Skocz do zawartości

Wybrany zestaw stereo do 3500 zł - prośba o radę


Slug

Recommended Posts

Hej,

z góry przepraszam za nowy wątek, ale nie mogę znaleźć starego, który wiem, ze się pojawił z końcem 2022, albo początkiem 2023 i poruszał to samo zagadnienie, o które chcę zapytać (ktoś chciał kupić soundbar do wzmocnienia dźwięku z tv, ale po namyśle uznał, ze dołoży trochę i kupi amplituner Yamaha RN602 + głośniki Pylon Pearl 25. Wszystko do pomieszczenia ok 25mkw).
W tamtym wątku pojawiały się za i przeciw oraz inne propozycje, które mogłyby rozwiać moje wątpliwości, ale tak jak napisałem, nigdzie nie mogę znaleźć tego wątku. 

Do sedna.

Chciałbym zakupić wzmacniacz albo amplituner + głośniki podłogowe. 
Cel:
- podłączenie gramofonu
- podłączenie CD
- podłączenie tunera
- podłączenie tv 
Pomieszczenie: 
Salon otwarty na kuchnię (oddzielony dość szerokim kominem) i korytarz. Całość może mieć ok. 25mkw.

Po bardzo długim rozeznaniu się w temacie, głównie tu na forum, upatrzyłem sobie takie zestawy:
Yamaha as-301 / as-501 + Pylon Pearl 25 (używany zestaw ok 3000 zł przy wyborze modelu as-501)
Yamaha RN602 + Pylon Pearl 25 (używany zestaw ok 3500 zł).
Rozważałem jeszcze takie wzmacniacze:
- Pioneer A-40AE
- Onkyo - modelu nie pamiętam (może 9130 albo 9150)

Nie ukrywam, że do wyboru takiego zestawu przyczynil się aspekt wizualny, ale wiadomo, chodzi tutaj o dźwięk, a nie wygląd.

Tutaj pojawiają się pytania:
Czy iść we wzmacniacz czy amplituner? Z tego co czytalem wzmaczniacz daje lepsze efekty niż amplituner.
Czy taki zestaw jaki podałem współpracuje ze sobą czy powinienem szukać czegoś innego?
Czy szukać głośników używanych, czy jednak nowych?

Chciałbym, żeby taki sprzęt był już na lata.

Ewentualnie czy ktoś może polecić coś innego w budżecie do 3000-3500zl? Mowa tu o sprzęcie używanym tak jak wielu z Was poleca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i amplituner to są dziś tak pomieszane i niejasne pojęcia, że ciężko się zorientować, co jest jednym, albo drugim ;) Na sąsiednim forum była o tym niedawno zażarta dyskusja. 

Yamaha jak najbardziej jest warta rozważenia, moim zdaniem dobrze pasuje ona do Pylonów z linii Pearl. Warto sprawdzić też Cambridge Audio AXA35, NAD C316 BEE V2. Z mniej znanych firm Taga Harmony HTA-700B, ona będzie najcieplejsza i zaoferuje najwięcej basu. 

Zwróciłbym uwagę też na zestaw z linku - https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html

Wzmacniacz z CD, do tego przyjemne kolumny. W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i indywidualnych wycen :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Slug napisał:

- Onkyo - modelu nie pamiętam (może 9130

Pod ten wzmacniacz masz dobre kolumny z outletu:

https://www.q21.pl/fyne-audio-f303-dab-outlet.html

1 godzinę temu, Slug napisał:

Yamaha as-501

Pod ten wzmacniacz jakieś spokojne kolumny z outletu:

https://www.q21.pl/wilson-raptor-7-czarny-outlet.html

 

Myślę, że biorąc zestaw tzn. wzmacniacz plus kolumny jesteś w stanie zmieścić się w górnej granicy Twojego budżetu.

Kolumny masz na pełnej gwarancji, także nie masz się co martwić na zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 12:32, Q21 napisał:

Yamaha jak najbardziej jest warta rozważenia, moim zdaniem dobrze pasuje ona do Pylonów z linii Pearl. Warto sprawdzić też Cambridge Audio AXA35, NAD C316 BEE V2. Z mniej znanych firm Taga Harmony HTA-700B, ona będzie najcieplejsza i zaoferuje najwięcej basu. 

