Skocz do zawartości

Czy pracownicy sklepu mówią prawdę? (kable)


Recommended Posts

Witam. Pracownicy w sklepie utwierdzają mnie w przekonaniu, że między danymi kablami XLR: https://supersound.pl/73301-ssq-xx3-kabel-xlr-xlr-3-metrowy

 

a np: WIREWORLD OASYS 8 , WIREWORLD LUNA 8   -   Nie będzie ŻADNEJ różnicy w odbiorze dźwięku. 

 

Ciężko w to uwierzyć że między dwoma kablami w cenie ok. 1000zł a 120 nie będzie żadnej różnicy - co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Moze i mowia.

Moze dlatego ze pewnie i jeden i drugi kabel jest zrobiony z miedzi. Ktora jest bardzo dobrym przewodnikiem pradu. Nawet jesli ten drugi jest np. ze srebra.

Roznica pomiedzy nimi jest wtedy - przeczytalem  w necie - 5 %. Ktos mi powie ze mamy tak wyczulone uszy ze potrafimy to wylapac? Nie sadze.

Nie wierze w kable i tyle. Jednak gdybym sie mylil, nigdy nie kupuje najtanszego. Sam uzywam Melodiki. Dzwiek miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Najwyrazniej zdobyli sie na odrobine szczerosci.

Najwyrazniej. 

Dzisiaj czytalem cos o stolikach audio - pisalo najcichszy stolik ...

Nie wiedzialem ze stoliki moga byc glosne, nie mowiac o tym ze moga wydawac dzwieki 🤣

Ten przemysl - hifi czy audio, jak kto woli - zrobil sie przez te wszystkie lata bardzo innowacyjny, jesli chodzi o sposob wyciagniecia od nas kasy .

Ale top moja opinia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie wiem czym to się ma przejawiać, chodziło mi że tych 5 % różnicy nikt z nas nie usłyszy, bo nie mamy tak czułego słuchu. Czymkolwiek ta różnica miała by być.

 

Dla mnie 5% "na plus" wydaje się sporo, ba przy sprzęcie za 20 tys zł - który będę brał we wrześniu. A co do kabli XLR to jakie byście polecili do tego sprzętu:

 

monitory: adams a8h

sub: adam audio sub8

karta dzwiekowa: UNIVERSAL AUDIO UA - APOLLO SOLO USB HE

 

najlepiej dwumetrowe lub więcej, powiedzmy w budżecie do 1-1,5 tys za dwa

w sumie mogę przystać na od 1,5 metra+

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Tylko mi powiedz cos - to sa kable do laczenia np. wzmacniacza z odtwarzaczem. 50 cm nie wystarczy?

Bo sie troche zgubilem. Czyli kupujac ten kabel za te 300 zl, zostaje ci blisko 1200. to dobrze , nie?

dane monitory są aktywne, czyli bez wzmacniacza zewnętrznego. połączyć trzeba dwa monitory aktywne + sub, no i karta dźwiękowa , i pod PC.


Oczywiście, super, że zostaje 1200 zł, lecz pytanie brzmi czy warto doinwestować w droższe kable, do 1500 jak pisałem, jeżeli będzie na tyle warty przeskok jakości.

 

Metr już by wystarczył, lecz chciałbym minimum 1,5.

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal tych Melodik. Moze sie da wypozyczyc. Nie spodoba sie oddajesz i bierzesz na warsztat inne.

Jak juz pisalem, nie wierze zbytnio w kable. Nie prowadzi to u mnie jednak do kupowania wszystkiego co najtansze. Po pierwsze, moge sie mylic a po drugie, kupujemy oczami wiec nawet czasem dla przyjemnosci mozna sobie ladnie zrobiony kabel kupic. Raz sie zyje. Jednak bez przesady z cena. 

Jesli chodzi o przeskok jakosci - tutaj musisz sam sprawdzic. Wiele osob mowi ze jest a znow inni ze nie ma. Kto ma racje ?

Z tego co widze to Melodika ma dosc przystepne ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BeMajestiX napisał:

Witam. Pracownicy w sklepie utwierdzają mnie w przekonaniu, że między danymi kablami XLR: https://supersound.pl/73301-ssq-xx3-kabel-xlr-xlr-3-metrowy

 

a np: WIREWORLD OASYS 8 , WIREWORLD LUNA 8   -   Nie będzie ŻADNEJ różnicy w odbiorze dźwięku. 

 

Ciężko w to uwierzyć że między dwoma kablami w cenie ok. 1000zł a 120 nie będzie żadnej różnicy - co sądzicie?

 

Mając w łapkach monitory aktywne można bardzo łatwo testować rozne kable (nikt nie bedzie pier.....ł że nie zagrało bo wzmacniacz nie ten). 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...