Skocz do zawartości

Sprzęt do salonu. Prośba o pomoc w wyborze


lukaszf123

Recommended Posts

tu może się pojawić całkiem spory problem z tym podbiciem basu i to w takich częstotliwościach, że ciężko to będzie ogarnąć bas trapem. Sam wiem jak miałem kolumne w samym rogu, to miałem mocne podbicie częstotliwości  poniżej 40Hz co nawet w przypadku 50  Hz nie jest tak łatwe do usunięcia bas trapem, pamiętając, że tam i tak już jest bardzo mało miejsca, a taki bas trap też musi mieć swój gabaryt :/ . Ale Łukaszu cuda się zdarzają i może nie być tak źle, ale serio koniecznie trzeba coś zamówić i przetestować :) Inna sprawa, że każdy ma różne potrzeby, już nie raz słyszałem ludzi z okropnym podbiciem basu, którzy wręcz byli zachwyceni tym elementem bo nagle ich małe monitory dostały więcej basu :) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem pierwszy raz na odsłuchu. troche w biegu ale jednak. słuchałem trzech kolumn, między dwiema na słyszałem różnicy - a w cenie był aż tysiąc - 1,3k vs 2.3. Panowie nie uwzględnili pomieszczenia i w ogóle. Trzecia z nich grała całkiem fajnie, miekko. Zapisałem nazwę w telefonie, telefon się zawiesił. cóż

potem poszedłem do poznańskiego sklepu na woźnej i tam przemiły człowiek zaprosił mnie z amplitunerem na odsłuch w najbliższych dniach. mega sprawa. niemniej w budżecie zaproponował mi Elac 2.0 b6.2 i Indianaline Tesi 261. Te pierwsze ktoś tutaj polecał, o Indianie przynajmniej w tym wątku nikt nie wspomniał.

Natomaist co istotne, wspomniany Pan, na pytanie o polki czy q acoustic, zasugerował żeby o nich zapomnieć - bo mam za blisko ścianę i że potrzebuję kolumn z wydechem z przodu. Czy naprawdę ma to aż takie znaczenie/czy wydech z przodu jest rozwiązaniem na sklejenie ze ścianą (od tylnej ściany polka byoby 12-13cm)

Edytowano przez lukaszf123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lukaszf123 napisał:

bo mam za blisko ścianę i że potrzebuję kolumn z wydechem z przodu

No tak, wiadomo. To wiele wyjaśnia. Jeśli ktoś na tym forum miałby jakiś pomysł jak raz na zawsze zwalczyć ten mit to chętnie byśmy wzięli udział w takiej krucjacie. 

Kolego, to jest bzdura. Polecam Ci ten film:

 

Dnia 5.09.2023 o 14:20, lukaszf123 napisał:

S4Home chodiz o takie przesunięcie?

Chodziło mi bardziej o to, że Ty na miejscu odsłuchowym musiałbyś manewrować tak żeby wyrównać różnice w poziomie głośności kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki odnośnie BR - odpuściłem temat ;)

Chciałbym się dopytać o kilka konkretów. Niestety nie wszystko mogę odsłuchać z uwagi na dostępność w sklepach, także zdam się na waszą wiedzę na temat charakterystyki grania danej kolumny. W finałowej (przynajmniej na ten moment. albo oby na ten moment ;) )są:

- Indiana line tesi 261
- ELAC Debut 2.0 B6.2 (które ktoś już polecał w wątku)
i te dwa modele wyżej jestem w stanie odłuchać, dotknąć. natomiast wizualnie najbardziej podoba mi się:
- Cambridge Audio SX 60

Czy jest ktoś w stanie chociaż po jednym słowie powiedzieć jak one grają - wówczas będę miałpkt odniesienia do sx60 :) 

Niestety Monitor Audio Bronze 6G 100 są i za drogie (celuję 1.8k za parę) i 4cm za wysokie - musiałbym kombinować z szafką rtv (a budzęt wiadomo i stolarz ze mnie żaden). Pan w jednym ze sklepów powiedział, że 50tki to bardziej kolumny do sys kina domowego i nadają się na tyły, niż front stereo


(Polk se20, q aquustic odpuściłem ze względów wizualnych :(  na zdjęciach zaokrąglenia wyglądały wspaniale. na żywo ten futuryzm lat 60tych nie przypadł mi do gustu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukaszf123 napisał:

dzięki za wskazówki odnośnie BR - odpuściłem temat ;)

Chciałbym się dopytać o kilka konkretów. Niestety nie wszystko mogę odsłuchać z uwagi na dostępność w sklepach, także zdam się na waszą wiedzę na temat charakterystyki grania danej kolumny. W finałowej (przynajmniej na ten moment. albo oby na ten moment ;) )są:

- Indiana line tesi 261
- ELAC Debut 2.0 B6.2 (które ktoś już polecał w wątku)
i te dwa modele wyżej jestem w stanie odłuchać, dotknąć. natomiast wizualnie najbardziej podoba mi się:
- Cambridge Audio SX 60

Czy jest ktoś w stanie chociaż po jednym słowie powiedzieć jak one grają - wówczas będę miałpkt odniesienia do sx60 :) 

Niestety Monitor Audio Bronze 6G 100 są i za drogie (celuję 1.8k za parę) i 4cm za wysokie - musiałbym kombinować z szafką rtv (a budzęt wiadomo i stolarz ze mnie żaden). Pan w jednym ze sklepów powiedział, że 50tki to bardziej kolumny do sys kina domowego i nadają się na tyły, niż front stereo


(Polk se20, q aquustic odpuściłem ze względów wizualnych :(  na zdjęciach zaokrąglenia wyglądały wspaniale. na żywo ten futuryzm lat 60tych nie przypadł mi do gustu)

 

Cześć,

Odnosząc się do głośników o które pytasz:

-Indiana Line Tesi 261 - ocieplone, zaokrąglone, przyjemne. Dość szczegółowe i nie nachalne głośniki

-Elac Debut B6.2 - bardziej dynamiczne, niżej schodzące, dające większego kopa

W połączeniu ze wzmacniaczem Camridge możesz uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Najlepiej byłoby jakby udało się Ci pożyczyć to urządzenie i sprawdzić je u naszych kolegów  w Tophifi:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

Cześć,

Odnosząc się do głośników o które pytasz:

-Indiana Line Tesi 261 - ocieplone, zaokrąglone, przyjemne. Dość szczegółowe i nie nachalne głośniki

-Elac Debut B6.2 - bardziej dynamiczne, niżej schodzące, dające większego kopa

W połączeniu ze wzmacniaczem Camridge możesz uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Najlepiej byłoby jakby udało się Ci pożyczyć to urządzenie i sprawdzić je u naszych kolegów  w Tophifi:)

 

O. Dzięki. A znasz może Cambridge Audio SX 60?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 09:19, Michał Gałązka napisał:

Przecież chyba nikt normalny nie odrzucał kolumn bo mają BR z tyłu :P

Bywa. No bywa. Linkowanie filmów czy poradników że się niepowinno to na porządku dziennym tutaj.

11 godzin temu, lukaszf123 napisał:

Cambridge Audio SX 60

Mój znajomy ma te podłogowe. To też nieco cieplejsze granie ale nie takie jak Indiany.

Osobiście wybór decydował bym pomiedzy ELACiem a właśnie Cambridgem.

Zadzwoń do Nauitlusa 2. Mieli bardzo dobrą cenę na Bronze 100.

 

 

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...