Skocz do zawartości

zgred

Uczestnik
 • Zawartość

  45
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez zgred

 1. Proponuję abyś najpierw zapoznał się z pojęciami modułu impedancji zespołów głośnikowych, rozkładu mocy w pasmie częstotliwościowym i zastanowił jakie warunki pracy ma wzmacniacz dla rozpatrywanych torów, wysoko i niskośredniotonowego. Potem wykasował ten bełkot i stek bzdur, jaki w dwóch ostatnich postach wyprodukowałeś.
 2. GAWRON Najgorzej to jak ktoś nie mając bladego pojęcia o sytuacji wypisuje takie bzdury. Płyty (jakieś Sony - nie pamiętam w tej chwili dokładnie symbolu) nagrane 3 lata temu, po zapisie odtworzone 1 (jeden) raz by zweryfikować czy wszystko jest ok i odłożone do pudełka. W międzyczasie nie tylko nie odtwarzane, ale też nawet nie ruszane. Z serii ok. 50 sztuk czyta się może co 3. Zresztą nie od dziś wiadomo, że ani CD-R ani DVD-R nie jest formatem trwałym. Ja bym cennej (choćby z sentymentów) muzy tak nie przechowywał.
 3. I za 2-3 lata połowa z tych CD nie będzie się czytała, a kaseta, wprawdzie zaszumiona i czasem popiskująca na rolkach grać będzie nadal
 4. To rzeczywiście straszne...Full HD u sąsiada powoduje, że nasz TV zaczął mieć wyblakłe kolory, jest nieostry i w ogóle do dupy. Z taką myślą nie da się przecież żyć.
 5. Po to taki odtwarzacz aby wykorzystać potencjał LCD 1080p - skoro ma już taki TV. A pojęć nie myli, TV ma swój skaler obrazu po to aby oglądać na całym ekranie. Taki sam (funkcjonalnie) skaler obrazu ma w odtwarzaczu DVD, z tą subtelną różnicą, że na ogół do TV pakowane są najbardziej ubogie układy dbające tylko o to by zapełnić cały ekran (ale rzadko kiedy tymi samymi pikselami - może w najbardziej prymitywnych, niespotykanych konstrukcjach bo ciekawe jak by wyglądał wtedy obraz TV, w praktyce nie jest źle). W nowoczesnych DVD skalery mają znacznie lepsze algorytmy, analizują sygnał i skalują w taki sposób by jakość (wypełnienie, płynność, kolory tych brakujących pikseli) było jak najlepsze.
 6. Bardzo dobry, ale przestarzały (takie prawa rynku), zainteresuj się odpowiednikiem w najnowszej serii W3000, no chyba, że możesz tę 40-stkę kupić naprawdę tanio. Generalnie Sony ma super elektronikę, z konkurencji polecam Sharpa.
 7. Ale tu nie ma co przypuszczać, problem brzmi: mniej wysokich w kolumnach, więc dajemy rezystor. Ponadto łatwiej jest dać opornik niż kombinować ze wzmacniaczem, z racji kosztów choćby
 8. Tanie kable do karty dźwiękowej i amplitunera jak najbardziej wskazane! Na poważnie, 30zł za pojedynczy koaks to wcale nie najtańsza, ale w sam raz oferta do Twoich zastosowań.
 9. Możesz w środku trymerkami zrównoważyć wyjścia, ale ja stawiałbym raczej na to, że właścicielowi się coś ubzdurało, albo ma wadliwy inny element, tego rodzaju uszkodzenia w CD raczej nie występują. Jak cena dobra to bierz.
 10. Jeśli kolumny mają biwiring i ktoś się uprze to może to sobie zrobić na zewnątrz, np. zintegrować z kablem. Ale ładniej byłoby rozkręcić, porządnie zalutować, a przy sprzedaży można zrobić operację odwrotną i następny właściciel dostanie oryginał.
 11. 1 - jeśli masz dobre słuchawki to wzmacniacz słuchawkowy im się przysłuży, choć nie wiem czy w przypadku takiego źródła jakim jest komputer. Nie mam też opinii o produktach Holdegron poza tym, że wyglądają na robione na pralce w kuchni.
