Skocz do zawartości

Yamaha RX-A4A plus Polk Audio?


pluszak04

Recommended Posts

Atoll moim zdaniem będzie najlepszą opcją. Jest to po prostu wzmak z wyższej półki.

Rega i Audiolab to ogólnie podobna półka, Elex-R gra gęściej, z większą masą w średnicy, a Audiolab jest bardziej napowietrzony. 

Gdybyś zdecydował się jednak na nówki, to zapraszamy do kontaktu, na pewno uda się coś zrobić z ceną :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon 9 a 7 to niebo a ziemia. Litraż obudowy oraz rozmiar przetworników powoduje, że dźwięk jest bardziej pełny a scena głębsza i szersza. Poza tym pomimo dużych przetworników to dół jest w nich dosyć twardy i precyzyjny. Bas to nie tylko 80Hz więc nawet jeśli Ci odetnie to świat się nie wali ... W ogóle to jakby kolumny innej klasy pomimo, że koncepcyjnie są podobne i uważam, że byłbyś z nich mega zadowolony. Przetworniki można spalić nie tylko za dużą mocą, ale i za małą. To tak tylko dla ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

 Przetworniki można spalić nie tylko za dużą mocą, ale i za małą. To tak tylko dla ścisłości.

Tak wiem, dlatego pytam, czy Yamaha RX-A4 lub wyzej wymienione wzmacniacze maja ZAPAS dla polk R700 lub Oberon 9. Poki co moje zensory 7 zyskaly nowy dzwiek, zamowilem svs SB-2000PRO i pociesze sie tym zestawem.
Rozgladam sie i doczytuje w miedzyczasie jaki wzmacniacz, zeby udzwignal przyszlosciowo klase R700 lub oberon 9 i mial jakis zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Atoll moim zdaniem będzie najlepszą opcją. Jest to po prostu wzmak z wyższej półki.

Jestem podobnego zdania. Całkiem udane końcówki robi także NAD.

2 godziny temu, pluszak04 napisał:

Tak wiem, dlatego pytam, czy Yamaha RX-A4 lub wyzej wymienione wzmacniacze maja ZAPAS dla polk R700 lub Oberon 9. Poki co moje zensory 7 zyskaly nowy dzwiek, zamowilem svs SB-2000PRO i pociesze sie tym zestawem.
Rozgladam sie i doczytuje w miedzyczasie jaki wzmacniacz, zeby udzwignal przyszlosciowo klase R700 lub oberon 9 i mial jakis zapas.

Mówie ja bym 9 tek nie brał.

Przerost formy w kinie.

Rozumiem że będzie końcówka ale mimo wszystko.

Duże kobyły za które płacisz nie mało. Lepiej mniejsze a wyższa seria.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jestem podobnego zdania. Całkiem udane końcówki robi także NAD.

Mówie ja bym 9 tek nie brał.

Przerost formy w kinie.

Rozumiem że będzie końcówka ale mimo wszystko.

Duże kobyły za które płacisz nie mało. Lepiej mniejsze a wyższa seria.

 

Ok, dzieki… wezme to wszystko pod uwage. Czytam, ze bede potrzebowal DAC tez… pisali, ze duzo lepszy dzwiek:)… co chwila cos nowego wpada do glowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Atoll moim zdaniem będzie najlepszą opcją. Jest to po prostu wzmak z wyższej półki.

Ale mowimy tutaj o IN200…? Ktory wspomnialem (wiec wybor oczywisty, bo prawie dwa razy wieksze parametry) a porownujac te wszystkie z IN100? Ten sam poziom cenowy.
I czy moc ~70W na kanal starczy z zapasem na te mocniejsze wspominane (bo ciezko mi narazie mowic o innych) glosniki.

 

btw Arendal ma tez fajne designersko kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pluszak04 napisał:

Ok, dzieki… wezme to wszystko pod uwage. Czytam, ze bede potrzebowal DAC tez… pisali, ze duzo lepszy dzwiek:)… co chwila cos nowego wpada do glowy

DACa masz na razie w A4A. Podepniesz ją poprzez pre-out frontów do wzmacniacza i na razie nie musisz się martwić o DACa czy streamer.

