Skocz do zawartości

Pierwsze stereo


Akeda

Recommended Posts

Witajcie

Jako debiutant na polu audio zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Im więcej czytam, tym więcej pytań się pojawia i więcej wątpliwości .

Z moich upodobań muzycznych to lubię czasami, żeby się doładować, posłuchać mocnego rocka, a po ciężkim dniu w pracy wsłuchać się w koncert Hansa Zimmera.  

Pomysł na jakiś zestaw audio pojawił się wraz z wizją zmiany mieszkania. Wtedy pomyślałem o kinie domowym: amplituner Yamaha rx-4va lub Denon avr 1700h. Nowe mury dają zawsze możliwość rozprowadzenia kabli i odpowiedniej aranżacji pomieszczenia (ok 20m kw), ale w sumie więcej słucham muzyki więc ostatecznie pomysł umarł i narodził się nowy na stereo. Obecnie posiadam kolumny Pylon Audio Pearl 25 i szukam wzmacniacza, do którego w niedalekiej przyszłości będę chciał również podłączyć odtwarzacz cd i być może subwoofer.

Upatrzyłem sobie Yamaha A-S501, ale to co mi przeszkadza to brak np radia.  Idealnie byłoby kupić dodatkowo Yamaha CD-NT670D, gdyby był 😀. Czy gdybym dokupił do as501 odtwarzacz cd to bez tunera się nie obejdzie? Może istnieje jakaś mała wieża, która dam radę podłączyć pod wzmacniacz lub inne niedrogie ustrojstwo. Yamaha wxc 50 odpada. Ostatecznie skusze się na Denona DRA 800h. Ale to nie to samo co wspomiana yamaha.

No i ostatnie pytanie, to czy te kolumny będą dobrze współpracowały z as501 lub dra 800? Są jeszcze zapakowane więc w razie potrzeby mogę zwrócić i według waszego polecenia kupić coś lepszego w podobnej cenie. Zapomniałem wspomnieć, że wzmacniacz będzie również podłączony pod telewizor optykiem.

Mój obecny budżet na wzmacniacz to kwota do 2500 zł.

Pozdrawiam

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odtwarzacz CD bo masz kolekcje płyt czy po prostu chcesz i już? Pytam bo za kilka stówek możesz kupić streamer i mieć dostęp do serwisów jak Spotify czy Tidal. Kolumny jakie masz na start nie są najgorsze ale w cenie nowych pearl miałbyś klasę lepsze paczki uzywane. To samo dotyczy wzmacniaczy. W takim budżecie nie bardzo jest z czego wybierać jeśli chodzi o nowy sprzęt. Wszystko gra podobnie. Jakbyś miał sprecyzowany budżet na zestaw z uwzględnieniem uzywek, mógłbyś kupić sprzęt dwie klasy lepszy. Dla porównania powiem Ci ze z rok temu kupiłem 2letnie Pylony Pearl 25 za 800zl komplet. Także przemyśl sprawę bo kupisz nowy sprzęt a po kilku miesiącach może się okazać że Ci nie podchodzi a z odsprzedaży zostanie Ci 40% wartości zestawu.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem bardzo fajną propozycją dla Ciebie będzie Cambridge Audio AXR100. Ma tuner FM, wbudowanego DACa, brzmieniowo fajnie pasuje do Pearli, a w przyszłości bezproblemowo dokupisz CD z tej samej serii. Jeśli potrzebujesz do tego streamera, to WiiM Mini i gotowe :) 

W razie czego zapraszamy na PW, znajdzie się jakiś rabat dla forumowicza na pewno :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Chcesz odtwarzacz CD bo masz kolekcje płyt czy po prostu chcesz i już? Pytam bo za kilka stówek możesz kupić streamer i mieć dostęp do serwisów jak Spotify czy Tidal. Kolumny jakie masz na start nie są najgorsze ale w cenie nowych pearl miałbyś klasę lepsze paczki uzywane. To samo dotyczy wzmacniaczy. W takim budżecie nie bardzo jest z czego wybierać jeśli chodzi o nowy sprzęt. Wszystko gra podobnie. Jakbyś miał sprecyzowany budżet na zestaw z uwzględnieniem uzywek, mógłbyś kupić sprzęt dwie klasy lepszy. Dla porównania powiem Ci ze z rok temu kupiłem 2letnie Pylony Pearl 25 za 800zl komplet. Także przemyśl sprawę bo kupisz nowy sprzęt a po kilku miesiącach może się okazać że Ci nie podchodzi a z odsprzedaży zostanie Ci 40% wartości zestawu.

