Skocz do zawartości

Dźwięk z gramofonu jest nieczysty, występują zakłócenia nawet na nowej płycie


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem początkująca w zabawie z gramofonem, zaczęłam od Stir It Up Wireless i na razie używałam bez żadnych fancy głośników, tylko z małym przenośnym JBL. Używam go mniej niż rok, wszystko było ok dotychczas. Od niedawna jednak, gdy przyszłam zadowolona do domu z nową płytą zaczęło się dziać coś dziwnego. Gdy uruchomiłam urządzenie jak zwykle, to usłyszałam jak wydaje  z siebie dziwne trzaski i zakłócenia, igła przeskakiwała, ale nie zatrzymywała się, plus dźwięk jest słabej jakości i jakby ryra? Jakby włączyć radio, a miało ono źle ustawioną antenę i słychać takie trzeszczenie. Może ktoś z Państwa miał podobną sytuacje i będzie wiedział jak temu zaradzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Julia napisał:

Gdy uruchomiłam urządzenie jak zwykle, to usłyszałam jak wydaje  z siebie dziwne trzaski i zakłócenia, igła przeskakiwała, ale nie zatrzymywała się, plus dźwięk jest słabej jakości i jakby ryra

Czy przez ten czas użytkowania umyłaś choć raz igłę?😏

Możesz to zrobić domowym sposobem zanurzając igłę w spirytusie przez kilka minut, lub delikatnym pędzelkiem zamoczonym w spirytusie przemyć igłę, spróbuj.

Możesz też zastosować specjalny płyn do mycia igieł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2023 o 10:22, Karol64208 napisał:

Czy przez ten czas użytkowania umyłaś choć raz igłę?😏

Możesz to zrobić domowym sposobem zanurzając igłę w spirytusie przez kilka minut, lub delikatnym pędzelkiem zamoczonym w spirytusie przemyć igłę, spróbuj.

Możesz też zastosować specjalny płyn do mycia igieł.

Właśnie umyłam igłę specjalnym żelem, przetarłam też płytę szczoteczką antystatyczną. Czy takie nieczyste brzmienie może mieć przyczynę w tym, że płyta trochę "faluje"? Dodam, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale problem z dźwiękiem nie występował. Czy to może oznaczać, że igła uległa jakiemuś zniszczeniu? Używałam tego gramofonu od nowości raptem kilka razy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julia Możesz napisać jaki to gramofon?

Jest kilka powodów przez które możesz mieć problem.

Czy igła nie jest uszkodzona mechanicznie, wykrzywiona itd.

Czy nacisk igły na płytę  jest prawidłowy, czy masz możliwość ustawienia nacisku.

Sprawdź

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

@Julia Możesz napisać jaki to gramofon?

Jest kilka powodów przez które możesz mieć problem.

Czy igła nie jest uszkodzona mechanicznie, wykrzywiona itd.

Czy nacisk igły na płytę  jest prawidłowy, czy masz możliwość ustawienia nacisku.

Sprawdź

Jest to gramofon Stir It Up Wireless (em-jt002-sb). Nie widzę też żadnych uszkodzeń igły. A patrzę na nią przez szkło powiększające. Pokrętło przeciwwagi i anty-skating mam ustawione na 0. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juliaustaw na +1, przeciw waga jest regulowana, jak tak pokręć nią bliżej środka o jeden lub dwa obroty.

Jest taka możliwość że padło zawieszenie igły w tubie lub sam rysik igły jest uszkodzony.

 

Ważne a nawet b.ważne jest wypoziomowanie talerz w każdą stronę, obracając talerz, to tak na przyszłość .

 

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Julia napisał:

Jest to gramofon Stir It Up Wireless (em-jt002-sb). Nie widzę też żadnych uszkodzeń igły. A patrzę na nią przez szkło powiększające. Pokrętło przeciwwagi i anty-skating mam ustawione na 0. 

W podstawowej skali ramię ustawia się następująco.

  1. Ustawiamy przeciwwagę w takiej pozycji, która równoważy ciężar przeciwległej części ramienia. czyli swobodnie wszystko wisi w powietrzu.
  2. Zapinamy ramię na podpórce tak aby się nie ruszyło.
  3. Trzymając przeciwwagę ramienia, aby nie mogło wykonać żadnego obrotu przekręcamy skalę na przeciwwadze tak, aby mieć "zero" naprzeciw znacznika.
  4. Przekręcamy przeciwwagę na +2 g - to najczęstsze ustawienie.
  5. Ustawiamy antyscating na 2.
  6. Sprawdzamy działanie gramofonu i jakość dźwięku.

Jeżeli w dalszym ciągu jest problem to jego źródłem może być uszkodzenie samej wkładki i/lub samej igły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...