Zwróciłbym uwagę też na zestaw z linku - https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html

Taka odpowiedź o tym zestawie mi się podoba. Dziękuję.

Sprawdziłem też wszystkie proponowane wzmacniacze i żaden z nich nie ma wejścia optycznego, a zależy mi żeby podłączyć telewizor.

Te Indiany wyglądają ciekawie, jak by grały z Yamahą?

Dnia 21.07.2023 o 12:42, lysy napisał:

Pod ten wzmacniacz jakieś spokojne kolumny z outletu:

https://www.q21.pl/wilson-raptor-7-czarny-outlet.html

A jak te głośniki wypadają w porównaniu do Pylon albo Indiana Line 550x?
Jestem w stanie dorzucić więcej bo ich cena jest ok 300zł niższa niż mam przeznaczone.

Dnia 21.07.2023 o 19:34, terracan1929 napisał:

Bierz 602kę + Dali Zensor/Oberon 7.

U mnie grało to kilka lat. W salonie 35 m2.

Przy głośniejszym słuchaniu brakowało mocy zarówno ampli jak i kolumnom , ale do Twojego metrażu powinno być idealne.

Te kolumny super, ale poza moim budżetem.

Co do 602'ki, cały czas chodzi mi po głowie, aby pójść w sieciowy amplituner bo daje dużo więcej możliwości i wygody jeśli chodzi o słuchanie muzyki przez MusicCasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Slug napisał:

Taka odpowiedź o tym zestawie mi się podoba. Dziękuję.

Sprawdziłem też wszystkie proponowane wzmacniacze i żaden z nich nie ma wejścia optycznego, a zależy mi żeby podłączyć telewizor.

Do podłączenia TV wystarczy Ci DAC Fio bo i tak lepiej nie będzie.

8 godzin temu, Slug napisał:

Te Indiany wyglądają ciekawie, jak by grały z Yamahą?

Znośnie. Calkiem ok. Bo Indiany grają cieplej.

8 godzin temu, Slug napisał:

A jak te głośniki wypadają w porównaniu do Pylon albo Indiana Line 550x?
Jestem w stanie dorzucić więcej bo ich cena jest ok 300zł niższa niż mam przeznaczone.

Raptory sa ciekawsze on nota 550x. Pearl 25 gra bardziej liniowo. Dopisz do listy jeszcze Magnata Tempuss 77 bedzie z nich najciekawszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slug napisał:

Taka odpowiedź o tym zestawie mi się podoba. Dziękuję.

Sprawdziłem też wszystkie proponowane wzmacniacze i żaden z nich nie ma wejścia optycznego, a zależy mi żeby podłączyć telewizor.

Te Indiany wyglądają ciekawie, jak by grały z Yamahą?

A jak te głośniki wypadają w porównaniu do Pylon albo Indiana Line 550x?
Jestem w stanie dorzucić więcej bo ich cena jest ok 300zł niższa niż mam przeznaczone.

Te kolumny super, ale poza moim budżetem.

Co do 602'ki, cały czas chodzi mi po głowie, aby pójść w sieciowy amplituner bo daje dużo więcej możliwości i wygody jeśli chodzi o słuchanie muzyki przez MusicCasta.

Indiany dobrze zgrają się z Yamahą. Do podłączenia TV wystarczy FiiO D03. 

Jak dla mnie Pylony są najciekawszą opcją, ale to personalne preferencje. 

Wszystkie z tych modeli omawiamy w niniejszym filmie, zachęcam do obejrzenia. Znajdziesz też w nim jeszcze inne wzmacniacze, które warto sprawdzić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Slug napisał:

A jak te głośniki wypadają w porównaniu do Pylon albo Indiana Line 550x?

Nie mam bezpośredniego porównania, więc ciężko mi coś powiedzieć.

