Skocz do zawartości

Amplituner potrzebny


Przemek Smakowski

Recommended Posts

Cześć, 

Potrzebuje waszej opinii. Używałem Onyko bardzo stare około 15 lat. . z zestawem głośników 5.1 JBL CST55 8 Ohms (kolumny zostają )

Bardzo ładnie to grało. Tak jak znawcy piszą opinię, głęboko i czysto.

Jednak amlituner zaczął wariować i nadszedł czas kpić coś co by się tak szybko nie popsuło , pomyślałem może coś innego niż onyko coś co się nie będzie psuło..

 

W przyszłości chciał rozbudować o Atmos 5.1.2 lub 7.1.4

 

Chciałbym aby nowy amplituner posiadał

Chromecast i AirPlay 2 

BT, Wi-fi  i inne pewnie będą już w standardzie

Wyjście 8K (lub 2x8K tak jak jedno padnie to jeszcze drugie zostanie 😉)

Jak sama nazwa wskazuje fajnie by było jak by po staremu miał jeszcze Tuner FM plus ewentualnie DAB

i nie sprawiał problemów ze zwykłym użytkowaniem (ginący obraz, ginący dźwięk)

 

Zastanawiałem się nad Denon ‎AVC-X3800H

Ale opinie typu " Firmware aktualny, reset urządzenia, odłączenie od zasilania - nic nie pomaga. Zdarzają się samoczynne wyłączenia podczas konfiguracji. Przełączenie wejść przez HDMI-CEC czasem działa, czasem nie. Doświadczałem odłączenia video po naciśnięciu guzika "Setup" na pilocie, odłączenia video po przełączeniu na wejście Chromecast, pojawienia się pustej nakładki informacyjnej, która nie zniknęła aż do wyłączenia wzmacniacza." - skutecznie zniechęca

Dzwoniłem do kilku sklepów. Sklep Denona poleca Denona sklep onyko poleca wiadomo co...

Mocno zastanawiam sie nad

Onyko tx-nr6100/7100 

 

Chyba bardziej marzenie bo cena to Onkyo TX-RZ50 podobno ideał ..

Ogólnie sprzętu używam do

50% - filmy

40% - muzyka

10%- gry

 

Proszę o poradę co poleacie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co?

To tylko korzyść?

Miałeś Onkyo 15 lat i chcesz?

6 godzin temu, Przemek Smakowski napisał:

czas kpić coś co by się tak szybko nie popsuło , pomyślałem może coś innego niż onyko coś co się nie będzie psuło..

Ty powinieneś całować to Onkyo że Tyle Ci grało. Teraz kupisz amplituner i na pewno tyle nie wytrzyma.

Obecnie najlepsza opcja to X3800 z Amazona

https://www.amazon.pl/Denon-AVC-X3800H-Odbiornik-Av-Czarny/dp/B0BDZXLP6F/ref=asc_df_B0BDZXLP6F/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504640269325&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=7102595095404329380&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067407&hvtargid=pla-1880155917297&psc=1

Masz 1500 zł taniej niż w Polsce.

2 lata gwarancji.

Chcesz coś z Polskiej dystrybucji to Onkyo 7100 albo Pioneer LX305

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tu wiele zależy od preferencji brzmieniowych, chociaż Denon jest po prostu bardziej opłacalny w cenie Amazonowej. Pamiętaj, że wtedy masz 2 lata zamiast 3 (2+1 za rejestrację). Onkyo i Pioneer są bardzo fajne również, żywiej grające. Zależy od tego, co wolisz brzmieniowo, bo do JBLi to znajdą się fani obu opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek Smakowski - nikt Ci nie powie ile podziała amplituner, to stosunkowo młode modele. Zamów sobie X3800 z Amazona - jak Ci się brzmienie i obsługa spodoba to zostawisz. Jak nie, to zwrócisz i będziesz szukał dalej. Pamiętaj, że sklepy wypożyczają sprzęt do odsłuchu w domu za kaucją a ceny można negocjować 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ50 faktycznie potrafi zaczarować. Moje preferencje nie mają tu nic do powiedzenia, bo liczą się Twoje ;) 

Napisz do nas na PW lub zadzwoń, powinniśmy mieć TX-NR7100 wypakowane, więc możemy je podesłać na domowe odsłuchy :) W połączeniu z JBLami otrzymasz fajne, żywe granie, podobnie w kwestii Pioneera. Denon z kolei jest nieco spokojniejszy, chociaż dla wielu dzięki delikatnemu przyciemnieniu brzmienia oferuje ciekawszą barwę. 