Testowałem w tym tygodniu połączenie w ten sposób Yamahy z moim wzmacniaczem i działało to bardzo dobrze. Różnica była niewielka w porównaniu do tego co wychodziło z samego wzmacniacza bez Yamahy. 

2 godziny temu, pluszak04 napisał:

Ale mowimy tutaj o IN200…? Ktory wspomnialem (wiec wybor oczywisty, bo prawie dwa razy wieksze parametry) a porownujac te wszystkie z IN100? Ten sam poziom cenowy.
I czy moc ~70W na kanal starczy z zapasem na te mocniejsze wspominane (bo ciezko mi narazie mowic o innych) glosniki.

Tego samego dnia testowałem u siebie w domu Atolla SDA200. To praktycznie IN200 z wbudowanym DAC i streamerem sieciowym. U mnie było świetnie.

Jak masz pieniądze to się nie zastanawiaj nad IN100, tylko weź IN200 i na razie jako DAC i streamer wykorzystaj Yamahę i wyjście pre-out frontowych głośników. 

Z czasem będziesz mógł sobie dokupić oddzielny streamer czy DAC, ale na razie powinno to według mnie zagrać na tyle fajnie, że być może nie będziesz zbyt szybko szukał tych dodatkowych elementów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pluszak04 napisał:

Ale mowimy tutaj o IN200…? Ktory wspomnialem (wiec wybor oczywisty, bo prawie dwa razy wieksze parametry) a porownujac te wszystkie z IN100? Ten sam poziom cenowy.
I czy moc ~70W na kanal starczy z zapasem na te mocniejsze wspominane (bo ciezko mi narazie mowic o innych) glosniki.

Tak, tu była mowa o IN200. Porównując go do IN100 to ma oczywiście więcej mocy i wszystkiego ma trochę więcej w brzmieniu. Więcej energii, więcej detali, przestrzeni itd. W kwestii sygnatury jest moim zdaniem naturalniejszy, ale tu idąc od najniższego do najwyższego modelu Atolla przechodzimy sobie z cieplejszych w naturalniejsze brzmienie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Tak, tu była mowa o IN200. Porównując go do IN100 to ma oczywiście więcej mocy i wszystkiego ma trochę więcej w brzmieniu. Więcej energii, więcej detali, przestrzeni itd. W kwestii sygnatury jest moim zdaniem naturalniejszy, ale tu idąc od najniższego do najwyższego modelu Atolla przechodzimy sobie z cieplejszych w naturalniejsze brzmienie :) 

Pozostajac w temacie. Teraz zagadka… dlaczego svs sb-2000pro podlaczone pod wyjscie pre out yamahy z LFE suba jednym kablem gra tylko w opcji „all channels” w pozostalych „suround” lub „movie” nie gra. Probuje od godziny dojsc ustawien. Ktos cos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2023 o 08:39, Chmarski napisał:

Testowałem w tym tygodniu połączenie w ten sposób Yamahy z moim wzmacniaczem i działało to bardzo dobrze. Różnica była niewielka w porównaniu do tego co wychodziło z samego wzmacniacza bez Yamahy. 

Pisales tu o roznicy w DAC?

 

Chlopaki? A Polk RTI9? Doradzono, ze lepiej wziac cos innego niz oberon 9 lub Polk R700. RTI9 tansze, wiec moze nie ta polka co wyzej wspomniane… ale design mi sie podoba, i mysle, ze nie graly by gorzej. 
polecicie jakies inne modele towerow? Lepiej grajacych? Pod katem „melomana”: 
SVS SB-2000PRO podlaczonh i dziala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pluszak04 napisał:

Pisales tu o roznicy w DAC?

Nie. Nie porównywałem samych DAC tylko wpływ Yamahy całościowo na brzmienie w stosunku do bezpośredniego podłączenia Bluesound Node do wzmacniacza. Tu wykorzystywany był DAC samego Bluesound Node. Ale to tylko weryfikowałem żeby wiedzieć czy mi dużo z jakości zabiera.

Sam DAC Yamahy był oczywiście w użyciu gdy działała jako streamer sieciowy. I to jej działanie jako streamera było moim głównym testem. Według mnie jest bardzo spoko.

