Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

Jest dobry i brzmi fajnie ale nie zatrzymam go bo to troche kasy zamrozonej ktora miala isc na kolumny wlasnie.

Widzisz - moze przez te odsluchy kolumn i fakt ze sie troche rozczarowalem jesli chodzi o przyrost jakosci ktorego oczekiwalem przy przyroscie ceny - jestem chyba uszkodzony i przez to mysle o kolumnach Gato Audio FM30 ale obawiam sie ze przyrost jakosci wzgledem Pylon Diamond 25 nie bedzie usprawiedliwial tej roznicy w cenie - a to juz nie jest skrzynka 10 kilowa - one przywozone sa na palecie gdzies kolo 70 kg wagi.😬

A dac dopiero sie tym zajme - jesli wogole - jak juz bede mial kolumny nowe czuyli troche jeszce a on coraz starszy jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

 

Patrzcie jaką facet przygotował listę. Normalnie brawa na stojąco

Lista imponujaca, ale z 2020 a i nawet na tamtem czas niedokladna. Przykladowo ADI-2 DAC FS w 2020 to AK4493, nie AK4490.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

 

Patrzcie jaką facet przygotował listę. Normalnie brawa na stojąco

Nie wiem czy to jego lista czy skopiował ze strony 

http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

Niestety strona wydaje się od jakiegoś czasu nieaktualizowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowal czy nie , jesli sie komus przyda to juz ma plusa.

5 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

W moim przypadku cały czas mi coś nie pasowało w dźwięku. Nie mogłem do końca zdjagnozować co jest nie tak niby gładko ładnie a jednak nie tak jak koncert, instrumenty na żywo.  Jak się przesiadłem na R2R nagle muzyka zaczęła mnie bardziej wciągać.

Zabawne jest to, że przełączając z jednego daca na drugiego różnica jest tak duża że aż ciężko przez pierwsze 5 minut odsłuchu uwieżyć a im dłużej się słucha tym człowiek dostaje olśnienia ,,że w dupie do tej pory był i gówno słyszał,,

Aż poszedłem dobrze uszy umyć z niedowierzaniem  😉

Doszedłem do wniosku że cały tor audio jest ważny i nie można pomacoszemu traktować źródła. 

 

Nie znam tego urządzenia że zdjęć ale dziękuję sprawdzę poczytam 

 

Tak na marginesie ktory to ten r2r dac byl albo teraz jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soberowy napisał:

Co nie zmienia faktu, że powinien podać źródło ze zwykłej przyzwoitości. 

Przez blisko pół roku miałem odtwarzacz CD na PCM1702, miło wspominam to brzmienie, choć na tamten czas było zbyt spokojne. Na pewno w przyszłości wrócę do takiej prezentacji dźwięku.

Uprzedziłeś mnie, mam na pulpicie skrót do strony tego ruska z listą Dac i przy okazji laserów. No i pamiętam, że miałeś Denona na Pcm1702, pisaliśmy kiedyś na priv tak z rok temu. Też wtedy sobie na chwilę kupiłem Denona 685 na tym Pcm1702 i szybko sprzedałem. Tam za przetwornikiem był jakiś okropny filtr, którego intencją było zrobić ciepłe analogowe brzmienie a wyszedł gofr z bitą śmietaną i karmelem. Nie dało się tego słuchać. Mdło do kwadratu. No i jak był w czerwcu robiony mod tego Philipsa co pisałem stronę wcześniej to bez zastanowienia przetwornik został przestawiony w tryb NOS. 

5 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nawet nie wyglada, to jest nieudolnie skopiowana lista:

 

image.png.714fcce4825db670467f031222952f16.png

Zawsze tak mi się wydawało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:
Dnia 6.07.2023 o 19:45, Bebop napisał:

No właśnie nie wiem i pytam. W jaki sposób zewnętrzny zegar poprawia brzmienie? Proszę o wytłumaczenie od technicznej strony jaki to może mieć wpływ. 

Jesli DAC ma fatalny zegar to dobry zegar z zewnatrz pomoze, jesli bedzie uzyty przez DAC np. z asynchronicznym feedbackiem dla usb audio. Roznica musi przy tym skompensowac jitter interfejsu, ktory ten zegar dostarczy. Przy spdif zegar i tak przyjdzie z zewnatrz do wyciagniecia ze streama.

Mam tani konwerter usb <> spdif ktory ma fatalny zegar i roznica w pomiarach miedzy trybem usb>spdif a spdif>usb jest wyrazna. Ale i tak RME jest w stanie to ogarnac ze swoja redukcja jittera.

Mariusz, moje pytanie było nieco retoryczne i dotyczyło właśnie DAC'ków z precyzyjnym zegarem.  Nie rozumiem po co stosować zewnętrzny zegar przy dobrym DAC'ku który ma ten zegar (femto)  już w sobie. 

Wydaje mi się, że zewnętrzne zegary mają swoje uzasadnione zastosowanie jedynie w profesjonalnym audio (studiach nagraniowych) gdzie jest wiele (więcej niż dwa) peryferyjnych urzadzeń po drodze do zapisu i chodzi o to aby wsztstkie zsynchronizować. W świecie domowego audio (audiofilskiego) to nie ma najmniejszego sensu logicznie. Jednak producenci takich zegarków podłapali audiofili i sprzedają owe za grubą kasę. Kto chce niech kupuje, dla mnie to jest bzdura. 

