Skocz do zawartości

Wharfedale Evo 4.3


amatordźwięku

Recommended Posts

Wyróżnia je na pewno super wykonanie. Czy są warte tych pieniędzy to musisz sam ocenić bo dźwięk to sprawa subiektywna. Z axr powinny się fajnie zgrać moim zdaniem ale jak to zwykle bywa musisz sam sprawdzić. Możesz wziąć pod uwagę też Audiolaba 6000a , jest ich trochę na olx w fajnych cenach.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wharfedale to kolumny bardzo specyficzne, dość mało uniwersalne. Zdecydowanie są świetnie wykonane, bardzo stabilne, wyróżnia je właśnie wstęga i kopułka na średniotonowym przetworniku. 

Najlepiej moim zdaniem sprawdzają się ze wzmacniaczem z otwartą górą, więc zarówno Audiolab (mamy go w bardzo dobrej cenie na promocji), jak i AXR100 mogą się spodobać w tym zestawieniu. Same z siebie mają raczej załagodzoną górę, a dodatkowo grają gęstym, ocieplonym dźwiękiem. Całość bardzo muzykalna, moim zdaniem to świetne kolumny do muzyki jazzowej, akustycznej, chociaż też zdecydowanie można je w innych gatunkach. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i indywidualnych wycen :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2023 o 12:05, Q21 napisał:

Cześć, Wharfedale to kolumny bardzo specyficzne, dość mało uniwersalne. Zdecydowanie są świetnie wykonane, bardzo stabilne, wyróżnia je właśnie wstęga i kopułka na średniotonowym przetworniku. 

Najlepiej moim zdaniem sprawdzają się ze wzmacniaczem z otwartą górą, więc zarówno Audiolab (mamy go w bardzo dobrej cenie na promocji), jak i AXR100 mogą się spodobać w tym zestawieniu. Same z siebie mają raczej załagodzoną górę, a dodatkowo grają gęstym, ocieplonym dźwiękiem. Całość bardzo muzykalna, moim zdaniem to świetne kolumny do muzyki jazzowej, akustycznej, chociaż też zdecydowanie można je w innych gatunkach. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i indywidualnych wycen :) 

Nie ale czym dźwiękowo różni się ta wstęga od zwykłej kopułki noi , kopulkowy średni od zwykłego średniotonowca , i jak z basem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2023 o 07:58, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem czy tu Audiolab nie byłby delikatnie za słaby.

Dźwiękowo, bara by pasował ale one lubią prąd.

Zgadzam się że sa warte negocjacji ceny i zakupu jesli odpowiadają Ci.

Fajne paczki.

Co je wyróżnia? Kopółkowy średniotonowy

 

Ja nie szukam wzmaka bo mam już Ca axr 100d tylko kolumn 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 13:06, Tomasz S. napisał:

Mam mniejszy model. Wiadomo,że czy wygląd nam się podoba to rzecz gustu, ale wykonane są na prawdę super. Zresztą też każdy kto je widzi pierwszy raz pyta co to za kolumny. Wydaję mi się,że serię Aura też kupię.

IMG20230216135103.jpg.f65a20bd1f66de682278f87685df7e70.jpg

Co to za stolik? ładny.

Dnia 21.07.2023 o 18:27, amatordźwięku napisał:

Ja nie szukam wzmaka bo mam już Ca axr 100d tylko kolumn 

Moim zdaniem to byłby ciekawy kompan do nich. Możesz je sprawdzić. Odsłuchać w salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale Ty go robiłeś czy zlecałeś komuś?

 

Zlecałem. Szafki RTV na rynku albo mi nie pasowały albo były za drogie.

Dąb wycięliśmy z Tatą u niego w lesie, w tartaku zrobili z niego deski a stolarz wysuszył, obrobił i zrobił takie blaty. Lokalny spawacz pospawał te profile i pomalował proszkowo.

W sumie tylko wymyśliłem jak ma wyglądać, dostarczyłem drewno do specjalistów i złożyłem.

Oryginalnie miało wyjść coś jak na grafice poniżej ale najpierw zamówiłem 2 blaty w dokładnie takim samym rozmiarze ( te na dole ma niższy węższy ) więc profile musiałem już inaczej rozrysować.

Potem pomyślałem,że górny blat będzie wystawał wyżej ponad profil ale nie założyłem ,że obrobiony blat będzie o tyle niższy niż były deski ( 3,8 a wyszło 3 cm ). I tak w sumie jestem zadowolony z efektu finalnego :)

 

2023-07-24_09h32_27.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2023 o 21:01, amatordźwięku napisał:

Bardzo proszę o konkretne opinie na temat tych kolumn ,czy one są warte tych pieniędzy ? , Co je charakteryzuje ?,co je wyróżnia , czy dobrze się zgrają z Ca axr100d?.

Kupowanie kolumn "na oko" to według mnie pomysł, z którym powinniśmy być ostrożni. Mam takie domniemanie, że pytasz o nie bo Ci się podobają co nie jest dziwne :) Niemniej łatwiej będzie Ci dopasować kolumny pod siebie jeśli spróbujesz określić swoje preferencje. Evo to zdecydowanie ciepłe kolumny, które lubią prąd więc AXR to w zasadzie nie taki najgorszy kompan do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Kupowanie kolumn "na oko" to według mnie pomysł, z którym powinniśmy być ostrożni. Mam takie domniemanie, że pytasz o nie bo Ci się podobają co nie jest dziwne :) Niemniej łatwiej będzie Ci dopasować kolumny pod siebie jeśli spróbujesz określić swoje preferencje. Evo to zdecydowanie ciepłe kolumny, które lubią prąd więc AXR to w zasadzie nie taki najgorszy kompan do nich.

Nie chcę kupować na oko , poprostu próbuje zawęzić swoje kryteria wyszukiwania , gdy będę pewny co chce odsłuchać , to napewno na te odsłuchy pojadę , ciekawią mnie także kolumny Taga Harmony , kef , nie tylko wharfedale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...