Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

3 minuty temu, Maciek12325 napisał:

No i nic. Cieszę się, że są zadowoleni. Ja nie jestem.

Znaczy, nie podobała się, korekcja . Tyle, że to coś innego, niz "delikatnie mówiąc lepiej tego nie używać", bo analizy zagadnienia raczej nie przeprowadziłeś, bo i wciąż obracamy się wokół prostych wrażeń sluchowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciek12325 napisał:

Tutaj rozmowa toczy się odnośnie Wimm. Kalibrację również testowaliśmy i delikatnie mówiąc lepiej tego nie używać. Zresztą Michał również o tym wspomniał. 

Znowu, to opinia a nie fakt. Dzięki za opinię. Urządzenie jest już tak długo na rynku,że w sumie każdy mógł do tej pory wyrobić własną. RC jest nową funkcjonalnością o której sobie tu rozmawiamy. Ma swoje plusy i minusy , działa lepiej lub gorzej. Opinia jest do dupy bo tak tutaj średnio pasuje bo właśnie niedużo wnosi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ProjectPi napisał:

Znaczy, nie podobała się, korekcja . Tyle, że to coś innego, niz "delikatnie mówiąc lepiej tego nie używać", bo analizy zagadnienia raczej nie przeprowadziłeś, bo i wciąż obracamy się wokół prostych wrażeń sluchowych.

Tak obracamy się wokół prostych wrażeń słuchowych. Muzyki się słucha. Wimm zagrał słabo, kalibracja spowodował, że grało jeszcze gorzej. Oczekiawalem, już standardowo podbity bas kalibracja wyrówna- nic z tego. Podobila jescze bardziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciek12325 napisał:

kalibracja spowodował, że grało jeszcze gorzej. Oczekiawalem, już standardowo podbity bas kalibracja wyrówna- nic z tego. Podobila jescze bardziej. 

Dobra , no i już coś mamy. Pokaż jaki wykres zrobiła Ci korekcja. Którym telefonem robiłeś ? Jaka odległość/ głośność ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ProjectPi napisał:

Znaczy, nie podobała się, korekcja

To znaczy ze ta korekcja nie dziala poprawnie, wiecej psuje w dzwieku niz poprawia.

24 minuty temu, ProjectPi napisał:

analizy zagadnienia raczej nie przeprowadziłeś, bo i wciąż obracamy się wokół prostych wrażeń sluchowych.

Analiza dzwieku? Serio? A jak to sobie wyobrazasz? Analiza dzwieku takiego urzadzenia zajmuje sie jego projektant czy tez tworca. Kto ma odpowiedni warsztat do takiej analizy? Na pewno nie ja i nie ty. 

21 minut temu, Tomasz S. napisał:

Opinia jest do dupy bo tak tutaj średnio pasuje bo właśnie niedużo wnosi

No tak, opinia nie pasujaca do waszego przekazu i jest do dupy 🫣

BRAVOOO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciek12325 napisał:

na tym kończę. 

No i dzięki,za rzeczową rozmowę. Pozdro i trzymaj się.

2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

No tak, opinia nie pasujaca do waszego przekazu i jest do dupy 🫣

Nie mam żadnego przekazu. Chodziło mi o to,że mało rzeczowo piszecie i bez sensu rozbijanie temat. Mi też to RC nie działa idealnie. 

Lecę na meczyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

No i dzięki,za rzeczową rozmowę. Pozdro i trzymaj się.

Nie mam żadnego przekazu. Chodziło mi o to,że mało rzeczowo piszecie i bez sensu rozbijanie temat. Mi też to RC nie działa idealnie. 

Lecę na meczyk.

Napisaliśmy jak zagrał Wimm w dwóch systemach. Ciągnięcie temat dalej, a wystarczyło pominąć nasze posty jeśli masz odmienne zdanie. Zamiast tego zarzucasz, że piszemy mało rzeczowo. Po co ? 

Edytowano przez Maciek12325
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mikelas76 napisał:

To znaczy ze ta korekcja nie dziala poprawnie, wiecej psuje w dzwieku niz poprawia.

Opinie już widziałem. Przeciwstawne znam również.

28 minut temu, Mikelas76 napisał:

Analiza dzwieku? Serio? A jak to sobie wyobrazasz? Analiza dzwieku takiego urzadzenia zajmuje sie jego projektant czy tez tworca. Kto ma odpowiedni warsztat do takiej analizy? Na pewno nie ja i nie ty. 

Analizy RC. Ja rozumiem, że mowa o zamachu na audiofilskie "słuchamy i tyle", ale tu są pewne parametry wejściowe, jest zależność od zewnętrznego mikrofonu w obcym urządzeniu, jest ograniczenie do pomiaru stereo i są algorytmy dopasowania do wybranej krzywej. Żeby wiarygodnie przekuć subiektywne "się nie podoba" na bardziej obiektywne "lepiej nie używać", wypada się trochę postarać.