Tak, mam kolekcje. Stara mini wieża ląduje w sypialni, ale nie chce tylko tam odsłuchiwać swoich płyt. Głosniki to taki prezent był, mogę wymienić pod pretekstem tego, że coś z nimi było nie tak. Jednakże za same kolumny nie dam więcej niż 3000 zł. Amplituner/wzmacniacz to kwota ok. 2500 zł. Wiem, że to nie dużo, ale nie chodzi mi o jakieś ekstatyczne doznania. To moje pierwsze stereo. Do tej pory wystarczyła mi miniwieza i soundbar przy telewizorze. A teraz powiedzmy, że zacznę od skromniejszego zestawu by wiedzieć co mi odpowiada a co nie. Także mój budżet to ok 5500. Dobije do 6000 jeżeli trafi się coś o klasę lepszego.

 

51 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem bardzo fajną propozycją dla Ciebie będzie Cambridge Audio AXR100. Ma tuner FM, wbudowanego DACa, brzmieniowo fajnie pasuje do Pearli, a w przyszłości bezproblemowo dokupisz CD z tej samej serii. Jeśli potrzebujesz do tego streamera, to WiiM Mini i gotowe :) 

W razie czego zapraszamy na PW, znajdzie się jakiś rabat dla forumowicza na pewno :) 

Fajny ten Cambridge. Muszę przemyśleć bo do wystroju bardziej odpowiada mi kolor czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Akeda napisał:

Witajcie

Jako debiutant na polu audio zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Im więcej czytam, tym więcej pytań się pojawia i więcej wątpliwości .

Z moich upodobań muzycznych to lubię czasami, żeby się doładować, posłuchać mocnego rocka, a po ciężkim dniu w pracy wsłuchać się w koncert Hansa Zimmera.  

Pomysł na jakiś zestaw audio pojawił się wraz z wizją zmiany mieszkania. Wtedy pomyślałem o kinie domowym: amplituner Yamaha rx-4va lub Denon avr 1700h. Nowe mury dają zawsze możliwość rozprowadzenia kabli i odpowiedniej aranżacji pomieszczenia (ok 20m kw), ale w sumie więcej słucham muzyki więc ostatecznie pomysł umarł i narodził się nowy na stereo. Obecnie posiadam kolumny Pylon Audio Pearl 25 i szukam wzmacniacza, do którego w niedalekiej przyszłości będę chciał również podłączyć odtwarzacz cd i być może subwoofer.

Upatrzyłem sobie Yamaha A-S501, ale to co mi przeszkadza to brak np radia.  Idealnie byłoby kupić dodatkowo Yamaha CD-NT670D, gdyby był 😀. Czy gdybym dokupił do as501 odtwarzacz cd to bez tunera się nie obejdzie? Może istnieje jakaś mała wieża, która dam radę podłączyć pod wzmacniacz lub inne niedrogie ustrojstwo. Yamaha wxc 50 odpada. Ostatecznie skusze się na Denona DRA 800h. Ale to nie to samo co wspomiana yamaha.

No i ostatnie pytanie, to czy te kolumny będą dobrze współpracowały z as501 lub dra 800? Są jeszcze zapakowane więc w razie potrzeby mogę zwrócić i według waszego polecenia kupić coś lepszego w podobnej cenie. Zapomniałem wspomnieć, że wzmacniacz będzie również podłączony pod telewizor optykiem.

Mój obecny budżet na wzmacniacz to kwota do 2500 zł.

