Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do wzmacniacza Musical Fidelity m6si


fred114

Recommended Posts

Witam.Obecnie posiadam wzmacniacz Musical Fidelity m6si który gra z kolumnami Pylon Diamond 28. Pokój odsłuchowy 20 m2.Nie jestem za bardzo zadowolony z brzmienia.Myślę że chyba za duże kolumny do tego pokoju.Czy ktoś może doradzić jakie kolumny stojakowe by dobrze zagrały z tym wzmacniaczem.Jako żródła używam odtwarzacz CD Musical Fidelity i Streamer Volumio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co rozumiesz przez brak soczystego basu? Jest go zbyt dużo i zaczyna dudnić? Diamondy cenią sobie mocniejsze odsunięcie od ściany, podobnie Jasper Monitor, które moim zdaniem byłyby warte spróbowania, chociaż to według niektórych ciemniejsza konstrukcja od niższej serii. 

Musical to bardzo uniwersalny i potężny wzmacniacz, więc możesz tutaj pójść w tak naprawdę dowolne kolumny i powinno być dobrze - czy idealnie, to będzie zależne od Twoich preferencji ;) 

Na pewno sprawdziłbym Monitor Audio Gold 100. Z Musicalem potrafią oczarować, powinny mieć dobre zejście (zależnie od warunków akustycznych), a góry też na pewno nie zabraknie :) 

Kolejną propozycją są bardzo plastycznie i muzykalnie grające Dali Rubicon 2. Śliczne kolumny, które zapewnią dużo emocji w brzmieniu, a jednocześnie potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć sceną i holografią. Moim zdaniem konstrukcja zdecydowanie warta uwagi w swoim budżecie. 

Opcją idealną przy problemach z basem są też Amphion Argon 3LS. Wybaczają one w pewnym stopniu problemy z ustawieniem, czy akustyką, a jednocześnie oferują bardzo dobry, konturowy i szybki bas z dobrą teksturą. Całościowo są stosunkowo neutralne, z bardzo dobrą transparentnością i detalicznością. 

W razie czego zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy i dodatkowe doradztwo :) Możemy również wysłać kolumny na odsłuch w swoich warunkach, a także jako forumowicz możesz liczyć na indywidualną wycenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred114 napisał:

Brakuje mi przede wszystkim  soczystego basu ,za dużo jest srodka i góra też nie jest specjalna

Taniej niż przewidziany budżet, warto posłuchać:

Focal Aria K2 906

Audiovector QR1

To są kolumny, które grają w stylu "V" ( góra i dół pasma ), a środek pasma dopełni wzmacniacz.

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyAudiovector QR1 to nie jest chyba zbyt bogaty w bas zestaw.

Monitor Audio 100 Gold 5G to dobre kolumny, z fajnym basem ale, jak dla mnie trochę ciemny dźwięk prezentuje.

Mam Diamond 25 w 15 metrach, one są na powierzchnię od 18 i wszystko fajnie gra.

@fred114Może poprostu te kolumny inaczej powinny być ustawione?

Gdzie stoją, czy masz meble tam lub chodnik?

Trochę to dla mnie dziwne ze uważasz że te 20 metrów to za mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fred114 napisał:

Brakuje mi przede wszystkim  soczystego basu

Witaj. Zacznę od końca. Mam nadzieję, że znajdziesz kolumny z których brzmienie się w Twoim pokoju spodoba. Koledzy mają duże doświadczenie, już lecą rady i może sklepy pomogą.

A teraz odnośnie fragmentu Twojego postu. I tu mam prośbę. Czy zechciałbyś podać, może być na priw, w jakich utworach brakuje Tobie „soczystego basu”. Zapewne gdzieś słyszałeś utwory, gdzie on był a u Ciebie nie ma. 
Włączyłbym je u siebie i przyłożył ucho. Ja bardzo lubię „soczysty bas”. Ciekawym, czy u mnie go usłyszę.  Dziękuję z góry i jeszcze raz powodzenia.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

@Artur Brol 

Audiovector QR1 na pewno zapewnią lepszą synergię brzmienia z Musical Fidelity M6si niż z jakimikolwiek kolumnami Pylon Audio.

Sam autor tematu słyszy, że obecny zestaw nie jest dobrze zestawiony, a wzmacniacz ma zacny.

 

Z wypowiedzi wnioskuję że nie testowałeś tego połączenia czy z jakimikolwiek innymi kolumnami Pylon Audio? Czy się mylę?

Coś chyba o basie soczystym  było a nic o synergii?

Zgadzam  się , wzmaka ma przedniego ale kolumny też.

To że mu coś nie odpowiada, to też może znaczyć że może powinien popracować nad ustawieniem całego systemu w pomieszczeniu lub/i  nad samym wystrojem tegoż pomieszczenia. Też możliwe.

