Skocz do zawartości

Amplituner do ok. 5000 zł


Szuprycz

Recommended Posts

4 minuty temu, Szuprycz napisał:

Kurde to mnie załatwiłeś. Mam wrażenie że z wszystkich już mi zostaje tylko Yamaha, która dopuszcze 4 Ohm... Ehh.

Mam 4 ohmowe kolumny - Denon 6o czasem lekko wariował, Sony nic. Nominalna impedancja nie zawsze jest dokładna na głośnikach, zazwyczaj nic się nie stanie, a w razie czego ampli zawsze zabezpieczony i się wyłączy. Chociaż nic się takiego nie wydarzyło ani razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Mam 4 ohmowe kolumny - Denon 6o czasem lekko wariował, Sony nic. Nominalna impedancja nie zawsze jest dokładna na głośnikach, zazwyczaj nic się nie stanie, a w razie czego ampli zawsze zabezpieczony i się wyłączy. Chociaż nic się takiego nie wydarzyło ani razu.

A używasz dokładnie tego AV od Sony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szuprycz napisał:

Kurde to mnie załatwiłeś. Mam wrażenie że z wszystkich już mi zostaje tylko Yamaha, która dopuszcze 4 Ohm... Ehh.

Spokojnie. Pamiętaj też, że producenci kłamią notorycznie jeżeli chodzi np. o specyfikację impedancji. Na swoich kolumnach mam napisane 8 Ohm .... a schodzą w okolice 3 Ohm. Nic się do tej pory nie działo. Nie oznacza też, że w Twoim przypadku się stanie. 

Tak czy inaczej gdybym miał do wyboru entry level Sony lub też Yamahe A2A to wybrabym A2A. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

To jest coś warte? Ampli już tak czy siak kalibruje, ważne mieć jeszcze więcej opcji?

To jest fajna opcja na dopieszczenie dźwięku. Nie jestem pewien czy podstawowe systemowe softy kalibracji w amplitunerach potrafią skutecznie wyrównywać pasmo subów. Dotyczy to raczej dopiero Dirac. Mając już skonfigurowany dźwięk można pożyczyć/kupić mikrofon UMIK, zainstalować na PC aplikację REV i skontrolować to co finalnie do nas dociera. Wówczas z apką SVS na bieżąco siedząc sobie wygodnie w fotelu korygujesz krzywą.

Jeśli chodzi o codzienną obsługę to używam apki do przełączania presetow pomiędzy ustawieniami  muzyka/film oraz nocnego grania by mimo solidnego poziomu głośności bas nie przeszkadzal domownikom we śnie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2023 o 11:49, Szuprycz napisał:

Wbrew pozorom jest spory wybór :) Mam kolumny Wilson EL 10, grają teraz z 7 letnią Yamahą i muzycznie jest super, ale kino słabe wg mnie. Dlatego szukam coś co muzycznie będzie takie samo bądź lepsze, ale przede wszystkim chce usłyszeć różnice na filmach.

Pod uwagę biorę:

denon-avr-x1800h (super cena, ewentualnie model 2800)

yamaha-rx-a2a(mój faworyt)

pioneer-vsx-lx305

marantz-sr5015 (najładniejszy :))

Który Wy byście wybrali i dlaczego? Dziękuję za rady.

Podepnę się do pytania, potrzebuję nowego Ampli do zestawu głośnikowego Pioneer S-ES3TB (5.0). Zastosowania: Radio (DAB+, Shoutcast - chociaż obecnie używa się już chyba czegoś innego), Gry (komputer i konsole Playstation), Youtube (Music), TIDAL (bezstratny), do tego koncerty live DVD/Bluray- głównie pop/rock - sporo w DTS. Kino sporadycznie, ponieważ TV obsługuje już dedykowana "grajbelka" Philips TAB8507.

Wstępnie mam na uwadze Onkyo TX-NR6100 (THX), podobno sukcesora udanego modelu TX-NR696, ale może coś ciekawszego się znajdzie w tym zatrzęsieniu modeli różnych producentów?