Na Twoim miejscu na razie bym się nie przejmował i śmiało korzystał z DACa i streamera Yamahy. Ewentualne zmiany możesz w czasie odłożyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Chmarski napisał:

Nie. Nie porównywałem samych DAC tylko wpływ Yamahy całościowo na brzmienie w stosunku do bezpośredniego podłączenia Bluesound Node do wzmacniacza. Tu wykorzystywany był DAC samego Bluesound Node. Ale to tylko weryfikowałem żeby wiedzieć czy mi dużo z jakości zabiera.

Sam DAC Yamahy był oczywiście w użyciu gdy działała jako streamer sieciowy. I to jej działanie jako streamera było moim głównym testem. Według mnie jest bardzo spoko.

Na Twoim miejscu na razie bym się nie przejmował i śmiało korzystał z DACa i streamera Yamahy. Ewentualne zmiany możesz w czasie odłożyć. 

Cześć

Nie udało mi się znaleźć informacji w ilu metrach kwadratowych chciałbyś ustawić nowe kolumny. Widziałem propozycje kolegów powyżej ale chyba są bez pokrycia. Jeśli nie masz zbyt wiele metrów, to trzeba będzie rozważyć mniejszy subwoofer albo mniejsze kolumny i większy subwoofer. Później będziemy mogli kontynuować tematów DAC-ów:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Nie udało mi się znaleźć informacji w ilu metrach kwadratowych chciałbyś ustawić nowe kolumny. Widziałem propozycje kolegów powyżej ale chyba są bez pokrycia. Jeśli nie masz zbyt wiele metrów, to trzeba będzie rozważyć mniejszy subwoofer albo mniejsze kolumny i większy subwoofer. Później będziemy mogli kontynuować tematów DAC-ów:)

25m2. Przypomne, aktualny zestaw yamaha RX-A4A + zensor 7 + vocal + nowo nabyty SVS SB-2000PRO + dwie male satelity do surround. Zensory pojda na wymiane, bo z tego co czytalem sa srednie do stereo. Probuje znalezc cos lepszego w cenie plus/minus oberon 9 lub polk R700… w trakcie ogarniam wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pluszak04 napisał:

A Polk RTI9? Doradzono, ze lepiej wziac cos innego niz oberon 9 lub Polk R700. RTI9 tansze, wiec moze nie ta polka co wyzej wspomniane… ale design mi sie podoba, i mysle, ze nie graly by gorzej. 

Nie jest to gorsze granie, a inne granie, także warto posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2023 o 23:07, pluszak04 napisał:

Ok, dzieki… wezme to wszystko pod uwage. Czytam, ze bede potrzebowal DAC tez… pisali, ze duzo lepszy dzwiek:)… co chwila cos nowego wpada do glowy

Zależy od DACa, tego w urządzeniu i tego zewnetrznego. Z reguły tak. Ale mozna tez łatwo wtopic.

Dnia 4.08.2023 o 17:24, pluszak04 napisał:

Pozostajac w temacie. Teraz zagadka… dlaczego svs sb-2000pro podlaczone pod wyjscie pre out yamahy z LFE suba jednym kablem gra tylko w opcji „all channels” w pozostalych „suround” lub „movie” nie gra. Probuje od godziny dojsc ustawien. Ktos cos?

Bo to kwestia ustawień.

Dnia 6.08.2023 o 07:13, pluszak04 napisał:

Chlopaki? A Polk RTI9? Doradzono, ze lepiej wziac cos innego niz oberon 9 lub Polk R700. RTI9 tansze, wiec moze nie ta polka co wyzej wspomniane… ale design mi sie podoba, i mysle, ze nie graly by gorzej. 

To był fajne modele. Stara linia. Masz je jeszcze gdzieś?

Ale to nie jest poziom KEFa serii R. Zdecydowanie nie

Dnia 6.08.2023 o 13:33, pluszak04 napisał:

25m2. Przypomne, aktualny zestaw yamaha RX-A4A + zensor 7 + vocal + nowo nabyty SVS SB-2000PRO + dwie male satelity do surround. Zensory pojda na wymiane, bo z tego co czytalem sa srednie do stereo. Probuje znalezc cos lepszego w cenie plus/minus oberon 9 lub polk R700… w trakcie ogarniam wzmacniacz

Do takiego metrażu i do kina nie potrzebujesz wielkich podłogówek. Skąd ten pomysł?

R700 spoko.