Pozatym, co jest możliwe, ma może zbyt wysokie wymagania. Może słucha czegoś w czym za dużo basu nie ma?

Sam tak miałem. Po zakupie zestawu puszczałem muzykę w której tego basu za wiele nie ma - czyli np. Pop.

I się dziwiłem że nic nie słyszę...

Nie słuchałem 28 ki od Pylona ale mam 25ke ktora jest naprawdę dobrym modelem. Z opini o 28 ce wynika że są lepsze od 25 ki i nawet 30ki.

Mają większe głośniki i nie mają dobrego basu? (wiem ze wielkosc to nie wszystko) Nie mowie ze tak nie jest tylko Ciężko mi w to uwierzyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

To że mu coś nie odpowiada, to też może znaczyć że może powinien popracować nad ustawieniem całego systemu w pomieszczeniu lub/i  nad samym wystrojem tegoż pomieszczenia. Też możliwe.

Wyjaśnij proszę, co takiego zrobiłeś w kwestii akustyki w swoim pomieszczeniu, że PA Diamond 25 zagrały dobrze, a inne kolumny nie?

 

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Coś chyba o basie soczystym  było a nic o synergii?

Skupiasz się tylko na jednym paśmie, a autor tematu pisze również o tym, że ma za dużo środka pasma i góra pasma mu się nie podoba.

Jak akustyczne można poprawić te partie pasma, aby przyniosło oczekiwany efekt?

Moim zdaniem, trzeba szukać innych kolumn, które dobrze zagrają w danym pomieszczeniu, patrz @Kraft

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie słuchałem 28 ki od Pylona ale mam 25ke ktora jest naprawdę dobrym modelem. Z opini o 28 ce wynika że są lepsze od 25 ki i nawet 30ki

Powierzchnia pomieszczenia do których dedykowane są PA Diamond 28 zdecydowanie przekracza to, czym dysponuje autor tematu.

Sam @Kraft natomiast, zmienił swoje PA Diamond 25 na mniejsze kolumny, a ma salon większy od autora tematu i co Ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADAM7 napisał:

Jak dobierałem kolumny w cenie do 15 tys. do wzmaka mf m6si to najlepiej zagrały focale. 

Myślę że od tych kolumn trzeba rozpocząć odsłuchy. W moim przekonaniu najlepiej zgrywają się z musicalem.

Możesz mi napisac jaki model Focali słuchałes lub kupiłeś ?

Przed chwilą, fred114 napisał:

Możesz mi napisac jaki model Focali słuchałes lub kupiłeś ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ADAM7 napisał:

 Focal Aria 926. Najlepiej to brzmiało, ostatecznie kupiłem inne kolumny nieco droższe ale te focale na początku naprawdę mnie urzekły. Właśnie takie granie od dołu które lubię z fajnym basem.

9 minut temu, ADAM7 napisał:

 Focal Aria 926. Najlepiej to brzmiało, ostatecznie kupiłem inne kolumny nieco droższe ale te focale na początku naprawdę mnie urzekły. Właśnie takie granie od dołu które lubię z fajnym basem.

A możesz powiedzieć jakie kupiłeś ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że chciałeś kolumny podstawkowe to sprawdź te https://www.olx.pl/d/oferta/audiovector-r-1-signature-satin-white-CID99-IDUImnx.html.

Połączenie mf m6si z audiovektorem jest całkiem fajne. Ja nie narzekam na soczystość basu i jego dociążenie bardziej brakuje mi niekiedy zaiskrzenia na górze ale musical już tak ma.

Pisałeś że możesz wydać ok 10 000,00.  Zobacz wypożycz może ci się spodoba.

6 minut temu, ADAM7 napisał:

Połączenie mf m6si z audiovektorem jest całkiem fajne

Oczywiście pisząc o audivektorze miałem na myśli R3, ponieważ przesłuchałem musicala z QR3 i jak dla mnie to było baaardzo słabe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysy napisał:

Powierzchnia pomieszczenia do których dedykowane są PA Diamond 28 zdecydowanie przekracza to, czym dysponuje autor tematu.

Sam @Kraft natomiast, zmienił swoje PA Diamond 25 na mniejsze kolumny, a ma salon większy od autora tematu i co Ty na to?

Przekracza o jakieś 5 metrów - jeśli mnie pamięć nie myli. Czy jest to taka wielka przestrzeń?

Przestrzeń dla 25ki to 18 - u mnie stoją w około 15 metrów. ( 5x3) Prostokąt w którym się dźwięk rozchodzi. W waszym miejscu. 

Ale to dla mnie nie jest dowod na nic , że @Kraft zmienił Pylony w większym pomieszczeniu, na mniejsze kolumny. Najwyraźniej mu odpowiadają bardziej niż Pylony.