Odnośnie marki Pylon Audio polecam posłuchać wyższej serii, czyli Opal model 20 lub 23 ( jeśli budżet pozwoli ) z Yamaha A-S501

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 11:30, Slug napisał:

Hej,

z góry przepraszam za nowy wątek, ale nie mogę znaleźć starego, który wiem, ze się pojawił z końcem 2022, albo początkiem 2023 i poruszał to samo zagadnienie, o które chcę zapytać (ktoś chciał kupić soundbar do wzmocnienia dźwięku z tv, ale po namyśle uznał, ze dołoży trochę i kupi amplituner Yamaha RN602 + głośniki Pylon Pearl 25. Wszystko do pomieszczenia ok 25mkw).
W tamtym wątku pojawiały się za i przeciw oraz inne propozycje, które mogłyby rozwiać moje wątpliwości, ale tak jak napisałem, nigdzie nie mogę znaleźć tego wątku. 

Do sedna.

Chciałbym zakupić wzmacniacz albo amplituner + głośniki podłogowe. 
Cel:
- podłączenie gramofonu
- podłączenie CD
- podłączenie tunera
- podłączenie tv 
Pomieszczenie: 
Salon otwarty na kuchnię (oddzielony dość szerokim kominem) i korytarz. Całość może mieć ok. 25mkw.

Po bardzo długim rozeznaniu się w temacie, głównie tu na forum, upatrzyłem sobie takie zestawy:
Yamaha as-301 / as-501 + Pylon Pearl 25 (używany zestaw ok 3000 zł przy wyborze modelu as-501)
Yamaha RN602 + Pylon Pearl 25 (używany zestaw ok 3500 zł).
Rozważałem jeszcze takie wzmacniacze:
- Pioneer A-40AE
- Onkyo - modelu nie pamiętam (może 9130 albo 9150)

Nie ukrywam, że do wyboru takiego zestawu przyczynil się aspekt wizualny, ale wiadomo, chodzi tutaj o dźwięk, a nie wygląd.

Tutaj pojawiają się pytania:
Czy iść we wzmacniacz czy amplituner? Z tego co czytalem wzmaczniacz daje lepsze efekty niż amplituner.
Czy taki zestaw jaki podałem współpracuje ze sobą czy powinienem szukać czegoś innego?
Czy szukać głośników używanych, czy jednak nowych?

Chciałbym, żeby taki sprzęt był już na lata.

Ewentualnie czy ktoś może polecić coś innego w budżecie do 3000-3500zl? Mowa tu o sprzęcie używanym tak jak wielu z Was poleca.

Pytanie w ogóle jakie brzmienie Cię interesuje ? Proponowane w wątku zestawy różnią się pod tym względem więc warto abyś spróbował określić swoje preferencje. Na tej podstawie łatwiej będzie dostosować propozycję bardziej dopasowaną do Ciebie bo do tej pory to poruszamy się trochę po omacku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S501 wg mnie jest dość ciekawą opcją, jeśli potrzebujesz typowo samego wzmacniacza to będzie całkiem spoczko opcja ( o ile podoba się design oraz jaśniejsze brzmienie )
z wejść ma optyczne,  coaxial więc bez problemu powinieneś podłączyć tv takim kablem, do tego ma przedwzmacniacz gramofonowy co też w Twoim przypadku jest na plus :) Jeżeli masz gdzieś w głowie streamingi typu spotify to r-n602  o ile będzie w ludzkich pieniądzach będzie całkiem spoko pomysłem , jeżeli streaming Cie nie interesuje to szedłbym w A-S501 :)

Wtedy co do kolumn, to propozycje chłopaków przede mną są ciekawą opcją :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 11:46, Michał Gałązka napisał:

o ile podoba się design oraz jaśniejsze brzmienie 

Nie ukrywam, że design odgrywa tu dużą rolę, stąd takie modele jakie podałem :)

 

Dnia 26.07.2023 o 11:46, Michał Gałązka napisał:

 Jeżeli masz gdzieś w głowie streamingi typu spotify to r-n602  o ile będzie w ludzkich pieniądzach będzie całkiem spoko pomysłem , jeżeli streaming Cie nie interesuje to szedłbym w A-S501 :)

No chodzi mi ten streaming po głowie, bo jest to dość ciekawa opcja, aby obsługiwać wszystko z telefonu. 

 

Dziękuję za komentarz.