Zmiana tylko frontów czy kompletu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2023 o 13:33, pluszak04 napisał:

25m2. Przypomne, aktualny zestaw yamaha RX-A4A + zensor 7 + vocal + nowo nabyty SVS SB-2000PRO + dwie male satelity do surround. Zensory pojda na wymiane, bo z tego co czytalem sa srednie do stereo. Probuje znalezc cos lepszego w cenie plus/minus oberon 9 lub polk R700… w trakcie ogarniam wzmacniacz

Faktycznie, pomieszczenie nie jest bardzo duże ale dzięki temu można wstawić nie duże podłogówki jak pisał kolega powyżej.

My, sugerujemy Ci ELAC SOLANO FS 287 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

To jest klasa sama w sobie. Wstęga na górze, mnóstwo energii, ładny wokal, mocny bas. Może się to podobać :) 

Nie zechciałbyś posłuchać tego w całości? Mamy Yamaszkę u siebie, nie musiałbyś jeździć ze swoim amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To był fajne modele. Stara linia. Masz je jeszcze gdzieś?

Ale to nie jest poziom KEFa serii R. Zdecydowanie nie

Nie KEF tylko Polk zakladam…

 

salon ma dokladnie 28m2. Podlogowki chcialem wieksze, bo przyszlosciowo salon bedzie wiekszy i nie chce znowu wymieniac. Te ELAC to wielkosciowo jak zensor 7. Ciekaw jestem tych SVS Prime Pinnacle i jeszcze Arendal 1723 TXT (swoja droga czemy te arendale takie ciezkie..50kg to prawie drugie tyle co reszta, jakos wazy?;)  

zauwazylem, ze Yamaha jakos stlumila te Zensory moje. Na dziadku ONKYO 636 graly jakos glosniej, chyba srednie tony i bass onkyo wyciagal.  tez sprawdzilem ustawienia aktualne i nic nie jest zredukowane. Moze Yamaha nie chce ich.. zniszczyc:)

po kolejne jakos nie dociera do mnie wspomniany tu fakt, ze jak podlacze wieksze podlogowki do ampli to on mi je zredukuje do „sily” grania zensorow. Nie chce mi sie wierzyc, napewno bedzie lepsze granie wg mnie. Najpierw zmiana podlogowek a potem wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pluszak04 napisał:

Nie KEF tylko Polk zakladam…

No dlatego mówie. KEF serii R a Polk Rti to róznice klas. Polk to typowa klinówka przy Rkach. Mimo że uważałem je za fajne.

Ale w kinie nie ma znaczenia jak wielkie masz fronty. Bo amplituner i tak je obetnie z basu.

To teraz dasz jeden sub a jak będzie wiekszy salon to dwa. A Fronty zagrają dokładnie tak samo. Od 60Hz

Serio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No dlatego mówie. KEF serii R a Polk Rti to róznice klas. Polk to typowa klinówka przy Rkach. Mimo że uważałem je za fajne.

Ale w kinie nie ma znaczenia jak wielkie masz fronty. Bo amplituner i tak je obetnie z basu.

To teraz dasz jeden sub a jak będzie wiekszy salon to dwa. A Fronty zagrają dokładnie tak samo. Od 60Hz

Serio.

 

Dobry pomysl z podwojnym wooferem. Wczesniej przy onkyo 636 moje Zensory pierdzialy basem, przy yamaha ujelo basu, ze dokupic musialem tego polecanego SVS. A teraz jak dam 80% zakresu vol na yamaha to mam wrazenie, ze Zensory gubią jakosc i teraz syki, lub srednie tony sie zlewaja… Zensor za slabe do Yamaha RX-A4 czy na odwrot? Nie bardzo wiem czym spowodowany jest ten efekt… wszystko zacznie „rzezic” na takiej glosnosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pluszak04 napisał:

Dobry pomysl z podwojnym wooferem. Wczesniej przy onkyo 636 moje Zensory pierdzialy basem, przy yamaha ujelo basu, ze dokupic musialem tego polecanego SVS. A teraz jak dam 80% zakresu vol na yamaha to mam wrazenie, ze Zensory gubią jakosc i teraz syki, lub srednie tony sie zlewaja… Zensor za slabe do Yamaha RX-A4 czy na odwrot? Nie bardzo wiem czym spowodowany jest ten efekt… wszystko zacznie „rzezic” na takiej glosnosci?

