Skocz do zawartości

Porada dotycząca zakupu nowego sprzętu


Mateusz Sz

Recommended Posts

Witam!

Posiadam obecnie zestaw Tannoy (m2.5, mC, m1) + subwoofer Yamaha YST-W800.

Udało mi się kupić w dobrej cenie Amplituner Yamaha RX-V6A. Zamierzam do niego dokupić Melodika bl40 mk3.


Jest sens zostawiać Center i surroundy z zestawu Tannoy czy szukać czegoś lepszego ? 

 

Potrzebuję również nowy subwoofer, ponieważ gdy kupię stojące kolumny to nie będę miał za bardzo miejsca na niego.

Czy jest jakiś wąski/mały subwoofer, który będzie robił robotę w kinie ? Mogą być starsze modele. W DE dużo używek w dobrych cenach.

Pokój 18m2

Edytowano przez Mateusz Sz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Sz - witaj na naszym Forum 🙂

Nieduże i niezłe używane subwoofery z głośnikiem 10calowym to np. Tannoy Arena  oraz następca - model Arena Highline TS300. Regulacje masz na froncie, głośnik na bocznej ściance (gdy sub jest w pozycji pionowej - bo może też leżeć, a wtedy głośnik jest skierowany do dołu, wystarczy wykręcić nóżki z podstawy i wkręcić na ściankę z głośnikiem). W starszym modelu często jest  wypłowiała (a właściwie: zażółcona od światła/słońca) przednia naklejka z opisami regulatorów.
Wymiary tego suba to:
Wysokość: 445 mm, szerokość: 210 mm, głębokość: 350 mm.

Inne wyjście - to starszej generacji suby Yamaha, które miały głośnik (pojedyńczy lub dwa takie same) na frontowej ściance, a powyżej głośnika - regulatory. No ale te modele nie zagrają takim dołem jak Twoja osiemsetka.

Pozdrawiam
PS. Poczekaj może aż kupisz nowe kolumny i wtedy sprawdzisz, czy rzeczywiście stary sub musi być zmieniony na mniejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2023 o 05:45, Mateusz Sz napisał:

Witam!

Posiadam obecnie zestaw Tannoy (m2.5, mC, m1) + subwoofer Yamaha YST-W800.

Udało mi się kupić w dobrej cenie Amplituner Yamaha RX-V6A. Zamierzam do niego dokupić Melodika bl40 mk3.


Jest sens zostawiać Center i surroundy z zestawu Tannoy czy szukać czegoś lepszego ? 

 

Potrzebuję również nowy subwoofer, ponieważ gdy kupię stojące kolumny to nie będę miał za bardzo miejsca na niego.

Czy jest jakiś wąski/mały subwoofer, który będzie robił robotę w kinie ? Mogą być starsze modele. W DE dużo używek w dobrych cenach.

Pokój 18m2

Jak bardzo wąski musi być ? Podaj jakieś maksymalne wymiary, łatwiej będzie szukać. Zastanów się również czy nie masz miejsca na suba w jakimś innym miejscu w pomieszczeniu. Nie ma wielkiego ciśnienia na to żeby znajdował się on z przodu ponieważ niskie tony są mało kierunkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Jak bardzo wąski musi być ? Podaj jakieś maksymalne wymiary, łatwiej będzie szukać. Zastanów się również czy nie masz miejsca na suba w jakimś innym miejscu w pomieszczeniu. Nie ma wielkiego ciśnienia na to żeby znajdował się on z przodu ponieważ niskie tony są mało kierunkowe.

Jeżeli miałby stać z przodu to 20 cm to będzie max. A teorytycznie coś większego mogę postawić po prawej stronie narożnika. 
 

Jest sens wymieniać tą Yamahe SW800 na Magnata 302a ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tu masz wątek który kiedyś o tym otworzyłem.

3 godziny temu, Mateusz Sz napisał:

Jest sens wymieniać tą Yamahe SW800 na Magnata 302a ? 

Nie.

Wymiana dla wymiany.

Muzyki i tak na tym nie posłuchasz za bardzo. Albo i tak na podobnym poziomie. Kinowo fajnie wypadną QA albo Cantony serii Movie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...