Skocz do zawartości

Gramofon do 4000 zł - bez wkładki i wzmacniacza


Recommended Posts

Cześć wszystkim! 
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze gramofonu. W wyborze istotne są dla mnie tylko 3 sprawy - ramię i jego jakość, elektronika sterująca obrotami oraz poniekąd wygląd. 
Nie interesuje mnie wbudowany wzmacniacz oraz wkładka - te dwa elementy będę zmieniał i mam już parę na odłożonych - Shure M 97xE, Goldring E3, Audio Technica AT-VM 95, Nagaoka MP-100.

Z tych, które mnie zaciekawiały to:
- Argon Audio TT-4
- Teac TN-4D
- DUAL CS 518

Czy powyższe gramofony mają swoje tańsze odpowiedniki bez wkładek i wbudowanych wzmacniaczy? 

Czy ze względu na powyższe proponujecie inne gramofony? Budżet do 4 tyś zł natomiast ze względu na wymagania czym taniej to lepiej. Wydaje mi się, że sporo kasy idzie na wkładkę i wbudowany wzmacniacz, czyli rzeczy, które nie są mi potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja bym się zainteresował z nówek Pro-Jectem X1 ze wkładką Pick It S2 u nas za wręcz śmieszne pieniądze względem ceny bazowej -https://www.q21.pl/product/search?query=x1s2 

Są z wkładką, ale możesz ją sprzedać i zostanie Ci więcej na nową. 

Z innych opcji to gęściej grająca Rega Planar 3. Też bardzo dobry sprzęt w swoim budzecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: propozycję sprzedaży swojego sprzętu proszę kierować na PW do osoby potencjalnie zainteresowanej-a nie w wątku merytorycznym. Tak jest przyjęte na naszym Forum. 

Więc proszę by linki, dalszy opis czy zdjęcia wysyłać bezpośrednio do osoby zainteresowanej, a nie w merytorycznych wątkach.

Natomiast nie ma przeciwwskazań by zamieszczać linki do obcych aukcji czy ogłoszeń, co widać w innych wątkach.

Pozdrawiam
PS. Usunąłem kilka wpisów dotyczących sprzedaży.

 

Edytowano przez RoRo
Uaktualniłem wpis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2023 o 16:19, Rocane napisał:

Cześć wszystkim! 
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze gramofonu. W wyborze istotne są dla mnie tylko 3 sprawy - ramię i jego jakość, elektronika sterująca obrotami oraz poniekąd wygląd. 
Nie interesuje mnie wbudowany wzmacniacz oraz wkładka - te dwa elementy będę zmieniał i mam już parę na odłożonych - Shure M 97xE, Goldring E3, Audio Technica AT-VM 95, Nagaoka MP-100.

Z tych, które mnie zaciekawiały to:
- Argon Audio TT-4
- Teac TN-4D
- DUAL CS 518

Czy powyższe gramofony mają swoje tańsze odpowiedniki bez wkładek i wbudowanych wzmacniaczy? 

Czy ze względu na powyższe proponujecie inne gramofony? Budżet do 4 tyś zł natomiast ze względu na wymagania czym taniej to lepiej. Wydaje mi się, że sporo kasy idzie na wkładkę i wbudowany wzmacniacz, czyli rzeczy, które nie są mi potrzebne.

Chcesz po prostu mieć gramofon i coś tam czasem posłuchać czy też chcesz zbierać płyty winylowe? Do jednego i drugiego podejścia trzeba mieć różne gramofony, wkładki i przedwzmacniacze.

Z tych gramofonów, które tu zaproponowałeś, wszystkie mają przedwzmacniacze do wkładek MM. To wyznacza już ich "półkę" czy też klasę. Nie są to gramofony podstawowe lecz o oczko wyżej. Mają jednak pewien minus, dość zasadniczy, brak regulacji VTA. Czyli jeżeli zechcesz wymienić wkładkę na wymiarowo wyższą to nie ustawisz prawidłowo tegoż parametru. Stąd moje pytanie do czego ma być ten gramofon.

Prawdopodobnie w tej cenie, a posiadający regulację VTA jest AT-LP140XP.

Bez didzejskich dodatków może to być Reloop Turn 5.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofonu szukam do częstego użytku. Aktualnie został mi podstawowy CEC, lecz chciałbym coś lepszego.

Ten Rellop to ciekawa propozycja - pomyśle o niej intensywnie :)
W sumie zainteresowałem się teraz również gramofonami z epoki. 
Z tych które mnie aktualnie zainteresowały to:
- Dual Golden 1 / Dual 7000

- MICRO SEIKI BL 10X 

- Kenwood KD 600-650. 

Ktoś podpowie jaka kolejność jeśli chodzi o jakość?

Edytowano przez Rocane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kenwood KD600 (choć zależy też jakie ma tam ramię zamontowane),

2. Micro,

3. Dual (to już zdecydowanie słabszy sprzęt).

 

Dodatkowo w Twoim budżecie widziałem teraz na Allegro/OLX:

- JVC QL-A75,

- Sony PS-X70 (bardzo fajny napęd i świetne ramię),

- Kenwood KD7010 (jest za niecałe 5000 zł, ale bez wkładki pewnie pójdzie za mniej).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

1. Kenwood KD600 (choć zależy też jakie ma tam ramię zamontowane),

2. Micro,

3. Dual (to już zdecydowanie słabszy sprzęt).

 

Dodatkowo w Twoim budżecie widziałem teraz na Allegro/OLX:

- JVC QL-A75,

- Sony PS-X70 (bardzo fajny napęd i świetne ramię),

- Kenwood KD7010 (jest za niecałe 5000 zł, ale bez wkładki pewnie pójdzie za mniej).

 

Aktualnie dostępny Kenwood jest chyba z oryginalnym ramieniem.  Aktualna cena to 3200. Podobno sprawny, z minusów to pęknięta pokrywa. 


image(6).webp.ffc067e39c0d0b60ce87b94c01c66386.webpimage(5).webp.a93604bbb47e4666706b1aeb4a69f087.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...