 12. A to ciekawe, widać ktoś spartolił robotę na samym początku, aż się wierzyć nie chce, że tyle 20-stek nie robi zamieszania...
 13. A skąd te basy wziąłeś? Na jakiej podstawie je dobrałeś do obudowy?
 14. A kilo ołowiu jest cięższe od kilo pierza 1Watt = 1Watt, definicja jest stała. Jakie to niby kryteria, oświeć nas.
 15. Nie zdziwiłbym się, bo co dziś nie jest produkowane w Chinach? Owszem znajdziesz, ale to wcale nie będzie takie łatwe.
 16. Gdyż w dalszym ciągu panuje (chore) przeświadczenie, że 4 omy to coś groźnego, a 8 omowa, łatwa impedancja podejdzie każdemu wzmacniaczowi. Trochę się to koło zamyka, ale rzeczywiście B&W przoduje, przynajmniej do tej pory, w nazywaniu 8 omowych kolumn, które potrafią mieć 3.0-3.2 oma w niektórych zakresach.
 17. Bardzo proszę Aby przejść certyfikaty i badania amplituner musi zmieścić się w pewnej temperaturze pracy. Proucent robi max moc na 8 omach bo to ładnie wygląda (takie 100W) i na 4 omach sprzęt, choć działa i gra, to niemal się gotuje (czasem wyłącza) przekraczając dopuszczalną temp. Stąd selektory impedancji, obniżają napięcie zasilające, moce spadają, spada i temp. na 4 omach.
 18. Polecam Dali Ikon 6 lub mimo wszystko nasze rodzime ESA Intrada, trochę droższe, ale z bardzo obfitym, nasyconym brzmieniem, będą się ładnie sklejały z Marantzem. B&W to też dobra propozycja, ale obawiałbym się zestawienia z bezpośrednim dźwiękiem Twojej elektroniki.
 19. Pojawiają się już odtwarzacze, które obsługują obydwa formaty, wkrótce pewnie większość będzie taka, więc problem poniekąd przestanie istnieć.
 20. Na tle takiego starego sprzętu obecne modele wyglądają mocno tandetnie - niestety.
 21. Zależy jaki, musi mieć z tyłu gniazda pre-out i wtedy można. Może podaj co to za wzmacniacz masz do tej końcówki.
 22. Do TV? Również HDMI, choć są też wyjścia analogowe.
 23. Po kolei. Na HDMI dostaniesz sygnał 1080p, który przechodzi przez wewnętrzne układy skalujące odtwarzacza, a jego źródłem jest płyta DVD, to żaden chwyt marketingowy (choć oczywiście pełnej, autonomicznej informacji 1920x1080 tam nie ma - tylko skonwertowany sygnał DVD). Przejściówka nic Ci nie pomoże, gdyż na HDMI masz upskalowany sygnał cyfrowy 1080p, a podłączając go do scarta wykorzystasz część analogową - o ile Samsung w ogóle ją wysyła. Nie wiem jaki masz TV, ale przede wszystkim musi on również mieć możliwość wyświetlania wysokiej rozdzielczości. Jeśli TV nie ma złącza HDMI to o 1080p możesz zapomnieć, co nie znaczy, że TV nie przyjmie jakiejś pośredniej, wyższej rozdzielczości (lub progressive scan - trzeba to obadać). Powinieneś sprawdzić jaką oraz czy Twoje DVD skaluje sygnał na wyjściach komponent/RGB - to jedyne wyjścia analogowe, jakie mogą nieść sygnał o wyższej rozdzielczości - lub chociaż sygnał progressive scan i takie zastosować podłączenia.
 24. Kolumny się nie spalą, problem dotyczy amplitunera. Pioneer nie pracuje z kolumnami 4 omy oficjalnie, nie pamiętam jak Yamaha. A nieoficjalnie możesz podłączyć i liczyć się z tym, że jak będzie głośno to amplituner kliknie i się wyłączy ryzk fizyk
×
×
 • Utwórz nowe...