Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
.marian.

Który wybrać model ampli.+kolum.

Witam wszystkich.
Proszę o radę który model ampli. i który zestaw kolumn mam wybrać z tych wymienionych poniżej (proszę sie nie pytac czemo to, a nie tamto icon_smile.gif).
Amplituner:
Pioneer vsx-516
Yamaha rxv459
Kolumny:
Infinity Primus HCS
JBL SCS 178
Różnica w ampl.koło 100pln,
Różnica w kolumnach około 500pln i tu najbardziej mnie to interesuje czy płacąc 500pln wiecej za zestaw kolumn zauważe,usłyszę różnice icon_confused.gif (godną tych 5 stów) icon_smile.gif Jak widać po sprzęcie żaden ze mnie audiofil icon_biggrin.gif Będe go używał muzyka 70% kd 30%
Dziekuje za przyszłe rady i wypowiedzi.

Moja odpowiedź taka iż, wybrałbym Yamahę RX-V459 i do niej głośniczki Infinity Primus HCS. Musisz wiedzieć jednak, że są to głośniki nastawione bardziej na kino niż do stereo.

To że te ww. głośniki są bardziej do kd. niż do stereo to ja wiem icon_smile.gif
Nie wiem tylko, czy warto zapłacić 500zł. wiecej, a różnicy być może żadnej, oprócz ubytku w portfelu icon_sad.gif

Posłuchaj jednych i drugich, kolumny zawsze zmieniają najwięcej, więc z rozpoznaniem, które Ci leżą i czy warto płacić więcej nie będzie źle. Na pewno warto zapłacić więcej za dobre kolumny, nawet kosztem amplitunera czy dvd.

Kolumn dla mnie żadne z powyższych, na Twoim miejscu kupił bym dobre kolumny przednie (nie wiem czy wolnostojące czy podstawkowe - jaki tam masz pokój) i dobrał do tego resztę 5.1. Koncepcja takich samych 5 głośników jest dobra, ale wtedy gdy służy "dociągnięciu" jakości tyłów do przodów, a nie zdegradowania przodów do satelitek tylnych.

Co do amplitunera, miałem ten sam problem i zdecydowałem się na Yamahę, gdyż podczas odsłuchów w sklepie grała dla mnie lepiej - delikatniejszy, jakby bardziej wyrównany dźwięk. Pioneer dla odmiany szarpał, grał ostro i nieprzyjemnie, że byłem tym zmęczony po kilkunastu minutach.

Wielkie Dzieki wszystkim za rady.Przyznam sie szczerze ze mieszkam w miejscu gdzie same awansy, mediamarkty i inne dziwne sklepy rządzą .Tak ze odsluch ww. rzeczy nie wchodzi w rachube. Tak ze zuch będzie na Ciebie za Yamahe icon_cool.gif icon_smile.gif Co do kolumn to mam przechlapane bo nie mam miejsca na podłogówki tzn. meble, żona, dziecko itd. dlatego mam problem icon_confused.gif Jakbym miał gdzie postawić podlogowki to bym sie pytal o ampli. a o głosnikach to bym poczytal na http://www.google.pl/ i kupil jakie Mi pasują icon_lol.gif Jeszcze raz dzieki wszyskim.

Małe pytanko. Licze na szybką odpowiedz icon_smile.gif 4ohm kolumny beda grały z yamahą 459 i z pioneerem 516? znaczy czy nie spalą sie szybko icon_biggrin.gif Laik jak widać jestem. Przyznaje sie bez bicia icon_smile.gif Nie to co kaczyns....i reszta śmiecia z rząd...

Kolumny się nie spalą, problem dotyczy amplitunera. Pioneer nie pracuje z kolumnami 4 omy oficjalnie, nie pamiętam jak Yamaha. A nieoficjalnie możesz podłączyć i liczyć się z tym, że jak będzie głośno to amplituner kliknie i się wyłączy icon_wink.gif ryzk fizyk

Yamaha z kolumnami 4Ω poradzi sobie, jednak nie należy zbyt długo obciążać jej pełną mocą. Dobrze byłoby, gdyby kolumny miały dużą efektywność.

Wszystkim za rady, porady i sugestie bardzo dziekuje.
Amplit. i kolumny już zamówione.Szczerze powiem że już trochę dość miałem jaki ampl., głośniki itd. W pewnym momencie kumpel stwierdził że już korby dostaję icon_rolleyes.gif , a przecież co nie wezmę "to i tak bedzie dobrze" icon_smile.gif
Z pozdrowieniami dla wszystkich .marian.
i żeby mi żaden na leper...,giertych...i innego g...... nie głosował.
Chyba że dla jaj icon_wink.gif Nara.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0