Co do działania - tu nic możemy zagwarantować, nie jest to w żaden sposób zależne od nas, a to i tak zawsze jest na swój sposób loteria. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum nikt Ci nie da gwarancji że to pogra 15 lat.

To nie chodzi o firme. Teraz to wszystko ejst skonstruowane na podobnych komponentach. Pdobne zasilacze czy płytki HDMI. Te same procesory, albo bardzo podobne.

Serio.

Zamów sobie tego X3800 z Amazona.

Dobra cena jest także na Pioneera LX305

Zaznaczam że JBL CST55 to nieco inny produkt niż znane nam JBL Northridge, ES, HDI, Stage itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, elektron6 napisał:

Szkoda kasy i zachodu na nowe zabawki

Zaproponuj coś. Cokolwiek. Tylko proszę o coś chociaż z HDMI i obsługą 4K. Bo pikseli na TV nie mam zamiaru oglądać. A, i nie zapomnij by Atmos zagrał bo teraz niemal wszystkie filmy mają EAC3 (VOD) lub TrueHD (BluRay) z dźwiękiem obiektowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elektron6 napisał:

Propozycji o wyższym lifetime nie ma i nie będzie. Trzeba kupić to co jest na rynku na 2-3 no może 4 lata i grać a i trzeba oczywiście zbierać pieniążki na kolejny sprzęt. 

Chyba przesadzasz. Zgodzę się że jest taka ewentualność że sprzęt może paść zaraz po upływie gwarancji. Tak jest ze wszystkim. Ale na miłość boską nie jest to obligatoryjne i równie dobrze może taki amplituner działać bezawaryjnie dosłownie dekady. Starając się odnieść to wpisów forumowych... Najczęściej wymiany na nowy sprzęt dotyczą nie tyle awarii starych, co problemu z obsługą nowoczesnych usług i technologii (HDMI, nowe formaty dźwięku). Czasem są to łączone sprawy jak ktoś mający 15-letniego kapcia wymienia na nowy z obu powodów kiedy usterka nie była dokuczliwa.

W zeszłym miesiącu padła mi zmywarka. Działała ponad 15 lat 1-2 razy dziennie. Zobaczymy ile podziała nowa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonuje mnie to co pisze @elektron6. Przewija mu się setki sprzętów miesięcznie (amplitunerów kina?) niewiele znaczy wobec braku jakichkoliwek danych ile ich znajduje się obecnie w obiegu. Tak jakby blacharz samochodowy twierdził że obrobił już wszystkie auta w okolicy bo miesięcznie tłucze ich setki. Forum chyba też by inaczej wyglądało. Pytań typu "zaraz po gwarancji padł, co teraz?" nie ma za wiele.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, elektron6 napisał:

Nieprzekonanych nieprzekonanych a i nie wyznaje zasady szkiełka i oka. Naiwny ten kto spodziewa się lifetime powyżej 4 lat.

Ale co tam pada? Płyty hdmi? Sekcje zasilania? Wszystko? I jeżeli już to czy to nie jest efektem wieloletniego grilowania sprzętu w ciasnej szafeczce TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu sprzęt zagra 3 lata a innemu 15

Zależy od uzytkowania, wentylacji i niestety szcześcia.

Mozna kupic sprzet za 4 i 15K i gwarancja będzie podobna

Dnia 3.09.2023 o 10:16, przemeklbn napisał:

Ale co tam pada? Płyty hdmi? Sekcje zasilania? Wszystko? I jeżeli już to czy to nie jest efektem wieloletniego grilowania sprzętu w ciasnej szafeczce TV?

Teraz?

Plytki HDMI głównie jeśli ktoś wpina i wypina przy włączonym sprzęcie albo zapewniona jest słaba wentylacja.

HDMI się grzeją ale obecne projektowanie amplitunerow jesy w miare sensowne. Kiedyś były bliżej zasilaczy co było problemem.

Procesory padają. Też od przegrzania ale i same do siebie niestety czasem.

Końcówki od przegrzania, długości pracy, Wysiłku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...