Żadne kolumny frontowe nie powinny pierdzieć basem. Znaczy kalibracja byla źle zrobiona.

To tak jak grasz juz tak głośno to akurat przy Zensorach to się zdarza.

Ale słuchasz na prawde głośno.

W sumie jedno i drugie.

Zensor nie lubi grac bardzo głośno. A kalibracja jest moim zdaniem źle wykonana. Nie powinieneś miec dolnego zakresu na kolumnach. Jesli gubią górę to albo nie dopasowanie sprzetu do siebie, albo przesadzasz z głośnoscią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2023 o 15:37, Michał Gałązka napisał:

Ja bym zrobił tak, że bym kupił suba, w kinie jest wręcz niezbędny w muzyce bardzo pomoże :) bardzo bardzo :)
Kiedyś jak będzie wolna gotówka to wtedy ewetualnie dokupił jakąś końcówkę mocy/ wzmacniacz używkę za 2 koła i wtedy będzie świetne stereo a i w kinie zrobi się dużo lepiej :)
Mówiłeś, że opcja kinowa musi zostać, bez sensu wracać do starego onkyo bo i tak tego z głową nie rozbudujesz :) ta Yamaszka to fajny sprzęcik kina domowego i daje możliwości rozbudowy :) nie od razu Rzym zbudowano więc można to rozciągnąć w czasie. Bo teraz masz dwie opcje :) albo zostaje Yamaha dobierasz suba i masz opcje kinowe, plus więcej basu w muzyce ( a kiedyś jak będziesz miał ochotę wydać więcej kasy to i tak dokupisz końcówkę lub wzmak z funkcją końcówki mocy i wtedy będzie już ideolo :P ), albo oddajesz ją bierzesz mocny wzmak stereo, dla którego za chwilę oberony staną się zbyt słabe i ta karuzela się nigdy nie zatrzyma :P bo będzie spoko wzmak, zmienisz kolumny ale dalej nie będzie kina domowego :) wiec i tak kiedyś to kino będziesz kompletować :P  

Chyba wymienie tego svs sb-2000pro na 3000 bo jednak…. Spodziewalem sie czegos wiecej. No chyba, ze defoultowe ustawienia daja dupe. W subie to sie liczy glownie moc czy wielkosc pudla? Bo boje sie, ze 13” svs bedzie gorzej grac niz np 13” w wiekszej skrzyni(?)

Edytowano przez pluszak04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…btw czy takie ustawienie suba zabierq duzo basu? (Zamierzam wywiercic otwory pod subem i postawic go na metalowych nozkach stojacych prosto na podlodze). Sluchajac wczoraj mam wrazenie, ze duzo mniej basu bylo w takim ustawieniu niz sub stojacy kolo szafki. Chcialem to jakos zgrac na jednej scianie i tak kombinuje

IMG_9113.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko źle ustawione. Kolumny podłogowe powinny stać na podłodze. Subwoofer nie powinien być zamknięty w szafce. Przestaw kolumny, kup dłuższy kabel do subwoofera i poszukaj sobie w sieci jak ustawić subwoofer w pokoju (subwoofer crawl). Ustaw go tak abyś w miejscu odsłuchu miał satysfakcjonujący bas. Potem zrób porządna kalibrację. 

Mam SB 1000 Pro w ciut większym pomieszczeniu i zdecydowanie nie narzekam na brak basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PanKlor napisał:

Tu jest wszystko źle ustawione. Kolumny podłogowe powinny stać na podłodze. Subwoofer nie powinien być zamknięty w szafce. Przestaw kolumny, kup dłuższy kabel do subwoofera i poszukaj sobie w sieci jak ustawić subwoofer w pokoju (subwoofer crawl). Ustaw go tak abyś w miejscu odsłuchu miał satysfakcjonujący bas. Potem zrób porządna kalibrację. 

Mam SB 1000 Pro w ciut większym pomieszczeniu i zdecydowanie nie narzekam na brak basu. 

Tak. Wiem, ze fronty zle… musze szafke przebudowac i zrobic na nie miejsce.  Edit… albo i nie, tak mam pewnosc, ze dziecko nie wgniecie wysokich tonow 😅

Edytowano przez pluszak04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...