Dnia 25.07.2023 o 11:18, Q21 napisał:

Indiany dobrze zgrają się z Yamahą. Do podłączenia TV wystarczy FiiO D03. 

Jak dla mnie Pylony są najciekawszą opcją, ale to personalne preferencje. 

Wszystkie z tych modeli omawiamy w niniejszym filmie, zachęcam do obejrzenia. Znajdziesz też w nim jeszcze inne wzmacniacze, które warto sprawdzić. 

Świetnie, obejrzę sobie dzisiaj w drodze po pracy :)

Dnia 25.07.2023 o 07:34, Piotr Sonido napisał:

Dopisz do listy jeszcze Magnata Tempuss 77 bedzie z nich najciekawszy.

 

No to chyba będę musiał zrobić jakieś losowanie. Ewentualnie sprawę rozwiąże dostępność ww. modeli na różnych aukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slug napisał:

Nie ukrywam, że design odgrywa tu dużą rolę, stąd takie modele jakie podałem :)

 

No chodzi mi ten streaming po głowie, bo jest to dość ciekawa opcja, aby obsługiwać wszystko z telefonu. 

 

Dziękuję za komentarz.

Świetnie, obejrzę sobie dzisiaj w drodze po pracy :)

No to chyba będę musiał zrobić jakieś losowanie. Ewentualnie sprawę rozwiąże dostępność ww. modeli na różnych aukcjach.

no to pooglądaj sobie amplitunery stereo Yamaha r-N602, r-n803 , Onkyo 8270 8390 , Denona DRA 800H Denona PMA 900H i Jeszcze jakiś marantz tylko nie ten niski. 
Inna sprawa, że do yamahy A-S501 możesz sobie dokupić wiim mini za 400 zł i masz w sumie to samo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 09:58, S4Home napisał:

Pytanie w ogóle jakie brzmienie Cię interesuje ? Proponowane w wątku zestawy różnią się pod tym względem więc warto abyś spróbował określić swoje preferencje. Na tej podstawie łatwiej będzie dostosować propozycję bardziej dopasowaną do Ciebie bo do tej pory to poruszamy się trochę po omacku.

Bałem się tego pytania.
Chodzi o to, że nie jestem w stanie określić brzmienia jakie mnie interesuje ze względu na zróżnicowane gatunki muzyczne goszczące w moich głośnikach.
Słucham praktycznie wszystkiego, od muzyki filmowej (np. Ennio Morricone, Hans Zimmer), przez elektronikę (np. Jean Michelle Jarre), muzykę polską (np. Breakout, Manaam, Podsiadło, Zawiałow, Ralph Kaminski itp.) do rocka/rocka progresywnego/psychodelicznego (Muse, Genesis, Rolling Stones, Tame Impala, Arctic Monkeys, RHCP, lata 60-80, itp.).

Jak widać, ciężko określić wspólne brzmienie dla tych gatunków.

Sprzęt ma być przede wszystkim do słuchania muzyki, ale na co dzień służyć też jako głośniki do TV (tutaj możliwy streaming spotify z TV).

9 minut temu, Michał Gałązka napisał:

no to pooglądaj sobie amplitunery stereo Yamaha r-N602, r-n803 , Onkyo 8270 8390 , Denona DRA 800H Denona PMA 900H i Jeszcze jakiś marantz tylko nie ten niski. 
Inna sprawa, że do yamahy A-S501 możesz sobie dokupić wiim mini za 400 zł i masz w sumie to samo :) 

I w sumie to chyba załatwi sprawę skoro w przyszłości wystarczy dokupić wiim.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Lista się rozszerzyła, więc na nowo muszę to przemyśleć.

 

Na koniec chciałbym jeszcze dopytać czy przy głośnikach też celować w sprzęt używany? Jakie macie opinie na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy głośnikach nawet lepiej niż przy elektronice :) kolumny jak osłuchasz u właściciela to będziesz wszystko wiedzieć :) elektronika zawsze daje ryzyko, że coś może się zepsuć w środku za pół roku czy rok, ale ja nigdy szczerze mówiąc się na tym jeszcze nie przejechałem ale lubię jechać po elektronikę bądź kupować ją od osób które wzbudzają zaufanie no i co ważne, zawsze za pośrednictwem jakiegoś portalu, nigdy poza nim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2023 o 09:44, Slug napisał:

No to chyba będę musiał zrobić jakieś losowanie. Ewentualnie sprawę rozwiąże dostępność ww. modeli na różnych aukcjach.

