładna barwa ale zbyt spokojnie, koc i mulenie, ale z odpowiednimi kolumnami kto wie.....

Oprocz wymienionych na co dzien jeszcze korzystam z ES9219C i PCM1795. I przepraszam za wykorzystanie Twojego pytania na potrzeby malej prowokacji. Moja odpowiedz, choc bazujaca na pewnych rzeczywistych wrazeniach, byla jednak podkoloryzowana, bo w rzeczy samej nie potrafie korzystac z tego typu opisowego jezyka w tematach audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Moja odpowiedz, choc bazujaca na pewnych rzeczywistych wrazeniach, byla jednak podkoloryzowana, bo w rzeczy samej nie potrafie korzystac z tego typu opisowego jezyka w tematach audio.

Całkiem dobrze Ci poszło. Niemal fizycznie to  poczułem 😇

Audiofilski slang, zwłaszcza ten forumowy to przeważnie bełkot z którego nic nie wynika. 

Chociaż... przyznam, że jak ktoś umie fajnie pisać to jest nawet wciągające 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie posiadam dobrego pióra, jednak czytając recenzje i opisy kolegów z forum chyba potrafię sobie wyobrazić co mają na myśli, więc nie jest tak źle :)

Odnośnie mojego wpisu wyżej, miałem okazje porównać DAC XS na AKM4497 z odtwarzaczem CD Technics PG 490 i nie byłem w stanie usłyszeć różnic, natomiast pomiędzy odtwarzaczami Denon DCD 725 a DCD 1450 słyszałem wyraźną różnicę. Pierwsze to DS a drugie r2r.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...