To jest może to czego nie wspomniałem, w swojej powyższej wypowiedzi - że może się poprostu się autorowi postu te Pylony nie podobają.

15 godzin temu, lysy napisał:

Wyjaśnij proszę, co takiego zrobiłeś w kwestii akustyki w swoim pomieszczeniu, że PA Diamond 25 zagrały dobrze, a inne kolumny nie?

 

Skupiasz się tylko na jednym paśmie, a autor tematu pisze również o tym, że ma za dużo środka pasma i góra pasma mu się nie podoba.

Jak akustyczne można poprawić te partie pasma, aby przyniosło oczekiwany efekt?

Moim zdaniem, trzeba szukać innych kolumn, które dobrze zagrają w danym pomieszczeniu, patrz @Kraft

Jedyne kolumny goszczące u mnie to byly MA Gold 1005g.

Nic nie wspominałem o innych - jeśli gdzieś jednak tak napisałem to znaczy że mi pamięć siada.

Co do akustyki, nie zrobiłem nic - tylko chodnik kupiłem, 2 szafki i fotel. I o dziwo otrzymuje bardzo przyjemny dźwięk.

W takim razie zgadzam się z tobą że chyba nic autorowi nie pomoże, jak wymiana kolumn. No chyba że są to nowe ( a ja ten fakt przeoczyłem) kolumny, w takim razie niech trochę pograją. Może sie z czasem dźwięk poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 16:11, fred114 napisał:

Brakuje mi przede wszystkim  soczystego basu

Nie wiem czy ten wzmacniacz to da. Pytanie co to ten soczysty bas.

M6SI odsłuchałem z Opera Prima 2015 i to ładnie brzmiało, ale to było wycofane i dość pompatyczno-oficjalne brzmienie. Bas był zaznaczony, ale to nie był soczysty bas. Wzmacniacze Synthesisa były pod tym względem wyraźnie lepsze.

U siebie w domu testowałem M5SI i ten wzmacniacz jak dla mnie praktycznie nie ma basu. Najsłabszy pod względem basu wzmacniacz jaki grał z moimi kolumnami. Taki "The Race" Yello został praktycznie wykastrowany. 

M6SI z Operami wydaje się być pod tym względem trochę lepszy, ale to dalej bardzo ograniczony bas, zwłaszcza jak ktoś oczekuje "mięsistego".

Ja bym zamiast kolumn spróbował wypożyczyć Atolla in200 i sprawdzić. Ma charakterystykę brzmienia podobną do Synthesisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z M6si bardzo dobrze zgrywają się kolumny Triangle, do 20m2 z podstawkowych polecam model Comete 40th https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-ez-comete-40th-kolumny-podstawkowe-edycja-jubileuszowa-40-lecie-triangle-nowe-kolory-2-szt Połączenie daje granie żywe i rozdzielcze, lekko podbita góra, ale nie ma mowy o ostrości w tym zakresie. Bas zwarty i dynamiczny, o niezłej głębi jak na podstawki, średnica naturalna, nie mają problemów z wykreowanie dużej przestrzeni, zarówno w szerz i głąb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 16:00, fred114 napisał:

Witam.Obecnie posiadam wzmacniacz Musical Fidelity m6si który gra z kolumnami Pylon Diamond 28. Pokój odsłuchowy 20 m2.Nie jestem za bardzo zadowolony z brzmienia.Myślę że chyba za duże kolumny do tego pokoju.Czy ktoś może doradzić jakie kolumny stojakowe by dobrze zagrały z tym wzmacniaczem.Jako żródła używam odtwarzacz CD Musical Fidelity i Streamer Volumio.

Wielkość to jedno. Ale Pylon tez nie najlepiej sobie radzi z Musicalem. Do niego  musisz mieć kolumny o otwartym brzmieniu.

Gold 100, silver 100 chodź toniższa półka i to słychać

Audiovector QR1

Wspomniane także rubicony 2

Ze swojej strony dodam także

PMC Gold - chodź to nie produkt dla każdego

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Wielkość to jedno. Ale Pylon tez nie najlepiej sobie radzi z Musicalem. Do niego  musisz mieć kolumny o otwartym brzmieniu.

Gold 100, silver 100 chodź toniższa półka i to słychać

Audiovector QR1

Wspomniane także rubicony 2

Ze swojej strony dodam także

PMC Gold - chodź to nie produkt dla każdego

 

Możesz coś zaproponować do mojego wzmacniacza z kolumn wolnostojących ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fred114 napisał:

Możesz coś zaproponować do mojego wzmacniacza z kolumn wolnostojących ?

10K i 20m?

Audiovector QR3

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/ae509-kolumny-podlogowe/

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/ae509/

chociaż wieksze moga być za duże.

Dali Opticon 6 MKII

Magnat Signature 905

Monitor audio Silver 300

Audio Physic classic 8 albo 12

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...