Absolutnie nie losowanie tylko odsłuch.

Losowanie zostaw kulkom.

Dnia 2.08.2023 o 09:56, Michał Gałązka napisał:

możesz sobie dokupić wiim mini za 400 zł i masz w sumie to samo :) 

Nawet lepiej :)

Dnia 2.08.2023 o 10:04, Slug napisał:

Bałem się tego pytania.

Dlatego nie szufladkuj się.

Dnia 2.08.2023 o 10:04, Slug napisał:

Na koniec chciałbym jeszcze dopytać czy przy głośnikach też celować w sprzęt używany? Jakie macie opinie na ten temat?

Ale jedź po nie. Wysyłka to wątpliwa sprawa. Lepiej sprawdzić stan i nawet moze odsłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2023 o 19:53, Michał Gałązka napisał:

Staram się podawać takie ceny wiesz sklepowe bez zniżek czy uzywek;) kupowałem kilka wiimow, najtaniej kupiłem za 250 + przesyłka 4 miesięcznego wiima;) ale różnie to bywa na rynku ;)

Jasne rozumiem. Ja kupiłem za 200. ale od prywaciarza, który skorzystał z promocji Amazona na kilka/naście sztuk :P

My to jednak umiemy :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 21.07.2023 o 12:32, Q21 napisał:

Yamaha jak najbardziej jest warta rozważenia, moim zdaniem dobrze pasuje ona do Pylonów z linii Pearl. Warto sprawdzić też Cambridge Audio AXA35, NAD C316 BEE V2. Z mniej znanych firm Taga Harmony HTA-700B, ona będzie najcieplejsza i zaoferuje najwięcej basu. Zwróciłbym uwagę też na zestaw z linku - https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html

Czy taki AXA35 ze swoimi 35W na kanał jest w stanie nagłosnić pomieszczenie 25m2 i napędzić spore kolumny podłogowe jak NOTA 550 !? 
Albo Ten NAD z 40W na kanał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinny mieć z tym większych problemów. 

Te kolumny są dość łatwe do napędzenia mają wysoką efektywność( 91 db, ale sprawdź czy na pewno ja zerkłem bo bieżnie na ich specyfikację) 

Wzmacniacze lampowe czasem mają kilkakrotnie mniej watów a radzą sobie ze sporymi kolumnami. 

Przy wyborze wzmacniacza warto też zwracać uwagę na jego wydajność prądową. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kw202 napisał:

Raczej nie powinny mieć z tym większych problemów. 

Te kolumny są dość łatwe do napędzenia mają wysoką efektywność( 91 db, ale sprawdź czy na pewno ja zerkłem bo bieżnie na ich specyfikację) 

Wzmacniacze lampowe czasem mają kilkakrotnie mniej watów a radzą sobie ze sporymi kolumnami. 

Przy wyborze wzmacniacza warto też zwracać uwagę na jego wydajność prądową. 

 

Przepraszam jeżeli moje pytania będą głupowate ale dopiero rozgryzam temat....
Czyli rozumiem że im większa czułośc kolumny w db to łatwiej je napędzić?  Zmacniacz może być słabszy a kolumna i tak zagra lepiej niż z mniejsza ilościa db? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Aranda napisał:

Zmacniacz może być słabszy a kolumna i tak zagra lepiej niż z mniejsza ilościa db? 

Nie lepiej, ale głośniej przy tej samej mocy dostarczonej ze wzmacniacza. Wystarczy przekręcić gałkę o mniej skuteczna kolumna będzie grała tak samo głosno, jak ta bardziej skuteczna.

6 minut temu, Kw202 napisał:

 kolumny o niskiej skuteczności potrzebują większej mocy aby dobrze grać. 

Nie dobrze, ale równie głośno, co bardziej skuteczne.

Skuteczność i jakość dźwięku nie są ze sobą powiązane!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...