Pozdrawiam!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 09:01, przemeklbn napisał:

Dlatego uważam, że dyskusja ma sens tylko, gdy przytaczamy konkretne fakty/liczby. Ja osobiście mam absolutnie nieemocjonalny stosunek zarówno do jednej jak i drugiej firmy. Niemniej dane finansowe pokazują sytuację w kategorii  'stabilność finansowa' i tu nie ma co czarować. To czy taki biznes może jechać na kroplówce latami, czy jest sprzedawany/zamykany to już decyzja właścicieli.

Ja też. I uważam że branża audio dobrze reaguje teraz wprowadzając spore korekty ceny. To wszystko co nam jest przedstawiane jako aktualne promocje to G to są korekty gdyż początkowo ceny zostały windowane po prostu za wysoko. Klienci zobaczyli że robi się ich w balona.

Dnia 1.09.2023 o 09:04, Szuprycz napisał:

Czy właściwie jak chce satelity surrond podłączyć to tylko Yamaha i Sony? To mi troche upraszcza wybór ;)

Kwestia czy A2A czy V6A...

sony to daje? Jesteś pewien że to nie mit?

A2A nie warto. Bierz V6

Dnia 1.09.2023 o 09:15, Butler napisał:

A zauważcie jaki skok by zrobili producenci amplitunerów jak by się dało sparować z surroundami przenośne głośniki Bluetooth np. JBL FLIP 6. 

Problelm jest rozprowadzenie dekodowanego sygnału. Pamiętam jak Denon wprowadzał Heos i to miało u nich działać tak jak w Yamaha i do dzisiaj tego nie zaimplementowali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co słuchałem starszych modeli Sonego i kompletnie do mnie nie przemówił.

Co było a nie jest nie wlicza się w rejestr. Chyba warto się pofatygować i posłuchać gdzieś to Sony. Cały czas rozmyślam co kupić do syna do pokoju.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Co było a nie jest nie wlicza się w rejestr. Chyba warto się pofatygować i posłuchać gdzieś to Sony. Cały czas rozmyślam co kupić do syna do pokoju.

Myslisz że drastycznie zmienili układy wzmacniające?

Powiem tak amplitunery kina testuje, sprawdzam, sprzedawałem, montowałem od 15 lat. I nie spotkałem się nigdy  aby kolejna wersja była nagle czymś kompletnie innym od poprzednika.

No to chyba tylko w sklepach Sony do sprawdzenia. Kiedyś Media Markty miały te produkty na ekspo ale juz chyba nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sandor Clegane napisał:

Skoro w soundbarach stosują rozwiązania pozwalające na bezprzewodową łączność głośników tylnich to czemu nie mogliby w ten sam sposób połączyć tych samych głośników z amllitunerem?

Nie wiem czy dalej mówisz o sony czy globalnie.

Jeśli globalnie to wiekszość soundbarów nie ma dekoderów. Ich bezprzewodowe tyły imitują dźwięk przestrzenny a nie prawdziwe sygnały z dekodera przestrzennego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Myslisz że drastycznie zmienili układy wzmacniające?

Powiem tak amplitunery kina testuje, sprawdzam, sprzedawałem, montowałem od 15 lat. I nie spotkałem się nigdy  aby kolejna wersja była nagle czymś kompletnie innym od poprzednika.

No to chyba tylko w sklepach Sony do sprawdzenia. Kiedyś Media Markty miały te produkty na ekspo ale juz chyba nie ma.

Ten Sony do posłuchania chyba tylko w Sony Center.

Jak przeglądam testy, opinie, czy recenzje na YT to absolutnie żaden AV nie zbiera takich pochwał (do ok. 6k zł) jak ten Sony, więc coś jest na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

No to pytanie za 100 punktów. Wiedzą że rynek tego oczekuje, a praktycznego rozwiązania brak.

