Skocz do zawartości

Głośniki aktywne od TV (może soundbar?) budżet około 2000 zł


Adik29

Recommended Posts

Cześć,

 

szukam głośników aktywnych lub soundbara do TV do salonu. Salon 22 m2, kształt prostokąta, TV wraz z wypoczynkiem ustawione w jednym z końców salonu. Konsola 30%, film 40%, muzyka 30% (głównie rap, ale słucham wszystkiego po trochu).

W tej chwili mam zestaw denon avr-2310, 2x kef iq50 i suba klipsch sw-100. Gra to wszystko pięknie, niestety ze względu na przeprowadzkę i brak miejsca muszę sprzedać te kefy i denona.

Chcę zostawić subwoofer i do niego dobrać głośniki aktywne z wyjściem na subwoofer. Głośniki będą na szafce RTV więc zaoszczędzą mi miejsca. Znalazłem takie głośniki aktywne z wyjściem na suba, co byście polecili? Dobrze by głośniki miały również hdmi, by wyłączały/załączały się wraz z TV, ale nie jest to najważniejsze.

 

KLIPSCH Reference R-41PM (plus ma taki, że by pasowały wizualnie do subwoofera :D)

Magnat Multi Monitor 220 (Magnat Monitor Active 2000 oraz MAGNAT Monitor Reference 2A / 3A nie mają wyjścia na suba??)

Audio Pro A26 / A28

Argon Audio ALTO A5

Audio Saxo 7 Active

 

Myślałem też o soundbarze, ale nie wiem czy to dobry pomysł :D, ten denon ma wyjście na suba:

Denon DHT-S217

 

Spodziewam się, że nie dorównam niczym tym kefom iq50, ale może coś polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych znam KLIPSCH Reference R-41PM, w tej cenie bardzo dobre głośniki dla osób szukających żywego, bezpośrednio i dynamicznego grania. Wielkość wystarczająca, bo dół pasma obsłuży Tobie subwoofer. Natomiast jak szukasz brzmienia trochę spokojniejszego, ale dalej z wysoką rozdzielczością i niezłą przestrzenią mogę polecić Triangle BR02 Active BT. Jeżeli zależy Tobie na dobrym graniu muzyki to soundbara nie polecam, chyba że całkowicie nie ma gdzie wstawić kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, właśnie skłaniam się chyba najbardziej ku KLIPSCH Reference R-41PM.

Widziałem, że są również KLIPSCH Reference R-51PM, ale już chyba by były za duże. Bardzo głośno muzyki słuchać nie będę.

Jeszcze ciekawe są Heco Aurora 200 P bo mają i hdmi i sub out, ale przekraczają trochę budżet.

A ten soundbar Denon DHT-S217 dużo odstaje od tych głośników aktywnych?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ostrzeżenie za Audio Pro i tymi Klipsch, zacząłem szperać nt tych kolumn na forum i faktycznie często są niepolecane.
Zależy mi na wyjściu na subwoofer, więc z Magnatów w grę wchodzi tylko Magnat Multi Monitor 220

Budżet jaki pisałem to około 2000 do maksimum 2500 zł. Te Magnaty to wydatek około 1500 zł, ale nic lepszego od nich nie znajdę w tym budżecie?

Wspominał Pan o Elac, znalazłem ELAC ConneX na Top Hifi za 2199 zł. Dużo różnica w stosunku do tych magnatów? Bo dopłata znaczna

 

Edytowano przez Adik29
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat jest lepiej wyceniany u nas w Polsce. To że sa tańsze nie oznacza że są tyle gorsze. Odpadają ci koszty marketingu które w każdym innym produkcie płacisz. Tu w zasadzie nie. A to spora różnica.

Także śmiało. ELACów słuchałem krótko mi się podobały nie wiem czy na tyle aby dokładac. To już kwestia indywidualna po odsłuchu w domu raczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Magnat jest lepiej wyceniany u nas w Polsce. To że sa tańsze nie oznacza że są tyle gorsze. Odpadają ci koszty marketingu które w każdym innym produkcie płacisz. Tu w zasadzie nie. A to spora różnica.

Także śmiało. ELACów słuchałem krótko mi się podobały nie wiem czy na tyle aby dokładac. To już kwestia indywidualna po odsłuchu w domu raczej.

 

Dzięki za pomoc, kupuję w takim razie Magnat Multi Monitor 220.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Magnat jest lepiej wyceniany u nas w Polsce. To że sa tańsze nie oznacza że są tyle gorsze. Odpadają ci koszty marketingu które w każdym innym produkcie płacisz. Tu w zasadzie nie. A to spora różnica.

Także śmiało. ELACów słuchałem krótko mi się podobały nie wiem czy na tyle aby dokładac. To już kwestia indywidualna po odsłuchu w domu raczej.

 

W żadnym stopniu nie porównalibyśmy marki ELAC do Magnat. Brak marketingu, tej drugiej raczej oznacza słabość dystrybutora. 

Niemniej jednak, to ostatecznie użytkownik ma wybrać to, co bardziej mu się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podepnę się pod temat, bo jest bardzo zbliżony do moich poszukiwań. Na dniach zmieniam TV i pomyślałem, że przy okazji może zrobiłbym upgrade audio. Obecnie w salonie stoi leciwy już zestawik Boston Acoustics Soundware XS 2.1. Jest podpięty po optyku do TV. Małe, zgrabne, praktycznie niewidoczne ze względu na gabaryty. Czy gra dobrze? Do gier i serwisów streamingowych sprawdza się, ale czy jest to wybitna jakość to ciężko mi powiedzieć, bo po prostu mam za małe doświadczenie i nie mam zbytnio do czego porównać. Do rzeczy. Na początku chodził mi po głowie soundbar, ale żebym nie wiem jak o tym myślał to nie trafia do mnie taka koncepcja. Więc pomyślałem, że może głośniki aktywne będą rozwiązaniem mojego problemu. Przeznaczenie zestawu to głównie filmy, gry i muzyka i to bez zaznaczenia, które najbardziej - chciałbym bardzo uniwersalny sprzęt, który może nie być idealny do wszystkiego, ale przynajmniej solidnie sprawdzał się w każdym zastosowaniu. Obowiązkowo HDMI, bo mam już dość szukania oddzielnych pilotów żeby zmieniać głośność. Musi być też wyjście na sub, bo na 99% będę chciał go dokupić. To zresztą wiąże się też z tym, że nie mam dużo miejsca więc wolałbym mniejsze kolumny, co siłą rzeczy wiąże się też z gorszym bassem. 

Zrobiłem krótkie rozeznanie i na chwilę obecną mam dwóch, trzech faworytów:

Elac Connex

Argon Forte A4 Mk2

Argon Fenris A4

Cenowo może nie identycznie, ale jakoś tam w pobliżu. Pytanie, co z tych trzech najlepiej wpisywałoby się w moje potrzeby? Może jakaś alternatywa? I jaki sub 8" do kompletu? Może dodatkowo jeszcze napiszę, że źródłami muzyki będą praktycznie tylko serwisy streamingowe via BT/TV. Rodzaje muzyki wszelkie: od metalu, przez country, po rap, house itd. Zresztą nie tylko ja będę tego używał także tutaj nie ma wiodącego gatunku muzycznego. 

Edytowano przez m212
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...