Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w lepszy kabel zasilający do DAC?


mateolo2

Recommended Posts

Hej, 

Jak w tytule. Czy ktoś ma doświadczenia z wymianą stockowego kabla zasilającego w dacu na „akcesoryjny”? 
 

W moim atollu 100SE jest wejście IEC, wiec potencjał na zmianę jest. 
 

Pytanie tylko czy warto i czy przetwornik jest podatny na zasilanie? 
 

p.s. Z szacunku do nas „kablowców” proszę, żeby osoby niewierzące w przewody zasilające powstrzymały się od zaśmiecania wątku. Dzięki! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maciek72 napisał:

A , jaką masz eskę i przewód z elektrowni ?

Zapytaj dostawcę , czy dostarczył audiofilski przekrój kabla :)

Mam własny prąd i kable furutecha w ścianach 

45 minut temu, DiBatonio napisał:

@mateolo2

Jeszcze nie wystrugałeś stosownego?😁

Pożycz i sprawdź najkrótsza i chyba najlepsza droga.

 

Cześć @DiBatonio :)

Kope lat ;) No właśnie projekt musiałem przerwać w połowie bo czasu zabrakło… :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bebop napisał:

Robi się grubo tutaj 😆 ciekawe kto ma najkrótszy lont

Niestety sam autor wie, ze jego tematy sa dziwne, ale dalej to robi, do tego ten szacunek do „kablowcow”, to w ogole hit, niezly podzial :) A drugi hit, ze jest wlascicielem pradu, piekna sprawa.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Ojjjj już padło nawet więcej  niż 10droszy, jak by tak policzyć każde 3grosze.

Poczekaj, będzie więcej...

Szkoda tylko, ze nikt nie chce się wypowiedzieć, albo po prostu chłopaki ir testowali tego. No nic, poczytam w necie i wypożyczę, albo kupie coś na próbę :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mateolo2 napisał:

Szkoda tylko, ze nikt nie chce się wypowiedzieć, albo po prostu chłopaki ir testowali tego. No nic, poczytam w necie i wypożyczę, albo kupie coś na próbę :))

Dziwne jest po prostu, caly czas dziwne,  zakladanie przez Ciebie tematow. Z tego, co pamietam, to zlozyles kilkunastu znajomym zestawy, a tu takie pytanie, do ktorego odpowiedzia jest po prostu podlaczenie innego kabla, szok.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Dziwne jest po prostu, caly czas dziwne,  zakladanie przez Ciebie tematow. Z tego, co pamietam, to zlozyles kilkunastu znajomym zestawy, a tu takie pytanie, do ktorego odpowiedzia jest po prostu podlaczenie innego kabla, szok.

Miło tu wrócić po kilku miesiącach i napisać pierwszy wpis…

Chcąc rozpocząć jakaś dyskusje, przegadać jakiś temat - milo, koleżeńsko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateolo2 napisał:

Miło tu wrócić po kilku miesiącach i napisać pierwszy wpis…

Chcąc rozpocząć jakaś dyskusje, przegadać jakiś temat - milo, koleżeńsko 

Sorry, nie zakodowalem tej przerwy. Moze po prostu, w prostych sprawach zacznij dzialac sam. Sprawdz i potem zaloz temat: Warto inwestowac w kabel zasilajacy do dac. Tak na swoim przykladzie, brzmi lepiej?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcin Szyperski napisał:

Witam, jak każdy sam ma wszystko sprawdzać  to po nam forum.Zlikwidujmy je i nie będzie problemu kabli, zasilaczy, dac-ów itd.

Nie, wszystko nie, tylko to, co mozna samemu sprawdzic, bez zadnego problemu. Poza tym, jaki sens ma polecanie kabla, ktory sprawdzil sie w innym systemie, u kogos innego? Ktos u siebie zachwala, a drugi napisze, ze gowno prawda, to gdzie ta prawda? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcin Szyperski napisał:

Witam, jak każdy sam ma wszystko sprawdzać  to po nam forum.Zlikwidujmy je i nie będzie problemu kabli, zasilaczy, dac-ów itd.

Tez tak uważam… Po to właśnie pytam, żeby dowiedzieć się jakie maja doświadczeni inni użytkownicy i porozmawiać o tym na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie przetwornika Hegla hd12 mogę stwierdzić, ze różnica jest minimalna, wręcz pomijalna. Wymieniłem oryginalny kabel na Furutecha ze złoconymi wtykami. Solidny kabel, bardzo solidny kontakt, mi to wystarczy. Do tego poważny wygląd i już wystarczy, żeby poprawić samopoczucie ;).

W każdym razie różnica w dźwięku znacznie łatwiejsze do wychwycenia są przy podłączeniu innego dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

Na przykładzie przetwornika Hegla hd12 mogę stwierdzić, ze różnica jest minimalna, wręcz pomijalna. Wymieniłem oryginalny kabel na Furutecha ze złoconymi wtykami.

Po pierwsze jaki kabel i z jakimi wtykami?

Po drugie jak z akustyką(adaptacja)?

Po trzecie, też mam HD12 i reaguje całkiem słyszalnie na zmianę kabla zasilajacego, nie jest to różnica na poziomie zmiany kolumn o odmiennym charakterze brzmienia.

Ale różnic nie nazwałbym pomijalnymi, nie trzeba wytężać słuchu. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dac jest podłączony do listwy Audioquest Niagara 1200, co tez pewnie ma wpływ na skalę różnic. Poza tym ja się nie podniecam tym, ze wychwycę jakiś niuans brzmieniowy i nie twierdze wtedy, ze to inny lewel. Takie różnice to są po wymianie kolumn czy wzmacniacza, również źródła, ale nie samych kabli - oczywiście to jest moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...