Pozdrawiam

Łukasz

Yamaha skróci bas i skupi się bardziej na średnicy, Denon ociepli cały system i podkoloruje bardziej cały zestaw. Do rocka bardziej nada się Yamaha i wspomniany wcześniej AXR. Gdybyś był w stanie odpuścić sobie FM to byłoby o wiele łatwiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Yamaha skróci bas i skupi się bardziej na średnicy, Denon ociepli cały system i podkoloruje bardziej cały zestaw. Do rocka bardziej nada się Yamaha i wspomniany wcześniej AXR. Gdybyś był w stanie odpuścić sobie FM to byłoby o wiele łatwiej :)

Chyba będę musiał tak zrobić. Kupię żonie małe radyjko 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka, Cambridge ma w sumie wszystko czego potrzebujesz a dukupisz za 500 zł streamer to już jest full, Denon DRA też ma wszystko czego potrzebujesz ( plus opcje sieciowe . Oba stoją po dwóch stronach, denon cieplejszy dźwięk , Cambridge raczej po jaśniejszej stronie mocy, tu ważna jest kwestia zgrania się kolumn z elektroniką:) 

Myślę, że każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jedno i drugie możesz też kupić w używce za 2 tysiące złotych pewnie więc mozesz albo zostawić te kolumny co masz i mieć tysiaka w kieszeni albo sprzedać/oddać kolumny, dołozyć tego tysiaka i zainwestować w ciekawsze kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprosiłem u kolegi zniżkę. 😀 W podobnej cenie mogę mieć klipsch r-600f.  Macie jakieś doświadczenie w tej materii? 

Chyba nie obejdzie się jednak bez odsłuchu. Będę musiał tylko trochę odłożyć zakup. Czy w Gdańsku mógłbym tego dokonać? Tu mam najbliżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Akeda napisał:

Wyprosiłem u kolegi zniżkę. 😀 W podobnej cenie mogę mieć klipsch r-600f.  Macie jakieś doświadczenie w tej materii? 

Chyba nie obejdzie się jednak bez odsłuchu. Będę musiał tylko trochę odłożyć zakup. Czy w Gdańsku mógłbym tego dokonać? Tu mam najbliżej.

Klipsche moim zdaniem są fajną parą z Denonem. W razie czego zapraszamy do kontaktu też celem wypożyczenia wysyłkowego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny co masz pakuj do auta i jedź posłuchać kilku wzmacniaczy. Niech Ci podłączą streamer. Zobaczysz jaka wygoda. Ja też mam sporą kolekcję płyt, a wszystko leci z Tidal'a. Płyty CD leżą i się kurzą. 😅

Dodatkowo żona będzie mogła posłuchać wybranych (ulubionych) stacji radiowych przez właśnie streamer.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wymieniać amplitunera kina na DRA 800.

Za mały przeskok. Co prawda on gra lepiej od amplitunerow wielokanałowych ale jest zbudowany na jego bazie.

Przeskok jakościowy jest za mały.

Cambridge ma to czego potrzebujesz. Model AXR 100 wypada swietnie pod katem cena jakość. Aczkolwiek nie specjalnie dobrze gra z jasnymi kolumnami.

Wiec tu Klipsch, Magnat Signature odpadają.

Ale aurora 700, ELACi czy na promocji obecnie Dali Oberony 7 fajnie to gra.

Ewentualnie odwrotnie. Magnta MR 780 który gra cieplej i włąsnie bardziej analityczne kolumny. Acoustic energy, Klipsche ale tu seria RP czy Signatury od Magnata.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu domowych dyskusjach zostaję przy Denon DRA 800. Kolumny Klipsch okazały się niewypałem, ale tylko wizualnym. Kot i dzieciaki kolegi zrobiły swoje. Natomiast miałem okazję wysłuchać ich brzmienia i bardzo mi sie spodobały. Nie sądziłem jednak, że będą tak duże. Ponieważ  moja przeprowadzka odwlecze się w czasie, to i zakup kolumn będę musiał odłożyć. Będę miał czas na odsłuchanie gdzieś Heco Aurora 700 bo też myślałem o nich. Dziękuję wszystkim za pomoc. Jeszcze się odezwę. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...