Jak taka rozbudowa miałaby wyglądać (od strony technicznej) do realizacji przez producenta amplitunerów? Tak czy inaczej transmisja przez AVR wydaje się prostszą częścią. Większe wyzwanie to część odbiorczo/dekodująca i wzmacniająca przy głośniku. Żeby ta część była jakościowo odpowiadająca temu co wychodzi na terminale głośnikowe to nie wydaje się tanie.
Poza tym pytanie, czy jest na to poważny rynek. Myślę, że takie rozwiązania bardziej oczekiwane są przez osoby szukające budżetowych rozwiązań niż te które w kino chcą włożyć większe pieniądze. Poza tym na największym rynku AVR czyli USA nie ma większego problemu z przeciąganiem przewodów, bo tam wszystkie domy są szkieletowe.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

No ale jak to? :D Skoro belka odtworzy Atmos to jak może nie mieć dekodera?

No właśnie. Tez się zdziwiłem. Niektóre mają sprytnie ujęte to jako dzwiek przestrzenny ale jak się wchodziw specyfikację nie ma nic na temat dekoderów. Niektóre faktycznie mają Atmos. Ale nie maja na przykład DTS HD, a jeszcze inne mają wsparcie DTS kompletne ale w ogóle nie mają Dolby.

Warto sprawdzić przy każdym indywidualnym produkcie. Bo czasem to marketingowe bajki.

22 godziny temu, Szuprycz napisał:

Ten Sony do posłuchania chyba tylko w Sony Center.

Jak przeglądam testy, opinie, czy recenzje na YT to absolutnie żaden AV nie zbiera takich pochwał (do ok. 6k zł) jak ten Sony, więc coś jest na rzeczy.

Mam Sony Center u siebie. Ale jak tam pójdę to nie bede go miał na czym sprawdzić :P

No i to jest podejrzane.

16 godzin temu, Sandor Clegane napisał:

O Sony.

nie sprawdzałem ich soundbarów. Oni mają dekodery?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie. Tez się zdziwiłem. Niektóre mają sprytnie ujęte to jako dzwiek przestrzenny ale jak się wchodziw specyfikację nie ma nic na temat dekoderów. Niektóre faktycznie mają Atmos. Ale nie maja na przykład DTS HD, a jeszcze inne mają wsparcie DTS kompletne ale w ogóle nie mają Dolby.

Warto sprawdzić przy każdym indywidualnym produkcie. Bo czasem to marketingowe bajki.

Mam Sony Center u siebie. Ale jak tam pójdę to nie bede go miał na czym sprawdzić :P

No i to jest podejrzane.

nie sprawdzałem ich soundbarów. Oni mają dekodery?

 

Cała seria A czyli HT-A3000, HT-A5000, HT-A7000 oraz zestaw 4 głośników HT-A9 posiada dekodery Dolby Atmos i DTS:X i jak na soudbary całkiem daje radę, ale ceny też niemałe (szczególnie A7000 z subem i tyłami).

Co do sprawdzania to raczej ciężko no bo w USA chwalone są głównie wyższe modele z tej serii, a my w PL mamy tylko najniższy. To tak jakby oceniać całą serię Marantz Cinema słuchając tylko 70s. Natomiast jeśli chodzi tylko o działanie bezprzewodowych głośników tylnich to nie widzę powodu, żeby to miało nie działać z zaznaczeniem, że muszą to być głośniki sony te same co są sprzedawane do soundbarów czyli SA-RS3S albo SA-RS5- a one delikatnie mówiąc są kiepsko wycenione... 2000 i 3500 zł za kawałek plastiku... Ostatnio była promocja, że kupując w zestawie z soundbarem kosztowały 600 zł (te co normalnie kosztują 2 tys), ale nie słyszałem o takiej promocji do amplitunerów...

3 minuty temu, Sandor Clegane napisał:

 

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 14:03, PanKlor napisał:

Spokojnie. Pamiętaj też, że producenci kłamią notorycznie jeżeli chodzi np. o specyfikację impedancji. Na swoich kolumnach mam napisane 8 Ohm .... a schodzą w okolice 3 Ohm. Nic się do tej pory nie działo. Nie oznacza też, że w Twoim przypadku się stanie. 

Tak czy inaczej gdybym miał do wyboru entry level Sony lub też Yamahe A2A to wybrabym A2A. 

To raczej nie jest kwestia kłamstwa. Impedancja to nie jest wartość stała a zmienia się w funkcji częstotliwości. Wartości minimalne i maksymalne bardzo mocno potrafią odbiegać od wartości nominalnej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...