Skocz do zawartości

Podłączenie Mi Boxa do wzmacniacza


leonII

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie. W jaki inny mógłbym podłączyć Mi Boxa S do wzmacniacza Rotel RA 1572? Obecnie box podłączony jest przez HDMI do TV i z TV optykiem do wzmacniacza. Niestety jakość muzyki z you tube jest dość słaba. Jedyne wyjścia jakie posiada ten box to jack 3,5 i USB. Czy ktoś z Was próbował może podpiąć Mi Boxa za pomocą USB bezpośrednio do DAC we wzmacniaczu? Ewentualnie czy będzie słyszalna różnica gdybym kupił przejściówkę jack na optyka i podpiął do DAC we wzmacniaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie wpadłem. W specyfikacji jest wyjście audio jack 3,5 i tym się sugerowałem, ale ono rzeczywiście świeci. Pytanie jaki kabelek najlepiej zastosować żeby poprawić jakoś dźwięku?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/kabel-jack-optyczny-mini-toslink-toslink-cyfrowy-d-jt05-hq-0-5m

Są też adaptery na zwykły toslink: https://allegro.pl/oferta/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-7228222691

I jeszcze jedno - dźwięku nie poprawisz, tylko co najwyżej mniej na jakości stracisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PorkOne napisał:

Dokładnie taki kabelek jest potrzebny. Sam korzystałem przez jakiś czas w drugim systemie z takiego rozwiązania. Mibox spisuje się całkiem nieźle jako budżetowy streamer. Niestety upsampluje wszystko co leci do 48kHz.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PorkOne napisał:

Szukaj coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/kabel-jack-optyczny-mini-toslink-toslink-cyfrowy-d-jt05-hq-0-5m

Są też adaptery na zwykły toslink: https://allegro.pl/oferta/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-7228222691

I jeszcze jedno - dźwięku nie poprawisz, tylko co najwyżej mniej na jakości stracisz ;)

Dzięki za podpowiedź :)

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Po optyku będzie zawsze 48, po USB będzie 96 , niezależnie od źródła. Przynajmniej tak było u mnie kiedy uzywałem nokia streamingbox 8000 czyli podobnego sprzętu. Wbudowany Chromecast sprawia ,że to super rozwiązanie na początek.

Czyli po USB też mogę go podłączyć do wzmacniacza bez obaw że coś się skopci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale. To Android player wiec zmienia bitrate.

Nie używał bym go słuchania muzyki.

U mojego kuzyna gra on właśnie po USB z DACiem nie pamiętam jaki ma.

Nie wiem jakie masz kolumny ale przez pryzmat wzmacniacza myslęże wypadało by podłączyć lepsze źrodło do muzyki. No i nie słuchać z YT :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale ale. To Android player wiec zmienia bitrate.

Nie używał bym go słuchania muzyki.

U mojego kuzyna gra on właśnie po USB z DACiem nie pamiętam jaki ma.

Nie wiem jakie masz kolumny ale przez pryzmat wzmacniacza myslęże wypadało by podłączyć lepsze źrodło do muzyki. No i nie słuchać z YT :P

 

Mój system to Bluesound + Rotel RA 1572 + Monitor Audio RX6. YT słucham czasami z żoną bo lubimy popatrzeć sobie na wykonawców. Dlatego poszukuję lepszego połączenia dla mi boxa niż to co pisałem w pierwszym poście. Oczywiście z nadzieją, że to coś zmieni na lepsze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, leonII napisał:

Mój system to Bluesound + Rotel RA 1572 + Monitor Audio RX6. YT słucham czasami z żoną bo lubimy popatrzeć sobie na wykonawców. Dlatego poszukuję lepszego połączenia dla mi boxa niż to co pisałem w pierwszym poście. Oczywiście z nadzieją, że to coś zmieni na lepsze :)

 

No to masz sprzet do muzyki. W takim razie ok.

No to powiedzmy że na tą chwilę aby pooglądać teledyski na YT no jest to do zaakceptowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...