 

 

23 godziny temu, marcinmarcin napisał:
Dnia 6.07.2023 o 19:58, Mariusz Kopacki napisał:

Ale i tak RME jest w stanie to ogarnac ze swoja redukcja jittera.

Tak, bardzo ładnie wszystko uśredni, do średniego grania ✌️

Serio? Redukcja jittera  RME uśrednia do średniego grania? Jaki to ma związek i jak to rozumieć?

Nie myśl Marcin, że jestem jakimś mecenasem RME tutaj ale jak byś nie wiedział, na pewnym forum RME był kiedyś nie do odróżnienia od DcS. 

Opinie są podzielone, wielu pasuje RME innym nie. Uniwersalny zestaw stereo jaki próbujesz pokazać nie istnieje bo każdy lubi inne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Mariusz, moje pytanie było nieco retoryczne i dotyczyło właśnie DAC'ków z precyzyjnym zegarem.  Nie rozumiem po co stosować zewnętrzny zegar przy dobrym DAC'ku który ma ten zegar (femto)  już w sobie. 

Wydaje mi się, że zewnętrzne zegary mają swoje uzasadnione zastosowanie jedynie w profesjonalnym audio (studiach nagraniowych) gdzie jest wiele (więcej niż dwa) peryferyjnych urzadzeń po drodze do zapisu i chodzi o to aby wsztstkie zsynchronizować. W świecie domowego audio (audiofilskiego) to nie ma najmniejszego sensu logicznie. Jednak producenci takich zegarków podłapali audiofili i sprzedają owe za grubą kasę. Kto chce niech kupuje, dla mnie to jest bzdura. 

A ja nieco retorycznie odpowiedzialem, bo tez nie wiem po co to. Rola master clock jest, tak jak piszesz, "nieco" inna. Nie wiem, czy praktyka studyjna jest taka, ze utrzymuje sie jeden zegar, czy raczej stosuje techniki reclockingu.

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Mariusz, moje pytanie było nieco retoryczne i dotyczyło właśnie DAC'ków z precyzyjnym zegarem.  Nie rozumiem po co stosować zewnętrzny zegar przy dobrym DAC'ku który ma ten zegar (femto)  już w sobie. 

Wydaje mi się, że zewnętrzne zegary mają swoje uzasadnione zastosowanie jedynie w profesjonalnym audio (studiach nagraniowych) gdzie jest wiele (więcej niż dwa) peryferyjnych urzadzeń po drodze do zapisu i chodzi o to aby wsztstkie zsynchronizować. W świecie domowego audio (audiofilskiego) to nie ma najmniejszego sensu logicznie. Jednak producenci takich zegarków podłapali audiofili i sprzedają owe za grubą kasę. Kto chce niech kupuje, dla mnie to jest bzdura. 

 

 

Serio? Redukcja jittera  RME uśrednia do średniego grania? Jaki to ma związek i jak to rozumieć?

Petle PLL to swego rodzaju usredniacze rozjazdow w domenie czasu.

Jesli pomimo slabego zegara na wejsciu, RME jest w stanie ogarnac odchylenia do tego stopnia, ze przychodzacy stream jest w domenie cyfrowej rowny zrodlowemu, to nie ma tu pola do poprawy. Co najwyzej ktos moze wezwac na pomoc krasnoludki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Dwa urzadzenia moga wspoldzielic zegar wedle nadajnika, albo wedle odbiornika, w zaleznosci od sposobu transmisji. Albo go nie wspoldzielic, i zrobic reclocking ktoryms ze znanych sposobow. Zwiekszanie liczby urzadzen nie zmienia pryncypiow.

Ale ja to wiem. Już dwa  razy próbujesz mi wytłumaczyć to samo. Wiem czym jest master clock i wiem jak się to stosuje w łańcuchu studyjnym. Pytanie miałem po co to w domu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jesli traktujesz to jako "proby tlumaczenia", w dodatku zbedne, powodzenia w ustalaniu z kims innym.

Umiesz rozmawiać z luźdmi, czy jesteś dumny jak król audiowit?  Chetnie się czegoś nauczę i proszę bez fochów bo ja nie drwię z Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie umiem, moze jestem dumny jak ktos tam. Jesli zaczynasz od "ale ja to wiem" i przechodzisz przez sciezke uswiadamiania zbednosci tego, co pisze, nie oczekuj, ze wciagniesz mnie w ciag dalszy. Masz pytanie do autorow czegos, co nie jest mojego autorstwa, mnie tu nie ma. Proste.

Zgaduje w temacie podejscia, ktore jest dla mnie niezrozumiale. Nie jest mi to jednak niezbedne do zycia.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było zbędnym co napisałeś kilka postów wcześniej. To było interesujące. Zbędne jest to co piszesz teraz do mnie bo ja nie jestem Twoim (wyimaginowanym) wrogiem. 

Mnie rzeczywiście drażni taki ton. Taki jak  Twój Mariusz i Audiowita na tym forum. 

Szkoda, że nie umiecie dzielić się swoją wiedzą w bardziej przyjazny sposób. 

Przyjemniej by się to wszystko czytało. 

Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...