53 minuty temu, Maciek12325 napisał:

już standardowo podbity bas

Nie ma żadnego "standardowo podbitego basu" w WiiMach. Co najwyżej ktoś może sobie tak zrobić poprzez GEQ/PEQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie ma żadnego "standardowo podbitego basu

Jest. Slyszalem osobiscie porownujac na moim systemie z dwoma malinami, z moim m1t, z matrixem element S, z Ifi zen stream, denon heos link hs2, Sotm 200, z aplikacji  apple tv i z kompa pasywnego. Wszystko podlaczone do pontusa 2.

Nie mam rzadnego interesu w tym zeby klamac czy przeinaczac ta historie. Kolega Maciej jak juz pisal, mial nadzieje ze Wiim zagra. No nie zagral. 

25 minut temu, ProjectPi napisał:

jest zależność od zewnętrznego mikrofonu w obcym urządzeniu, jest ograniczenie do pomiaru stereo i są algorytmy dopasowania do wybranej krzywej. Żeby wiarygodnie przekuć subiektywne "się nie podoba" na bardziej obiektywne "lepiej nie używać", wypada się trochę postarać

Lepsza glebia i ciemne tlo jest na zasilaczu Farada. Czy to obiektywnie, czy subiektywnie, jest lepiej niz na moim zasilaczu PD Creative. 

Trzeba to tylko uczciwie przyznac. Podobnie jest z Wiimem. Bronisz swej racji jak Czestochowy, choc jej nie masz. Poswiecasz prawde o tym urzadzenie na oltarzu swej przekory. 

Ale co tam. 

Swiadomi wiedza o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikelas76 napisał:

Poswiecasz prawde o tym urzadzenie na oltarzu swej przekory.

Prawda o czymś to trochę bardziej zawiłe niż "se podłączyłem i mam wrażenie, że mi się nie podoba".

Ale co tam.

11 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jest

Nie ma. Aby to zweryfikować, wystarczy rzut okiem na charakterystykę częstotliwościowa w domenie cyfrowej. Ale jeśli sam sobie takie wlaczyles, trudno, standardowo nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ProjectPi napisał:

Prawda o czymś to trochę bardziej zawiłe niż "se podłączyłem i mam wrażenie, że mi się nie podoba".

Ale co tam.

Nie potrafisz odpuścić i przyjąć do wiadomości innego zdania ? Po co to robisz ? Lepię Ci ? Czujesz się ważniejszy, lepszy ? 
 

Najlepsze jest to, że napisałem o naszych odsłuchach właścicielowi Wimma. Zero problemu, normalna rozmowa. Napisał mi co mu się nie podoba/podoba z Ifi, co chciałby poprawić itp. Zero spinki. 

1 minutę temu, Maciek12325 napisał:

Nie potrafisz odpuścić i przyjąć do wiadomości innego zdania ? Po co to robisz ? Lepię Ci ? Czujesz się ważniejszy, lepszy ? 

 

Edytowano przez Maciek12325
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas przyjmuje je do wiadomości. I cierpliwie wyjaśniam różnice między subiektywnymi wrażeniami z konkretnej sytuacji, a uogólnionym stwierdzeniem o właściwościach urządzenia.

Zero spinki, bo i o co miałbym się spinać, jako posiadacz całej baterii WiiMow, łącznie z tymi, których nie ma w sprzedaży?

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Krasnoludki, krasnoludki 🤭🤭🤭

Kiedyś byly na TOPIE z takim jednym użytkownikiem 😉

Krasnale w czasie odsłuchów były zajęte. 

IMG_7236.webp

1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Krasnoludki, uszkodzony egzemplarz, tak a nie inaczej skonfigurowana jednostka, niepożądane zjawiska w torze, omamy. Się nad tym w ogóle pochyliłes?

Jasne, może powienienem  się jeszcze pomodlić przed odsłuchem ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

@Maciek12325 @Mikelas76 jeszcze po jednym poście gdzie będą uszczypliwości czy komentarze personalne i bedzie czasowy ban zgodnie z ustaleniami administracji. Tydzień. Ważcie słowa zatem. 

Pozdrawiam. M

Mariusz poważnie ? Trochę więcej luzu? Nikt nikogo nie obraża i wyzywa. A krasnal w trawie rozsiewa wiechlinę u Michała. Znalazł się winowajca. 

Edytowano przez Maciek12325
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie. Wasze żarty mają u mnie wysoką tolerancję ale doprowadzają do awantur forumowych. Wielu użytkowników tego nie toleruje i pojawiają się prośby o usunięcie kont. Działacie na szkodę forum. Wytyczne są jasne. Zero tolerancji na takie "uszczypliwe" zachowania. Wybór jest wasz. Merytoryczne dyskusje i koleżeńska atmosfera albo złosliwości i banicja. 

Liczę na zrozumienie. 

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...