Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy stereo ok. 2500 - prośba o sugestie


rivorade

Recommended Posts

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Chcesz powiedziec, ze amplituner kupuje sie glownie po to, zeby korzystac z radia?

Nooo...ja akurat miałem amplituner Yamahę RN602, kupiona głównie po to, aby słuchać radia internetowego oraz Spotify.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Może być odwrotnie. Na wzmacniaczu z funkcjami sieciowymi będziesz miał dostęp do całej muzyki świata, a na amplitunerze będziesz mógł posłuchać jedynie paru stacji radia FM. 

Możesz posłuchać także radia internetowego oraz streamingu.

Dla mnie czymś abstrakcyjnym jest wspomniany przez Ciebie wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. To ustrojstwo powinno się nazywać amplitunerem właśnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

I jedno i drugie to streaming, funkcja streamera. Co to ma wspolnego z odbiorem fal radiowych? Amplituner to wzmacniacz ze streamerem?

Nie za bardzo wiem w czym Twój problem tkwi, ale Rn602 to był amplituner i ja na tym amplitunerze słuchałem radia internetowego. Model wyższy tj 803 a także modele niższe , miały także obsługę radia Dab. W zmieniającym się technicznie świecie, fale radiowe dotychczas nam znane są wypierane przez inne sygnały np.cyfrowe, ale to nadal są amplituner .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N602 to wg producenta Natural Sound Network Receiver. Trzeba sie troche nagimnastykowac, zeby na stronie produktu ustalic, ze jest tu tez wbudowany tuner FM. Ty nawet z tej funkcji nie korzystales, korzystales za to z funkcji streamera, zeby sluchac radia internetowego. Ludzie kupuja amplituner zeby korzystac z tunera FM czy kupuja wzmacniacz ze streamerem zeby korzystac z radia internetowego? Bo jak kupuja amlituner ze streamerem do streamingu stacji radiowych, to z funkcji amplitunera w istocie nie korzystaja.

Kiedys znaczenie okreslenia "amplituner" bylo jasne, a teraz? Wzmacniacz z tunerem FM? Ze streamerem? Wielokanalowy wzmacniacz kina domowego? Jezeli nie interesuje cie ten temat, po prostu nie odpisuj.

 

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzmacniacz to wzmacniacz a amplituner to urządzenie które oprócz wzmacniacza posiada streamer lub radio lub te obie funkcje naraz. Natomiast określenie wzmacniacz z funkcjami sieciowymi jakoś mi nie leży. Dla mnie prościej byłoby napisać amplituner.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2023 o 00:52, rivorade napisał:

A czy Denon AVR-X1700HDAB wrzucony w dziale "Okazje audio" jest godny uwagi w kontekście przedstawionych przeze mnie oczekiwań?

Nie bo to amplituner kinowy.

17 godzin temu, lysy napisał:

Przecież to amplituner?

Zgadza się.

Ale też jestem za tym aby tego podziału nie trzymac się teraz tak kurczowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście współcześnie wielu poczatkujących melomanów gubi się w tej nomenklaturze, zwłaszcza że nie każdy wzmacniacz sieciowy jest amplitunerem (patrz Denon PMA-900HNE) dlatego prawidłowe stosowanie takich określeń jak amplituner FM, amplituner sieciowy, amplituner AV, wzmacniacz, wzmacniacz sieciowy - mogłoby wiele ułatwić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...